elektroda na meranie vodivosti



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod vlasto1984 » 24 Aug 2010 20:02 pm

ahojte mam na ruke vyborny merac na meranie ph aj vodivosti ale ten pan co mi ho predava uz nema moznost zohnat elektrodu na meranie vodivosti na ph son nasiel aj od sery aj od jbl ale na vodivost stale marne hladam a nic nemate mi niekto moznost s timto helfnut je tam taka koncovka jak natomto obrazku neviem jej presny nazov dakujem za vase rady
Prílohy
elektroda.jpg
elektroda.jpg (5.63 KiB) Zobrazená 15958 krát
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Reklama

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod trinitysk » 24 Aug 2010 21:05 pm

http://cgi.ebay.de/EC-ELEKTRODE-METER-L ... arf_fische
Ta koncovka je tzv. BNC konektor...
pH elektrody od JBL ani Sera nekupuj, resp. si porovnaj ceny, byva to zbytocne predrazene kvoli znacke...ta co uvadzam dolu mi prijde za velmi rozumnu cenu, ale mozes si tam najst aj ine sondy...(rovnako aj EC/TDS sondy)
http://cgi.ebay.de/PH-ELEKTRODE-UNIVERS ... arf_fische
Este by som dodal, ze treba dokupit kalibracny roztok (kup si aj na tu pH sondu), aj ked byvaju elektrody (vraj) nakalibrovane, dostanes tiez na ebay, mozno aj niekde v akva int. obchodoch, nemal by byt problem to najst...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod vlasto1984 » 24 Aug 2010 21:29 pm

http://www.aquarientechnik-gralla.de/es ... p245_.html

a co hovoris na tuto oplati sa to za tie peniaze az z nemecka ak je to vlastne ona ta sonda dik moc zatial
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod trinitysk » 24 Aug 2010 21:41 pm

Gralla je renomovana a dobre znama firma medzi akvaristami, ktory maju uz nieco za sebou (mimochodom maju vyborne kolony ako aj ionexy vratane selektivnych, sam som od nich svojho casu kupoval, boli velmi seriozni)...
Chybaju mi tam ale detaily k tej sonde a cena je 2x viacej ako to, co som Ti poslal...Ak sa pre nu nahodou rozhodnes (uz len preto ze tato firma ma naozaj dobre meno) tak si vypytaj najprv parametre, over si ci to ma naozaj BNC konektor a vypytaj k tomu aj kalibracne roztoky...(predpokladam, ze ten Tvoj merac funguje na BNC konektoroch co je uz vlastne teraz standard...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod martin_s » 25 Aug 2010 08:49 am

skus pripadne pozriet aj na http://www.fisherww.sk alebo www.kusyn.sk (pripadne im poslat mail, nie som si ale isty ci dodavaju aj sukromnym osobam, ale za opytanie nic nedas)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod vlasto1984 » 25 Aug 2010 18:39 pm

tak som si objednal nakoniec tu s toho ebay Mato skusal som aj na tich tvojich odkazoch ale nic som nenasiel dik moc dam vediet ci to vlastne fakci ked mi to dojde ozaj dnes som to objednaval kedy by to asi tak mohlo dojst za tyzden ?
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod trinitysk » 25 Aug 2010 20:30 pm

Podla toho cim to poslali, predavajuceho mozes priamo kontaktovat a spytat sa ho, vacsinou ale do 7 prac. dni vsetko prijde. Ak by si si nevedel radu s kalibrovanim a pod. tak sa ozvi. Ja si myslim, ze si kupil dobre, tu elektrodu mam aj ja aj ked od ineho predajcu.. :wink: (ale aj za vyssiu cenu..)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod Dedo » 26 Aug 2010 11:41 am

PH meter :
http://www.shopakva.sk/ph-meter-kl025-p-2082.html
po roku mi začal ukazovať nezmyselné hodnoty, aj keď som ho pravidelne kalibroval v kalibračnom roztoku Ph 7.
Predpokladám, že odišla sonda - elektróda.
Podľa vyjadrenia predávajúceho: http://www..akvaobchod.sk/
- samotná sonda sa nedá kúpiť
- záruka sa vzťahuje iba na prístroj, na sondu nie, aj keď je pevne spojená s prístrojom
Má niekto skúsenosť, či je možná oprava?
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod martin_s » 26 Aug 2010 12:59 pm

Tvoj predpoklad bude spravny, elektroda najskor naozaj odisla. Elektrody sa odporuca vymenit najneskor po roku (zavisi aj na type a frekvencii pouzivania). Odporucam ti kupit si pH meter s vymenitelnou elektrodou (staci aj maly rucny, nemusis merat pH permanentne).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod trinitysk » 26 Aug 2010 13:01 pm

Dedo: to co si si kupil je, prosim bez urazky, absolutny shit za nehanebnu cenu (ved pozri tu co to stoji...http://cgi.ebay.de/PH-METER-MESSGERAT-M ... arf_fische). Doporucujem Ti, nabuduce ak nadobudnes dojem, ze nieco taketo potrebujes aby si sa tu poradil, bola to velmi zla a nerozumna kupa. Skoda penazi.
Predpokladam, ze elektroda je na pevno pripojena k pristroju, a ak je naozaj vadna ako tvrdis, tak vymenit sa neda (aspon si neviem predstavit to rozoberat, ak sa to vobec rozobrat da a nejaku novu tam znovu zapajat, ak teda novu nahodou zozenies....) Je otazka ci sa na to naozaj nevztahuje zaruka kedze je to vlastne sucastou pristroja (na pevno pripojene), nie som ale v tomto zbehly takze tu neporadim. V kazdom pripade akakolvek normalna/bezna elektroda vydrzi pri spravnej manipulacii minimalne 2 roky, niekedy aj viacej. Vymena po roku nie je vo valnej vacsine pripadov potrebna...(aj ked je sonda non stop vo vode)
Do pozornosti davam aj porovnanie cien rovnakeho vyrobku pH Controllera u dvoch int. obchodov (jeden v SR a druhy v DE), kazdy nech si urobi nazor sam...
http://cgi.ebay.de/PH-Controller-CO2-PH ... arf_fische
a
http://www.shopakva.sk/ph-co2-controller-p-1002.html
a podobnych poloziek (a nie je ich zrovna malo...) si moze kazdy najst sam...toto nebola ziadna vynimka...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod martin_s » 26 Aug 2010 13:27 pm

trinitysk napísal: ... V kazdom pripade akakolvek normalna/bezna elektroda vydrzi pri spravnej manipulacii minimalne 2 roky, niekedy aj viacej. Vymena po roku nie je vo valnej vacsine pripadov potrebna...(aj ked je sonda non stop vo vode)
Vychadzajuc z vlastnych skusenosti ale aj skusenosti inych nemozem celkom s tebou suhlasit. Po roku pouzivania by som elektrodu urcite vymenil. Ja osobne pouzivam v praci pH meter od WTW.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod trinitysk » 26 Aug 2010 14:16 pm

martin_s napísal:
trinitysk napísal: ... V kazdom pripade akakolvek normalna/bezna elektroda vydrzi pri spravnej manipulacii minimalne 2 roky, niekedy aj viacej. Vymena po roku nie je vo valnej vacsine pripadov potrebna...(aj ked je sonda non stop vo vode)
Vychadzajuc z vlastnych skusenosti ale aj skusenosti inych nemozem celkom s tebou suhlasit. Po roku pouzivania by som elektrodu urcite vymenil. Ja osobne pouzivam v praci pH meter od WTW.

Ano, je to Tvoj nazor, ja mam svoj. Ja vravim ze netreba menit (kto chce ale samozrejme moze...), mam ine skusenosti a aj inych znamych akvaristov, ktori maju rovnaku skusenost (u niekoho 1,5 roka, u niekoho 2 roky atd). Dufam, ze je teraz tato debata ohladom potrebnej vymeny po roku medzi nami uzavrena...
Ja pouzivam/pracujem s Orion 4-Star (laboratorna verzia) od Thermo Scientific, 2 roky original pH elektroda, pri poslednom testovani a naslednom kalibrovani rozdiel 0,04.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod trinitysk » 26 Aug 2010 14:35 pm

K tej elektrode v ramci Orion 4 - Star som zabudol dodat nazov..Orion Ross Ultra Triode (zaruku od vyrobcu ma 2 roky)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod Dedo » 26 Aug 2010 15:37 pm

na obhajobu http://www..akvaobchod.sk/
len toľko, že predal mi to za uvádzaciu cenu 19,90 €, na druhý deň to už bola cena cca 50,0 €.
Samozrejme, aj ja som toho názoru, že záruka musí byť min. 2 roky, hlavne keď je elektróda pevne spojená s prístrojom.
Dal som si otázku - stojí mi zato dožadovať sa svojej pravdy, keď mám možnosť s ním komunikovať iba cez telef. resp. email?
Jednoduchšie kúpim niečo nové a lepšie.
Všetkým diky za poradenie.
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod martin_s » 26 Aug 2010 18:10 pm

trinitysk kolko bodovu kalibraciu robis? Moja skusenost pri kalibracii pH metra s viac ako rok starou elektrodou: 1-bodova kalibracia - OK, 2-bodova kalibracia - Error (pricom som skusal 3 kombinacie kalibracnych roztokov). po vymene elektrody 2-bodova kalibracia - OK.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod trinitysk » 26 Aug 2010 19:13 pm

martin_s napísal:trinitysk kolko bodovu kalibraciu robis? Moja skusenost pri kalibracii pH metra s viac ako rok starou elektrodou: 1-bodova kalibracia - OK, 2-bodova kalibracia - Error (pricom som skusal 3 kombinacie kalibracnych roztokov). po vymene elektrody 2-bodova kalibracia - OK.

Ten v praci co som uviedol je 5 bodovy a ten doma 3 bodovy.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod vlasto1984 » 31 Aug 2010 10:42 am

nazdarek chalani pocujte dosiel mi mail z ebay ze ked to nezaplatim tak mi to neposlu ale jak to mam zaplatit ja som myslel ze to funguje jak dobierka chcel som ze to aj poslem na ucet tie peniaze ale ziadne udaje neviem kam to poslat poradite mi co s tim dik
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod trinitysk » 31 Aug 2010 10:50 am

Plati sa hlavne cez PayPal alebo hotovostne pri osobnom odbere. Staci si poriadne precitat pri kazdom konkretnom tovare ake su podmienky platenia a dodania (postovneho)...
Takze si zriad PayPal (predtym napis predavajucemu nechti to este podrzi, lebo to bude chvilkiu trvat), dostanes nejaky limit na nakup, na zaciatku cca 100EUR, a neskor ti na vypise z karty dojde ak si pamatam spravne 4 bodovy kod a tym si kartu aktivujes u PayPal na rovnaky limit aky mas u svojej banky ako jej emitenta.
PayPal je zadarmo, poplatky su klasicky skryte v kurze. V EUR krajinach kde nie je konverzia plati predavajuci, ktori ti to skryje do ceny tovaru....Inak aj zriadenie PayPal je zadarmo, najprv ta zacharguju USD1 a ked si to naplno zaktivujes tak aj toto ti kredituju na ucet naspat...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod vlasto1984 » 09 Sep 2010 16:55 pm

http://www.radelkis.hu moze mi s tim niekto helfnut neviem po madarsky mam od Radelkis meraci pristroj a pozeram ze su tu aj tie elektrody na meranie vodivosti neda sa to s tade objednat dik moc
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod vlasto1984 » 18 Nov 2010 19:15 pm

trinitysk tak mi dosla ta sonda co si mi poradil z toho ebay na meranie vodivosti chcem sa ta spitat ci e neaky specialny navod na kalibraciu dikes mam jeden pufer 50 mikrosimens bude to stacit dik
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: elektroda na meranie vodivosti

Odoslaťod lamarck001 » 15 Feb 2011 10:09 am

elektrody najdete aj na http://www.laboratornepristroje.sk
lamarck001
 
Príspevky: 1
Založený: 15 Feb 2011 10:07 am


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.