biely povlak



Akvarijné ryby - choroby, liečba

biely povlak

Odoslaťod mayo » 13 Apr 2009 17:47 pm

Prosím o pomoc,

neviem čo to je a ako to odstránim,

už mi na to jeden prísavník zdochol (chudák, už mal 31 cm - 5 rokov chovu)

mám v akvarku asi 20 ciklíd a asi 6 prísavníkov - takých tých mrňavých, a mal som 2 veľkých prísavníkov, nemá to žiadna iná ryba len tie veľké prísavníky, od doby kedy som to s pozoroval prešli asi 2 týždne, zatial sa to nerozšírolo na iné ryby, má to len ten prísavník
celýdeň len polehuje na dne, plutvy má stiahnuté, pohne sa len ked sa ide nažrať.

neviem ako mu pomocť :(
Prílohy
dsc003901.jpg
mayo
 
Príspevky: 6
Založený: 07 Feb 2009 11:52 am

Reklama

Re: biely povlak

Odoslaťod stenčo » 17 Sep 2010 23:28 pm

zdravím
prosím Vás mohol by mi niekto pomôcť? mám rovnaký problém... v akvarku som mal bojovnice a 4SAE... bojovniciam - hlavne samcovi sa vytvoril biely povlak na chrbtovej plutve, rybka začala polihovať po dne a asi tak po dvoch dňoch doplávala :cry: a zdala sa mi dáka nafuknutá. to bolo tak pred týždňom, SAE boli v pohode... dnes som došiel domov a pozerám, že všetky polihujú, pritom ešte včera boli čulé a 2 sa mi zdajú bez farby, biely povlak zatiaľ nepozorujem.

mám 96l akvarko, filter je fluval U2, nastavený tak, že aj okysličuje vodu,
teplota vody 25C
pH 8
kH 7
gH 13
NO2 0
Fe cca 0,2 ( skúšam hnojiť brutusom )

ak by mi niekto vedel poradiť bol by som mu moc vďačný, začínam byť na nervy z toho :cry:
stenčo
 
Príspevky: 9
Založený: 29 Mar 2010 17:44 pm

Re: biely povlak

Odoslaťod trinitysk » 18 Sep 2010 07:22 am

Treba foto, ale vyzera vzhladom na tak rychli priebeh u bojovnice na bakterku...ale chcem vidiet foto...ak mas tak aj tu mrtvu bojovnicu odfotenu pridaj....
Zatial si precitaj tuto temu
flavobacterium-columnare-a-ine-bakterialne-ochorenia-t11281.html?hilit=flavobacterium
Neurobis chybu ked vyumenis hned 50% vody a akvarium poriadne odkalis....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: biely povlak

Odoslaťod stenčo » 18 Sep 2010 07:58 am

trinitysk napísal:Treba foto, ale vyzera vzhladom na tak rychli priebeh u bojovnice na bakterku...ale chcem vidiet foto...ak mas tak aj tu mrtvu bojovnicu odfotenu pridaj....
Zatial si precitaj tuto temu
flavobacterium-columnare-a-ine-bakterialne-ochorenia-t11281.html?hilit=flavobacterium
Neurobis chybu ked vyumenis hned 50% vody a akvarium poriadne odkalis....


no foto bojovnice nemám. a čo sa týka odklaovania menil som každý týždeň 20l vody...
stenčo
 
Príspevky: 9
Založený: 29 Mar 2010 17:44 pm

Re: biely povlak

Odoslaťod trinitysk » 18 Sep 2010 08:08 am

foto ryb, foto nadrze...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.