Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod pha » 02 Sep 2010 16:36 pm

Hagen ma aj celkom v poho farbu, zrnitost je super, cena tiez ujde, myslim ze v kombinacii s dakou vrstvou hnojiva, na nej moc nesetri, sa ti nic lepsie za tie peniaze, nepodari kupit
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Reklama

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod trinitysk » 02 Sep 2010 16:39 pm

zdravim pha..:-) S tym hnojivom do dna som ho odhovoril, vid. vyssie jeden z mojich prispevkov...ale do buducna, az bude vediet co a ako, tak urcite suhlasim, je vhodne to tam dat.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod Holubar » 02 Sep 2010 16:49 pm

No a ak tam teraz to hnojivo nedam, asi sa tam uz nebude davat "za jazdy", vsak? Ohladom hnojenia ma este zaujima, co by som mal kupit pre rastlinky na zaciatok. Je vela pripravkov, v ktorych sa je tazke orientovat.

Dalsia vec - CO2 - kedy to mam zacat riesit a aky sposob by bol najvhodnejsi?

No a tiez automaticke krmitko a hnojitko - pouzivate to? Vikendy mozem riesit tak, ze poprosim spolubyvajuceho (teda ak na vikend ostane), co vsak nevidim, ako najstatnejsie riesenie, kedze to moze prekrmit alebo pohnojit doslova :D
Predavaju tie strojceky od Eheim na baterky, oplati sa ich kupit?
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod pha » 02 Sep 2010 16:55 pm

Nazdar, tak som to necital pozorne,a nemyslim, ze nedat nic je spravne rozhodnutie, co ak ho ,,drapnu,, rastliny, a bude to tam, potom liat abo sypat hnojiva ako morovaty a hlava v smutku, a rastliny budu stale onicom. Nevravim, ze ma kupovat drahe. Take levne a aby toho bolo vela, vsak Ty vies. No ale ako chcete, nejdem sa Vam tu rypat.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod MAUceu » 02 Sep 2010 18:15 pm

Automaticke krmitko je zbytocnost ak si mimo domu len cez vikend. Rybky bezproblemov vydrzia. Aj viac ako vikend. Neuskodi im ak 2 dni budu mat pauzu. Oni si uz nieco najdu pod "zub". :) Za druhe, nikdy nevies ci ti auto krmitko nezblbne a neda papat, alebo este horsie naopak...
Hnojitko taktiez nepouzivam aj ked hnojim skoro kazdy den. No ak nedas 2 dni hnojiva tiez sa nic strasneho nestane.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod trinitysk » 02 Sep 2010 18:21 pm

pha: ne ne ne, tak to neber, ze rypanie. Ja som naopak rad ked sa niekto zapoji a vie o com hovori (co nie je niekedy az tak casto :-)...). Az to bude potrebovat holubar riesit, tak pouzije jednoducho bud hnojivo v tabletach, gulkach ci tobolkach (v zavislosti od vyrobcu). To uplne staci. Ale davat to tam teraz, ked sam potvrdil, ze sa s tym bude na zaciatku hrat a presadzat kym si to nejak cele sadne mi neprijde rozumne. Dobre vies, ze ked sa ti to dostane do vody, tak je z toho viac skody ako uzitku a riasy idu o 106...Takze radsej pomalsi a rozvaznejsi rozjazd ako hned full a potom pohroma, to je moj nazor.
Holubar: vid hore k tvojej prvej otazke. Na hnojenie rastlin ti zatial vystaci klasicke tekute hnojivo, je tu o tom popisane dost. Kazdy ma inu skusenost, preferuje inu znacku, ine davkovanie atd atd. Je to mala alchymia a to je na tom to najkrajsie. Nie je to exaktna veda ako matematika..:-) Takze presnu radu na takuto konkretnu otazku necakaj...Ja preferujem Sera Florena (dlhodobo odskusana a je pre mna najlepsia) a tu striedam s JBL Ferropol a PMDD.
CO2 ries od zaciatku, neviem ak emas fin. moznosti. Mat ho od zaciatku je urcite vyhoda...Zavisi samozrejme od rastlin ake tam budu, u niektorych, menej narocnych je to skor podpora pretoze tie ti porastu vsade (ale s CO2 lepsie a mohutnejsie) a u niektorych je to nevyhnutnost (pretoze aj keby rastli tak skor prezivaju a podla toho aj vyzeraju...). Takze ak mas peniaze na CO2 (co som predpokladal, ze nemas kedze si mal ak sa nemylim nejaky strop), tak je lepsie si ho kupit hned. Kde a ako obdobne ako u filtra, plati co som uz pisal.
Automaticke hnojenie a krmenie neries, aspon nie teraz...Ak aj rybky nebudu cez vikend nic jest tak z nich neubudne, skor naopak...Vynechat hnojenie na 2 dni tiez neprinesie ziadnu katastrofu, zaklad je ale mat stabilne CO2 a svetlo...
Na tvojom mieste by som skor riesil elektriku v tej skrinke a celkovu nejaku tu technicku organizaciu v nej, ak mi rozumies...Tak aby si mohol rozmiestnit spinacie hodiny a pod. Predpokladam, ze tam nechces mat len natiahnutu predlzovacku. Foto ako take skrinky zvnutra vyzeraju a o com vlastne hovorim si najdes aj tu pripadne na http://www.akvarko.cz/ (sekcia Akvaria). Ak by si predsa len mal s tym nejaky prob. tak ti poslem svoje foto, v tom pripade ta poprosim ale o tvoju e-mail adresu cez SS, nemam zaujem to tu davat do galerie..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod Holubar » 02 Sep 2010 20:33 pm

Rozpocet zatial vyzera na 724 EUR - tam vsak este nie su naplne do filtra a pripadna nova nadrz. K tomu uz potom len nakup rastlin a po mesiaci alebo dlhsie nejake rybky.

Prvy mesiac, kym tam nemam co otravit by som mohol skusit CO2 kvasenim a za ten cas sa s tym mozno naucim aj robit. No a vnutro skrinky - je zle ak tam necham naozaj len tu predlzovacku? Ved z funkcneho hladiska by to malo byt jedno. Predpokladam, ze tam budu zapojene 2x spinacie zasuvky pre osvetlenie, 1x ohrievac a 1x filter. Nejak profesionalne to sice vyzerat nebude, ale bude to schovane za dvermi :)
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod barky » 03 Sep 2010 07:29 am

Urcite nebude vadit predlzovacka, je to len na tebe :-)

Mimochodom vitam chovatela PH, teda aspon podla obrazku to vyzera na postaka, dokonca aj s cipom :-)
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod trinitysk » 03 Sep 2010 08:56 am

Je to na tebe.... predlzovacka nebude vadit, splni to svoj ucel...urcite by bolo krajsie mat to nejako usporiadane so spinacmi aby si mohol jednoduchsie ovladat a nemusel hned vypinat z prudu, ale nie je to nevyhnutna podmienka na chod akva.
CO2 kvasenie z flase to som sa tu uz k tomu vyjadroval a zopakujem sa. U takejto nadrze (ale aj u mensich) je to skor vychodisko z nudze, nemas moznost regulovat "vyrobu" CO2 a v konecnom dosledku ti hladina CO2 neustale skace, podla toho co sa prave deje vo flaske. Ak sa s tym aj naucis nejako robit (aj ked neviem co presne, pretoze je to len jeden jednoduchy recept na zarobenie "kvasku") tak to nebudes uz nikdy potrebovat. Do buducna treba aj tak tu flasu kde nemusis uz zarabat vobec nic a mas stabilne CO2 vo vode, to je ten zaklad...vykyvy v CO2 (a nasledne aj v pH) a org. znecistena voda su hlavnymi spustacmi rias.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod pha » 03 Sep 2010 10:49 am

:) vsetci idu najskor cestou nacvicovania, radim nesparat a nepresadzat hore dole rastliny, hned na zaciatku, to hnojivo treba dat, nebude to velka polozka, a aj sa zabrani spominanemu hrabaniu v akva, inak ja som raz tusim od JBL florapol rozflakal po celom akva a nic sa nestalo, akva sa odkalilo do dvoch dni. Treba vsetko riadne premysliet co bude kde umiestnene a hlavne by trebalo uz teraz vediet ake rastliny chce mat v akva :?: . A k CO2 do 300l odporucam tiez jednoznacne flasu, budes mat ine roboty a nie stale cosi nacvicovat s burciakom.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod trinitysk » 03 Sep 2010 10:53 am

V tom hnojive sa nezhodneme vidim.. :) Chciet od zaciatocnik aby sa nehrabal v akva ked este ani nemoze mat presnu predstavu ako to ma byt (pretoze nema skusenost a nema to jednoducho ani v oku) je ako keby si chcel od 2 rocneho dietata pocitat derivacie... :D
Kolega Hulubar, tuto kolegu pha uz nepocuvaj a urob ako vravim ja... :lol:
Myslim, ze teraz ma Holubar ine starosti ako rastliny, nejake zelena voda mu tecie z kohuta...mozno rovno echinace v tekutej podobe priamo z vodarni... :lol: Sa ospravedlnujem, dnes mam dobru naladu...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod pha » 03 Sep 2010 11:01 am

:evil: to bolo jasne, a tak len poprajem vela uspechov :pivo:
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod Holubar » 03 Sep 2010 18:14 pm

Ak sa teda rozhodnem pre CO2 formou automatiky, na co dat pozor, co vsetko musi suprava obsahovat, kolko je primerana cena za komplet, poprosim trochu uviest do problematiky, aby som sa mal od coho odrazit. Vdaka
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod trinitysk » 03 Sep 2010 18:30 pm

Holubar je tu o CO2 popisane naozaj dost, zbytocne to vsetko opakovat. Zmestis sa do cca 100 EUR (pouzity komplet set) tak ako som ti uz pisal v jednom z mojich prvych vstupov. Az niecomu konkretnemu o CO2 nebudes rozumet tak sa opytaj, ale teraz by to bolo znovu len opakovanie...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod Holubar » 03 Sep 2010 19:30 pm

Pozrel som sa po obchodoch, niekde su tie ceny uplne sialene, ale na aukro.cz som zbadal toto
http://www.aukro.cz/item1209544823_co2_ ... ystem.html
je to bez flase ale podla popisu to vyzera celkom zaujimavo na tu cenu
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod trinitysk » 04 Sep 2010 02:45 am

je to drahe a pre tvoje akva o nicom...hruuuuza (sorry ak som pokazil iluzie), tie sklenene serepeticky su v tomto pripade mimo mysu, ihlak kazovy, el.mag. ventil total sunt o difuzore ani nevravim...typicka polska ponuka...
V Pondelok sa k tomuto vratim aby to bolo konstruktivne a nielen to zhodit zo stola....prinajhorsom to poskladame, el.mag. ventil by som teraz este vobec ani neriesil....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod Holubar » 04 Sep 2010 12:08 pm

No potom ma zaujala este ponuka na tunajsej burze - domaca vyroba
http://www.burza.akva.sk/detail.php?id=12280
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod trinitysk » 04 Sep 2010 17:52 pm

To uz je podstatne o niecom inom, mam radost ze si sa trafil...paci sa mi to. Zaujimala by ma tlakova skuska flase (dokedy je platna, musi byt vyznacene na flasi). Flasa je vysoka okolo 60 cm (hmotnost rataj nejakych 17kg), s tymi budikmy mozno aj k 70cm, vymeraj skrinku ci sa to to tam dolu vojde, flasa by mala stat a nie lezat. Preco je zaruka "len" 12M neviem, tu (v CR) je zaruka na taketo ventily 24M...spytaj sa na to.
Cena 80-85 EUR max. (aj s postovnym), by bola ferova pre obe strany, ventil poznam a je o.k.
Staci teraz dokupit nejaky rozumny difuzor, el.mag ventil budes riesit neskor.
Nastuduj si difuzory CO2 a reaktory CO2, vyhladaj si co sa ti pozdava a urobime nejaku selekciu na baze cost benefit analyzi..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod Holubar » 04 Sep 2010 19:17 pm

Volal som mu. Tie diely su uz pouzite, ventil je po generalnej skuske, ci oprave, nie som si isty. Z ceny nie je ochotny spustit. Vyskovo by to malo sadnut
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod trinitysk » 05 Sep 2010 21:03 pm

V tom pripade zajtra al. utorok nieco najdeme...(inak v inzerate mal dohoda mozna a teraz sa nechce dohodnut...:-))
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod trinitysk » 06 Sep 2010 09:20 am

Holubar poslal som ti SS s linkami....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod gangboy » 06 Sep 2010 10:42 am

Trinity nemozes to hodit aj tu, nech poberiem aj ja trosku inspiracie s co2? :D
Obrázok používateľa
gangboy
 
Príspevky: 29
Obrázky: 10
Založený: 10 Jún 2010 10:07 am
Bydlisko: Poprad

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod trinitysk » 06 Sep 2010 11:05 am

su to linky na ebay ktore uz o par dni nebudu logicky funkcne (koniec aukcie)...davat ich sem nema teda velky zmysel, preposlem ti SS co som poslal holubovi...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zariadenie pre 300 L akvarium - detailne

Odoslaťod Holubar » 06 Sep 2010 23:14 pm

Volal mi este raz ten pan z Martina. Za tu stovku mi to vraj do KE aj prinesie. Z lenivosti ma to velmi laka, je tam 5 kg CO2, uz len zapojit a nestarat sa... Problem vsak je predsalen ten rozmer, ma to 71 cm a to do skrinky nenarvem, cize musim pozret po niecom mensom.

Pozeral som na tie zostavy, co si poslal v ss. Ako je to s vydrzou flias? Ta prva ma napr. 500 g flasu, ako casto by ju bolo treba naplnat? No a je tam cena na priamu kupu 55 EUR, nie je to podozrivo malo na to, ze tam je aj elmag ventil?

Pozrel som aj viacero aukcii v tej kategorii, problem moze byt, ze neponukaju zasielku mimo Nemecka, cize kazdemu treba poslat spravu. Skusenost je taka, ze max tretina konci uspechom, tak ale tie ceny stoja za to.
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.