Červ?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Červ?

Odoslaťod tessee » 15 Aug 2010 12:47 pm

Ahojte, včera som odkalovala dno v akvárku a čiastočne menila aj vodu... Ako som troška rozrypávala dno, niečo ako červ sa zo štrku špirálovito vyplavilo na hladinu ale potom sa mi to stratilo z dohľadu. V akva predajni som dostala letáky aj s chorobami ktoré sa vyskytujú u rybiek. Ale nič z toho sa nepodobalo na to čo som videla. Fotku nemám, no pokúsim sa to opísať: malo to , biele alebo čiastočne biele možno aj trošku presvitajúce štíhle dlhé telíčko cca 4-5mm. Plávalo to špirálovito. Neviem či sa mám obávať alebo nie?! Dnes radšej celé akva rozoberiem (pokúsim sa to niečo vypátrať a odstrániť) chcem znova sterilizovať štrk a všetko čo je v akva... Lenže, sú tam aj rastliny, to sa dá nejakým spôsobom sterilizovať? Viem že je víkend no ak tu niekto je a mohol by vedieť o čo sa asi jedná?! Prosím odpíšte mi!!! Ešte niečo: Mám malé deti a teraz keď som to niečo videla, ma napadlo... Ak by to bol nejaký parazit, a povedzme deti si namočili rúčky v akva, mám sa niečoho báť? Môžu sa tie choroby u rýb nejako obrátiť aj na deti? Mám tam kryt ale syn je už starší a vie to odsunúť. Tessee
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Reklama

Re: Červ?

Odoslaťod Ajven » 15 Aug 2010 13:11 pm

Je vcelku normalne, ze v dne v strku zije kadeco, je to proste kus prirody. Skus hladat aj na tomto fore, výraz cervik, cerviky, červík. Skus porovnat tie tvoje cerviky s tymto prehladom: http://www.akvarijni.cz/bezobratli.htm#dalsi
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Červ?

Odoslaťod tessee » 15 Aug 2010 14:00 pm

Ajven napísal:Je vcelku normalne, ze v dne v strku zije kadeco, je to proste kus prirody. Skus hladat aj na tomto fore, výraz cervik, cerviky, červík. Skus porovnat tie tvoje cerviky s tymto prehladom: http://www.akvarijni.cz/bezobratli.htm#dalsi


Nuž pozrela som sa a nič čo by sa mohlo na to čudo aspoň trošku podobať som nenašla... Drobné rybky keď to niečo videli, chceli ho zožrať ale vypľuli to, zrejme to bolo na ne veľké sústo! Neviem čo si mám o tom myslieť, bojím sa teraz nielen o rybky (hlavne keď som si prešla vyskytujúce choroby u nich) , ale aj deti. Uff, tá akvaristika je komplikovaná!!! A konečne že som si od neho oddýchla a chvíľku!
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Červ?

Odoslaťod martin_s » 15 Aug 2010 14:09 pm

Kvoli jednemu cervicku chces sterilizovat cele akva?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Červ?

Odoslaťod tessee » 15 Aug 2010 17:49 pm

martin_s napísal:Kvoli jednemu cervicku chces sterilizovat cele akva?


popravde sa mi do toho moc nechce, ale podľa toho čo som si prečítala o parazitoch, som usúdila že to musím urobiť... :(
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Červ?

Odoslaťod crypto231 » 15 Aug 2010 19:10 pm

preboha nic nesterilizuj a pokracuj dalej ako doteraz , ten cervik vas tam nepoje. ked uz ta to tak velmi tankuje skus no-planaria , aj to je podla mna zbytocne pokial nemas zamorene cele akvarium alebo napadnute rybky.
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Červ?

Odoslaťod martin_s » 16 Aug 2010 00:11 am

tessee zbytocne nepanikar. Takouto "sterilizaciou" mozes akvariu skor uskodit nez pomoct... Aj pridanie chemie na likvidaciu cervicka do neho by som velmi zvazil, najmä ked neviem co je to zac... Väcsinu parazitov alebo inych patogenov, ktore by mohli tvojim detom uskodit a mohli by sa v akva nachadzat volnym okom nezbadas...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Červ?

Odoslaťod tessee » 16 Aug 2010 05:25 am

martin_s napísal:tessee zbytocne nepanikar. Takouto "sterilizaciou" mozes akvariu skor uskodit nez pomoct... Aj pridanie chemie na likvidaciu cervicka do neho by som velmi zvazil, najmä ked neviem co je to zac... Väcsinu parazitov alebo inych patogenov, ktore by mohli tvojim detom uskodit a mohli by sa v akva nachadzat volnym okom nezbadas...


Už som to celé rozobrala no nesterilizovala som celé (iba vrchný štrk), tú húsenicu som totiž našla a vyzerá to niečo iba ako obyčajný červík alebo tak nejak (inak dalo my zabrať rozobrať dno tak aby som si to hnojivo nezmiešala s tým hrubým štrkom!Na dne mám totiž tú zmes pre rastlinky na prvých 6 týždňov, čo mi odporúčili)... Akva som práve dokončila, mám na mysli to že som tam práve vložila rybky. (sorry že panikárim, no mojej segre stačilo raz aby niečo schytala z rieky a od vtedy je na prísnej diete). Inak celý ten cirkus s akva bol na niečo dobrý aj mimo toho červíka! Sú v o niečo vyššom akva, ktorý mi daroval jeden milý človek aj s pár rybičkami. Moje akva malo rozmery 60x30x30, teraz majú 60x30x40v. A keďže som dostala aj mimo to pár rybičiek,tak v našom akva to vyzeralo zrazu tak preplnené, čo teraz až tak nevyzerá Obrázok. Takto teraz vyzerá akva : Obrázok

doložila som tam koreň, ktorý na naše staré akva vyzeralo veľké, no sem to celkom padne... Dnes ešte idem ráno dokúpiť nejaké rastliny. Chémiu na parazity nechcem moc použiť. To už svitá? To akva vôbec nie je až takou zábavou ako si pamätám z môjho dectva!
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Červ?

Odoslaťod janka99 » 19 Nov 2010 17:43 pm

tessee napísal:Ahojte, včera som odkalovala dno v akvárku a čiastočne menila aj vodu... Ako som troška rozrypávala dno, niečo ako červ sa zo štrku špirálovito vyplavilo na hladinu ale potom sa mi to stratilo z dohľadu. V akva predajni som dostala letáky aj s chorobami ktoré sa vyskytujú u rybiek. Ale nič z toho sa nepodobalo na to čo som videla. Fotku nemám, no pokúsim sa to opísať: malo to , biele alebo čiastočne biele možno aj trošku presvitajúce štíhle dlhé telíčko cca 4-5mm. Plávalo to špirálovito. Neviem či sa mám obávať alebo nie?! Dnes radšej celé akva rozoberiem (pokúsim sa to niečo vypátrať a odstrániť) chcem znova sterilizovať štrk a všetko čo je v akva... Lenže, sú tam aj rastliny, to sa dá nejakým spôsobom sterilizovať? Viem že je víkend no ak tu niekto je a mohol by vedieť o čo sa asi jedná?! Prosím odpíšte mi!!! Ešte niečo: Mám malé deti a teraz keď som to niečo videla, ma napadlo... Ak by to bol nejaký parazit, a povedzme deti si namočili rúčky v akva, mám sa niečoho báť? Môžu sa tie choroby u rýb nejako obrátiť aj na deti? Mám tam kryt ale syn je už starší a vie to odsunúť. Tessee

tak to bolo "hovienko"
janka99
 
Príspevky: 4
Založený: 17 Nov 2010 11:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.