Zacarovane akva



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Zacarovane akva

Odoslaťod spravcanetu » 05 Aug 2010 20:00 pm

Mam 120 litrove akvarium. Svietim 10 hodin denne, filtrujem nonstop, oihrev nastaveny na 24 C vodu menim asi 30l kazdy tyzden,krmim ryby kazdy vecer po trochu. Mam asi 15 ryb vsetky ziju ok uz asi 4 mesiace.Minule som kupil aj teraz som kupil mecune take cervene s ciernymi chvostami.Su to samicky samce zije. Minule mi 4 zdochli a teraz co som kupil 5 novych tak 3 z nich maju poskodene po jednej plutve su uplne sklapcene a pohybuju sa naraz celym telom, nie zo stany na stranu.A po tele su trochu biele ako keby omrzlina :) Co sa s nimi deje? Rastliuny mam asi 10 v akva a odkalujem. Dakujem za rady
spravcanetu
 
Príspevky: 14
Založený: 15 Máj 2010 19:56 pm

Reklama

Re: Zacarovane akva

Odoslaťod ASUSKO » 05 Aug 2010 21:43 pm

ostatna osadka v Akvariu ako sa volaju ??
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Zacarovane akva

Odoslaťod spravcanetu » 05 Aug 2010 23:34 pm

Mam 120 litrove akvarium. Svietim 10 hodin denne, filtrujem nonstop, oihrev nastaveny na 24 C vodu menim asi 30l kazdy tyzden,krmim ryby kazdy vecer po trochu. Mam asi 15 ryb vsetky ziju ok uz asi 4 mesiace.Minule som kupil aj teraz som kupil mecune take cervene s ciernymi chvostami.Su to samicky samce zije. Minule mi 4 zdochli a teraz co som kupil 5 novych tak 3 z nich maju poskodene po jednej plutve su uplne sklapcene a pohybuju sa naraz celym telom, nie zo stany na stranu.A po tele su trochu biele ako keby omrzlina Co sa s nimi deje? Rastliuny mam asi 10 v akva a odkalujem. Dakujem za rady
Prílohy
akva4.jpg
akva3.jpg
akva2.jpg
spravcanetu
 
Príspevky: 14
Založený: 15 Máj 2010 19:56 pm

Re: Zacarovane akva

Odoslaťod spravcanetu » 06 Aug 2010 15:00 pm

to nikto neporadi?
spravcanetu
 
Príspevky: 14
Založený: 15 Máj 2010 19:56 pm

Re: Zacarovane akva

Odoslaťod tuleník » 06 Aug 2010 16:21 pm

Na slovný guláš sa ťažko reaguje. Čo to napr. znamená "su uplne sklapcene"?
Hlavne to posledné slovo mi je neznáme. Fakt, kontroloval som to v SSJ aj jazykovom korpuse a nič!
"Su to samicky samce zije." - tejto vete tiež ani Boh nerozumie... my ateisti vieme, že hlavne preto, lebo nie je, ale ber to ako frazeologizmus, ktorý predpokladá, že Manitou pre účely tohoto výroku je reálne existujúca entita :D
"teraz co som kupil 5 novych tak 3 z nich maju poskodene po jednej plutve" - mi vysvetli, prečo si kupoval ryby, ktoré evidentne neboli OK!
z fotiek nevidno ani hovno (elementárny problém - zaostrenie), nieto ešte nejaký diagnostický znak
ale predsa... mimoriadne málo rastlín = pravdepodobný problém s dusitanmi (a kým sa nakumulovali, trvalo to tie 4 mesiace - predsa len 120 l už má nejakú vyrovnávaciu kapacitu) ...
120ka akva s 15 sardinkami pri normálnom zarastení frčí aj bez filtrácie... ale toto je zarastenie, ehm, abnormálne
"trochu biele" na koži, to môže byť všeličo... krupička robí ohraničené škvrny, toto vyzerá zasa skôr ako nejaká toxémia (slovensky - priotrávenie), ale ako vravím, fotky stoja za prd a tak len tipujem
tuleník
 
Príspevky: 30
Založený: 19 Jún 2010 23:11 pm

Re: Zacarovane akva

Odoslaťod Brambora » 07 Aug 2010 17:03 pm

Skus si tu na burze pozriet nejake rastlinky, nejake pridaj a nove rybky teraz urcite nekupuj, kym sa ti stav nestabilizuje. Potom sa riad tym pravidlom, ze na 1 liter vody, 1cm ryby. Mne sa zda, ze tych ryb tam mas vela, ale to moze byt aj tym nedostatkom rastlin.
Obrázok používateľa
Brambora
 
Príspevky: 8
Obrázky: 3
Založený: 26 Mar 2005 22:58 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.