ako prichytím túto päticu?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod zlatovlaska » 16 Aug 2010 19:10 pm

zdravím domáci majtri, robím si svetlo na akva, prosim vas o radu , neviem ako prichytit päticu, dajte nejake rady napady, foto patice prikladam, dufam ze sa najde niekto kto to dokazal, a mozno som len ja taky blby :)
Prílohy
ppp.jpg
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod Mariok » 16 Aug 2010 19:21 pm

Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod Trencin » 16 Aug 2010 20:36 pm

skus ci sa to da rozobrat ta kritka ak ano daj to na srob a ak nie jedine co ostane bude lepidlo, ja na take veci co chcem aby fakt drzali pouzivam lep MAMUT :) Nieco vymysli musis sa s tym jedine pohrat drzim palce:)
Obrázok používateľa
Trencin
 
Príspevky: 249
Obrázky: 1
Založený: 08 Máj 2010 00:52 am
Bydlisko: Trenčín

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod astro » 16 Aug 2010 21:05 pm

ako tak na to pozerám mám pocit, že ti chýba protikus, ktorý sa prichytí na teleso a do toho sa toto tu "zacvakne"
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod tweaty » 16 Aug 2010 22:16 pm

a čo tak dať skrutku do toho výčnelku
tweaty
 
Príspevky: 9
Obrázky: 8
Založený: 30 Jún 2010 20:47 pm

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod zlatovlaska » 16 Aug 2010 22:22 pm

tak možno vas potešim, ale potešil som hlavne seba, dumal som dumal, a vydumal som taku vec, ze miesto kde je ta pätica predlzena, som podlozil drievko o 1 mm vacsim ako bol volny priestor pod tou predlzenou castou, cele to prichytil skrutkou samorezkou,nakolko mam kryt z dreva tak sa tam hodila, dal som este aj podlozku aby zaberala a tym aj viac tlacila skrutka na tu päticu a vysledok je že to drží dokonale, aspoň zatiaľ, mini schému pripájam v prílohe, a ďakujem za vaše rady :)
Obrázok
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod jiri sajar » 17 Aug 2010 06:53 am

Ešte že sa dá tá Amerika zas a znova objavovať......
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod zlatovlaska » 17 Aug 2010 09:09 am

tak sory že nie som dokonalý ... toto bola moja prvá skúsenosť s neonovym svetlom a jeho časťami
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod Mariok » 17 Aug 2010 11:29 am

Skôr, či neskôr sa ti to rozíde, mal som to tak, tým, že na tom výčnelku nieje otvor celistvý, ale otvorený, tak ti to vypadne, preto som to riešil tak ako na fotke, skrutka má potom skôr poistnú funkciu. - gallery/mariok-a664/p1080026-p32389.html
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod zlatovlaska » 17 Aug 2010 12:34 pm

ved preto aby to nevypadlo som tam dal podlozku ze je to po celej ploche toho vyčnelku, dufam ze to nevypadne
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod kubo1 » 17 Aug 2010 12:50 pm

ten srobik sa dava do toho vystupku,ale hlavicka musi byt medzi v tom vystupku,nie na vrchu,a aby si to mal kolmo,tak medzi vystupok a podkladom na ktory to chces upevnit daj na srobik vasciu maticku alebo dve tak aby si to mal kolmo,ako v tom nakrese to drievko,ale miesto neho maticu.
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod Mariok » 17 Aug 2010 13:55 pm

zlatovlaska napísal:ved preto aby to nevypadlo som tam dal podlozku ze je to po celej ploche toho vyčnelku, dufam ze to nevypadne

Plast a kov (skrutka,matica) to dlhodobo neudržia. Keď na tomto spôsobe trváš, tak to treba ešte niečím prilepiť - tavná pištoľ, alebo silikón. Len neviem, či to pôjde.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod zlatovlaska » 17 Aug 2010 17:17 pm

kubo1 : ale ked tam dam tu maticu, nepolame to ten plast ked to budem dotahovat nadoraz?
mariok : nebolo by odveci prilepit to drievko silikonom, asi to aj skusim, neviete poradit nejake zatazove testy? lebo ked sa s tym snazim pohnut nejde to, prosto je to pevne, zalozil som aj trubice a drzia pekne, naviac je vzdialenost medzi päticami asi o 1 mm kratsia ako je dlzka trubice bez tych kontaktov, pätice su tlačene dovnutra k trubici, a trubica zasa naopak roztlaca pätice od seba, sice tam nie je velky tlak, ale tak zasa myslim dostatocny na udrzanie celej konstrukcie, necham na skusku do vikendu len tak ze nedam na akva a uvidime ci sa nieco pohne
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod Mariok » 17 Aug 2010 17:25 pm

Ja myslím dlhodobé použitie - tak pol roka, rok. Zo začiatku to drží aj takto, potom ale plast skrehne a nieje taký pružný ako zo začiatku. Pár mesiacov to udrží aj takto, potom sa ti to uvolní, preto to "poistenie" skrutky silikónom, alebo tavnou pištoľou.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod Pufli » 17 Aug 2010 22:57 pm

Uvodomuješ si že privod el. je zospodu, to so zvedavý ako to zapojiš a dané pätice nie sú vhodné do vlhkého prostredia.
Ludia preboha majte na pamäti - diletanské riešenie + elektrina + voda = prúser (smrť)
Obrázok používateľa
Pufli
 
Príspevky: 160
Obrázky: 84
Založený: 05 Nov 2009 03:31 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod kubo1 » 18 Aug 2010 06:27 am

tu maticu som myslel zamenit miesto toho drievka co je na nakrese,cize v takej vyske aky je ten vystupok,samozrejme ze by to prasklo,keby si dal mensiu maticu a dotiahol to,
mozes to poistit silikonom,alebo chemoprenom
hole elektricke casti zakry silikonom,lebo ako pise Pufli elektika + voda = nestastie !
ja mam tiez podomacky vyrobene osvetlenie a mam aj poistku + prudovy chranic,ale vzdy pri manipulacii so svetlom davam maximalnu pozornost,nie je to sranda.
alebo sa daju kupit original petice s IP44 a tie maju ine riesene uchytenie,
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Re: ako prichytím túto päticu?

Odoslaťod zlatovlaska » 19 Aug 2010 23:12 pm

vsetky casti su odizolovane, pripadne pokryte silikonom, a navyse pod osvetlenim bude iba 1 cm škaročka na prudenie vzduchu ktore je zabezpecene ventilatorom, a tu škaročku bude tvorit krycie sklo na akva a spodna cast osvetlenia, myslim a dufam ze sa tam voda nedostane a vyhnem sa pripadnym nestastiam
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.