moje miniakvarko



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

moje miniakvarko

Odoslaťod Tinullllaaa » 17 Aug 2010 13:41 pm

Dostala som ako darček od priatela miniakvarko objem cca 7 litrov. Mam tam len svetlo na vrchu , bol tam aj filter ale ten nechcem dávat lebo tam bude už ozaj malo miesta. Prišla som asi do dvoch obchodov a pytala sa ake rybky tam mam dat, resp rastliny atd necham si poradiť. Nuž kazda mi povedala že tam možem dat bojovnicu plus dve tri zavojnatky. Nechápem je to normálne dat rybku ktorá moze ist aj do jazierka a dokaze vyrast aj do desat cm , narvat do tak maleho akvárka???? Ked som sa jej to spytala, povedala záleží v akom prostredí vyrastá do takeho aj narastie.. ale je mi to divne..
Dalej tá jedna závojnatka mi už uhynula :( ked som sa bola pytat že prečo, tak je možne že ju samec bojovnice ustval. ale nemam tam ani teplomer ani termostat vôbec nič. vodu mením kazdy tretí den jednu tretinu. Poradte čo robiť aby mi neuhynula tá druha, resp čo mam a čo nemám robiť. som v tomto uplný nováčik a ozaj si dam poradiť... alebo mam dokupiť ten termostat? neviem v čom je chyba. . ???
Tinullllaaa
 
Príspevky: 7
Založený: 14 Aug 2010 15:49 pm

Reklama

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod martin_s » 17 Aug 2010 14:10 pm

V prvom rade je chyba ze si si nechala takto "poradit" aj napriek tomu ze sa ti to nezdalo spravne a tie ryby si tam narvala... Dalsou chybou je ze si si vopred nenastudovala o tom co je do toho akva vhodne dat dopredu. Napr. na 1 zavojnatku sa odporuca objem minimalne 40l.
Odporucam ti dat ryby prec a do tak maleho objemu dat max. par krevetiek a nie ryby. O roznych miniakvarkach je tu dost tem, dokonca myslim ze aj o 7l mini, staci si to najst a precitat (funguje tu vyhladavanie) a taktiez odporucam casopis Akvarium.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod astro » 17 Aug 2010 14:13 pm

ty si si tie závojnatky kúpila aj napriek tomu, že sa ti to nepozdávalo a nezdalo sa ti to normálne? predavačke by som niečo "milé" povedal. tie čo ti zvýšili skús niekomu darovať, do chovu bojovníc sa veľmi nerozumiem ale nemyslím, že by sa jej život v 7 litroch vody páčil. áno, predávajú sa tak a za tie "betta kitty" by niekto zaslúžil po papuli. bettu do tak malej nádrže jedine na výstavu, vrrrr. keď sa zbavíš rýb zaobstaraj si krevetky, je ich veľký výber a určite sa ti nejaké budú páčiť - mne sa tu v práci na stole v guli mrvia obyčajné denticulaty ale aj dve nádherné black crystalky (ďakujem Raviolka ;) ) ak chceš chovať ryby zaobstaraj si väčšie akvárko. howgh
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod Aquanaut » 17 Aug 2010 16:30 pm

ja by som odporučil nejaký malý húf tetier, vodu veľmi nešpinia, :o
po dlhom čase som zase začal s akva, bol som mimo sk no tetry sú vďačné, alebo ak niečo menej náročné, asi už iba gubky a spol, :wink: prežijú nejakú tu kalamitu-katastrofu
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod astro » 17 Aug 2010 20:14 pm

Aquanaut napísal:ja by som odporučil nejaký malý húf tetier, vodu veľmi nešpinia,

húf tetier? nemyslíš snáď do toho 7 litrového minička
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod m.matqo » 17 Aug 2010 20:50 pm

No 1 samec bojovnice by tam podľa mňa kľudne mohol byť, ale z rýb to je asi tak všetko. Bežne sa chovajú v oveľa menších objemoch, takže 7 l akva je oproti tomu luxus :lol: .
Obrázok používateľa
m.matqo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 13
Založený: 11 Aug 2009 08:40 am
Bydlisko: Košice

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod kykynka00 » 17 Aug 2010 22:51 pm

:twisted: :roll: Dobry den :) ..mam cca 10 l akvariu take male :) mam tam dve male zavojnatky "baby" ...mam ich iba cca 10d dni :) mohla by som tam dat este 4 take mensie rybky ako su mecune a tak laebo to by uz nemali miesto ? :) a okyslicovac musiim matt vzdy zapnuty ? :)
kykynka00
 
Príspevky: 7
Založený: 14 Aug 2010 14:10 pm

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod astro » 17 Aug 2010 22:55 pm

okyslicovac zapínaj každú nepárnu hodinu a hlavne v noci si daj na tom záležať aby si to nevynechala. k tým dvom baby karasom dokúp ešte ďalšie 2 kusy a aj húf tetier, najlepšie tak 20 kusov, nech sa necítia osamelo. toto rob prvých 24 hodín, potom pridaj nejaké rastliny - najlepšie koreňovú zeleninu - mrkvu, zeler, petržlen, zvýš rapídne teplotu až do bodu varu, povar 6-12 hodín a pravidelne miešaj. ku koncu dosyp trošku červenej papriky, prisyp soli, korenie podľa chuti a môžeš podávať
Naposledy upravil astro dňa 17 Aug 2010 23:05 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod wo.hu » 17 Aug 2010 23:02 pm

martin ty starnes. Toto sa asi moze zamnut lebo o astrovom prispeku tu nieje co dodat...:-)
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod crypto231 » 17 Aug 2010 23:15 pm

:) no co , aspon to zo seba vypustil , kazdy den vypisovat to iste dokolecka , toho raz muselo prestat bavit
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod martin_s » 18 Aug 2010 00:35 am

To je len zly vtip... jedno lepsie ako druhe...
wo.hu skor rozmyslam po precitani toho dalsieho prispevku so zlucenim temy s temou "naj akva blbost"...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod kykynka00 » 18 Aug 2010 16:57 pm

a ako dlho maam mat zapnuty ten okyslicovac ? :)a to musiim kazdych 3 neúarnych hodin ? :) mne to nebude bavit vzdy na hodinky pozerat....to bol len zart..? ?? ns tou mrkvou atak : ) ?? ..ale ne fakt mi poradte a nerobte si sradny ? :))!! dakujem .
kykynka00
 
Príspevky: 7
Založený: 14 Aug 2010 14:10 pm

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod Barbora =) » 19 Aug 2010 17:58 pm

Samozrejme, že to Astro nemyslel vážne. Ale keby si si prečítala pár príspevkov nad tvojím, možno by si nepoložila takú otázku. Treba si niečo prečítať a nie len klásť nezmyselné otázky a hnevať sa, keď dostaneš ironickú odpoveď.
Do 10l akvária nepatria závojnatky ani žiadne iné ryby. Prečítaj si niečo o zakladaní akvária a o miniakváriach - odporúčam časopis Akvárium: miniakvária - 3. číslo, ...
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod Aquanaut » 19 Aug 2010 18:36 pm

astro napísal:
Aquanaut napísal:ja by som odporučil nejaký malý húf tetier, vodu veľmi nešpinia,

húf tetier? nemyslíš snáď do toho 7 litrového minička


podľa mňa už tri 8) tvoria micro húf tak by som to skúsil s tetrou čiernou,ale jasné že sa im to páčiť nebude :x 7l je fakt na polievku :twisted:
ok, možem sa len pridať k tým gupindám :mrgreen: tie snáď prežíjú, ak ich nejaká mačka nezaloví packou :o
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod martin_s » 19 Aug 2010 21:10 pm

Aquanaut do 7l ani tie gupky...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod kykynka00 » 29 Aug 2010 14:17 pm

aha :) ..hm..a co im mam davat jest ? ja maam gulickovo zradlo special pre nich ? a co vsetko potrebuju ? :) ja som citala ze mozu byt aj v tako akva malom sa ludia z ameriky su tucny ziju a deti z afriky nemaju co jest a ziju len z vody a chleba ked uz tak a ties ZIJU tak jak to je potom !! :) ??? to bol priklad aj u rbyiek som citaal a
kykynka00
 
Príspevky: 7
Založený: 14 Aug 2010 14:10 pm

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod Aquanaut » 29 Aug 2010 15:23 pm

:? tučný ludia v amerike a hladujúci v afrike, čo k tomu dodať? je to tak a to sem nepatrí, ale vieme že to správne nie je!!! inak v oboch prípadoch je to :dead: a potom aj v tvojom "akva" bude :dead:
takže rád by som vedel kde si to čítala? vieš aj ty vydržíš zatvorená v kúpelni tri hodiny ale po troch dňoch sa ti to prestane páčiť a vyhovovať aj keby si sa neviem ako skrášľovala pred zrkadlom :twisted:
ak budeš žiť týždeň z chleba a vody, potom nám to tu napíš ako ti bolo príjemne :P rybky maju radi rozmanitú stravu, v akvapredajniach ti ponúknu na výber
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod Tinullllaaa » 15 Sep 2010 14:14 pm

No ale vieš martin ked človek prvy krat niečo takéto kupuje tak určite pozna nejaky časopis akvárium a tiež nebude dôverovať predavačke ktorá by sa mala do takéhoto niečo vyznať. Ironicky! :|
Nakoniec tú závojnatku a bojovnicu mám doteraz, ale už ju ozaj chcem niekomu darovať, lebo mi muti vodu, niči aj tu jednu rastlinu čo tam mám plus je ozaj veľlká na také akvárko, uznávam ! :) ale bojovnice sa teda nevzdám, vyslobodila som ju s dvojdecového kelimka, takže si myslím, že v mojom akvárku je jej nadštandardne :roll:
inak este pred mesiacom som si do toho akvárka kupila aj dve samice bojovnice ževraj ale jedna mi samca strašne nahánala za pár hodin mu poobhryzali vsetky plutvy skoro mi zdochol chudáčik, takže hned ráno som ich sla vrátiť do obchodu. bol to teda zlý nápad vtedy.. :oops: len ma tak napadlo nie je možné že mi tá predavačka miesto samice predala nejakého malého samca?? lebo ja teda nejako rozoznať to neviem..??
Tinullllaaa
 
Príspevky: 7
Založený: 14 Aug 2010 15:49 pm

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod Tinullllaaa » 15 Sep 2010 14:16 pm

martin_s napísal:V prvom rade je chyba ze si si nechala takto "poradit" aj napriek tomu ze sa ti to nezdalo spravne a tie ryby si tam narvala... Dalsou chybou je ze si si vopred nenastudovala o tom co je do toho akva vhodne dat dopredu. Napr. na 1 zavojnatku sa odporuca objem minimalne 40l.
Odporucam ti dat ryby prec a do tak maleho objemu dat max. par krevetiek a nie ryby. O roznych miniakvarkach je tu dost tem, dokonca myslim ze aj o 7l mini, staci si to najst a precitat (funguje tu vyhladavanie) a taktiez odporucam casopis Akvarium.


No ale vieš martin ked človek prvy krat niečo takéto kupuje tak určite pozna nejaky časopis akvárium a tiež nebude dôverovať predavačke ktorá by sa mala do takéhoto niečo vyznať. Ironicky! :|
Nakoniec tú závojnatku a bojovnicu mám doteraz, ale už ju ozaj chcem niekomu darovať, lebo mi muti vodu, niči aj tu jednu rastlinu čo tam mám plus je ozaj veľlká na také akvárko, uznávam ! :) ale bojovnice sa teda nevzdám, vyslobodila som ju s dvojdecového kelimka, takže si myslím, že v mojom akvárku je jej nadštandardne :roll:
inak este pred mesiacom som si do toho akvárka kupila aj dve samice bojovnice ževraj ale jedna mi samca strašne nahánala za pár hodin mu poobhryzali vsetky plutvy skoro mi zdochol chudáčik, takže hned ráno som ich sla vrátiť do obchodu. bol to teda zlý nápad vtedy.. :oops: len ma tak napadlo nie je možné že mi tá predavačka miesto samice predala nejakého malého samca?? lebo ja teda nejako rozoznať to neviem..??
Tinullllaaa
 
Príspevky: 7
Založený: 14 Aug 2010 15:49 pm

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod Tinullllaaa » 15 Sep 2010 14:24 pm

kykynka00 napísal::twisted: :roll: Dobry den :) ..mam cca 10 l akvariu take male :) mam tam dve male zavojnatky "baby" ...mam ich iba cca 10d dni :) mohla by som tam dat este 4 take mensie rybky ako su mecune a tak laebo to by uz nemali miesto ? :) a okyslicovac musiim matt vzdy zapnuty ? :)


z vlastnej skusenosti ti radím nedaváj tam už nič, a aj dve závojnatky je už velaa, ked si este predstavis filter okysličovač plus rastlinky tak tie ryby ti už ozaj nemaju kde plávať. ja mám závojnatku a bojovnicu mam 7l akvarko plus strk, rastlinky a nemam ani filter a už uvidim že to akvárko je im tesné. takže závojnatku idem darovať nech tam mam len bojovnicu. je to tyranie pre tie rybky, to už zo mna su tu ludia zhrozeny a radia mi len krevetky a nie to este z teba :lol:
Tinullllaaa
 
Príspevky: 7
Založený: 14 Aug 2010 15:49 pm

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod Tinullllaaa » 15 Sep 2010 14:28 pm

astro napísal:okyslicovac zapínaj každú nepárnu hodinu a hlavne v noci si daj na tom záležať aby si to nevynechala. k tým dvom baby karasom dokúp ešte ďalšie 2 kusy a aj húf tetier, najlepšie tak 20 kusov, nech sa necítia osamelo. toto rob prvých 24 hodín, potom pridaj nejaké rastliny - najlepšie koreňovú zeleninu - mrkvu, zeler, petržlen, zvýš rapídne teplotu až do bodu varu, povar 6-12 hodín a pravidelne miešaj. ku koncu dosyp trošku červenej papriky, prisyp soli, korenie podľa chuti a môžeš podávať


Astro pobavil si ma fakt, to ti musím napísať. este teraz sa z toho rehocem :mrgreen:
Tinullllaaa
 
Príspevky: 7
Založený: 14 Aug 2010 15:49 pm

Re: moje miniakvarko

Odoslaťod Tinullllaaa » 15 Sep 2010 14:32 pm

m.matqo napísal:No 1 samec bojovnice by tam podľa mňa kľudne mohol byť, ale z rýb to je asi tak všetko. Bežne sa chovajú v oveľa menších objemoch, takže 7 l akva je oproti tomu luxus :lol: .


som rada,že ma aspon niekto v tomto podržal :roll: ja si to tiež myslím, okrem toho po mesiaci pozorovanie nielen v mojom ale sem tam aj v obchodoch tak bojovnica nie je moc aktívna rybka. skôr okrasna a ten priestor jej stačí.
Tinullllaaa
 
Príspevky: 7
Založený: 14 Aug 2010 15:49 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.