akvarko plne alebo nie???



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod patolog7 » 18 Aug 2010 07:17 am

mam 120l akvarko ale mam v nom iba 100l vody staci to alebo je nutne mat uplne plne vody???? dakujem
Obrázok používateľa
patolog7
 
Príspevky: 43
Obrázky: 3
Založený: 14 Aug 2010 10:32 am

Reklama

Re: akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod astro » 18 Aug 2010 07:42 am

ja už nemôžem z tých posledných príspevkov nováčikov za posledné dni. ale pokúsim sa byť vážny: daj si tam vody koľko chceš, keby si mal vodu až po okraj tak pri každom zásahu do akvária, pri ktorom doň strčíš ruku sa ti bude vody vylievať...napr. daj si toľko vody aby sa ti to páčilo. ak máš výztuhy na členom a zadnom skle daj si vodu potiaľ...napr.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod trinitysk » 18 Aug 2010 13:51 pm

patolog7: mozes si tam dat tolko vody, aby hladina jemne "lizala" spodnu hranu sklenenych vyztuh (to su tie sklenene pasy ktore mas horizontalne hore vlepene na prednej a zadnej strane akvaria cca 3-5cm od vrchnej hrany samotneho akva).
Ina kolko vody presne si tam das, je samozrejme na tebe, ale nedoporucujem prelievat vodu nad vyztuhy, vsetko medzi dnom akvaria a vyztuhami je teda len tvoje rozhodnutie... :)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod skaner » 18 Aug 2010 14:01 pm

a tých 120 litrov, to nie je skutočný čistý vnútorný objem nádrže, ale objem vypočítaný z vonkajších rozmerov, ešte možno aj zaokrúhlený. reálne sa do "stodvaciny" zmestí menej vody, možno nejakých 115 až 110 l (podľa hrúbky skla).
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod trinitysk » 18 Aug 2010 14:38 pm

skaner napísal:a tých 120 litrov, to nie je skutočný čistý vnútorný objem nádrže, ale objem vypočítaný z vonkajších rozmerov, ešte možno aj zaokrúhlený. reálne sa do "stodvaciny" zmestí menej vody, možno nejakých 115 až 110 l (podľa hrúbky skla).

Velmi spravna poznamka skaner. :wink: No a ked odratas este strk, pripadne dekoracie v akva a pocitas realnu vysku vodnej hladiny a nie rozmer vysky skla akvaria, tak si na 90-100l max... :) Bolo by vhodne aby si toto uvedomili vsetci, a hlavne zacinajuci akvaristi, castokrat sa udava hruby objem nadrze, co je velmi zavadzajuce...Taktiez treba brat do uvahy pri aplikovani lieciv, hnojiv atd. inak hrozi zbytocne predavkovanie a mozny problem...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod Dedo » 18 Aug 2010 16:37 pm

astro napísal:ja už nemôžem z tých posledných príspevkov nováčikov za posledné dni.

plne s astro súhlasím, týmito otázkami sa iba chcú zviditeľniť na akve, nie riešiť problém, berú zbytočne čas
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod patolog7 » 18 Aug 2010 19:15 pm

Dedo napísal:
astro napísal:ja už nemôžem z tých posledných príspevkov nováčikov za posledné dni.

plne s astro súhlasím, týmito otázkami sa iba chcú zviditeľniť na akve, nie riešiť problém, berú zbytočne čas

ak si myslis ze zbytocne beriem tvoj cas tak neodpovedaj na otazky.nemam rad mudrlantov ako si ty.dufam ze ti to je jasne.preto je tato tema zalozena aby zaciatocnici ziskali nejake info a nie aby ich niekto tu urazal.
Obrázok používateľa
patolog7
 
Príspevky: 43
Obrázky: 3
Založený: 14 Aug 2010 10:32 am

Re: akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod maxxx01 » 18 Aug 2010 19:30 pm

patolog7 napísal:
Dedo napísal:
astro napísal:ja už nemôžem z tých posledných príspevkov nováčikov za posledné dni.

plne s astro súhlasím, týmito otázkami sa iba chcú zviditeľniť na akve, nie riešiť problém, berú zbytočne čas

ak si myslis ze zbytocne beriem tvoj cas tak neodpovedaj na otazky.nemam rad mudrlantov ako si ty.dufam ze ti to je jasne.preto je tato tema zalozena aby zaciatocnici ziskali nejake info a nie aby ich niekto tu urazal.


Patolog7, ja teda na tvoju otázku trochu času obetujem. Je to tak ako napísal astro, nikdy nemôžeš mať vody celkom na doraz, lebo pri sebamenšej manipulácii sa ti preleje. To je všetko. Bodka. Viac k tomu nieto čo povedať a viac sa ani nemajú k tomu čo začiatočníci dozvedieť. To je celé. Keby si trošku pouvažoval, došiel by si na to aj sám bez zakladania takejto témy. Je úplne logické, že si ponecháš maličkú rezervu, povedzme 4 - 5 cm. Nemyslím, že je potrebné pretriasať to v samostatnej téme. Napokon, je to aj v každej jednej príručke pre začiatočníkov o tom, ako treba zakladať akvárium. Preto, úprimne povedané, nemyslím žeby tá téma bola nejakým extra veľkým prínosom, a to ani pre začiatočníkov. Sorry.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod patolog7 » 18 Aug 2010 19:51 pm

akoze ja som ho vobec nedal do plna mam tam nejaku rezervu ale ked som bol v obchode tak som to spomenul ze ho nemam plne a predavacka ma zdrbala ze to ma byt plne ale aj tak som to nedolial.nechal som to tak ako to je.
Obrázok používateľa
patolog7
 
Príspevky: 43
Obrázky: 3
Založený: 14 Aug 2010 10:32 am

Re: akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod maxxx01 » 18 Aug 2010 19:56 pm

takže je všetko v poriadku :wink:
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod noiseless » 18 Aug 2010 19:56 pm

naplnené 3-4 cm po okraj .. bodka.
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: akvarko plne alebo nie???

Odoslaťod veterinarpeto » 16 Nov 2010 17:56 pm

No caw, objem akvária nie je skutočný, je vypočítaný podľa dlžok strán akvária. Do 120 L akvária sa možno zmestí len 110 L. Naplň akvárium tak , aby si mal 3-4 cm od vrchu akvária.
veterinarpeto
 


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.