Čo s riasami?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Čo s riasami?

Odoslaťod Bobe » 06 Apr 2004 11:50 am

Mám 180 litrové akvárium. A začali sa mi tvoriť riasy :( (najskôr len také hnedé potvory, ktoré vyzerajú ako mach), tak som investoval do trubíc a kúpil som si 2 trubice jednu na rastliny, a druhú na vyfarbenie ryb (každá trubica po 27W). Na výšku Akvária (50cm), stále nie som si istý či to stačí, ale od kúpy ďalšej trubice ma odrádza že sa mi robia aj zelené riasy, ktoré som predtým nemal. Aj keď sa mi zdá, že tých hnedých už nie je toľko. Môže mi niektorporadiť, čo by som mal urobiť, aby som sa ich zbavil? Vopred Vďaka za každú radu.
Obrázok používateľa
Bobe
 
Príspevky: 4
Založený: 26 Mar 2004 20:02 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Čo s riasami?

Odoslaťod rado1121 » 06 Apr 2004 12:04 pm

mam podobny problem pozri v rubrike darujem boj z riasu.dost dobre my tam poradili;-)
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: Čo s riasami?

Odoslaťod dlhy » 06 Apr 2004 12:21 pm

Skús vyhľadávanie vo fóre http://www.akva.sk/search.php
A máš čo čítať..... :)
Obrázok používateľa
dlhy
 
Príspevky: 128
Založený: 01 Apr 2003 12:43 pm
Bydlisko: Nováky

Re: Čo s riasami?

Odoslaťod Asterix » 06 Apr 2004 14:39 pm

Bobe napísal:Mám 180 litrové akvárium. A začali sa mi tvoriť riasy :( (najskôr len také hnedé potvory, ktoré vyzerajú ako mach), tak som investoval do trubíc a kúpil som si 2 trubice jednu na rastliny, a druhú na vyfarbenie ryb (každá trubica po 27W). Na výšku Akvária (50cm), stále nie som si istý či to stačí, ale od kúpy ďalšej trubice ma odrádza že sa mi robia aj zelené riasy, ktoré som predtým nemal. Aj keď sa mi zdá, že tých hnedých už nie je toľko. Môže mi niektorporadiť, čo by som mal urobiť, aby som sa ich zbavil? Vopred Vďaka za každú radu.

To mas co za trubice? 74cm dlhe maju 25W a 90cm dlhe 30W. Napis blizsie o svojom akvarku, ako dlho ho mas halozene, kolko rastlin tam mas, filtraciu atd. Hneda riasa vznika ak mas malo svetla, zelena ak ju mas v hornych castiach akva od presvetlenia. Napis blizsie potom Ti budu vediet poradit
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Čo s riasami?

Odoslaťod Bobe » 07 Apr 2004 14:43 pm

Skontroloval som si tie trubice sú to 74cm- 25W (nie27W) NARVA -Oceanic Colour a NARVA- Oceanic Nature. Ja som sa k tomu akvarku dostal asi v Auguste minuleho roka a vtedy bolo cele zarastene touto "riasou" vycistil som ho a kupil zopar nových rybiciek. A riasa postupne sa ukázala znovu, vtedy som vymenil trubicu- Klasika bielu 18W(za par korun), za spominane dve. Odvtedy sa jej rast nezastavil, aj ked spomalil, a objavila sa zelena. Filtraciu mam SHARK 600l/hod.- vnutorny filter. Teplotu stabilne 24-25 st.C.
Obrázok používateľa
Bobe
 
Príspevky: 4
Založený: 26 Mar 2004 20:02 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Čo s riasami?

Odoslaťod Asterix » 07 Apr 2004 14:54 pm

Bobe napísal:Skontroloval som si tie trubice sú to 74cm- 25W (nie27W) NARVA -Oceanic Colour a NARVA- Oceanic Nature. Ja som sa k tomu akvarku dostal asi v Auguste minuleho roka a vtedy bolo cele zarastene touto "riasou" vycistil som ho a kupil zopar nových rybiciek. A riasa postupne sa ukázala znovu, vtedy som vymenil trubicu- Klasika bielu 18W(za par korun), za spominane dve. Odvtedy sa jej rast nezastavil, aj ked spomalil, a objavila sa zelena. Filtraciu mam SHARK 600l/hod.- vnutorny filter. Teplotu stabilne 24-25 st.C.

A aka zelena riasa je to? ma take vlakna? Alebo su to len bodecky? Popis vsetko detailne.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Čo s riasami?

Odoslaťod Asterix » 07 Apr 2004 14:59 pm

A nie su nahodou tie riasy cierne? Potom by to bola cierna stetinkova riasa. Rias je vela druhov, ale ked si pozries sekciu www, tak tam najdes ceske stranky o rastlinach (alebo take nieco) su to Pelikanove stranky tam je o riasach dost dobre popisane, tak si to pozri a podla obrazkov si ju identifikuj a potom popis
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Čo s riasami?

Odoslaťod Bobe » 07 Apr 2004 15:15 pm

Daj mi prosim ta tip na konkretnu stranku aj s adresou. Inak ide nie o vlaknitu riasu, ale skor o bodečky.
Obrázok používateľa
Bobe
 
Príspevky: 4
Založený: 26 Mar 2004 20:02 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Čo s riasami?

Odoslaťod Asterix » 07 Apr 2004 15:19 pm

Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Čo s riasami?

Odoslaťod pernik » 07 Apr 2004 15:44 pm

Bobe napísal:Daj mi prosim ta tip na konkretnu stranku aj s adresou. Inak ide nie o vlaknitu riasu, ale skor o bodečky.


tak to asi bude cyanobakteria. To budeš mít v pořádku NO3 ale budeš tam mít moc fosforu. Jinak zajímavý článek je na http://www.akvarium.cz
pernik
 
Príspevky: 145
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2004 22:39 pm

Re: Čo s riasami?

Odoslaťod skala » 07 Apr 2004 16:47 pm

Riasy

Chcel by som zdôrazniť, že riasy sú rastliny. Nepatria medzi Magnoliophyta ako väčšina dostupných vodných rastlín, ale medzi nižšie rastliny - Algae - riasy. Preto, tam kde sa darí riasam darí sa obyčajne aj vodn .....

ak chces citaj dalej Bobe http://www.sozo.sk/akva/vodne_rastliny.php
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Čo s riasami?

Odoslaťod Bobe » 08 Apr 2004 14:30 pm

Vdaka za rady a za tie adresy, Prajem pokojne Velkonocne sviatky. (Určite budem mať čo čítať.)
Obrázok používateľa
Bobe
 
Príspevky: 4
Založený: 26 Mar 2004 20:02 pm
Bydlisko: Žilina


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.