Kosice - zelena voda z vodovodu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Holubar » 02 Sep 2010 21:55 pm

Na fore je viac akvaristov z KE, chcem sa teda spytat na vodu z potrubia. Dnes som len kvoli testovaniu tesnosti akva napustil do holej nadrze 300 L vody. Akva bolo zvnutra vycistene, cize naozaj nic, co by mohlo vodu farbit, ale ta voda je proste zelena, ako keby zariasena. Akva je dlhe 135 cm a na tej dlzke jasne vidiet ten zakal. Teraz je uz vecer, tak fotak to dobre nechyti ale zajtra cez den spravim aj foto.

Je mozne, ze taketo nieco moze ist z kohutikov? A ak aj ano, ako odstranit to zafarbenie? Spravi to filter?

pozn: Byvam na tahanovciach.
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Reklama

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Michal1987 » 02 Sep 2010 22:02 pm

Ja mám skúsenosť iba s "hrdzavou" farbou vody. Vtedy radšej nemením vodu v akváriách. O zelenej farbe vody z vodovodu počujem prvýkrát.
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Holubar » 02 Sep 2010 22:07 pm

No chvilu som byval na KVP, tam som poznal hrdzavu farbu vo vani velmi casto :D Toto ale naozaj vyzera zle, este som sa s takym niecim nestretol

//prikladam aj foto s bleskom. Tie dreva som tam dal len pred chvilou, nech sa namocia, voda je tam asi 5 hodin
Prílohy
IMAG0047.jpg
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Michal1987 » 02 Sep 2010 22:32 pm

No jo, sem-tam to ide na nervy.
Ale nech sa vyjadria aj ostatní Ťahanovčania, je vás tam toľko akvaristov, že až. :o
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod RadoA » 03 Sep 2010 05:55 am

Ja som takúto vodu na Ťahanovciach nezaregistroval....zriedka ide "hnedá", ale to len teplá.
Pre upresnenie: je naozaj zelená? Keďže akva je "prázdne" a sklo je asi float, neskresľuje to farbu? Nabral si ju aj do niečoho bieleho (vedro,...), kde to jasne vidieť?
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Kubo » 03 Sep 2010 07:29 am

tiez ma napadlo ci ide ozaj o zakal alebo , zelenu farbu skiel. :) Zelenu vodu na Tahanovciach som nikdy nevidel a to tu byvam nieco cez 20 rokov. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Holubar » 03 Sep 2010 10:26 am

No aj mne zdravy rozum hovori, ze taka voda nemoze tiect, ved to by uz bolo na Markize v hlavnych spravach.

Moze to byt teda sklom? Nadrz zamyslam predat, no stale je tu moznost, ze to nevyjde a budem ju pouzivat ja, no nechcem vidiet vsetko na zeleno, ako zariasene. A takto ani nemam to svedomie niekomu to predat. Preco by vobec niekto vyrabal takuto nadrz? Bude to zelene aj ked to uz bude zariadene?

//pripajam dalsiu foto
Prílohy
zelene.jpg
Zelena farba
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod trinitysk » 03 Sep 2010 10:32 am

Je to easy...Daj si tu vodu z akva co si si napustil do normalneho priehladneho pohara na pitie a pozri na farbu vody. Ak je stale zelena resp.ma inu ako ciru farbu, tak zavolaj do vodarni co to ma znamenat (ja som takto svojho casu zmeral v Phe 6mg PO4, do hodiny boli u mna, a bol z toho velky poprask)...
Ak bude voda z pohara cira tak skresluje to sklo akva, bohvie z coho je to zbastlene....
Tipujem tu druhu moznost, nechce sa mi verit ze by vam vodarne pustali zelenu vodu, to uz by sa ozvalo viacej ludi...to si naozaj neviem predstavit...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Holubar » 03 Sep 2010 10:54 am

Tak uz zase dalsi pripad, ked ma nerozvaznost bude stat peniaze :) V dzbane je voda krasne priezracna, kto by to bol cakal :D
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod trinitysk » 03 Sep 2010 11:00 am

Hlavne ze ta neopusta dobra nalada..:-)
Je mozne ze to sklo nadrze nie je cire ale nieco v sebe proste ma a vo finale to vypali cele na zeleno...Na tych foto to nie je az tak dobre vidno, sam musis vediet do akej miery ti to vadi. Pripadne chod pozriet aj do akvaristiky, ci nie si precitlively nahodou ty, ak ale aj v tej akvaristike to bude lepsie, tak budes musiet svoju nadrz vymenit...nema zmysel mat zelene akva co ti nesedi do oka...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Holubar » 03 Sep 2010 11:11 am

Staci si spomenut na moju prvu 50 tku, v ktorej bola voda cira. Volal som aj bratovi, ci to je normalne a on sa ma spytal, ci som nieco pil :D ...a ten uz niekolko nadrzi za zivot vystriedal.

Som len zvedavy, kedy sa u mna dostavi rozum...ci to pride s 30 kou, alebo az neskor :D

Toto asi necham ciganom pri kontajneroch. A skusim zavolat p. Klemovi, co ma unho vyjde 130 cm. ach ach :D
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod trinitysk » 03 Sep 2010 11:17 am

Zavolaj typekovi co ti to predal nech si to vezme spat a nejako sa dohodnite, stolik si nechaj....Predpokladam, ze si doma z tlaciarnicky netisknes eurace takze takyto tvoj laxny pristup by som necakal...ale je to tvoja vec. Kazdopadne mas prvu negativnu skusenost a dufam, ze aj poslednu. Ja ti stale a od zaciatku vravim, ze sa nemas kam ponahlat a ze nadrz ma byt nova a tam sa setrit nema... :)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Aquanaut » 03 Sep 2010 11:28 am

no ono aj moja nádrž čo som si zakladal bola "zelená" presne ako si nafotil z boku, dobrým svetlom to viac menej anulujes, nebude to také zlé, je to aj o skle, či je fľaškové, olovené..pod..
aj ja som zakladal na novo akva a svetlo mi to prebilo takže nič strašné, riasi urobia tiež svoje, vodu keď máš čistú - viac sklenených pohárov za seba, tak tri a uvidíš či nemáš farebnú :mrgreen: nie som rasista :P
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod trinitysk » 03 Sep 2010 11:36 am

Aquanaut napísal:no ono aj moja nádrž čo som si zakladal bola "zelená" presne ako si nafotil z boku, dobrým svetlom to viac menej anulujes, nebude to také zlé, je to aj o skle, či je fľaškové, olovené..pod..
aj ja som zakladal na novo akva a svetlo mi to prebilo takže nič strašné, riasi urobia tiež svoje, vodu keď máš čistú - viac sklenených pohárov za seba, tak tri a uvidíš či nemáš farebnú :mrgreen: nie som rasista :P

Tento prispevok by mohol konkurovat Top 10 ak by tu taka kategoria bola... :lol: Aquanaut ty si si nieco dnes vypil, ze? :roll:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Aquanaut » 03 Sep 2010 11:42 am

nie nie, len ja už druhý deň nemám žiadnu vodu :? ,( okrem rezervnej vo vedrach a pre akva vo fľašiach) rozhádzali mi údržbári celé jadro, menia komplet na poschodiach odpady, vodu, plynové potrubia, ale aj to treba po 30 rokoch v 13 poschodovom paneláku, takže mne by nevadila ani tá zelaná :pivo:
len sa modlím, aby to stihli :angel:

sorry za ot. tiež by ma to štvalo :x inak naša voda tečie z kamienky - záchytná stanica hneď pod Vihorlatom, pre Košice dochádza voda tuším aj z vodnej nádrže Starina, jedna z naj vody na slovensku, nesmie sa kupať, chytať, člnkovať, stavať..aj keď sa to asi trochu porušuje..
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod jose » 03 Sep 2010 11:49 am

Aquanaut jedna rada, nemeň vodu ak máš funkčné akva s bezstavovcami, ja som takto prišiel o pol chovu. Pri oprave potrubia som si to nevšimol a ostali mi len oči pre plač.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Aquanaut » 03 Sep 2010 11:59 am

no neviem čo tam dajú za rúry, nahodili zatial len odpad a plynové, upozorńoval ma niekto že plastové rúrky na vodu nie su moc dobré, majstri šli na :pivo: obed tak uvidím, dúfam, že mi nepotečie nejaký humus, vraj od plastových to dosť dlho smrdí, kým si mikro sadne ns steny.. :?
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod trinitysk » 03 Sep 2010 12:01 pm

s tym plastom mozem potvrdit, je to naozaj tak...:-(
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Michal1987 » 03 Sep 2010 12:23 pm

U nás tiež menili rozvody vody a plynu. Boli to desné 4 dni hluku a smradu z rezania, vždy jeden deň jednu stranu vežiaka. Namiesto kovových dávajú plastové, len plyn kovový. Tiež som radšej s údržbou počkal asi týždeň, kým sa to prečistilo.

K téme, na tej druhej fotografii to vyzerá byť ok, myslím farbu vody. Nemyslím si, že zbavovať sa takého akvária je na mieste. Kde bolo vyrobené, resp. kupované? 8)
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod trinitysk » 03 Sep 2010 12:31 pm

Michal1987 napísal:U nás tiež menili rozvody vody a plynu. Boli to desné 4 dni hluku a smradu z rezania, vždy jeden deň jednu stranu vežiaka. Namiesto kovových dávajú plastové, len plyn kovový. Tiež som radšej s údržbou počkal asi týždeň, kým sa to prečistilo.

K téme, na tej druhej fotografii to vyzerá byť ok, myslím farbu vody. Nemyslím si, že zbavovať sa takého akvária je na mieste. Kde bolo vyrobené, resp. kupované? 8)

Holubar mas tu potencialneho kupcu na akva, jemu sa paci, tebe nie, dohodnite cenu a spokojni budete obaja... :)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Holubar » 03 Sep 2010 12:33 pm

Na tej fotke to zial vyzera lepsie ako v skutocnosti. Skusal som aj prilozit ciernu foliu zozadu, ale nepomaha. Stale to vyzera ako po riasovej pandemii.

Datum vyroby neviem. Chalan, co mi ho predaval ho kupil s tym ze tecie a dal ho rozlepit a znova zlepit p. Klemovi. To sa udialo vraj pred vyse rokom. Na prazdnom som si vsimol akurat mrte skrabancov na vsetkych stenach, to som este myslel, ze pod vodou to bude lepsie, ale ani nie :)

No a vratenie - pisal som mail aj fotkami, ale zo skusenosti viem, ze ani so zmluvou v ruke clovek nema ziadnu zaruku, nieto este ked sa nieco kupuje na inzerat. 100 EUR je este nizka cena za hlupost, mne asi treba dat vacsiu facku
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod trinitysk » 03 Sep 2010 12:39 pm

Aj pri kupe cez inzerat (resp.je jedno o aku kupu ide) mas svoje prava, staci sa na to pozret v obcianskom zakonniku. Ale mas pravdu ze je to na dlhu trat. Aj tak by som ale predajcu kontaktoval, mozno bude seriozny, ak je tak ako pises, tak mu musi byt jasne ze ti predal sunt. Tak nech ti vrati z tych 100EUR aspon nieco...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod mystka » 03 Sep 2010 12:50 pm

Podľa mňa sa na to až príliš sústredíš, na tej fotke kde je záber celého akvárka nie je nič vidno. Voda vyzerá OK..Ono to bude iné, keď bude zariadane a zarastené. :pivo:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kosice - zelena voda z vodovodu

Odoslaťod Michal1987 » 03 Sep 2010 13:46 pm

Ono to vyzerá na klasické akvárium z float-u a tie podľa mňa pri väčšej hrúbke skla "ťahajú trocha do zelena". Inak ak ho naozaj nechceš(te), tak ho predaj(te) niekomu do chovne. Tam by bolo jedno, že bude mať voda trocha zelenšiu farbu. Dať ho ku kontajneru je blbosť, už len z princípu. :) Jednoducho založiť a až potom sa rozhodnúť, čo a ako. :wink:
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.