prosba o radu...



Akvarijné ryby - choroby, liečba

prosba o radu...

Odoslaťod milos repa » 07 Aug 2010 14:15 pm

Ahojte...
Chcel by som Vas skusenejsich poprosit o radu, a to:
po 2 rokoch bezproblemoveho chovu zavojnatiek, sa moja manzelka rozhodla , ze mi spravi radost a umyje akvarko... pouzila pritom Savo. Zo spodu vyhodila aj Stare dno (myslela ze je to usadeny bordel). Napustila novu vodu a sup s rybkami naspat. Do dvoch tyzdnov vsetko uhynulo...( zavojnatky stratili farbu a uplne vybledli..).
Tak som zalozil nove akvarium , novy strk, nove rastlinky, novu vlozku do filtra a koren som prevaril vo vriacej vode...
Kupil som 4ks neoniek, parik gubiek a parik mecuniek , 1nu bojovnicu a 2ks prisavnikov... do 3och tyzdnov sa scenar opakoval, ryky stratili sfarbenie a uhynuli v poradi : bojovnica, prisavnici, neonky, mecunky a gubky...
akvarium je 45 litrove, teplota 24-25 stupnov, na upravu vody pouzivam aqua regulator a filter je AquaEl Fan 1...
Vie mi prosím niekto poradit? Vdaka...
milos repa
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 07 Aug 2010 13:50 pm
Bydlisko: Sered

Reklama

Re: prosba o radu...

Odoslaťod tomas120 » 07 Aug 2010 15:08 pm

Nechal si akvarko zabehnúť niekoľko dní, bez rýb? Bezprostredne po napustení akva si tam pustil ryby? Odkiaľ si mal vodu?
ODporúčam, skús Pani manželke navrhnúť, aby ti do akvaristiky nezasahovala, vyhneš sa takýmto problémom. Ženy , neakvaristky, pod návalom upratovania, spravia viac škody ako úžitku....Skús si od dákeho kolegu akvaristu zohnať pár litrov zabehnutej vody, kôly , rýchlejšiemu zabehnutiu... A podľa možnosti , skús ssa do budúcna vyhnúť Savu, ak v akvarku nieje dáke ochorenie rýb , nieje dôvod používať Savo.
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: prosba o radu...

Odoslaťod milos repa » 07 Aug 2010 18:34 pm

akvarko som mal napustene asi 2dni aj s agua regulatorom.... medzi tym sa tam rozmnozili aj slimaci co som doniesol pravdepodobne s rastlinkami s akva obchodu...ryby som tam nasadil az potom a postupnym ponorovanim... je mozne ze som doniesol neaku chorobu s tymi rastlinkami?
milos repa
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 07 Aug 2010 13:50 pm
Bydlisko: Sered

Re: prosba o radu...

Odoslaťod astro » 07 Aug 2010 18:41 pm

nemusel si doniesť nič ale rybky si si zabil sám. akvárium potrebuje cca 4 týždne na "zábeh", o tom si prečítaj tu na fóre, nájdeš plno tém, stačí dať "zábeh", "zabehnutie"... do vyhľadávania. mal si si naštudovať aj čosi o kolobehu dusíka, tiež stačí dať do vyhľadávania tu na fóre a nájdeš veľa. ja viem, je toho o tom kolobehu veľa ale aspoň pochopíš prečo si o rybky prišiel
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: prosba o radu...

Odoslaťod mystka » 07 Aug 2010 18:42 pm

Asi sa otravili odpadnymi latkami.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prosba o radu...

Odoslaťod milos repa » 07 Aug 2010 18:58 pm

ok... vdaka.. takze teraz ked necham akvarko 4tyzdne v klude a potom tam nasadim rybku malo by to byt v poriadku? pod pojmom v klude mam na mysli beznu prevadzku ako keby tam boli rybky...
milos repa
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 07 Aug 2010 13:50 pm
Bydlisko: Sered

Re: prosba o radu...

Odoslaťod astro » 07 Aug 2010 19:10 pm

jeden z linkov http://horacovoakvarium.cz/clanek_nejca ... ecniku.htm
veľmi dobrý, prečítaj si to
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: prosba o radu...

Odoslaťod milos repa » 07 Aug 2010 19:25 pm

Diky toto som potreboval... uz asi viem kde som...
milos repa
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 07 Aug 2010 13:50 pm
Bydlisko: Sered

Re: prosba o radu...

Odoslaťod astro » 07 Aug 2010 19:35 pm

niet za čo, aj na toto je tu forum
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.