mam nove akvarko potrebujem pomoc



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

mam nove akvarko potrebujem pomoc

Odoslaťod adkaahoj » 25 Aug 2010 11:24 am

Mam nove akvarko.včera som si kuppila rybičky-plata koralova,živorodka zlata,tetra ozdobna a tetra sklenena.odporúčili mi nedať hned zo začiatku vela rybičiek ta k zatiaľ som kupila iba tieto 4.mam cca 20litrove akvarko.v obchode mi odporúčili take 3 žive rastlinky už netuším ako sa volajú.V obchode ich predávajú v takých malých kochlikoch ja by som sa chcela opýtať či tu rastilnku mam vybrať z toho kochlíka a tak ju tam dať?alebo može byť v kochlíčku??a ešte jedna otáyočka kúpila som im na papanie vločky ktoré mi tam tiež odporúčili a nejako moc to nechcu jest padlo to a dno akvarka a nic.neviete prečo?čítala som že ich mam krmiť 3-4krát denne v malých množstvách mam ich od včera a moc teda toho nepojedli.
adkaahoj
 
Príspevky: 7
Založený: 25 Aug 2010 11:00 am

Reklama

Re: mam nove akvarko potrebujem pomoc

Odoslaťod BarbarOSA » 25 Aug 2010 11:56 am

Je tu neurekom tem presne na vlas podobnych s tou tvojou..
Hore nalavo mas vyhladavanie a ked zadas spravny nazov toho co pozadujes najst tu na fore najde ti toho urcite viac, len musis byt vystizna atd..Prides do toho..

Tak na zaciatok aspon - male akvarko, rybky hned na zaciatku /velka chyba/, rastlinky treba vybrat z tych kosickov, vlocky by im mali chutit, len su asi hotove kam si ich to dala..

Akva - najlepsie cim vacsie /cize tak 60, 100 ale aj viac litrov/, rastlinky bohvie ake ti odporucili kazda potrebuje nieco ine cize najlepsie nejake nenarocne, vlocky by im mali chutit len tipujem ze su v strese atd..
Tak male akvarko budes musiet cistit kazde dva dni, ak tam mas filter mozno sa to o nieco predlzi..
Rybky do akva no pri tebe by som dal tak po minimalne 3 tyzdnoch, kto vie ako zalozit akva moze skor..

Koniec, dufam, ze som ta neodradil a stacilo na zaciatok..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: mam nove akvarko potrebujem pomoc

Odoslaťod adkaahoj » 29 Aug 2010 10:41 am

dakujem za odpoved..a ked im chcem čistit vodu tak tam musi ist aj aquatan aj bio nitrivec???
adkaahoj
 
Príspevky: 7
Založený: 25 Aug 2010 11:00 am

Re: mam nove akvarko potrebujem pomoc

Odoslaťod mystka » 29 Aug 2010 11:56 am

Nie...postupne prejdi na pravidelny interval vymeny vody, v tak malom akvariu by bolo najvhodnejsie raz za tyzden vzdy vymen asi 1/4-1/3 vody. Mozes vzdy vtedy aj odkalit dno. Pravidelnou vymenou casti vody sa vyhnes podobnym otravam, ako mas v akvarku teraz.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.