Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 16 Aug 2010 22:35 pm

cawte chcem sa s vami poradit.... dnes som si kupil 2x Skalare take tie cierne. .... a male 10l akvarium ......viem cital som ze potrebuju viac ovela viac miesta....ale mam taky problem kamene som nasipal dnu ale nenapadlo ma ze su asi spinave ...tak som mussel vodu vyliat a kamene asi 15x preplachnut vo vlaznej vode ale mutnu vodu mam ajtak aj akva. som cistil od predoslej vody a stale je mutna ....zajtra idem kupit Filter+okyslicovac...rastlinku mam zatial umelu ....prosim poradte mi....a mozne prihodit aj niake skusenosti so skalarmi....vopred dakujem
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Reklama

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Ajven » 16 Aug 2010 22:45 pm

Zajtra zober tie skalare spat do obchodu, kup si zaroven nejaku knihu o akvaristike. Potom sa rozhodnes ako dalej a co vsetko budes potrebovat.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 16 Aug 2010 23:02 pm

a preco ?.....co som nieco spravil zle ?
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Johny 13 » 16 Aug 2010 23:32 pm

Úplne všetko zle.
Akvárium treba najskôr aspoň 4týždne zabehnúť, aby sa vo filtry vytvorili nitrifikačné baktérie. Tiež je zle dávať dva skaláre do 10litrového pľuvátka. Skalár potrebuje výšku nádrže aspoň 50cm a 30litrov vody na osobu.
Zožeň si akvárium aspoň 120 litrové a opatrne začni s nejakými jednoduhšími rybkami. Malé akvárium=veľké problémy. S malým akva sa to robí blbo.
Ale najskôr si niečo prečítaj a nauč sa teóriu. Napríklad: http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm , alebo http://www.horacovoakvarium.cz/uvod_slovo_uvodem.htm , prípadne http://www.akvarko.cz/.
Hodne zdaru.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod martin_s » 17 Aug 2010 00:48 am

Novacik toto si robis snad iba srandu, vsak? Urob tak ako pise Ajven - zajtra vrat tie skalare do akvaristiky. Ak si si aj precital ze potrebuju ovela viac miesta, tak preco si ich napchal do 10l nadrzky?
Zadovaz si väcsie akva (kedze nemas ziadne skusenosti, tak cim väcsie tym lepsie, idealne by bolo minimalne 100l), vyhladaj a precitaj si na tomto fore a v casopise Akvarium informacie o zakladani akvaria a jeho zabiehania. Kym sa ti bude akvarium zabiehat tak si pozri, ktore jednoduchsie ryby by boli vhodne do tvojho akvaria a o tych si nastuduj ake potrebuju podmienky na chov a az im ich budes vediet splnit, potom chod do akvaristiky a kup si ich.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod tomas120 » 17 Aug 2010 09:18 am

Existuje aj odbor. literatúra o akvaristike . Vrelo ti môžem odporučiť: Sladkovodní akvárium - Jak na to, autor: Scheurmannová Ines, Veľmi dobrá pre začiatočníka je táto - Naše akvarijní ryby - Naše zvířátko, Autor: Schliewen Ulrich a kopu ďalších....
Nieje problém ich zohnať, alebo v knižniciach požičať.Rovnako by si mal niečo preštudovať aj o akva rastlinách, ich význam, pestovanie atď.... Aj tu na fóre sa dozvieš kopu informácií, len treba hľadať. Veľa zdaru.
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 17 Aug 2010 13:18 pm

no do bre ja vam to poviem ja som tie rybicky dostal na narodky .... ale chcel som gupky a nie skalare ... tak zato ja uz nemozem ze mi kupili skalare. ... a akvarium som mal uz asi 2 tyzdne predtym ... dobre posnazim sa zohnat nieco vetsie ....dakujem za rady .. :o :o :o
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod rammt » 17 Aug 2010 16:16 pm

to Novacik:

ale neboj, tu sa kazdy hraje na odbornika, rad by som videl, ze kazdy kto ta tu buzeruje zakladal akvarko podla nejakej "sablony". Stavim sa, ze polovicke ludi tuna, vykapala prva nadrz :P Nenechaj sa odradit
rammt
 
Príspevky: 25
Obrázky: 0
Založený: 17 Feb 2009 15:51 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Aquanaut » 17 Aug 2010 16:41 pm

obyčajne to dopadne ako so psom na vianoce, šteniatko je milé no po pár dňoch omrzí, keď to treba venčiť aj v zime ráno pri mínuske :mrgreen:
už keď tie skaláre máš a myslíš to s nimi vážne, tak pár dni vydržia aj v tej "sklenke" ale za tých par dní si objednaj nádrž aspoň 60-80l a zveľaďuj, kamienky, jemný štrk, prečistiť prevariť, odstáť akva, minimálne osem - desať dní, ideálne 3 týždne, filter, svetlo, rastlinky..o tom nebudem písať, nájdeš inde.
Moje prvé skaláre Jajo a Pajo :roll: sa mali náramne, spoločnosť v 80l akva im robil húf tetier, prísavníček a párik pancierničkov, zobali mi z ruky, dokázali mi ju spomedzi palcov vymľaskať aj z troch centi nad hladinou, pažroši.. :lol:
Ak si netrúfaš, kúp si živorodky, gupky, mečúne, prípadne nenáročné tetri.. :idea:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod tomas120 » 17 Aug 2010 18:29 pm

rammt napísal:to Novacik:

ale neboj, tu sa kazdy hraje na odbornika, rad by som videl, ze kazdy kto ta tu buzeruje zakladal akvarko podla nejakej "sablony". Stavim sa, ze polovicke ludi tuna, vykapala prva nadrz :P Nenechaj sa odradit



Keď raz dáka ryba má isté nároky potrebné k normálnemu fungovaniu v akva , ako skaláre a pod. , nieje možné ich chovať v iných podmienkach, bez toho, aby to nemalo dáky negatívny dopad na ne..Aj keď viem si predsaviť takých ignorantov ako si ty, čo by do 10.lit. nádrže bezproblémov dali skaláre a nechali ich tam kapať. Jednoducho nechápem o akej šablóne to prepletáš. To že niekto napísal že dôležité je najprv si o rybách niečo prečítať a až potom ich kúpiť , je podľa teba buzerácia? Možno že polovici ľudí tu vykapala prvá nádrž, ale to téj polovici v ktorej si ty a to len preto že si nenechali poradiť, alebo dali na rady takých ako si ty...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod maxxx01 » 17 Aug 2010 18:45 pm

rammt, ty v prvom rade rozlišuj buzeráciu a fakty. To, čo mu radili kolegovia vyššie, nie je buzerácia, ale fakty, ktoré nemôže obísť, ak sa chce akvaristike naďalej venovať. Aspoň mu niečo poradili, ale - aký to paradox - práve ty si mu neporadil vôbec nič. Ten chlapec nepotreboval psychickú podporu, ale fakty, ako na to. Isteže, aj mnohým iným kedysi niečo vykapalo, mne tiež, ale to tomu chalanovi asi v ničom nepomôže, všakže? Toto asi čítať nepotreboval, potreboval niečo iné. Chalan začal od konca, to sa stáva, a kolegovia mu naznačili, ako sa začína od začiatku, čiže správne. Toť vsjo.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 17 Aug 2010 21:10 pm

rammt napísal:to Novacik:

ale neboj, tu sa kazdy hraje na odbornika, rad by som videl, ze kazdy kto ta tu buzeruje zakladal akvarko podla nejakej "sablony". Stavim sa, ze polovicke ludi tuna, vykapala prva nadrz :P Nenechaj sa odradit




dik.....to som potreboval aj ja si to myslim ze 1/2 z nas takto zacinala ako ja :) :| :| :D :D
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 17 Aug 2010 21:13 pm

dobre jak myslite ....akvarko mi vyrobia 100L za 40€ len treba zohnat peniaze .....ja si myslim ze sa maju dobre .... vyzeraju ako by im nic nechybalo :)
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod noiseless » 17 Aug 2010 21:18 pm

ale pochybujem že niekto dal dva skaláre do 10l akvária :D
do takého malého skús krevetky .. vďačný, pekný, nenáročný objekt ... pre začiatočníka ako stvorené .. len veľa študuj o zakladaní akvária, aký substrát, aké rastlinky atď ...
odporúčam číslo 3 časopisu akvárium (http://issuu.com/salik/docs/akvarium03), tam som sa dozvedel asi najviac o miniakváriách ...
Takže študuj ... jasné, človek sa učí na vlastných chybách, aj ja som to spozoroval pri zariaďovaní môjho prvého mini akva ... ale teraz viem , že keby som počúval skúsenejších, bol by som na tom lepšie ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod rammt » 17 Aug 2010 21:31 pm

Milí kolegovia,
ako napisal MAXXX01, treba odlišovať medzi faktmi a buzeraciou. Ale na druhej strane, ani sám pán Boh nepovedal, že skaláre poterebujú minimálne 30 litrov vody pre kus. Mám dlhoročného kamaráta - akvaristu, ktorému sa podaril VÝTER v 20 litrovej nádrži (hovorím o Pterophyllum scalare). Tak ako iné druhy živočíchov (nie len ryby), všetko je prispôsobivé ... síce v tej 20 litrovej nádrži nemal mohutné jedince, ale predsa, keď sa mu vytreli určite to svedči o dobrých podmienkach. Som toho názoru (a o opaku ma nik nepresvedči), že ak sa nejaký živočích rozmnožuje (alebo sa o to aspoň pokúša) má ideálne podmienky na život. Podobne ako to je pri ludoch (ubytko, praca, peniazky), tak je to aj pri rybkách (chémia, "biotop", rastlinstvo atd. ...). V konečnom dôsledku, síce tie skaláre nevyrastú do "ideálenej" veľkosti, ale svoje telo prisposobia podmienkam ... cize budu medsieho vzrastu, ale urste nemozno hovorit o týraní.

Mimochodom, aj mne pocas zaciatkov pokapalo osadenstvo - pričom som dost scitany clovek si myslim. Cisto zalozene aqua, 5 tyzdnov bez ozadenstva a i tak doslo k tomu najhorsiemu. Kontrolovane boli PH, dusičnany, dusitany, horčik, zelezo aj magnezium - vsetko bolo v norme a i tak otočili brušká...
rammt
 
Príspevky: 25
Obrázky: 0
Založený: 17 Feb 2009 15:51 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod martin_s » 18 Aug 2010 00:39 am

rammt napísal:to Novacik:

ale neboj, tu sa kazdy hraje na odbornika, rad by som videl, ze kazdy kto ta tu buzeruje zakladal akvarko podla nejakej "sablony". Stavim sa, ze polovicke ludi tuna, vykapala prva nadrz :P Nenechaj sa odradit
Tak toto mi je teda argument za vsetky drobne...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod kubo1 » 18 Aug 2010 06:51 am

hlavu hore Novacik !!!
vsetci co ti tu odpisali maju pravdu a tebe nezostava nic ine len ich pocuvat a dat si poradit.zacal si trocha z husta s tymi skalarami,ja viem komu by sa nepacili su to velmi pekne rybyky,ale na to aby si ich choval potrebujes o akvaristike nieco vediet a mat o nieco viac skusenosti,po case aj to bude.
najprv si prestuduj co rybky pre chov potrebuju,na co sluzi aq technika,ako si zariadit aq,co don dat a co tam nepatri, a az ked budes o tomto mat ako taky prehlad,potom si chod kupit rybky,ale nie hned skalare,zacni od jednoduchych a krasnych gupiek,mecunov,moll,niejakeho toho prisavnicka a pomaly pojdes dalej.
nekupuj si hned 120l aq,najprv zvladni to 10l a uvidis ci sa do toho zamilujes,alebo to bola len chvilkova rozkos,
lebo nic nerob len na chvilu
ale hlavne si pytaj poradit a hlavne vzade zbieraj skusenosti inich,aj ked mozno budes pocuvat ze to robis zle nevzdavaj sa akvarisrika je cosi nadherne,
vela uspechov
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Michal1987 » 18 Aug 2010 07:10 am

rammt napísal:Milí kolegovia,
ako napisal MAXXX01, treba odlišovať medzi faktmi a buzeraciou. Ale na druhej strane, ani sám pán Boh nepovedal, že skaláre poterebujú minimálne 30 litrov vody pre kus. Mám dlhoročného kamaráta - akvaristu, ktorému sa podaril VÝTER v 20 litrovej nádrži (hovorím o Pterophyllum scalare). Tak ako iné druhy živočíchov (nie len ryby), všetko je prispôsobivé ... síce v tej 20 litrovej nádrži nemal mohutné jedince, ale predsa, keď sa mu vytreli určite to svedči o dobrých podmienkach. Som toho názoru (a o opaku ma nik nepresvedči), že ak sa nejaký živočích rozmnožuje (alebo sa o to aspoň pokúša) má ideálne podmienky na život. Podobne ako to je pri ludoch (ubytko, praca, peniazky), tak je to aj pri rybkách (chémia, "biotop", rastlinstvo atd. ...). V konečnom dôsledku, síce tie skaláre nevyrastú do "ideálenej" veľkosti, ale svoje telo prisposobia podmienkam ... cize budu medsieho vzrastu, ale urste nemozno hovorit o týraní.

Mimochodom, aj mne pocas zaciatkov pokapalo osadenstvo - pričom som dost scitany clovek si myslim. Cisto zalozene aqua, 5 tyzdnov bez ozadenstva a i tak doslo k tomu najhorsiemu. Kontrolovane boli PH, dusičnany, dusitany, horčik, zelezo aj magnezium - vsetko bolo v norme a i tak otočili brušká...


OT : Najviac ma pobavila tá pasáž, kde sa píše o tej podobnosti s ľuďmi. Myslím si svoje...
A ešte si netreba zamieňať výter a dlhodobý chov. PS : Toto nie je buzerácia :wink:
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod rammt » 18 Aug 2010 07:28 am

to Michal1987:
len tak medzi rečou ... to bolo písané príkladmo. Samozrejme, že nemôžeme porovnávať človeka - homo a skalára Pterophyllum, suchozemca s vodným živočíchom, teplomilca s chladovcom, atď, atď. Písal som o vhodných podmienkach, ale to ti asi uniklo, veď nevadí, každý je nejaký. K tomu výteru - Ad: Milí kolegovia, kde je výslovné spomenutý výter (ešte to máš s veľkým písmom), čiže viem o čom som písal a zminka o dlhodobom, resp. opakovanom chove tam ani nebola.
rammt
 
Príspevky: 25
Obrázky: 0
Založený: 17 Feb 2009 15:51 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod astro » 18 Aug 2010 07:46 am

kubo1 napísal:hlavu hore Novacik !!!
...potom si chod kupit rybky,ale nie hned skalare,zacni od jednoduchych a krasnych gupiek,mecunov,moll,niejakeho toho prisavnicka a pomaly pojdes dalej.
nekupuj si hned 120l aq,najprv zvladni to 10l a uvidis ci sa do toho zamilujes,alebo to bola len chvilkova rozkos,

kubo1 zase si to doplietol - nemá si kupovať 120 l akvárko ale v 10 litrovom má chovať gubky, mečúne, molly a prísavníka? kristepane!!!! už len karas tam chýba!
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Michal1987 » 18 Aug 2010 08:36 am

rammt napísal:to Michal1987:
len tak medzi rečou ... to bolo písané príkladmo. Samozrejme, že nemôžeme porovnávať človeka - homo a skalára Pterophyllum, suchozemca s vodným živočíchom, teplomilca s chladovcom, atď, atď. Písal som o vhodných podmienkach, ale to ti asi uniklo, veď nevadí, každý je nejaký. K tomu výteru - Ad: Milí kolegovia, kde je výslovné spomenutý výter (ešte to máš s veľkým písmom), čiže viem o čom som písal a zminka o dlhodobom, resp. opakovanom chove tam ani nebola.

Nepochopili sme sa, nič nezvyčajné....

U ľudí nie je podmienkou, že keď sa majú dobre tak sa aj viac rozmnožujú; resp. ak sa dobre nemajú, že sa nerozmnožujú... príklady nie je potrebné uvádzať.

Inak ten výter ste spomenuli prvý vy a s témou nemal pôvodne nič spoločné.
Koľko času strávia skaláre v 20L "vytieračke"? (...nejde tu o presný čas; vytrú sa, možno sa postarajú o ikry a čerstvo vyliahnutý poter a idú preč... pomerne krátky čas) A koľko času strávia v "klasickom" akváriu? Zvyšok života. Tie približné litráže na jednotlivé druhy rýb, z čoho to asi vzniklo? Ráno sa niekto len tak zobudil a napísal to niekde? Asi nie. Ľudia si to najskôr odvodili napríklad z veľkosti daného druhu rýb a hlavne zo svojich skúseností (t.j. kedy im ryby prosperovali a kedy nie) a čo ja viem ešte z čoho. A ešte je rozdiel 10L akvárium a 10L na rybu...

To je môj názor a ten váš vám samozrejme neberiem, len diskutujem. :)
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod tomas120 » 18 Aug 2010 09:18 am

rammt napísal:Milí kolegovia,
ako napisal MAXXX01, treba odlišovať medzi faktmi a buzeraciou. Ale na druhej strane, ani sám pán Boh nepovedal, že skaláre poterebujú minimálne 30 litrov vody pre kus. Mám dlhoročného kamaráta - akvaristu, ktorému sa podaril VÝTER v 20 litrovej nádrži (hovorím o Pterophyllum scalare). Tak ako iné druhy živočíchov (nie len ryby), všetko je prispôsobivé ... síce v tej 20 litrovej nádrži nemal mohutné jedince, ale predsa, keď sa mu vytreli určite to svedči o dobrých podmienkach. Som toho názoru (a o opaku ma nik nepresvedči), že ak sa nejaký živočích rozmnožuje (alebo sa o to aspoň pokúša) má ideálne podmienky na život. Podobne ako to je pri ludoch (ubytko, praca, peniazky), tak je to aj pri rybkách (chémia, "biotop", rastlinstvo atd. ...). V konečnom dôsledku, síce tie skaláre nevyrastú do "ideálenej" veľkosti, ale svoje telo prisposobia podmienkam ... cize budu medsieho vzrastu, ale urste nemozno hovorit o týraní.

Mimochodom, aj mne pocas zaciatkov pokapalo osadenstvo - pričom som dost scitany clovek si myslim. Cisto zalozene aqua, 5 tyzdnov bez ozadenstva a i tak doslo k tomu najhorsiemu. Kontrolovane boli PH, dusičnany, dusitany, horčik, zelezo aj magnezium - vsetko bolo v norme a i tak otočili brušká...



Bohactvo, čo si ty za akvaristu? O akom prispôsobovaní živočíchov tu trepeš? Keď raz chcem mať akvárium, spravím ho tak aby, sa stalo funkčným rovnako ako pre ryby , tak aj pre rastliny. Každý akvarista predsa chce, aby sa jeho rybám a rastlinám darilo čo najlepšie...Snáď len ty si výnimka...
Keď raz má ryba dáke nároky, na litráš, nebudem ju obmedzovať, považovať to za dáku formu luxusu a nadštandardu.. Zavri sa do miestnosti 2 X2 metre a som zvedaví ako sa budeš cítiť. Podľa tvojho uvažovania mám pocit, že ťa asi z takejto miestnosti pustili... Neskutočné...Fakt žasnem nad tvojím myslením a to si ešte povieš že si sčítaný človek...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod astro » 18 Aug 2010 09:33 am

rammt napísal:Som toho názoru (a o opaku ma nik nepresvedči), že ak sa nejaký živočích rozmnožuje (alebo sa o to aspoň pokúša) má ideálne podmienky na život. Podobne ako to je pri ludoch (ubytko, praca, peniazky), tak je to aj pri rybkách (chémia, "biotop", rastlinstvo atd. ...).

keď ťa zavriem do cely 2x2 kde budeš mať pričňu, dieru v zemi namiesto toalety a vodu z jedného kohútika v stene, kŕmiť ťa budem raz denne zvyškami z kuchyne a takto ťa bduem "chovať" pár rokov, ženu ani neuvidíš a po napr. 5 rokoch ti tam šupnem "samicu" tak mi ver že sa budeš "rozmnožovať" alebo sa o to aspoň snažiť a bdueš sa správať ako divoké zvieratko a podľa teba tobude znamenať že máš ideálne podmienky.
a aj keby som ti tú "samicu" do tej cely dal hneď za rovnakých "ideálnych" podmienok tak sa o rozmnožovanie budeš aspoň pokúšať.
toto je to čo si napísal.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 18 Aug 2010 10:04 am

kubo1 napísal:hlavu hore Novacik !!!
vsetci co ti tu odpisali maju pravdu a tebe nezostava nic ine len ich pocuvat a dat si poradit.zacal si trocha z husta s tymi skalarami,ja viem komu by sa nepacili su to velmi pekne rybyky,ale na to aby si ich choval potrebujes o akvaristike nieco vediet a mat o nieco viac skusenosti,po case aj to bude.
najprv si prestuduj co rybky pre chov potrebuju,na co sluzi aq technika,ako si zariadit aq,co don dat a co tam nepatri, a az ked budes o tomto mat ako taky prehlad,potom si chod kupit rybky,ale nie hned skalare,zacni od jednoduchych a krasnych gupiek,mecunov,moll,niejakeho toho prisavnicka a pomaly pojdes dalej.
nekupuj si hned 120l aq,najprv zvladni to 10l a uvidis ci sa do toho zamilujes,alebo to bola len chvilkova rozkos,
lebo nic nerob len na chvilu
ale hlavne si pytaj poradit a hlavne vzade zbieraj skusenosti inich,aj ked mozno budes pocuvat ze to robis zle nevzdavaj sa akvarisrika je cosi nadherne,
vela uspechov



;) :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o dik :)
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.