Poradte prosim..



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Poradte prosim..

Odoslaťod Bubinsonka » 03 Júl 2010 00:49 am

Prosim pomozte mi.. Chovam rybku, uz dva roky, mam ju v 25litrovom akvarku a teraz nedavno som dokupila dalsie dve. Neviem ci mi zacala umierat alebo co sa deje ale zacala plavat dole hlavou alebo hore bruskom a furt je v rohu akvarka tam pri filtri taka nehybna.. Viem ze by sa mala dozit okolo 2 rokov cize uz je mozne ze umiera ale kedze som novacik v akvaristike tak neviem co mam teraz robit :( A nove rybky ju ani neokusovali ani nic zle jej nerobili tak nechapem co sa s nou deje...
Bubinsonka
 
Príspevky: 1
Založený: 03 Júl 2010 00:41 am

Reklama

Re: Poradte prosim..

Odoslaťod BarbarOSA » 03 Júl 2010 11:07 am

No len si nenapisala ani o aku rybku sa jedna, ani ake dalsie si nakupila..
Napis trosku viac, vsetko co ta napadne ked sa pozries a vidis na akva a v nom a skor poradime.
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Poradte prosim..

Odoslaťod kubo1 » 02 Aug 2010 15:10 pm

jednoznacne ide o parazita,bud zazivacieho traktu,alebo vzduchoveho mechura.
treba zajst do predajne vysvetlit im aky je problem a ak su vedomostne zdatny tak poradia a predaju vam patricny liek.
tu rybku treba dat do samostatneho akvaria zvysit teplotu do 30°C,bez osvetlenia,bez rastlin,bez filtra,ale s dostatocnym okyslicenim,cize vzduchovy motorcek a zduchovy kamen a pridat predpisane liecivo.
ak ta rybka zdochne v spolocenskom akvariu,moze sa tato nakaza preniest aj na ostatne rybky,toboz ak ide a parazita vzduchoveho mechura.choroba sa velmi rychlo siry hlavne vedy ak rybka uhynie.
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Re: Poradte prosim..

Odoslaťod martin_s » 02 Aug 2010 15:32 pm

podla coho tak jednoznacne usudzujes ze ide o parazitarne ochorenie?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Poradte prosim..

Odoslaťod kubo1 » 02 Aug 2010 15:49 pm

jednoznacne je asi hlupe slovo.
takze ak rybka nemoze pomocou prsnych plutiev a chrbtovej plutvy vyrovnat a stabylizovat staticku polohu a jej papulka smeruje nahor,alebo nadol,ide PRAVDEPODOBNE o paraziticke napadnutie vzduchoveho mechura alebo traviaceho traktu,pricom vznika nadmerne naduvanie (nafuknutie) tychto organov a rybka nedokaze ovladat staticku polohu.nedostatocna,alebo neskora liecba vedie k smrti rybky,to vsak nie je vsetko,tato choroba je velmi rychlo nakazliva hlavne ked takato rybka uhynie,treba ju dat prec skor nez uhynie.
Staci?
Skus si dat ty nafukovacie koleso okolo krku a ponor sa vodorovne.to len tak pre ukazku.
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Re: Poradte prosim..

Odoslaťod martin_s » 02 Aug 2010 16:16 pm

Podobne problemy napr. u karasa (podotykam ze stale Bubinsonka nenapisala ani o aku rybu ide) byvaju vyvolane nevyvazenym krmivom s vysokym obsahom bielkovin. Z toho popisu co dala by som sa len velmi opatrne vyjadril k aj pravdepodobnej pricine. Navyse pri starsej rybe, ktora sa nedoziva vela by ani nemuselo ist o ochorenie ale o bezne zlyhavanie systemu vzhladom na vek.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Poradte prosim..

Odoslaťod kubo1 » 02 Aug 2010 16:28 pm

suhlasim s tebou martin-s
ja som len chcel popisat najpravdepodobnejsiu pricinu,ale ako pises pes moze byt zakopany niekde inde.
nato sme tu aby sme si poradili,kto co vie.
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.