rybky plavaju na dne!!pomoc:-(



Akvarijné ryby - choroby, liečba

rybky plavaju na dne!!pomoc:-(

Odoslaťod adkaahoj » 28 Aug 2010 11:16 am

som začiatočník s akvaristikou.len pred nedavnom som si založila akva 25l.mam aj bublinkový filter.s odstupom času som si kupila ybky živorodky,gupky a 3neonky.dnes rano som si všimla že živorodka je dole hlavou potom sa otočila na bok a bola uplne dezorientovana.behom hodiny zomrela..bojim sa aby nezomreli aj ostatné rybky lebo som si všimla že furt su skovane za rastinou uplne na dne iba nejake 3 plavaju uplne hore.pomožte mi niekto
adkaahoj
 
Príspevky: 7
Založený: 25 Aug 2010 11:00 am

Reklama

Re: rybky plavaju na dne!!pomoc:-(

Odoslaťod trinitysk » 28 Aug 2010 14:02 pm

Ryby su otravene ..nema zmysel vysvetlovat preco, lebo nepochopis kedze necitas (a teda ani nevies) co by si mala...
Okamzite vymen vodu v akva, aj 80% za vodu cerstvu z vodovodu, teplotu priblizne rovnaku ako v akva, ak mas "zazracnu vodicku" na upravu vody do akva tak ju daj podla navodu do kybla alebo cim to tam budes davat (v pripade ze budes pouzivat z vodovodu aj teplu vodu, co asi budes tak to tam daj)...Az vymenis vodu, naber si do zasoby dalsiu vodu (iba studenu z vodovodu), nechaj ju odstat, zajtra ju budes pouzivat ked budes menit 50% vody v akva. Takto dokoleck akym sa rybkam neulavi aspon 3x, kazdy druhy den. Dnes ani zajtra nekrmit.
Ked to cele urobis modli sa aby prezili...az nepreziju nove ry bky nekupuj, precitaj si trochu toto forum, hlavne temy o zalozeni a zabehnuti akva. Predpokladam, ze ked si dost gramotna na to aby si sa vedela prihlasit a zalozit temu, tak ti to problem robit nebude...
Kedze nevidim akva a ani radsej vieidt nechcem tak poslepiacky radim daj si tam ovela viacej rastlin, pravidelne, kazde 3 dni (az sa rybkam ulahci, inak kazde 2) menit cca 50% vody v akva. Malo krmit, staci 1x denne v mnozstve co zozeru do 1 min., 1x do tyzdna vobec.
Prajem vela zdaru a citaj o akvaristike akukolvek knihu alebo aj tu, pretoze si dalsia z toho mnozstva chytrolinov co si najprv kupia ryby a nic o tom nevedia. Vysledok su zbytocne mrtve ryby...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: rybky plavaju na dne!!pomoc:-(

Odoslaťod Mariok » 28 Aug 2010 14:30 pm

Úplne súhlasím so všetkým, čo trinitysk napísal.
Pre zjednodušenie : Na výmenu treba do ĆISTÉHO vedra napustiť tak 3/4 obsahu pitnej vody - LEN zo "studeného" kohútika, nechať tak hodinku postáť (pre istotu), doplniť cca 1,5l vriacej vody z rýchlovarnej kanvice alebo zohriatej na sporáku v čistom hrnci a premiešať, a môže ísť do akva.

Modlenie odložiť na večer a dovtedy sa snažiť niečo pochopiť z čítania o dusíku v akváriu - http://klub.akva.sk/akvarium.php č.4
Ak ti ryby napriek výmene vody zdochnú, tak bolo už na nápravu neskoro a môžeš si sama spytovať svedomie...
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: rybky plavaju na dne!!pomoc:-(

Odoslaťod trinitysk » 28 Aug 2010 15:15 pm

Mariok napísal:Úplne súhlasím so všetkým, čo trinitysk napísal.
Pre zjednodušenie : Na výmenu treba do ĆISTÉHO vedra napustiť tak 3/4 obsahu pitnej vody - LEN zo "studeného" kohútika, nechať tak hodinku postáť (pre istotu), doplniť cca 1,5l vriacej vody z rýchlovarnej kanvice alebo zohriatej na sporáku v čistom hrnci a premiešať, a môže ísť do akva.

To s tou vriacou vodou to vobec nie je zly napad... :wink:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: rybky plavaju na dne!!pomoc:-(

Odoslaťod adkaahoj » 29 Aug 2010 10:50 am

no idem konať a bio nitrivec možem dať aj do akva keď su tam rybky?aj aquatan?
adkaahoj
 
Príspevky: 7
Založený: 25 Aug 2010 11:00 am

Re: rybky plavaju na dne!!pomoc:-(

Odoslaťod trinitysk » 29 Aug 2010 11:12 am

adkaahoj napísal:no idem konať a bio nitrivec možem dať aj do akva keď su tam rybky?aj aquatan?

Ano, ano. (inak uplne staci si precitat navod pripravkov a vyhnes sa takymto inteligentnym otazkam...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: rybky plavaju na dne!!pomoc:-(

Odoslaťod jakub333 » 04 Sep 2010 14:02 pm

tie co plavaju na dne to su asi samicky a o nejaky cas budu mat mlade a ak na zadocku baju ciernu skvrnu tak na 100% budu mat mlade!!! dufam ze sa tesis ze ich bude asi 80 kusov!!!
jakub333
 
Príspevky: 1
Založený: 04 Sep 2010 13:50 pm

Re: rybky plavaju na dne!!pomoc:-(

Odoslaťod MAUceu » 04 Sep 2010 14:19 pm

jakub333 - citaj pozornejsie a az potom nieco konstatuj...
ADKAAHOJ pisala: "dnes rano som si všimla že živorodka je dole hlavou potom sa otočila na bok a bola uplne dezorientovana.behom hodiny zomrela.."
Top urcite znamena ze rodia... :))
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.