rozbitie akvaria



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

rozbitie akvaria

Odoslaťod griffin » 07 Apr 2004 09:02 am

Rozhodol som sa zalozit si cca 200l akva. Chcem sa opytat, aka je sanca, ze mi kupene akva samo zacne pretekat (nejakou chybou pri lepeni), pripadne az taka krajnost, ze sa same roztrhne bez cudzieho pricinenia :)
Chcem ho mat v praci na 7. poschodi a rozmyslam, kolko poschodi (a techniky) by som s nim dokazal v pripade problemov vytopit.
griffin
 
Príspevky: 2
Založený: 07 Apr 2004 08:49 am

Reklama

Re: rozbitie akvaria

Odoslaťod nino_q » 07 Apr 2004 09:09 am

ak si ho das lepit u sklenara (alebo niekoho) kto to vie, tak ta sanca je takmer nulova (podla mna)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: rozbitie akvaria

Odoslaťod Stuka » 07 Apr 2004 11:32 am

Neda mi a nespytat sa. Mam jedno akvarium kde uz 7 rokov zije jeden sumec asi ho darujem. Moze byt to akvarium uz nejak oslabene po tolkych rokoch ze by mohlo zacat pretekat?
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: rozbitie akvaria

Odoslaťod Raviolka » 07 Apr 2004 11:45 am

Stuka napísal:Neda mi a nespytat sa. Mam jedno akvarium kde uz 7 rokov zije jeden sumec asi ho darujem. Moze byt to akvarium uz nejak oslabene po tolkych rokoch ze by mohlo zacat pretekat?

Já mám nejstarší akvárium asi 12 let, slepené navíc BÍLÝM silikonem. A nemám zatím žádné obavy (i kdyby, má jen 40 l 8) ).
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: rozbitie akvaria

Odoslaťod Asterix » 07 Apr 2004 12:17 pm

Stuka napísal:Neda mi a nespytat sa. Mam jedno akvarium kde uz 7 rokov zije jeden sumec asi ho darujem. Moze byt to akvarium uz nejak oslabene po tolkych rokoch ze by mohlo zacat pretekat?

Moze, myslim ze tych desat rokov je to bez problemov, potom by uz mohli nastat komplikacie. Mne minuly rok prasklo 50L akvarko (tiez uz malo svoje roky). Ale zaujimave bolo ze nepovolil spoj ale prasklo spodne sklo, asi bolo trosku namahane nejakou nerovnostou a po tolkych rokoch to nezvladlo. U mna si to odniesol koberec, ktory nasal vsetku vodu :) :oops:
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: rozbitie akvaria

Odoslaťod gabriela » 07 Apr 2004 12:25 pm

griffin napísal:Chcem sa opytat, aka je sanca, ze mi kupene akva samo zacne pretekat (nejakou chybou pri lepeni), pripadne az taka krajnost, ze sa same roztrhne bez cudzieho pricinenia :)

sanca tu je, a zavisi od toho, aka je pravdepodobnost ze si smoliar.
prasknutie sa da eliminovat tym, ze budu dodrzane vsetky bezpecnostne zasady a akvarium bude lepene odbornikom. Da sa zlepit aj ako bezpecnejsie z hrubsieho skla, s vencom na dne a podobne.
Ale aj tak je dobre mat primeranu poistku.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.