Záhadné hynutie...



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 24 Aug 2010 12:57 pm

Začnem ale na začiatku... Pred 10 dňami si muž kúpil do akva Mrenky žraločie, sú asi tak 5-6cm veľké... Pred 3 dňami sa menilo 80% vody, aj sa odkalovalo a pod... Vodu som pred napustením do akva upravila prípravkom Aqua-Bon. Dala som tam iba také množstvo ako doteraz a nič sa nikdy neprejavilo... Lenže za tie 3 dni som už vyhodila 7 gubku. Teraz som zase jednu vyhodila... Odchádzajú iba tie čo majú 2cm, väčšie a menšie od 2cm a pod 2cm sú v naprostom poriadku. Rybkám nič očividné nie je, prezrela som ich pod lupou či náhodou niečo neuvidím, ale nič tam nie je... Informovala som sa teda na tie mrenky či náhodou oni nie sú na vine a či náhodou nelikvidujú malé gubky?! Vraj im môžu obhrýzť chvosty ale inak nič kým sú takto malé... Len že ak by to aj boli oni? Nehraje mi to, prečo nezaútočili skôr na gubky a prečo (možno?) iba teraz po výmene vody? Nemám ani istotu že by to mohli byť tie mrenky! Keď že gubky nie sú ani ohlodané... Filtrácia je zapnutá nonstop, iba počas krmenia to vypínam aby mali tie najmenšie (cca 1cm) kľud. Svietim aj 7-8 denne. Sú tam rastlinky, tie vyzerajú byť tiež v poho, zlaté a čierne moly sú tiež v poho, vlastne všetko okrem tých gubiek funguje . Čo sa deje????? PLS odpíšte čo najskôr!
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Reklama

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod jose » 24 Aug 2010 13:07 pm

Mrenky sa aklimatizovali a začínajú likvidovať gupky-takto to vidím ja. Aké velké je akva?
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 24 Aug 2010 13:18 pm

jose napísal:Mrenky sa aklimatizovali a začínajú likvidovať gupky-takto to vidím ja. Aké velké je akva?


Ahoj, aqua je 75l. Ale ako ich likvidujú? Gubky nemajú ani podliatiny (ak by do nich narážali?!), nemajú žiadne očividné poškodenia po tele, dokonca ich iné rybky (už keď sú dead) ani neohlodávajú.... Pre tie mrenky (3ks) plánujem zvlášť väčšie aqua, fakt veľké. Prišli nečakane, muž iba otvoril dvere a mal ich v ruke, vrátiť sa to už nedá...
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod jose » 24 Aug 2010 13:23 pm

Tak mrenky sú z toho vonku, 75 l je dosť málo na ten počet rýb, ak si "poriadne" odkalila, mohlo sa to celé narušiť a gupky si to odniesli.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod trinitysk » 24 Aug 2010 13:25 pm

Poprosim
a) ostre foto zivych rybiek, pripadne aj mrtvu (z blizka makro)
b) ako sa rybky spravaju pred umrtim, skuste to vysledovat, nemoze rybka z nicoho nic exnut (zdrzuje sa pri filtry, nekoordinovane plave, klesa ku dnu,meni farbu a pod.)
c) Viete nejake aspon zakladne parametre vody?
d) s tymi 2cm nerozumiem, cit.:"Odchádzajú iba tie čo majú 2cm, väčšie a menšie od 2cm a pod 2cm sú v naprostom poriadku". Presne 2cm gubky skapinaju???

Mrenky by nemali byt ani pre gubky problem, predpokladam, ze si si novymi rybami zavliekla do akva nejaku chorobu a postupne oslabene jedince umieraju...
Prepokladam ze vies, ze pre mrenky, ktore ste si vybrali je potrebnych aspon 500l cistej vody v akva a ze dorasta bezne v akva do 25cm (v prirode okolo 35cm)....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 24 Aug 2010 13:27 pm

jose napísal:Tak mrenky sú z toho vonku, 75 l je dosť málo na ten počet rýb, ak si "poriadne" odkalila, mohlo sa to celé narušiť a gupky si to odniesli.


No odkalujem fakt super, nezostane tam ani hovienko... Ale ako si to myslel?
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod jose » 24 Aug 2010 13:31 pm

Tak, že ak si prehrabala dno, stáva sa že sa rovnováha naruší plus tá výmena 80% vody.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 24 Aug 2010 13:44 pm

trinitysk napísal:Poprosim
a) ostre foto zivych rybiek, pripadne aj mrtvu (z blizka makro)
b) ako sa rybky spravaju pred umrtim, skuste to vysledovat, nemoze rybka z nicoho nic exnut (zdrzuje sa pri filtry, nekoordinovane plave, klesa ku dnu,meni farbu a pod.)
c) Viete nejake aspon zakladne parametre vody?
d) s tymi 2cm nerozumiem, cit.:"Odchádzajú iba tie čo majú 2cm, väčšie a menšie od 2cm a pod 2cm sú v naprostom poriadku". Presne 2cm gubky skapinaju???

Mrenky by nemali byt ani pre gubky problem, predpokladam, ze si si novymi rybami zavliekla do akva nejaku chorobu a postupne oslabene jedince umieraju...
Prepokladam ze vies, ze pre mrenky, ktore ste si vybrali je potrebnych aspon 500l cistej vody v akva a ze dorasta bezne v akva do 25cm (v prirode okolo 35cm)....


A) Odfotila by som, ale aj keď som skúšala čo i len vzhľad aqua, nedarí sa mi... Ako náhle bude nejaká ďalšia mrtva, odfotím!
B) Rybky sa správajú celkom normálne, žrať im dávam vždy v rovnakom čase 21h večer, zjedia to v priebehu 15-20 min. Do 22hod im svietim (aqua je v deckej izbe, dovtedy sú hore aj drobci). Rybičky vyzerajú byť v poriadku, ráno ich hneď kontrolujem, no nič očividné sa nedeje, a na obed už vyberám mrtvú rybku... nezdržiavajú sa pri filtry, plávu si hore dole, ich sfarbenie sa nemení, sú pekne pestré, nie sú bledé.
C) Ak pod parametrami máte na mysli PH a pod...? V akvaristike mi povedali že v malom akva ako mám ja (75l) nepotrebujem merať hodnoty. Zostalo to teda tak.
D) Rybičky menšie ako 2cm (mám o veľkosti 1cm, 1,5cm) sú v poriadku, z nich neskapala ani jedna. Rybičky nad 2cm, čo sú 2,5 a viac tiež sú v poriadku... Zomierajú iba tie čo majú tie 2cm!

Pre mrenky plánujeme v priebehu 3 mesiacov veľké aqua o veľkosti 120x40-45x 50, to snáď stačí?! :o O ich raste viem, aj preto im chcem dopriať priestor... Tú chorobu čo spomínaš, nové sú iba tie mrenky, ale tie sú spoločne s ostatnými už 10 dní... Toto hynutie sa prejavilo Za posledné 3 dni. Ja, nehnevajte sa no, už ma teraz nič nenapadá čo by som ešte mohla napísať.
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 24 Aug 2010 13:45 pm

jose napísal:Tak, že ak si prehrabala dno, stáva sa že sa rovnováha naruší plus tá výmena 80% vody.


Ale ako potom odkalovať? Ja to chápem tak, že ak odkalujem , tak treba poriadne... či sa mýlim, a potom, teraz ma napadá ... Ako často odkalovať?
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod jose » 24 Aug 2010 13:58 pm

Univerzálny recept na odkalovanie neexistuje, každý ti povie ináč. Ja sa riadim heslom čo funguje nebabri. Ak máš v akva veľa rastlín ktoré prosperujú, stačí odkalovať menej. V podstate keď mením vodu tak aj odkalím.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod trinitysk » 24 Aug 2010 14:16 pm

Bez fotky nemozem poradit, taktiez je mi zahada tie 2cm...predpokladam, ze umieraju aj samce aj samice, je to tak? Ako som napisal vypozoruj ako dochadza k umieraniu, ake su priznaky...neexistuje ze ryba plave a zrazu umre, tak to teda nefunguje...Podla toho co pises je vsetko o.k. ale evidentne nie je, takze pozeraj sa a napis co sa s nimi deje...Odfotit akva, neviem kde je problem...Naozaj tazko radit...
Bohuzial vela info mi nedavas a taktiez z diskusie a otazok je mi jasne, ze si zaciatocnik (aj ked mozno akva mas uz dlhsiu dobu). Doporucujem v dobrom umysle pomoct Ti, prestudovat minimalne tieto casopisy http://www.klub.akva.sk/akvarium.php. a popozerat aj na tejto stranke...
Akvarium co uvadzas, ze bude, je cca 240l co je naozaj velmi male akva pre ryby ktore si manzel kupil. Odkalovanie/hygiena akva a pod. je tu toho dost popisane, iba by som opakoval.
Zasada je neprerybnit (co ty uz teraz mas, rataj jednoduchym vzorcekom aspon 1l CISTEJ vody na 1cm ryby...), neprekrmovat, pravidelne odkalovat kazdy tyzden cca 25%-30% vody (u bezneho akva toto bohate staci) a dostatok rastlin (zivych). Odkalovanie 80% a pod sa robi iba v pripade "havarie" akvaria (choroba, vynimocny stav, redukcia lieciv atd atd).
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod Aquanaut » 24 Aug 2010 14:25 pm

80% vody? to si niečo markantne prerábala? :?
krmenie večer keď to ani nestrávia a o hodinu to hasne, moje to musia vyplávať krmim ráno..ale nič proti :o
pravdepodobne by som tipoval že s mrenkami ti došiel aj neželaný hosť, možno parazit čo útočí len v noci a pri dne si občas cvakne nejakú rybičku alebo je to iná nákaza, fotky rozhodne treba!
ja keď odkaľujem, raz za 14 dní 80L akva tak spolu dolejem max 10L vody a filter vyžmýkam v dobre odstatej vode, ale neperem pod vodovodom.
Je pravda že každý nový obyvateľ akva donesie so sebou aspoň stres pre domácich, keď už nie chorobu, :|
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 24 Aug 2010 14:43 pm

trinitysk napísal:Bez fotky nemozem poradit, taktiez je mi zahada tie 2cm...predpokladam, ze umieraju aj samce aj samice, je to tak? Ako som napisal vypozoruj ako dochadza k umieraniu, ake su priznaky...neexistuje ze ryba plave a zrazu umre, tak to teda nefunguje...Podla toho co pises je vsetko o.k. ale evidentne nie je, takze pozeraj sa a napis co sa s nimi deje...Odfotit akva, neviem kde je problem...Naozaj tazko radit...
Bohuzial vela info mi nedavas a taktiez z diskusie a otazok je mi jasne, ze si zaciatocnik (aj ked mozno akva mas uz dlhsiu dobu). Doporucujem v dobrom umysle pomoct Ti, prestudovat minimalne tieto casopisy http://www.klub.akva.sk/akvarium.php. a popozerat aj na tejto stranke...
Akvarium co uvadzas, ze bude, je cca 240l co je naozaj velmi male akva pre ryby ktore si manzel kupil. Odkalovanie/hygiena akva a pod. je tu toho dost popisane, iba by som opakoval.
Zasada je neprerybnit (co ty uz teraz mas, rataj jednoduchym vzorcekom aspon 1l CISTEJ vody na 1cm ryby...), neprekrmovat, pravidelne odkalovat kazdy tyzden cca 25%-30% vody (u bezneho akva toto bohate staci) a dostatok rastlin (zivych). Odkalovanie 80% a pod sa robi iba v pripade "havarie" akvaria (choroba, vynimocny stav, redukcia lieciv atd atd).


Sorry, sekla som sa v rozmeroch budúceho aqua, len po odkliknutí som to už nevedela opraviť (130x55cmx70) to predošlé, to sme mali v pláne ešte pred tými mrenkami pre gubky... Tu je fotka aquaria, nič moc, mne sa ho nedarí odfotiť tak ukážkovite a pekne ako v tu nachádzajúcej galérií :( , toto nie sú kaktusy! Obrázok len tam ešte nie sú tie mrenky :o
A áno, som začiatočník , samozrejme ak sa nepočíta moje aqua z dectva :mrgreen: .
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod trinitysk » 24 Aug 2010 15:40 pm

Vysad si viacej rastlin co najskor! (najlepsie Vallisneria akakolvek, Egeria, Hygrophila, Rotala, Echinodorus, Cryptocoryne...), neskor mozes rastlinky pouzit vo vacsej nadrzi takze sa ti zidu a budu uz aj adaptovane...Voda uz od pohladu je kalna...vymeny vody kazde 3 dni po 30%, az pokial sa voda neprecisti (vodu dolievat pokial mozno odstatu), castejsie cistit aj ten filter. Postupne ako vysadis viacej rastlin zacni zmensovat to vzduchovanie a nakoniec prestan vzduchovat uplne, sleduj rybky ako budu reagovat....
Pred zariadovanim toho vacsieho akvaria naozaj si precitaj o akvaristike co najviac (tak ako som uz radil) aby si sa vyhla tym chybam ktore je na Tvojom akvariu vidiet teraz...nebudem tu rozpisovat....
Pokial ide o chorobu, tak kym nebude normalna foto rybky + popis priznakov (jednoducho viacej info), tak ti nebude moct poradit nikto...
P.S. Rozmery planovaneho akva su uz lepsie, ale radsej ak je mozne ist do vacsej dlzky nadrze, 130 cm je stale malo, naozaj to minimum je od 150cm ... teda vzhladom na tie mrenky.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 24 Aug 2010 23:12 pm

Takže sa mi podarilo odfotiť skapatú rybku... Nie som z toho moc nadšená, teraz ma to už troška serie. Vybrali sme za posledné 2 hodiny 3 zdochnutú rybku. Gubka na fotke počas dňa sa snažila spáriť zo samičkou, ešte som sa usmiala že mu "nedala", aj keď som mu fandila, tak sa snažil. Muž mi práve oznámil že odchádza ďalšia, už sa otáča hore bruškom... Ja už ani neviem koľkatá odchádza?! Práve sa otáča hore bruškom zlatá molly. Rozmýšľam čo som mohla doniesť do aqua cca 3-4 dni do zadu??? Doniesla som ale iba jednu rybku, no tá sa schováva stále pod koreňom. Lenže časovo by to sedelo, je to Pangio kuhlii. Ale ten vyzerá byť v poriadku... Práve dávam dokopy naše staré aqua, napúšťame ho vodou. Teraz nás napadlo že aqua bolo zarosené a teraz keď sme skontrolovali teplotu (robíme to aj počas dňa) namiesto 25 tam bolo 27-28°C , má to s tým spojitosť??? Práve preberáme chovanie rybiek, a muž by rád vedel ako vyzerá ich správanie ak by sa náhodou otrávili z ťažkých kovov alebo z CO2? PROSíM ODPíšTE NIEKTO!!!! sOM Už ZúFALá :cry:
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 24 Aug 2010 23:13 pm

Obrázok PRIPáJAM FOTO
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 24 Aug 2010 23:18 pm

trinitysk napísal:Vysad si viacej rastlin co najskor! (najlepsie Vallisneria akakolvek, Egeria, Hygrophila, Rotala, Echinodorus, Cryptocoryne...), neskor mozes rastlinky pouzit vo vacsej nadrzi takze sa ti zidu a budu uz aj adaptovane...Voda uz od pohladu je kalna...vymeny vody kazde 3 dni po 30%, az pokial sa voda neprecisti (vodu dolievat pokial mozno odstatu), castejsie cistit aj ten filter. Postupne ako vysadis viacej rastlin zacni zmensovat to vzduchovanie a nakoniec prestan vzduchovat uplne, sleduj rybky ako budu reagovat....
Pred zariadovanim toho vacsieho akvaria naozaj si precitaj o akvaristike co najviac (tak ako som uz radil) aby si sa vyhla tym chybam ktore je na Tvojom akvariu vidiet teraz...nebudem tu rozpisovat....
Pokial ide o chorobu, tak kym nebude normalna foto rybky + popis priznakov (jednoducho viacej info), tak ti nebude moct poradit nikto...
P.S. Rozmery planovaneho akva su uz lepsie, ale radsej ak je mozne ist do vacsej dlzky nadrze, 130 cm je stale malo, naozaj to minimum je od 150cm ... teda vzhladom na tie mrenky.


fOTKA JE FOTENá S BLBOU MALOU LAMPIčKOU, NEBOLO DOBRE ROZSVIETENé , NECHCELA SOM BUDIť DECKá, JE TO STARšIA FOTKA... rASTLINKY CHCEME VIAC, LEN NIEJE K DOSTANIU TO čO SA MI PáčI
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod Aquanaut » 24 Aug 2010 23:23 pm

teplota by nemala vadiť, mal som v kuchyni pred pár dňami v akva 30tku a gurami, neonky, pancierničky ok..par dní to znesú
ak máš nejaké 15-20L akva nabudúce všetko čo donesieš do karantény a v nej preventívne nejaké liečivo, ja som liečil costapurom, aj tak 2 neo ráno finito :dead: ostatné ok, aj keď strácali stabilitu podvoch dňoch to prešlo..a doniesla to jedna gurama do akva!
ak máš nejaké liečivo proti plesňam a parazitom okamžite pridaj, ak nie aspoň zasoľ vodu

ešte skus vypnúť CO2 ak používaš, a ak si dala nejaké nové skalky, koreň filter..niečo do akva tiež povyťahuj..zajtra vymeň vodu, otrava by mohla byť z čoho, maš nejake podozrenie??
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 24 Aug 2010 23:37 pm

Aquanaut napísal:teplota by nemala vadiť, mal som v kuchyni pred pár dňami v akva 30tku a gurami, neonky, pancierničky ok..par dní to znesú
ak máš nejaké 15-20L akva nabudúce všetko čo donesieš do karantény a v nej preventívne nejaké liečivo, ja som liečil costapurom, aj tak 2 neo ráno finito :dead: ostatné ok, aj keď strácali stabilitu podvoch dňoch to prešlo..a doniesla to jedna gurama do akva!
ak máš nejaké liečivo proti plesňam a parazitom okamžite pridaj, ak nie aspoň zasoľ vodu

ešte skus vypnúť CO2 ak používaš, a ak si dala nejaké nové skalky, koreň filter..niečo do akva tiež povyťahuj..zajtra vymeň vodu, otrava by mohla byť z čoho, maš nejake podozrenie??

Mám zasoliť vodu??? Aké množstvo, aký postup??? Pls opíš to bližšie!!!!! pls!
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod Aquanaut » 24 Aug 2010 23:42 pm

1 kavovu lyzicku na 10l takže do mojej 80tky šlo 8 plných malých lyžičiek, pekne nasyp pred filter nech sa rozpustia, odporúčam ešte o 8 hodín pridať dalšie 2 lyžičky, a sledovať často akva, po troch dňoch vymeniť 1/3 vody za novú a vyčistiť filter, no je to 50:50 :|
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 24 Aug 2010 23:56 pm

Aquanaut napísal:1 kavovu lyzicku na 10l takže do mojej 80tky šlo 8 plných malých lyžičiek, pekne nasyp pred filter nech sa rozpustia, odporúčam ešte o 8 hodín pridať dalšie 2 lyžičky, a sledovať často akva, po troch dňoch vymeniť 1/3 vody za novú a vyčistiť filter, no je to 50:50 :|

A kam dať rybky??? Môžu zostať v aqua???
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod Aquanaut » 25 Aug 2010 00:02 am

jasne veď kôli nim to robiš nie? ideš ich preliečiť, ak máš tam parazita tomu sa soľ páčiť nebude, ani plesni, malo by sa niečo zmeniť možno trochu aj správanie rýb, ak to vydržali moje neo, tetry žiarive, pancierničky panda, guramky a ancystrus tak smelo posoľ, ale inak žiadne príznaky plesne ani nafúknuté bruško na rybke na fotke nevidno, nevyzerá zle, všimol som si červené škvrnky pred chvostovou plutvičkou, ak to nie je jej pigment a normálne sfarbenie, nie to pod chrbtovou ale pred chvostovou..červene škvrnky - nemohlo ju niečo napadnúť alebo uštvať??? mohla dostať z naháňania šok, stáva sa
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod tessee » 25 Aug 2010 00:10 am

Aquanaut napísal:jasne veď kôli nim to robiš nie? ideš ich preliečiť, ak máš tam parazita tomu sa soľ páčiť nebude, ani plesni, malo by sa niečo zmeniť možno trochu aj správanie rýb, ak to vydržali moje neo, tetry žiarive, pancierničky panda, guramky a ancystrus tak smelo posoľ, ale inak žiadne príznaky plesne ani nafúknuté bruško na rybke na fotke nevidno, nevyzerá zle, všimol som si červené škvrnky pred chvostovou plutvičkou, ak to nie je jej pigment a normálne sfarbenie, nie to pod chrbtovou ale pred chvostovou..červene škvrnky - nemohlo ju niečo napadnúť alebo uštvať??? mohla dostať z naháňania šok, stáva sa


To sfarbenie je pôvodné ... mala to po celej chrbtovej časti, len na fotke sa mi to nedarilo zachytiť, a tak je tam iba časť toho sfarbenia, bola to moja vykukaná gubka! :cry:
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Záhadné hynutie...

Odoslaťod Aquanaut » 25 Aug 2010 00:15 am

inak teraz som si všimol poriadne to akva, mušlu by som dal von, ak má niečo v sebe a bola strieknutá lakom je prúser, nepatrí ani do sladkovodného akva, tie červenšie kamene? aky majú pôvod, ak sú z potoka rieky ok ak zo stavby tak ee..mohli byť kontaminované niečim a niečo púšťajú, máš ich dlho v akva? len nahlas rozmýšlam, rybky pri otrave plávu nekoordinovane, šikmo, narážajú do stien, akoby nevideli, často sa točia do kruhu, sú menej plaché, nepríjmajú neskor potravu, ale to je od kusu rozne, moje napadnuté parazitom len stálo v stlpci vody, rýchlo dýchali, nevnímali potravu..ráno koniec po 24h. ale to bol parazit, už je preč, otrava je možná z hocičoho čo do akva nepatrí, skús sa opýtať detí, či niečim neprikrmili rybky alebo tam niečo nehodili, nenaliali..aj keď snáď vedia že to tam nepatrí
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.