Africké cichlidy



Všetko okolo akvarijných rýb

Africké cichlidy

Odoslaťod Nympha » 31 Aug 2010 14:21 pm

Ahojky, potrebovala by som radu. Eštelen s cichlidami začínam, čítam si po nete rôzne články, ale nikde som nenašla informáciu ako je to pri trení. Mám rybky z jazera Malawi, ale 4 rôzne druhy, :) presné názvy si nepamätám, ale jedna je napríklad žltá s čiernym pruhom na plutvách, druhá je modrá s čiernym pruhom, ďalšia oranžová a ružová. Chcela by som vedieť, či aj tieto ryby sa medzi sebou môžu množiť :)
Díky za info
Pekný deň :D
Nympha
 
Príspevky: 2
Založený: 31 Aug 2010 14:14 pm

Reklama

Re: Africké cichlidy

Odoslaťod Byk » 01 Sep 2010 13:59 pm

Urcite sa medzi sebou rozne druhy mnozit nebudu.Ta zlta s ciernymi pasmi na plutvach je Labidochromis Careuleus.Ta Modra moze byt Pseudotropheus,ale kedze neni foto,neviem aky.A ostatne mozu byt hoci co.Musis dat foto,nech je to jednoduchsie ti pomoct.
Co sa tyka vytierania budu sa mnozit len druh medzi sebou.Vytieraju sa tak,ze samicka vypusta vajicka,ktore vezme do tlamky a samec jej ich v tlamke oplodni a tak sa to opakuje aj neikolko krat.Ikri sa potom vyvijaju samici v tlame a vypusti ich az v urcitej velkosti,ked uz budu schopne postarat sa o seba same
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Africké cichlidy

Odoslaťod martin_s » 02 Sep 2010 09:02 am

Preco si podaktori ludia nieco nahadzu do akva bez toho aby si zistili aspon zakladne udaje (kam patri napr. aj nazov) ???
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Africké cichlidy

Odoslaťod Byk » 02 Sep 2010 09:08 am

No ja neviem preco si si to nahadzala do akva.Posli foto jednotlivych ryb a skusime prist nato,co su to za druhy.A taktiez napsi velkost akva.Rozmery.
Tiez odporucam navstivit stranku www.cichlidportal.sk
Je to stranka o cichlidacha tam sa dozvies vsetko co potrebujes.Su tam clanky o rybach a kazdy ti ochotne poradi,vcetne mna.Ci tu,ci tam
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Africké cichlidy

Odoslaťod Michal1987 » 02 Sep 2010 09:58 am

S tým, či sa nemôžu krížiť to ASI nie je až také isté. Predsa len niektoré druhy sú si dosť podobné. To je však len také moje teoretizovanie. :wink:
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Africké cichlidy

Odoslaťod Byk » 02 Sep 2010 18:37 pm

Urcite sa jej nebduu krizit Labidochromis s Pseudotrepheusom.Ine by bolo ak by boli 2 druhy Labidochromis,alebo podobne,ale aj to si myslim,ze by nerobili,pokial by mala aj samcou a samice jedneho druhu,aby sa krizili medzi sebou.
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Africké cichlidy

Odoslaťod Nympha » 06 Sep 2010 08:26 am

čavte, díky moc za odpoveď :) a nenahádzala som si ich tam len tak. Zachránila som ich pred vyhodením :P

Papa pekný deň všetkým.
Nympha
 
Príspevky: 2
Založený: 31 Aug 2010 14:14 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.