New Fluval 304 (?)



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Maja » 07 Apr 2004 11:33 am

Z toho co som si precitala z vasich prispevkov a z vasich osobnych skusenosti, celkom pekne vysiel ako favorit Fluval. Rozhodla som sa pre Fluval 304. No pri surfovani po internete sa mi do pozornosti dostalo, ze uz existuje aj New Fluval 304. Napr na www.miga.cz. Nevie niekto v com je vylepseny- ci nie je dokonca horsi ako jeho starsi bracek? Rozdiel je zatial len vo farbe- je cerveny a v cene- je ovela drahsi(uz obsahuje filtracne naplne).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Reklama

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod jacik » 07 Apr 2004 11:54 am

Fluval 304 robi f. Hagen www.hagen.com

ak ti mozem odporucit tak moj bol oznaceny Fluval 104 MSF. som s nim spokojny. pozri ci je MSF a ak ano tak ho ber.

specialne naplne do fluvalu su, podla mojho nazoru, zbytocne. doteraz ich mam v krabici.
narezany bezny biomolitan ta vyjde podstatne lacnejsie a je aj funkcnejsi.

a nekupuj v prvom obchode do ktoreho vojdes ale si sprav prehlad. ceny si obchodnici dost navysuju. to plati aj pre internetove obchody.

ps: tiez mozes porozmyslat ci sa ti viac nez jeden velky filter neoplatia dva mensie :idea: (aj kvoli cene)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod marlo » 07 Apr 2004 14:53 pm

Nemam osobnu skusenost ale pocul som ze Fluvaly su hlucnejsie ako Eheim...

Ale ak nebudes mat akvarko v tej istej miestnosti ako spis tak je to asi jedno.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod paulovic » 07 Apr 2004 16:11 pm

skús sa informovať u Plačeka, aké sú rozdiely medzi verziami

Ja mám 204 a som spokojný. Zatial :D
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Maja » 07 Apr 2004 18:22 pm

Ta Placekova stranka- mne to tam nejde spustit- furt odo mna chce pristupove hesla alebo mi to odpise cosi po anglicky, na mail mi to vypise, ze je to ...nieco dlhe po anglicky... . Inac- keby sa aj mne podarila taka "rakuska akcia" aku vymakol Atilla na Eheim :-) boli by u mna dva male Eheimiky :-). Co sa tyka cien... skoro som zo stolicky spadla, ked som videla kolko stoji Fluval v USA. U nas 404ka nad 6.000 u nich 99-109 (max119) dolarov :-(.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Roby » 07 Apr 2004 20:07 pm

Maja napísal:Ta Placekova stranka- mne to tam nejde spustit- furt odo mna chce pristupove hesla alebo mi to odpise cosi po anglicky, na mail mi to vypise, ze je to ...nieco dlhe po anglicky... . Inac- keby sa aj mne podarila taka "rakuska akcia" aku vymakol Atilla na Eheim :-) boli by u mna dva male Eheimiky :-). Co sa tyka cien... skoro som zo stolicky spadla, ked som videla kolko stoji Fluval v USA. U nas 404ka nad 6.000 u nich 99-109 (max119) dolarov

Ak chces viac informacii o tychto filtroch, pozri si diskusiu, ktora tu uz bezala...
Placekova stranka funguje iba ciastocne, takze si tam zavolaj...
Co sa tyka tych cien, tak jednoznacne usetris ak si ten filter kupis "vonku", ak ho chces kupit "doma" ostava uz len hladat napr. ten placek, alebo skus internetove obchody (ako napr. www.akvaria.sk)...
Myslim, ze tie modely, ktore koncia 4-ou su nove s oznacenim MSF.. zda sa mi, ze tie uz nebudu take hlucne...
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Atilla » 07 Apr 2004 20:30 pm

mam doma fluval 304 a eheim 2213 a najhlucnejsie z nich su bublinky co vystupuju na hladinu zo vzduchovaca :)
tymto xcel len poukazat na klebetu ktoru tu stale pocuvam o fluvaloch

fluval ma vyhody ktore eheim zacina mat az v rade professional resp. professional2 ale porovnajte si tie ceny :(
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Roby » 07 Apr 2004 20:45 pm

Atilla napísal:mam doma fluval 304 a eheim 2213 a najhlucnejsie z nich su bublinky co vystupuju na hladinu zo vzduchovaca :)
tymto xcel len poukazat na klebetu ktoru tu stale pocuvam o fluvaloch

Je mozne, ze je to len klebeta, ale ja som vychadzal z predchadzajucej diskusie, kde niekto, kto vlastni externy Fluval napisal, ze po nejakom case zacal byt filter hlucnejsi (roky?)... Lenze... Pravdepodobne to bol predchadzajuci model... a predpokladam, ze hlucnost suvisi s kvalitou materialu puzdra a osky lopatiek. Nahradne lopatky sa daju kupit a navyse osku zacali vyrabat keramicku, cim zrejme predlzili zivotnost...
A ked uz sme pri tom, vsetko sa opotrebuje, ci je vyrobca Eheim alebo Hagen, ide len o to, aby to nebolo velmi skoro... :wink:
Obrázok používateľa
Roby
 
Príspevky: 73
Obrázky: 6
Založený: 27 Sep 2003 21:08 pm
Bydlisko: BA

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod l_laco » 08 Apr 2004 06:29 am

Mam Fluval 204 MSF a bezi bez akehokolvek zasahu uz pol roka. Ohladom hlucnosti mozem zodpovedne povedat, ze ziadny rusivy hluk nepocut. Myslim, ze Fluval je pre teba dobre riesenie v pomere cena, kvalita a vykon. Eheim sa mi zda byt zbytocne drahy. Vysledok je aj tak rovnaky a za menej penazi.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod drda1 » 08 Apr 2004 08:30 am

Prispejem aj ja do debaty o Fluvale.
Mam uz skoro rok Fluval 404. Vysiel ma novy cca na 5 600 Sk, co bola pekna cena. Original filtracne media mi tiez lezia doma v skatuli - priamo v predajni som si dal narezat biomolitan, co vobec nelutujem.
S filtrom som uplne spokojny, jedine minus vidim v tom, ze nema ziadne drziaky a ked je plny a potrebujete ho niekam presunut, tak to stoji za to.
Ale pochybujem, ze by mal uchytky na drzanie aj Ehaim.
K hlucnosti - filter je tichy, hlucnejsi je len po cisteni, ked su v nom zbytky vzduchu - to s nim vsak staci len potriast a vzduch sa vytlaci hadicou von. Cize do 5 minut po cisteni mam zase tichy filter az do najblizsieho cistenia.
Oska je aj na mojom filtri keramicka, zaruka na filter je 3 roky. Asi si teda veria, inak by ju nedavali.
Ja s tymto filtrom vyjadrujem svoju uplnu spokojnost.
DRDA
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Romeo » 08 Apr 2004 08:35 am

No aj ja stojim teraz pred rozhodnutim aky filter do 160l spolocenskeho akva (s rastlinkami). Bol som uz rozhodnuty, ze kupim nejaky vnutorny Shark (PF3) :idea: , vcera som videl radu Shark ADV?, mate s nou niekto skusenosti ? Po precitani mnozstva prispevkov opet rozmyslam... :?: Okrem ineho som tu cital aj to, ze ked filter vnutorny, tak biomolitan. kocka od Rataja, ked vonkajsi tak Eheim. To znamena, ze vsetky tie vnutorne filtre typu Shark, Fluval, Aqael alebo Atman odporucate radsej nepouzit ? :shock: Pozrel som si aj ponuku Tomyszoo, len skoda ze ponukaju len Eheim, asi vedie preco... Myslite ze Eheim 2213 by bol dobrym riesenim na 160l (s perspektivou na 240l) ? Stoji tam cca 47EUR, co je pri SK cenach aj vnutornych filtrov na zvazenie. Alebo odporucate radsej iny typ ? Ozaj, nevie niekto, kde sa daju vo Viedni kupit napr. Fluval-y ? Vdaka !
Obrázok používateľa
Romeo
 
Príspevky: 39
Obrázky: 19
Založený: 24 Feb 2004 11:00 am
Bydlisko: Malacky

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod nino_q » 08 Apr 2004 08:42 am

Romeo napísal:Myslite ze Eheim 2213 by bol dobrym riesenim na 160l

my ho mame na 230l akva, takze na 160 bude podla mna OK...
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod l_laco » 08 Apr 2004 10:40 am

nino_q napísal:
Romeo napísal:Myslite ze Eheim 2213 by bol dobrym riesenim na 160l
my ho mame na 230l akva, takze na 160 bude podla mna OK...

Skor by som sa obaval, ze bude prilis silny, ale treba skusit :wink: aj ked osobne by som sa priklonil k Fluvalu 104 MSF, resp. 204 ktory je tiez uz dost silny pokial tam chces pestovat rastliny budes ho musiet priskrtit co asi neprospieva filtru. Ale da sa to.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod nino_q » 08 Apr 2004 10:45 am

nejde o silu, ide o objem - kolko naplne do toho das; a tam sa mi zda ze by to akva znieslo aj viac :-)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Atilla » 08 Apr 2004 10:46 am

eheim 2213 mame na 80l akvarku :)
myslite si ze tam mame vir ?
je k tomu 'rozprasovacia' rampa ak sa spravne otoci tak je v akvarku skoro stojata voda
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Ig » 08 Apr 2004 14:53 pm

to Maja

Som majitelom novej 304 a ponukol by som Ti skor iny pohlad na vec ako Ti tu zatial vsetci radia.

Nove FLUVALY maju moznost regulacie, ktorou sa da regulovat prietok az do uplneho zastavenia bez moznosti znicenia filtra. Cize ak sa Ti bude zdat vir (nie je vybrane od sova :wink: ) v nadrzi, tak mas moznost regulacie. Osobne to tak niekedy pouzivam podla potreby.

Dalsia vec je to, ze EHEIM 2213 ti ponuka polovicny objem filtracnej naplne (pomer 3l/6,6l) co si myslim, ze je zaujimave.

EHEIM 221x nema zatvaracie ventily, ked potrebujes filter odobrat od akvarka. Mozno, ze to pouzijes iba par krat do roka, ale je to velmi komfortne riesenie, ktore Ti pri meneni naplni zabrani ostarnut vzdy minimalne o rok.
Mne sa to velmi hodi napriklad, ked menim raselinu vo filtry, co je zhruba raz za dva mesiace.

Co sa tyka hlucnosti, ide o velmi, velmi tichy filer (ked porovnam napr. s chladnickou, tak asi tak 10krat menej hlucny) - a to sa musim priznat, ze som nezvykol zapavat v basakoch na diskach, ako niektori moji kamarati. :lol: :lol: :lol:

A co sa tyka naplne vsetko som vyplnil molitanom. Mam 300l akva a hodnoty NO3 od 0 do 5mg/l (skor 0) - posudzujem podla farebnej skaly do ktorej spada moj vysledok testu. (test nie je zly, pretoze uz som s nim v inom akvarku nameral hodnotu aj 20mg NO3/l :wink: )

Nad jedinou vecou co sa treba zamysliet je spotreba a to:
8W - 2213
25W - 304

Ak si sa rozhodla pre tento filter, tak Ti mozem len pogratulovat a zapriat krasne vyfiltrovane akvarko. :wink: :o

PS: podotykam, ze nie som obchodnym zastupcom FLUVAL a ani mi nikto nezaplatil za propagaciu :lol: - som len velmi spokojny zakaznik.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod nino_q » 08 Apr 2004 15:34 pm

Ig napísal:EHEIM 221x nema zatvaracie ventily

nemas celkom pravdu... standardne ich nemaju, ale napr. my sme ich mali v plus-packu k 2213 (s naplnami, hadicou, rampou atd.) a daju sa dokupit...

Obrázok
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Ig » 08 Apr 2004 16:06 pm

nino_q napísal:
Ig napísal:EHEIM 221x nema zatvaracie ventily
nemas celkom pravdu... standardne ich nemaju, ale napr. my sme ich mali v plus-packu k 2213 (s naplnami, hadicou, rampou atd.) a daju sa dokupit...

Spravne standardne ich nemaju -> to znamena, ze treba kupit plus pack co uz asi nestoji spominanych 47,-EUR a jeden taky ventil stoji v TOMY'S ZOO cca 10.95EUR (450,-SKK) co je cena navyse.

Potom samozrejme sa naskyta otazka riesit situaciu klasickou cestou na domacom trhu.

Ale to uz odbocujeme, lebo nie to som mal na mysli. Skor som myslel, ten komfort, ktory poskytuju potom EHEIM 2026, 2028, ... . Sam musis uznat, ze takyto komfort sa s ventilmi navyse neda porovnat, ale s funckneho hladiska je to prakticky to iste.

Nechcem o nic obrat majitelov 2213, pretoze je to tak isto velmi dobry filter. :)
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Maja » 08 Apr 2004 16:23 pm

Ig- dakujem za obsirnu odpoved- no Fluval 403 ma pri objeme 6,6litra spotrebu 12W. To jeho bracek -rada 301-304 maju vyssiu spotrebu. Dakujem vsetkym za odpovede, ale otazocka bola trolilinku ina- neviem, ci je to len medialny preklep,ale na internete sa objavil (mozno) vylepseny Fluval 403. Nazov -NEW Fluval 403 a ja som chcela vediet, ci ma aj nejake bonusove vlastnosti okrem vyssej ceny. Mozno sa ale jednalo, len o nekaly obchodny tah. Ostanem, ale pri "klasickom" Fluvale 304 ( z vasich skusenosti vyplyva, ze je to naozaj dobra masinka) a budem cakat na nejaku dobru zlavu :-).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Peter » 08 Apr 2004 21:43 pm

Mne povedali v akvaristike, ze medzi nimi rozdiel nie je, a ze ten povodny sa uz nevyraba, iba dopredava... Ale nieco na nom bolo (na tom NEW), ale uz si bohuzial nepametam co, co sa mi nepacilo... zeby ten regulator? lebo ten je na starom fluvale fajn...
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod martin 1 » 09 Apr 2004 14:18 pm

Neviete mi poradiť ?
Na akvárium o rozmeroch 100x 50x40 ( čistý objem 160 l ) potrebujem vonkajší filter Fluval 104 alebo Fluval 204 ? ( nebude 204 veľmi silný )
A aký je rozdieb medzi klasickým Fluvalom a New Fluvalom MSF
Vďaka za rady.
martin 1
 
Príspevky: 31
Obrázky: 1
Založený: 08 Apr 2004 20:26 pm

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod nino_q » 09 Apr 2004 15:49 pm

cim vacsi, tym lepsi, uz som to kdesi pisal - ide hlavne o objem filtra... a o prietok sa nemusis bat, na fluvaloch sa da regulovat (pokial viem), takze ak by ti to robilo vir, mozes ho stlmit

takze ak nemas problem s vyssou cenou, pripadne s miestom, vezmi vacsi
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod salik » 10 Apr 2004 09:54 am

Maja napísal:Z toho co som si precitala z vasich prispevkov a z vasich osobnych skusenosti, celkom pekne vysiel ako favorit Fluval. Rozhodla som sa pre Fluval 304. No pri surfovani po internete sa mi do pozornosti dostalo, ze uz existuje aj New Fluval 304. Napr na www.miga.cz. Nevie niekto v com je vylepseny- ci nie je dokonca horsi ako jeho starsi bracek? Rozdiel je zatial len vo farbe- je cerveny a v cene- je ovela drahsi(uz obsahuje filtracne naplne).

maja, filtre New Fluval 204/304 atd. su nova rada filtrov, povodne bolo oznacenie 203/303 atd. - ta x03 rada sa uz naky 1-2rok "vonku" nepredava, to ze ich ma miga v ponuke je ina vec..

Filtre Fluval x04 MSF
www.akva.sk/viewtopic.php?t=752

Filter EHEIM
www.akva.sk/viewtopic.php?t=694
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: New Fluval 304 (?)

Odoslaťod Stuka » 01 Máj 2004 10:19 am

Myslite ze do 325 l akvaria bude vhodny Fluval 304 ? Na krabici je ze je vhodny do < 300 ale ide o to ze je tam udavany prietok 1000l/h a tak co som sa docital ze v rastlinom akva by malo byt tak obsah akvaria - 2 nasobny obsah za hodinu cize u mna 650 l/h. Nebude ten filter zas moc silny? Lenze ked tak rozmyslal ze keby som zas kupil mensi tak tam je aj mensi objem filtracnej plochy co zas nebude dobre. Zas dalsia dilema
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.