Endlerkovo :)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod StanleyPWL » 04 Aug 2010 11:12 am

gurama bozkavajuca je VELKA ryba ...
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Reklama

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod astro » 04 Aug 2010 11:44 am

ako sa ti vodí s crinum calamistratum? foto?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod martin_s » 04 Aug 2010 12:30 pm

StanleyPWL napísal:gurama bozkavajuca je VELKA ryba ...

142l akva im bude stacit.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod mystka » 04 Aug 2010 12:45 pm

Kupila by som parik. A endlerkam neublizia? :?:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod martin_s » 04 Aug 2010 13:24 pm

Je to mierumilovna ryba. Akurat ti asi pozeru poter trochu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod mystka » 07 Aug 2010 14:23 pm

Foto pre astra. Crinumu sa dari, rastie, nehnije a jeden list je uz pri hladine. Velmi ma to tesi :) .

Obrázok
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod mystka » 23 Aug 2010 08:41 am

Takže ako som už písala v inej téme, toto akvárium prejde rekonštrukciou...Rozhodla som sa aj pre výmenu dna, keďže tu už mam premiešane staré dno s čiernym štrkom. Prevárať ho preto nebudem a kúpim iné dno. Rozmýšlam nad nejakým klasickým riečnym štrkom. Neviem sa rozhodnúť, či opäť nepoužiť Stare dno, príp. ešte uvažujem nad Tropical Plant Substrate. http://www.akvaprodukt.sk/akva/index.ph ... ts_id=1391. Čo si o tom myslíte? V akváriu sa nechystám používať ani hnojivo (možno nejaké tablety na začiatok) a ani CO2, takže také obohatené dno by sa hodilo...nie?
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod MAUceu » 23 Aug 2010 11:24 am

Co som ti spominal ze som robil tu gulu, tak som pouzil klasicky strk zo stavby. Preosial som ho mam vcelku fajn strk gratis.
Ale je to vec vkusu...
L1090754.JPG
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod mystka » 05 Sep 2010 18:21 pm

Tak akvarko sa este nepreraba, cakame na vysledky pitvy :D . Potom sa uvidi. Ale jupi, hura..konecne sme sa dnes odhodlali namontovat do krytu ventilator. Kryt je z komatexu, takze sme do neho jednoducho orezavacom vyrezali otvor a vlozili ventilator z PC, je napojeny tak, aby nasaval vzduch z vnutra. Pri tejto prilezitosti som aj precistila filter a odkedy som na nasavanie navliekla puncosku, tak tam neboli ziadne male krevetky, ani rybky..iba 5 vypasenych, velkych, spokojnych kreviet..asi tam vliezli este predtym ako som tam dala tu puncosku. Takze evidentne im tam bolo dobre.

Par foto ventilatora. No prilis esteticky to nevyzera, (poskrabali sme kryt, tie kabliky tiet trcia) ale dufam, ze bude plnit svoju funkciu. Na parkovisku som nasla kryt z reproduktoru, tak s nim ten ventilator prikryjem.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod mystka » 13 Sep 2010 20:53 pm

Dnes som sa necakane pustila do prestrihavania Vallisnerii.

Obrázok

Mozem darovat Vallisneriu, premyjem ju v roztoku hypermanganu, takze verim, ze nikomu s nou nezavlaeciem chorobu. Ci...?

Akva teraz nevyzera velmi pekne. Konecne vidno aj Echinodorusy. Ale tym sa vobec nedari...rozpadavaju sa im listy. Nehnojim, nepridavam CO2. Ale myslela som si, ze to nie su narocne raslinky...

Obrázok
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod astro » 13 Sep 2010 21:08 pm

to je už po pretrhaní? ha-ha-ha, tak trhaj ďalej!
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod Aquanaut » 13 Sep 2010 21:09 pm

aj mne tie echinodorusy stagnujú, ale už sa konečne chcem donútiť pozbíjať co2 a pustiť im rajský plyn :lol:
budeme spolu tancovááť..Perinbaba :mrgreen:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod Gogi » 14 Sep 2010 01:56 am

nemohli echinace stagnovat lebo mnozstvo valisnerii vycerpalo ziviny? pripadne aj svetla mozno vela nepreslo cez ne
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod mystka » 29 Dec 2010 11:26 am

Raňajky :D

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod Vlado21 » 29 Dec 2010 12:41 pm

Pekne endlerkovo. Ja to mam trochu pestrejsie, co sa tyka ryb (najma terovite, ramirezka, kolizy, SAE,...), ale Endlerka mi zo vcera na dnes tiez porodila par malych drobcov v porodnicke. Vo velkom akvarku by si dlho nezaplavali... Ta tableta je nejaky spirulina-mix?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod mystka » 29 Dec 2010 13:41 pm

Je to Sera spirulina tabs. Ja uz dlhsie premyslem, ze by som do akvaria doplnila parik guram bozkavajucich a mozno mi udrzia baby boom endleriek na uzde. Strasne rychlo sa rozmnozuju :). Ta prisavnicka je pekne odvazna, vyliezla na sklo a pustila sa do jedla, zvysni dvaja prisavnici cakali na dne.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod Jirka Scobak » 04 Máj 2011 09:04 am

Kolik mas zivin ve dnu? Davalas tam neco? To, ze se nedari echinodoru, s tim muze souviset.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod mystka » 04 Máj 2011 21:43 pm

Dno je mix stareho dna od Rataja a cierneho strku. Inak ziadne hnojivo nepridavam, iba rybky hnoja svojimi hovienkami a kedze su to zivorodky, tak hojne :). Ostatnym rastlinkam sa dari, tie echinodorusy zivoria, mam pocit, ze ich obzieraju prisavnici (ak je to mozne teda).
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod Vlado21 » 04 Máj 2011 22:01 pm

Echinodorusy potrebuju okrem vody cerpat ziviny aj z dna, kedze vytvaraju bohaty korenovy system. Ak nie je pouzity specialny substrat, bohaty na ziviny, odporuca sa umiestnit ku korenu Echinodorusa hnojacu gulicku(y). Kym ju echac "najde", trva to par dni az tyzdnov, ale potom ho to obvykle nastartuje k peknemu rastu... P.S. Ak je na dne drt, nemala by obsahovat stopy vapenca, ten Echinodorus neznasa...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod mystka » 10 Júl 2011 23:41 pm

Mam taku otazocku pre technicky zdatnejsich. Kedze sme sa stahovali do noveho, tak akvarium islo samozrejme do noveho tiez :). V byte bola velmi kriva podlaha, dvaja "sikulkovia" nam ju prisli vyliat, ale nejak to odflakli. Akvarium som polozila na miesto a opat zalozila. Avsak az dnes som si vsimla, ze je polozene na nejakom hrbe.Cela sa trosku zvazuje na pravo, to mi vsak nevadi..len mi vadi ten hrb. Chcem sa spytat hlavne to, ci sa nemoze stat, ze sa spodna doska - skrinka nema nozicky, nejak prehne a tym padom sa prehne aj vrchna doska a akvarium praskne (dno).Fotka skrinky je hned na prvej strane. Nerada by som vytopila suseda a znicila plavajucu podlahu :dead: . Rozmyslam, ze ho pripadne posuniem, len neviem, ci bude stacit odpustit vodu a posunut ho aj so skrinkou. Dakujem.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod astro » 11 Júl 2011 07:53 am

"Myš(t)ka nerob paniku!" :mrgreen:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod mystka » 11 Júl 2011 08:38 am

Paniku, ja? :roll: ...ale nie, tak radsej sa poradim a spytam. Istota je istota. Ono mozno to nie je az taky problem, predsa len pod podlahou je este 6 mm podlozka. Pre istotu pripajam "technicky nakres" :wink: .
Prílohy
stojan_1.JPG
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod Luboo » 11 Júl 2011 09:39 am

To Mystka: dávam do pozornosti aj zlatý variant kardinálky čínskej: gallery/luboo-a646/kardinalka-cinska-variant-zlata-p40077.html
Čo sa týka teploty vody 24C potrebných pre kardinálky. Informácia je zo starej literatúry, ktorú autori novších kníh prepisovali a prepisovali bez toho, aby niekedy v živote kardinálky chovali. Samozrejme podobné "overené informácie" platia aj o mmohých iných druhoch...
Až nakoniec mnoho akvaristov uverilo a stále verí, že takáto teplota je nevyhnutná! (v začiatkoch ich chovu som mal podobné obavy). Keď som čítal o kaprozúbkach v starých knihach (z roku 1970-80) neveril som vlastným očiam. Podľa toho, by museli kaprozúbky rozmnožovať jedine v špecializovaných laboratóriach... A podobné nezmysly o dĺžke života u australákov a Gartneri. Dožívajú sa max. 8 mesiacov, potrebujú chladnú vodu, v opačnom príprade dostanú krivicu a hynú. Moje kaprozubky žijú pri 28C, doživajú sa troch rokov, krivicu nemajú, len im s pribúdajúcimi rokmi vyblednú farby a zomierajú na starobu. Podobné nepresnosti uvádzajú v literatúre o endlerkách. Vo všeobecnosti platí, že pre samice endleriek nie sú vysoké teploty plus. Ale dosť záleží od toho, aké sú parametre vody, rozmanitosť potravy, genetická výbava a aj to, koľko samíc a samcov je v nádrži. Ak je samica endlerky pod nekončiacim atakom desiatok samcov, prejaví sa stres. Ale to by bolo na prednášku...
Dnes po niekoľkoročných skúsenostiach viem, že moje kardinálky v pohode žijú aj pri 28 a dokonca boli dni, že v nádrži bolo aj 30C. Zapnúť silné vzduchovanie a vybavené!
Znova poznamenávam - ryby sú (podobne ako ľudia) veľmi adaptabilné tvory!!!
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: Endlerkovo :)

Odoslaťod kaqpo » 11 Júl 2011 11:13 am

Ja by som tam určite dal pár cichlidiek thomasových a ďalej by si mohla mrenka siamska a niejakých pancierníčkov napr. zelených všetko sú to ryby v podstate nenáročné, bežne dostupné a aj cena je v pohode :-)
Obrázok používateľa
kaqpo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Založený: 27 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Košice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.