Discus do menších akvárií



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Discus do menších akvárií

Odoslaťod petriik » 11 Sep 2010 18:16 pm

raz určite ano... ale v 80tke, nie..!
ved aj v byte sa da hocičo poriesit...
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Reklama

Re: Discus do menších akvárií

Odoslaťod momo66 » 12 Sep 2010 09:12 am

No to je pravda ale moj byt je na taku velkost uplne nevhodny. Aj keby sa daco poriesilo neviem ci si trufam na taku velkost ked zijem uz hodne dlho s 80tkou :) Je to dost vody a elektriny aky je markantny rozdiel v starostlivosti medzi 80L a 200l ?
momo66
 
Príspevky: 50
Obrázky: 6
Založený: 09 Mar 2010 22:50 pm

Re: Discus do menších akvárií

Odoslaťod MAUceu » 12 Sep 2010 12:34 pm

Hmm, dost vody a elektriny? Ked uz to tak ratas, tak ake mas naklady na tu 80tku?
Ja osobne to neratam, neratal som a ratat nebudem. A to z jedineho dovodu. Lebo su to asi tie najmensie polozky ktore pri akvariach platim. Proste bud terce chcem a vytvorim im podmienky k tomu, alebo sa na to vykaslem a mat ich nebudem.
To mas ako s akymkolvek inym domacim zvieratkom. Proste ak je napr. chory, tak ides veterinarovi a riesis to. A stoji ta to peniaze. Lieciva, zradlo, ockovanie, ....
A k tvojej otazke.... Rozdiel v starostlivosti medzi 80 a 200L nevidim ziaden. Mam akvaria od 10 po 375L a kazdemu sa venujem rovnako. Neviem co by som ti k tomu viac napisal.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Discus do menších akvárií

Odoslaťod jiri sajar » 12 Sep 2010 16:25 pm

nedá sa nič iné ako súhlasiť s MAUceu-om ....
dokonca vždy som tvrdil a tvrdiť budem, že akvárium väčších rozmerov . ak jé dostatočne osadené rastlinami a plave v ňom primeraný počet rýb - je na údržbu oveľa menej náročné ako malá nádrž.....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Discus do menších akvárií

Odoslaťod trinitysk » 12 Sep 2010 16:26 pm

momo66 napísal:No to je pravda ale moj byt je na taku velkost uplne nevhodny. Aj keby sa daco poriesilo neviem ci si trufam na taku velkost ked zijem uz hodne dlho s 80tkou :) Je to dost vody a elektriny aky je markantny rozdiel v starostlivosti medzi 80L a 200l ?

Ak riesis fin. rozdiel medzi 80 a 200l (ano je tam rozdiel, ale v mojich ociach marginalny), tak nema zmysel riesit tercovce.
Btw. ani do 200l nepatria tercovce...400l cistej vody, i.e. hruby objem cca 500l je povinne minimum...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Discus do menších akvárií

Odoslaťod hongi » 13 Sep 2010 15:49 pm

tato tema sa vola Discus do menších akvárií. vsetko co k tomu treba povedat je ak za nazov temy doplnime slovko nepatri.
pre pripadnych menej gramotnych obcanov : Discus do menších akvárií nepatrí. :)
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Discus do menších akvárií

Odoslaťod golfo » 01 Mar 2015 11:27 am

No neviem ja mam len 180l akva a momentalne 4 diskusy., 2 Velke mrenky nadherne a par neoniek a diskusy sa mi vytreli niekolko krat.Ze by sa az tak trapili?
Obrázok používateľa
golfo
 
Príspevky: 7
Obrázky: 11
Založený: 17 Jún 2007 10:14 am
Bydlisko: prievidza

Re: Discus do menších akvárií

Odoslaťod opicka22 » 01 Mar 2015 13:16 pm

k tej veľkosti akvaria a ako arowan písal že nepotrebujú výšku akvária skôr dno. tak to sa mi nezdá chovám terče a akvarko mám robené na mieru presne pre ne. 150dx70vx50š. tú výšku potrebujú všade sa píše a každý chovateľ keď som začal mi hovorili že výšku treba na ich tvar inak budú škaredé. to sa mi aj potvrdilo. ale k téme: do tak malého akvarka určite terče nie. plus ako tu bolo spomínané pri zvýšení teploty vody ti určite pôjdu nejaké rastliny preč. neraz sa mi to stalo keď som zvyšoval teplotu a už mám vybraté rastliny ktoré to dajú aj pri vyšších teplotách treba kuk nároky rastlín,rýb a tak zvažovať osádku amen :D
Obrázok používateľa
opicka22
 
Príspevky: 50
Obrázky: 69
Založený: 21 Feb 2013 11:08 am
Bydlisko: SR, Levice

Re: Discus do menších akvárií

Odoslaťod marko65 » 03 Mar 2015 14:41 pm

golfo: ja mam tiez 2 terce (par) v 180-ke uz asi rok od mala. Vytieraju sa mi pravidelne kazde 2 tyzdne ale aj napriek tomu si myslim ze nie su stastne a ze nepatria do takychto malych akvarii. Bol som u kamosa, co ma 540 l a to vyzera uplne inac spravanie tychto krasnych ryb. A este je treba povedat, ze je ho hufova ryba. Hoci mam par, potrebuju k zivotu a prirodzenemu spravaniu dalsie jedince. Davam tym mojim tercom kvalitnu roznorodu stravu, udrzbu robim pravidelne tyzdenne, dodrzjume spravnu teplotu, filter mam nadstandardny vzhladom k objemu akva (eheim pro 2075), su zdrave (aspon myslim), ako tak rastu, ale nie je to ono. Pri najblizsej prilezitosti ich niekomu posuniem a prejdem na skalare. Hoci aj tie potrebuju vacsie akva, ale myslim ze tie sa skor prisposobia v rozumnom pocte. Planujem sice velke akva, ale momentalne sa mi este neda.
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Discus do menších akvárií

Odoslaťod kvietik » 03 Mar 2015 18:15 pm

pre jeden par je 180 l ok ak akva nieje prerybnene inymi rybami...pre 4 disky je podla mna najvacsi problem ak sa jeden par vytiera tak tie ostatne mozu byt dost tryznene od vytierajuceho sa paru, co sposobuje stres a ten sposobuje dalsie problemy....
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.