Tenkrat poprve a hned 250l - poradte



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Tenkrat poprve a hned 250l - poradte

Odoslaťod gangboy » 05 Aug 2010 16:38 pm

Takze najlepsie by bolo asi napisat z coho by som mal radost
Rastlinky: echinodrus, valisneria, blyxa a rad by som bol aby sa ujala aj utricularia graminifolia v urcitej casti akva
Rybicky: prisavniky, neonky, molly, a este nejake menej narocne

Takze dlhsi cas som bol rozhodnuty ze si vezmem komplet, ale po komplexnejsom prestudovani tohto a inych for som sa rozhodol si to vyskladat sam. Akvarium bude rozmerov 100x50x50. Skrinka a kryt na mieru z laminovanej drevotriesky. Osvetlenie planujem postavit sam na 2 predradnikoch 2x39W aj s reflektormi. Pre konkretnu farbu trubic nie som este rozhodnuty. Filter externy eheim profesional III 2073. Ohrievac nejaky 150w mozno aj menej kedze v izbe mam vzdy teplotu nad 21. Pozadie cierne. Dno sa bude skladat z dvoch vrstiev(kazda asi 3cm) oddelenych sietkou, pravdepodobne liapor na spodku a cadicova drt 2-4mm na povrchu. A teraz k tomu co ma zatial trapi :D

1. nie je 4x39w + reflektory prilis vela?
2. ak dam krycie skla, tak predpokladam ze sa zmensi vlhkost pod krytom, ale nemam ho nahodou pre istotu este oblepit reflexnou tapetou?
3. oplati sa to risknut s liaporom na dno alebo tam dat radsej acuaclay? podla mna maju oba rovnake zlozenie
4. co prisavnik a utricularia, samozrejme ze rastlinka bude mat urcity cas na spamatanie sa, ale z dlhodobeho hladiska si myslite ze to bude fungovat spolu?
Obrázok používateľa
gangboy
 
Príspevky: 29
Obrázky: 10
Založený: 10 Jún 2010 10:07 am
Bydlisko: Poprad

Reklama

Re: Tenkrat poprve a hned 250l - poradte

Odoslaťod PalinoBa » 09 Aug 2010 14:15 pm

sme na tom uplne rovnako :) akurat ja robim 100x40x50cm :)
PalinoBa
 
Príspevky: 42
Založený: 26 Júl 2010 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava - Dlhe diely

Re: Tenkrat poprve a hned 250l - poradte

Odoslaťod gangboy » 10 Aug 2010 10:52 am

Nj akurat ze ja chcem skor rastlinne akvarko. Rozmyslam ze som mal zacat temu ako kazdy zaciatocnik:"chcem akvarko, poradte" :D Lebo takto som asi aj odbornikov vystrasil. Ale kedze nekto nekomentoval tak predpokladam ze vsetko je ok.
Obrázok používateľa
gangboy
 
Príspevky: 29
Obrázky: 10
Založený: 10 Jún 2010 10:07 am
Bydlisko: Poprad


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.