zlatovlasá - 66tka



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod zlatovlaska » 21 Aug 2010 11:55 am

zdravím, tak akva bolo založené 01.08.2010, avšak nemal som dokončené svetlo, a akva sa zabiehalo len s 8W svetlom, prvé dva týždne som mal problém s bielizom slizom,ktorý sa vytvoril na koreni, no ako vravím mal som problém a slizik ustúpil, už je ho tam len nepatrné množstvo, ale nemám páru kam sa podel, tým pádom je aj voda trošku čistejšia ale stále ma trochu nádych kalnej amazonskej vody, ale to je asi tým že je tam ten koreň, ktorý bol vytiahnutý priamo z prírody, resp. po záplavách ostal zakliesnený medzi veľkým stromami, odkiaľ som si ho vysekal a upravil do tejto podoby, zatiaľ je čo sa rastlín týka biedne, ale ododnes je nasadené nové svetlo 2x15W, tak dúfam že to rastlinkám pomôže, CO2 pridávam pomocou Tibi kryštálikov, doteraz bezproblémovo používané a odskúšané asi mesiac na menšom akva, substrát je štrk, spodný je hrúbky 4-7mm a na ňom je asi 2-3 cm vrstva 2-4mm štrk obyčajný riečny, v substráte je umiestnených 7 guliečiek na výživu a hnojenie koreňov od JBL, ďalej je tam ešte jeden menší koreň napravo, a dve skaly nevem aký druh ani povôd, jednoducho vyvarené a uložené v akva, filter Aquarel Fan1 - 320l/h, rezmery 74x30x30 (66600 cm3), dúfam že to nebude diabolské akvarium :D v pravo chcem vytvoriť "hájik" z Ludwiga repens,ktorými chcem zakryť vnútorný filter, zatial sú tam štyri rastlinky, ktoré pekne rastu, pridám ešte najmenej ďalšie štyri, ktoré sa zatial pripravujú na život v malom akva, úplne vľavo chcem zasa húštinu z Valisinerie, v strede je zatial Hygrophila costata ( aspoň si myslím,že je to ona, ak nie opravte ma prosím), a k nej pribudne Alternanthera Splendida, ktorá je už krásne rozrastená v malom akva, dopredu by som chcel dať na ľavú stranu Glosostigma elatenoides, a na pravú stranu Hemianthus callitrichoides, ak by ste vedeli o niekom kto ma tieto rastlinky na predaj,nech dá vedieť, najlepšie východné slovensko, tak to je asi všetko, otázky pripomienky rady pište, rad sa priučím ako sa čo najlepšie o akva postarať, a ešte čo sa týka rybičiek, buď tam pojde 10 kusov Fantóm červený, alebo 10 kusov Tetra červenoústa, a k jednému s týchto húfikov ešte jeden párik Mrenka dúhová, lebo sa mi veľmi zapáčil táto rybka, keď som ju prvý krát videl u Milana666, zatiaľ sú v akva zábehové rybky, 4 x gupka. Tak a teraz je to už asi všetko :)
Prílohy
aaaa.JPG
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod hitmanius » 21 Aug 2010 13:19 pm

Ten sliz ti odstupi,ja som to este riesil tak,ze parkrat som vytiahol cely koren a osprchoval som ho od toho slizu.Po nejakych 2-3 tyzdnoch sa stratil a koren sa napil vody a stmavol. Celkom pekne akva i ked ja nie som nejaky fanusik tychto strkov. :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod zlatovlaska » 21 Aug 2010 13:46 pm

no vravim že sliz už takmer celkom ustupil,ale oproti tomu čo bolo pred dvoma tyždňami,och ani na to nechcem mysliet, a pred tym bol mesiac vo vode, a menil som kazdy druhy den vodu, a ako vravis, od vrchu (nevem prečo) zacina koren tmavnut, resp. cervenat sa, uvidime ako to skonci :-) a štrk, tak kedze som student a peniazky su moja slabsia stranka preto som sa rozhoodol to riesit tym strkom, ktoreho mam doma habadej z predchadzajucich akva, preto chcem tie nizkorastuce rastlinky ktore vytvaraju koberceky aby to ten strk zakrylo a bolo viac zelene :-)
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod hitmanius » 21 Aug 2010 13:58 pm

Ako jasne chapem,nechcel som sa Ta tym dotknut a je mi jasne,ze naplenie takeho velkeho akva substratom nie je sranda...ja mam doma vacsinou nanoakvaria....takze je to ine...a urcite do 100L akva nebudes davat substrat od Ada :) Skor som mal na mysli ze nejaky piesok mam radsej...este i cierny filtus je celkom fajn :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod zlatovlaska » 21 Aug 2010 14:28 pm

ale v pohode, ja som to nebral ako urazku, len jedna vec je cena a druha sa aj v tom vyznat, a so substratom ako takym som sa stretol iba so strkom a pieskom, a potom poznam lebo na vsetkych strankach kde su tie najlepsie akva maju vsetci ADA, ale inak sa nevyznam,jednak co do zlozenia a jednak do uzitku pre akva a do ceny uz vobec :) takze pohoda
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod hitmanius » 21 Aug 2010 14:49 pm

ale prosim Ta ta Ada neviem....to skor uz akoze prepych...ze ja mam Mercedes medzi substratmi...ale realna hodnota urcite nie je taka,aka jej je cena :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod Aaron » 21 Aug 2010 18:12 pm

no mne sa to lubi aj takto :-) keby ja mam take akva hned su tam nejake apistogramy :-D inac to akvarko vyzera akoby malo viac nez len 66 litrov
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod zlatovlaska » 21 Aug 2010 19:55 pm

sory, ale nemám páru čo je "apistogram" :-P a viac nemá,nech rátam ako rátam 74x30x30cm mi vždy dáva 66l (66600cm3), možno ho opticky zvačšuje ten koreň, ktorý je v pomere s rozmermi akvarka dosť veľký :)
a ešte jedna vec, ak má niekto zvyšný či prebytočný mach, rád ho prijmem :) chcem dať koreň obrásť machom, aspoň čiastočne
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod hitmanius » 21 Aug 2010 19:59 pm

A odkial mas ten koren? :) :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod Barbora =) » 21 Aug 2010 20:26 pm

Apistogramma: http://rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova , je ich viac druhov.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod Aaron » 21 Aug 2010 20:33 pm

to su cichlidky z juznej ameriky
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod zlatovlaska » 21 Aug 2010 21:05 pm

fííjha, pekné su, opäť sa mi troška rozšíril obzory, vďaka :-)
a koreň, prepáč ale nechce sa mi o tom veľa písať, radšej si prečítaj toto dreva-samorasty-v-akvariu-t189-600.html?hilit=samorasty asi tak v tretine sa začína o tom mojom koreni, a asi aj všetko čo viem o ňom je rozpísané postupne v téme :)
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod hitmanius » 21 Aug 2010 21:08 pm

jasne diky moc,nevedel som,ze si to tam riesil :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod zlatovlaska » 21 Aug 2010 21:23 pm

pogoda
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod zlatovlaska » 28 Aug 2010 17:43 pm

new photo :-) ( trocha krive, sory), pribudol mach na koreni, vpravo dole lilaeopsis braziliensis, a v strede jedna rastlinka cryptocoryne ( asi ), vzadu v pancuche je slama proti riasam ( od Milan666, vdaka), trochu som potrhal aj ludvigu vpravo vzadu pred filtrom,aby jej bolo viac,tym padom hustejsie, celkom dobre rastie, a este v strede rastlinku som obstrihal spodne listy lebo vplyvom hnedej riasy ktora ich pokryla uplne cele zacali hnit, no na stastie rastlinka pusta odspodu mlade krasne listy a tusim aj vyhonky novych odnozi, dufam ze to pojde takto dalej, a svetlo chcem zlepsit, nakolko ma debilny predavac presviedcal o tom ze mam trubice 865, a su to len 640, tak ich do mesiaca vymenim za 965, no to az ked budem v ke, lebo tam maju tie ktore si chcem zadovazit
Prílohy
akvaaaaa.jpg
po týždni
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod noiseless » 28 Aug 2010 19:13 pm

smiem sa spýtať ako si prechytil mach ku koreňu ???
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod zlatovlaska » 29 Aug 2010 09:47 am

obycajnym silonom,popreviazoval a dufam ze bude drzat, robil som to prvy krat, takze neviem aky bude vysledok,ale dufam ze vsetko bude tak ako si predstavujem
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod Aquanaut » 29 Aug 2010 10:01 am

ak tomu dobre rozumiem po "prilepení" sa silon postrihá, ale asi to ani nebude vadiť keď to zarastie
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod Trencin » 29 Aug 2010 10:53 am

ten koren je tutovka, fajne to vyzera:)
Obrázok používateľa
Trencin
 
Príspevky: 249
Obrázky: 1
Založený: 08 Máj 2010 00:52 am
Bydlisko: Trenčín

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod zlatovlaska » 29 Aug 2010 11:07 am

tiez som rozmyslal ci ho potom dam prec alebo nie,ale to je hudba buducnosti, uvidim ako sa vobec ujme ten mach,ale myslim ze nebude problem ak tam ten silon aj necham, a koren, no vdaka, za tu namahu stoji ta krasa :-) hlavne ked si uz ho vsimli aj dvaja novy prisavnici,ktori po nom lietaju a este odstranuju zvysne kusky slizu na nom, dufam ze do mesiaca ho vycistia uplne, lebo casti kde uz svoju pracu urobili vyzeraju uzasne
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod Aquanaut » 29 Aug 2010 11:14 am

a ako sa ti osvedčila ta slama v silonke? riasa zdrhá? :)
ja mám svoju 80L tku a asi to napchám do filtra-priviažem k nemu, ak sa to nezlepší zmenou svetelnej bilancie a krmenim, moc mi tie gurami špinia a žerú ako prasiatka
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod zlatovlaska » 29 Aug 2010 12:28 pm

tak riasa je na ustupe, nieco pomohli aj dvaja novy prisavnici, ale hlavne zadnu stenu som mal komplet od tej riasy a ked som pridal slamu tak sa to pomali ale isto cisti, nehovoriac aj o strku ktory bol cely pokryty riasou,a neverim ze by za dva dni dvaja maly prisavnikovia stihli vsetko, a ja mam tu slamu v silonke pri vyvode filtra, takze mi rovno do nej tlaci prud vody, neviem ci je mozne vidiet, ale silonku mam pripravnenu k okraju stipcom, a plus este aj vnutri je špajla, ktora drzi druhy koniec aby to nelietalo po akva
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod hitmanius » 29 Aug 2010 13:06 pm

to tam mas obycajnu slamu? :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: zlatovlasá - 66tka

Odoslaťod zlatovlaska » 29 Aug 2010 13:14 pm

neviem čo presne, bol to dar :) a viem akurat ze to nemože byt barake seno,ale normal slama, den som ju nechal vo vode odstat, voda izboej teploty a potom som ju jednoducho nacpal do silonky a šup do akva, toť vsjo
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.