akvarium(54l)-problem



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 27 Aug 2010 18:06 pm

Dobry dne,
kupil som si 54l akvarium .Na internete som nasiel navod ako zalozit akvarium ,podla tore ho som postupoval pri zakladani. Vycistil som si nadobu a premil strk. Na dno akvaria som nasypal substrat pre rastilny, navrh som dal strk ,napustil som 10cm vody a naisnstaloval som techniku (filter Hailea HL-BT400).Po tyzdny som zacal sadit rastliny.(ma 3 rastlinky) Nakoniec som zapol fiter ,ktory nechavam bezat non-stop.Osvetlenie svieti kazdy den 12h.
Na forach som cita ze je bezne ked sa zakali voda po nasadeni rastlin a zapnuti filtra a ze po 3-4 dnoch by sa to malo upravit .Dnes uz je 4 den ked nepretrzite ide filter.Voda ,ale je stale akoby zakalena.
Chcem Vas poprosit o nejaku alebo to potrebuje este cas?


P.S:dik za vsetky odpovede a pls odupstite si nadavky ako v inych temach tu na fore ak nechcete tak radsej nereagujte.
Fotografia0058.jpg
bez osvetlenia
Prílohy
Fotografia0064.jpg
s osvetlenim
Fotografia0062.jpg
s osvetlenim
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Reklama

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 27 Aug 2010 18:08 pm

dalsie obrazok
Prílohy
Fotografia0061.jpg
bez osvetlenia
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod mystka » 27 Aug 2010 18:22 pm

Este cakaj, nie su tam ryby. Nechaj akvarium zabehnut aj mesiac bez ryb. Nasad co najviac rastlin. Sviet normalne, filter nech ide nonstop. Teda, ja by som to tak urobila, nemas sa kam ponahlat.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 27 Aug 2010 18:25 pm

ako by som mal svietit?kolko rastlin tam dat?
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod mystka » 27 Aug 2010 18:33 pm

Ja svietim 12 hodin. Rastlin na zaciatok kludne nasad vela, uvidis ktorym sa bude darit a ktorým nie. Rastlinky si veberaj podla narokov na svetlo, podla toho ake mas. Na zaciatok si zvol nenarocne. Pouzi funkciu vyhladavania, vsetku tu uz na fore boli spominane,
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod trinitysk » 27 Aug 2010 18:57 pm

Lakystar: nikto ti nadavat nebude, nie je preco. Ak si precitas par tem kde reagujem/e niekedy podrazdene tak to ani nie je kvoli tym chybam, to do istej miery uzname, ale kvoli tomu, ze clovek si nenecha poradit..a nakoniec dojde na nase slova, rybky umieraju a dotycny chce zase poradit. To mna (a myslim, ze aj inych) mrzi a je nam to luto. To je vsetko. Myslim, ze sa to da pochopit.
K tvojmu akva: Ako pisala mystka, kup si tolko rastlin, aby ked sa pozres z podorysu (zhora do akva) tak mas aspon 50% plochy akva zasadenej rastlinami. Najdi si tu v temach nenarocne rastliny (ak by si si naozaj nevedel rady tak sa spytaj) a kup bud v akva obchode alebo si objednaj cez net (poradim/e kde a ako...)
Toto je klucove aby si sa zbavil zakalu a dosiahol zabehnutie akva. Vodu men bez ohladu na zakal kazdy 3 den cca 50% za vodu odstatu, hlavne kvoli temperovaniu (z kohuta studenu), nemusis davat ziadne vodicky.
Filter: je velmi predimenzovany pre tvoje akva, preto ak sa da regulovat (nepoznam, neviem) tak si ho daj na polovicny a este menej, vykon. Akva neprevzdusnovat/nepustat do neho kyslik, netreba.
Svetlo: neviem ake mas silne (taktiez si najdi v teme, ci sila vyhovuje atd atd.), ale sviet max. 8h, to teraz bohate staci...
Vsetky ostatne veci co ti len napadnu su tu na fore naozaj detailne rozobrate, staci si len dat vyhladavanie, urcite na to prijdes..je tu toho naozaj dost, daj sa do citania...
Na zaver (aj by som zabudol..:-) prosim ziadne rybky prve 4-5 tyzdnov. Naozaj ziadne! Nic zive okrem rastlin tam nedavaj. Ani slimaky, nic nic nic. Rybky by sa iba trapili, ochoreli by a mal by si len problemi...a mrtvolky v akva + vyhodene peniaze. Zakalena voda sa ti precisti postupom casu sama (do 7 dni tipujem, ale nasad aj tie rastlinky).
Az nejake otazky na ktorych odpovede tu nenajdes, kludne sa spytaj, rad/i poradim/e...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod ASUSKO » 27 Aug 2010 20:22 pm

post155604.html?hilit=zakalena%20voda#p155604
skus tuto temu niektorym na fore vraj pomohla i uv lampa tiez tu toho hodne vo vyhladavaciku
Ps:rady skusenych sa oplati pocuvat vela sa naucis ak si novacik v tomto obore.
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 28 Aug 2010 01:25 am

trinitysk napísal:Lakystar: nikto ti nadavat nebude, nie je preco. Ak si precitas par tem kde reagujem/e niekedy podrazdene tak to ani nie je kvoli tym chybam, to do istej miery uzname, ale kvoli tomu, ze clovek si nenecha poradit..a nakoniec dojde na nase slova, rybky umieraju a dotycny chce zase poradit. To mna (a myslim, ze aj inych) mrzi a je nam to luto. To je vsetko. Myslim, ze sa to da pochopit.
K tvojmu akva: Ako pisala mystka, kup si tolko rastlin, aby ked sa pozres z podorysu (zhora do akva) tak mas aspon 50% plochy akva zasadenej rastlinami. Najdi si tu v temach nenarocne rastliny (ak by si si naozaj nevedel rady tak sa spytaj) a kup bud v akva obchode alebo si objednaj cez net (poradim/e kde a ako...)
Toto je klucove aby si sa zbavil zakalu a dosiahol zabehnutie akva. Vodu men bez ohladu na zakal kazdy 3 den cca 50% za vodu odstatu, hlavne kvoli temperovaniu (z kohuta studenu), nemusis davat ziadne vodicky.
Filter: je velmi predimenzovany pre tvoje akva, preto ak sa da regulovat (nepoznam, neviem) tak si ho daj na polovicny a este menej, vykon. Akva neprevzdusnovat/nepustat do neho kyslik, netreba.
Svetlo: neviem ake mas silne (taktiez si najdi v teme, ci sila vyhovuje atd atd.), ale sviet max. 8h, to teraz bohate staci...
Vsetky ostatne veci co ti len napadnu su tu na fore naozaj detailne rozobrate, staci si len dat vyhladavanie, urcite na to prijdes..je tu toho naozaj dost, daj sa do citania...
Na zaver (aj by som zabudol..:-) prosim ziadne rybky prve 4-5 tyzdnov. Naozaj ziadne! Nic zive okrem rastlin tam nedavaj. Ani slimaky, nic nic nic. Rybky by sa iba trapili, ochoreli by a mal by si len problemi...a mrtvolky v akva + vyhodene peniaze. Zakalena voda sa ti precisti postupom casu sama (do 7 dni tipujem, ale nasad aj tie rastlinky).
Az nejake otazky na ktorych odpovede tu nenajdes, kludne sa spytaj, rad/i poradim/e...


dik za radu
filter: hailea hl-bt400 neda sa regulovat ,prietok asi to je ma 380L/H
odporucil by si iny filter ?a potom aky ?lebo som sa pytal tak mi poradili ak chcem investovat do filtra tak nesi kupim filter EHEIM BIOPOWER .Ale nan teraz nema tak zvazoval aj o kupe filtra AQUAEL TURBO FILTER a povedali mi ze to je to iste co mam teraz.
rastliny:urcite si nieco do kupim idem v pondelok do kosic tak zajdem do Honabachu akupim minule tam moc toho na vyber nemali. nevies poradit ci cez internet niekde sa nedaju objednat?
osvetlenie :mam 15 W trubica
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod trinitysk » 28 Aug 2010 08:29 am

Rastliny: 2 zakladne linky, je toho viacej ale toto na zaciatok urcite staci...Rastliny v hornbachu (aspon teda tu) su od Dennerle a su dost drahe aj ked kvalitne. Skus na zaciatok nieco lacnejsie...napr.:
http://www.aqua-daho.cz/aqua-daho/
http://www.agroholding.cz/
A objednaj si ich poriadne, ked vyrastu a zabehne sa akva mozes vymenit ci predat, dolezita je teraz ta prva faza, zabeh akva.
V Ke musi byt nejaky obchod s rybickami (uzivatel Kubo v nejakom pracuje tak ho skus kontaktovat cez SS) kde sa, ak nenajdes hned, daju rastlinky po dohode s personalom, objednat...Skus to pripadne tiez.
Osvetlenie by chcelo pre rastlinky este dalsich 15W...jedna trubica je malo...skus si najst nejake svietidlo na nete...
Filter: chybou je ze ten filter nema nastavitelnu regulaciu vytoku/vykonu....asi sam uznas ze do 54l akva pustit nieco co ma 400l/h vykon je taka mala virivka. Ja doporucujem vzdy ext.filter (ak su financie). U teba by som dal napr. eheim ecco pro 130, alebo eheim classic 150. Ceny si najdi na nete. Z vnutornych nieco na styl eheim aquaball 45 alebo eheim pick up 2006. U vsetkych co uvadzam sa da regulovat vykon, tebe postaci vykon 100-150l/h bohate...O filtroch je tu popisane velmi vela...Pozri si rozdiel medzi externym a internym. Taktiez su rozne znacky a aj ceny sa lisia podla vyurobcu, to co uvadzam ja je to, co mam ja odskusane a naozaj spolahlivo bez problemov funguje (aj ked je eheim drahsia znacka...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 28 Aug 2010 10:11 am

trinitysk napísal:Rastliny: 2 zakladne linky, je toho viacej ale toto na zaciatok urcite staci...Rastliny v hornbachu (aspon teda tu) su od Dennerle a su dost drahe aj ked kvalitne. Skus na zaciatok nieco lacnejsie...napr.:
http://www.aqua-daho.cz/aqua-daho/
http://www.agroholding.cz/
A objednaj si ich poriadne, ked vyrastu a zabehne sa akva mozes vymenit ci predat, dolezita je teraz ta prva faza, zabeh akva.
V Ke musi byt nejaky obchod s rybickami (uzivatel Kubo v nejakom pracuje tak ho skus kontaktovat cez SS) kde sa, ak nenajdes hned, daju rastlinky po dohode s personalom, objednat...Skus to pripadne tiez.
Osvetlenie by chcelo pre rastlinky este dalsich 15W...jedna trubica je malo...skus si najst nejake svietidlo na nete...
Filter: chybou je ze ten filter nema nastavitelnu regulaciu vytoku/vykonu....asi sam uznas ze do 54l akva pustit nieco co ma 400l/h vykon je taka mala virivka. Ja doporucujem vzdy ext.filter (ak su financie). U teba by som dal napr. eheim ecco pro 130, alebo eheim classic 150. Ceny si najdi na nete. Z vnutornych nieco na styl eheim aquaball 45 alebo eheim pick up 2006. U vsetkych co uvadzam sa da regulovat vykon, tebe postaci vykon 100-150l/h bohate...O filtroch je tu popisane velmi vela...Pozri si rozdiel medzi externym a internym. Taktiez su rozne znacky a aj ceny sa lisia podla vyurobcu, to co uvadzam ja je to, co mam ja odskusane a naozaj spolahlivo bez problemov funguje (aj ked je eheim drahsia znacka...)

ten filter urcite zmenim.
tu som nasiel nejaku slovensku stranku predaja rastlin
http://www.profiaquarium.sk
a tie s CZ ako je doprava nevies?
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod trinitysk » 28 Aug 2010 10:41 am

V ramci CR vzdy bez problemu, do SR neviem, napis alebo zatelefonuj a informuj sa priamo u nich aj na cenu postovneho. Rastlinky co dodavaju su velmi kvalitne...niektore z nich (a je ich dost) na urovni renomov. znaciek. Ten tvoj int. obchod nepoznam, nikdy som tam nekupoval, v tomto neporadim.
Najlepsie a zrejme aj najjednoduchsie ale bude ak sa dohodnes v akvaristickom obchode niekde v KE (aj tu je nejaky obchod v KE dost casto spominany). Najdi si to, chod tam a dohodni sa s nimi nech objednaju co budes chciet. Pripadne sleduj aj burzy, inzeraty, aukcie, tiez nejaka burza bola v KE pomerne nedavno...(bolo tu o tom pisane). Taktiez som tu niekde cital ze akvaristi v KE sa stretavaju obcas, bolo by vhodne aby si sponzal nejakych kolegov/kamaratov akvaristov...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 28 Aug 2010 10:52 am

trinitysk napísal:V ramci CR vzdy bez problemu, do SR neviem, napis alebo zatelefonuj a informuj sa priamo u nich aj na cenu postovneho. Rastlinky co dodavaju su velmi kvalitne...niektore z nich (a je ich dost) na urovni renomov. znaciek. Ten tvoj int. obchod nepoznam, nikdy som tam nekupoval, v tomto neporadim.
Najlepsie a zrejme aj najjednoduchsie ale bude ak sa dohodnes v akvaristickom obchode niekde v KE (aj tu je nejaky obchod v KE dost casto spominany). Najdi si to, chod tam a dohodni sa s nimi nech objednaju co budes chciet. Pripadne sleduj aj burzy, inzeraty, aukcie, tiez nejaka burza bola v KE pomerne nedavno...(bolo tu o tom pisane). Taktiez som tu niekde cital ze akvaristi v KE sa stretavaju obcas, bolo by vhodne aby si sponzal nejakych kolegov/kamaratov akvaristov...

ja niesom priamo z Kosic ale sem tam za 3mesice zajdem do .Nahodou tam Po idem.AK najdem nazov tej akvaristiky v KE tak urcite zajdem.
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod trinitysk » 28 Aug 2010 14:11 pm

minimalne si ich mozes aj vygooglit a najst si tak...co som mal na mysli je...: Košice - Námestie Osloboditeľov 20 - Aqua-Canis
Hlavne si tam daj tie rastliny ....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 28 Aug 2010 20:03 pm

este jedna vec ked kupis ratliny vybers ich s tej vaty das ich hned do akvaria?
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod Mariok » 28 Aug 2010 20:18 pm

Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 11 Sep 2010 12:09 pm

ahojte, neviem niekto poradit v akom obchode alebo kde sa daju zohnat do akvaria nejake vascie kamene alebo skaly?lebo chcem nejake dedkoracie ale tie take salky ako zrucanini a z neviem s coho sa nepacia.dik
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 11 Sep 2010 12:16 pm

napr niecot take:
Prílohy
Moje akvarko.jpg
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod noiseless » 11 Sep 2010 15:26 pm

skús sa vybrať niekde okolo rieky, potoka, poprípade ku nejakému kameňolomu a určite nájdeš veľa pekných :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod Aquanaut » 11 Sep 2010 16:19 pm

pri ceste to nehľadaj :mrgreen: a neplať zbytočne za "šutre" z akvaobchodov
nie že ťa napadne utekať k Laborcu alebo Ciroche :lol: to je len príklad, v každej "dedine" je nejaký potok, stavenisko, kameňolom a pod. kameň na skúšku polej octom, ak zašumí, nie je vhodný do akva, obsahuje veľa vápenca :pivo:
tuším tu je o tom niekde aj téma...kde-hladat-vhodne-kamene-do-akvaria-t221.html?hilit=vhodne%20kamene
nemaš zač :pivo:
Prílohy
Lovisko materialu.jpg
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 17 Sep 2010 22:35 pm

pri sadeni ,ked som robil dierky pre rastlinky tak sa mi ,tak sa mi zmiesala voda so substratom a z hnedla . vymenil som vodu ale stale je kus hneda . urobil som niekde chyu pri sadeni alebo to je poriadku a upravi sa to samo?
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 23 Sep 2010 14:50 pm

cawte chcem sa spytat teraz tyzden mam zriadene akvarko , kedy je vhoden zacat hnojit rastliny?
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 23 Sep 2010 17:32 pm

mamproblem meral som pomocou papierikou tetra hodnoty vody a vysli mi farba ph a Kh zlta (takej farby ani na obale nie )ci z toho vyplyva ze je asi voda prilis zasadita.da sa nejak upravit alebo co robit a s cim upravit?dik za pomoc
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod Vlado21 » 23 Sep 2010 17:54 pm

Nie som velmi za chemiu, ale niekedy to bez nej nejde (najma ked je clovek netrpezlivy :roll: ). Ja som pri zakladani akvarka pouzil Sera Nitrivec (startovacie bakterie), vodu som mal najprv podobnu tej tvojej, ale do 24h uz bola krystalovo cista (filter mam od Eheimu - Pickup 2010). Na znizenie Ph tiez existuje kopec pripravkov. Ja som zatial nepouzil ziadny, i ked vodu (standard z vodovodu) mam tiez zasaditu a tvrdu. Na beznu faunu a floru by to malo stacit, ked nie, tiez sa po niecom poobzeram. Snad tu niekto hodi nejake tipy. Prip. sa popytaj v osvedcenej akvaristike alebo si surfni na http://www.najnakup.sk/uprava-vody.

Este ma napada, ten strk si kupil v akvaristike alebo si ho doviezol odniekial zvonku?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium(54l)-problem

Odoslaťod lakystar » 23 Sep 2010 20:40 pm

kupil v honbachu,
teraz riesim to ph lebo este zatial nemam ryby v akvarku a chcem idealnu vodu ked kupim ryby a nie ze by pozdochinali
lakystar
 
Príspevky: 47
Založený: 25 Aug 2010 12:51 pm

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.