Akvarium romik3211



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Akvarium romik3211

Odoslaťod romik3211 » 03 Sep 2010 22:51 pm

Zdravím :) tak ja som sa akvaristyke nevenoval vobec ale strašne sa mi páčili akvária na ktorých si fakt niekto dal záležať :D no ale konečne som sa rozhodol a našiel som si hlavne čas nejake si založiť :) pripájam aj foto na ktorom je. Mám ho už približne dva mesiace a okrem filtra a ohrievača som si všetko sám vyrobil. Objem je nejakých 60-65l čo sa mi zo začiatku zdalo dosť ale teraz by som sa rozhodol už inak :wink: substrát je nepravý dunajský štrk ževraj :D je tam aj rastlinka tej ale názov neviem bohužial pretože mi ju dal kamoš ked som zabiehal akva :wink: . Rybky som nejak extra nevyberal chcel som niečo nenáročné na začiatok tak som sa rozhodol pre Tetry neonove + dvoch prísavníkov. Ide mi hlavne o to aby ste mi poradili nejake rastlinky ktoré nejak nevyžadujú extra podmienky ( myslím napr pridávanie CO2 ). Predstavoval by som si nejake listy alebo niečo čo by siahalo až po hladinu a zamaskovalo filter a ohrievač :) . Umelé som zavrhol hneď na začiatku :D ešte raz dakujem za rady :)
Prílohy
f_357931040_04ab82367d8b930680297c89118313da.jpg
Naposledy upravil romik3211 dňa 03 Sep 2010 22:56 pm, celkovo upravené 1 krát.
romik3211
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2010 13:17 pm

Reklama

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod romik3211 » 03 Sep 2010 22:53 pm

ohrievač je oproti filtru na opačnej strane :) vtedy som ho akurát nemal vložený dnu :D
romik3211
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2010 13:17 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod hitmanius » 03 Sep 2010 23:05 pm

hlavne dolej vodu :) to pozadie si tiez sam robil? :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod petriik » 03 Sep 2010 23:40 pm

to pozadie je super..
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod MAUceu » 03 Sep 2010 23:43 pm

Tym rybkam by bolo veru lepsie pri rastlinach...
Pokial si ako pises robil aj pozadie sam a nie je to len tapeta (neposobi tak) tak potom klobuk dolu a si sikovny. Mohol by si cvaknut detailnejsie a aj material popisat.
Ohladne rastliniek... Tie zalezia predovsetkym od osvetlenia. Ale budem vychadzat z nie nadpriemerneho osvetlenia.
- Egeria Densa
- Hygrophila
- Limnophila Sesiliflora
- Valisneria
- Microsorium Pteropus
- Anubias
- Echinodorus
- Ceratophyllum demersum
- Sagittaria Subulata

Je vela rastlin. Toto som ti napisal len zlomok menej narocnych. A tie ti naozaj v akva chybaju. Tu na burze sa daju kupit dost lacno (niekedy aj za odvoz), takze tam treba obcas nakuknut.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod romik3211 » 04 Sep 2010 11:54 am

dakujem za pochvaly :D jj robil som ho tiež sám a to tak že som si vyrezal další kus skla aby mi vošiel dnu, obrúsil som, dalej som si nazbieral u nás v potoku na-zbieral také úlomky skál ktoré som následné vyvaril a ponaliepal ako mi pasovali na okraj skla silikonom ktorym sa lepia akvaria :) Tapetu som rovnako ako umelé rastlinky zavrhol hned u počiatku :D ..... ešte by ma ale zaujímalo či tým rastlinkám nebude chýbať to CO2 :( pretože mam obavy hlavne z toho že po mesiaci by mi to začalo nejak odumierať a vednúť :(
romik3211
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2010 13:17 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod Barbora =) » 04 Sep 2010 13:46 pm

CO2 im chýbať nebude (aspoň tým menej náročným). Čo im ale chýbať bude je svetlo. Na fotke žiadne nevidno, ani v popise akvária neuvádzaš, či nejaké máš. Ak budú mať dosť svetla a dostatočnú vrstvu štrku, malo by sa im dariť.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod romik3211 » 04 Sep 2010 18:07 pm

ako osvetlenie mám zatiaľ iba stolnu lampu s trubicovou žiarovkou teda klasická neonka :) ale plánujem si zaobstarať niečo praktickejšie :D o svetlo nebude núdza :)
romik3211
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2010 13:17 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod romik3211 » 19 Sep 2010 12:37 pm

tak zdravým znova :) po nejakom čase mi v akváriu pribudli aj rastlinky... ale stále mi tam niečo chýba :| nevedeli by ste mi poradiť ako ho ešte oživiť a vyplniť ten prázdny priestor v strede??? rastlinky by som už nedával lebo by to už bolo moc preplnene... dakujem.. tu je foto :)
Prílohy
f_362553441_f831c15b76156cdb7d21726c3136a428.jpg
romik3211
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2010 13:17 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod noiseless » 19 Sep 2010 12:49 pm

rastlín nikdy nie je dosť :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod tomas1 » 19 Sep 2010 13:08 pm

to su skalare alebo len zle vidim na skalare potrebujes o dost vecie akva aspon 100l na jedneho ale inac pekne akva a to pozdie tez vidarene :pivo:
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 19 Sep 2010 13:33 pm

nesuhlasim tiez so skalarmi v takom malom AQ, ja osobne by som tam zbuchal vela druhov cryptokorinov. velmi jednoducha a nenarocna rastlina roznych velkosti tvarov a farieb, echinodory by som vynechal cabombu tiez, Anubiasi urcite ano su krasne najma na koreni ked rastu ci na nejakej skale. S valisneriou nemam dobre skusenosti. a vseobecne s travovymi rastlinkami, ale tak skusan a prihnojuj aspon FE a sviet aspon 11-12 hodin denne. Inak pekne, chyba mi tam koren ci konar, ale osadku ryb by som zvolil urcite inu. Mozno cisto nejake mrenky, jej ich kvantum, mam doma jedno akva cisto len mrenky asi 8 druhov a som moc spokojny. Alebo cisto tetry :-) Ale skalare nie...
HASEMANIA_NANA
 

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod Mariok » 19 Sep 2010 22:06 pm

Rozmysli si, čo tam chceš chovať. Tie dva malé Skaláre O.K. ... tak na pol roka, potom ich treba darovať alebo zariadiť väčšie akva. Mrenky drobnejšie druhy, to by šlo, z tetier by sa dalo spraviť tiež pekné akva... Tie rastliny, Kryptokoríny by sa hodili, keď nechceš hnojiť a CO-čkovať, tak nasadiť naraz viac skupiniek drobnejších druhov a nechať prírodu na výber... Na to pekné pozadie by možno vyniklo Monosolenium vhodne zavesené na pozadie - ak to ide. Valisneriu nenechaj rozťahovať, lebo ti zarastie celé akva a ostatné rastliny bez hnojenia a CO-čka "zadusí". Ak sa jej zadarí, tak zatieni listami celú hladinu, čo bude vadiť L. sessiliflore a tá pravdepodobne "odíde".
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod jankaskodka » 20 Sep 2010 08:57 am

Ahoj, myslím že tou Vallinseriou a dvoma skalármi si si zabil celý priestor v akva.....mal si skôr začat s Tetrou čiernou, fantastická, kľudná rybka, nenáročná a vydrží takmer všetko, a Raszborka klinová, ďalšia úžasná rybka, vhodná na začiatok do spoločenských akvarii, nenáročná, a gupky-živorodky dúhové. Neónkami červenými som kedysi začínala ja a opálila som sa. Veľmi dobré skúsenosti mám s Cabombou, aj keď rybičky ju lúbia odzobkávať lebo je veľmi jemná, echinodora bola najvďačnejšia, hygrophila je maximálne nenáročná, ale neviem keď chceš s nimi zakrývať filter, to asi neni moc šťastná voľba lebo ja mám filter so vzduchovaním a ten prúd vody sa páči rybkám ale rastliny protestujú. Drevenný koreň si tam rozhodne kúp, prísavník na ňom aj spáva :).
jankaskodka
 
Príspevky: 1
Založený: 15 Mar 2010 16:47 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod romik3211 » 20 Sep 2010 14:53 pm

no ja som si tam pôvodne kúpil tri černe neonky a tri tetry a tie aj keď ich možno nevidno tam stále sú :) áno tie skaláre ma mrzia ale boli bohužial darček tak už som nechcel vymýšlať :) chcem sa ale ešte spýtať aký druh trubíc mám použiť... je mi jasné aký výkon ale či na toto nepotrebujem nejaké špeciálne... a ešte či je potrebné aj nejaké slabšie osvetlenie cez noc :) myslím že jeden známy to má a ked sa mu vypne osvetlenie zapne sa také slabšie modrasté :) dakujem
romik3211
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2010 13:17 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod martin_s » 20 Sep 2010 15:01 pm

romik3211 odpoved najdes napr. aj tu: osvetlenie-t3627.html
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod romik3211 » 21 Sep 2010 15:00 pm

ešte by ma zaujímalo že prečo mi vrčí folter :( taký rapkavý zvuk. mam fanfilter mini plus ale asi kupim nejaky večší... len by ma zaujimalo či to má vrčať lebo to robí od začiatku a dokonca to derie spodnu časť krytu :|
romik3211
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2010 13:17 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod hofi » 21 Sep 2010 15:05 pm

romik3211 napísal:ešte by ma zaujímalo že prečo mi vrčí folter :( taký rapkavý zvuk. mam fanfilter mini plus ale asi kupim nejaky večší... len by ma zaujimalo či to má vrčať lebo to robí od začiatku a dokonca to derie spodnu časť krytu :|

Tak vrčať by to určite nemalo.Na tvojom mieste by som minimálne vymenil rotor.To,že rozmýšľaš nad väčším filtrom je dobrý krok do predu.Hlavne aby mal viac filtračnej hmoty. :wink:
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod martin_s » 21 Sep 2010 15:13 pm

hofi nemusis citovat prispevok ktory je nad tvojim ;)

romik3211 nema vrcat (teda zalezi na tom ake je to vrcanie, kedze filter pri svojej cinnosti nie je uplne ticho).
moznosti preco to robi je niekolko:
1. Zaneseny rotor a komora v ktorej je - vycistit
2. Vykrivena oska na ktorej je rotor nasunuty - mozes ju skusit narovnat, ale neviem ci sa ti to podari aby bola presne tak ako ma byt.
3. Poskodeny rotor - vymenit

Ale radsej by som vymenil ten mini za nieco väcsie (rozumej s väcsou filtracnou naplnou). Ak sa ti to podari ale opravit aby nevrcal, mozes ho pouzit ako filtracnu hlavicu, dat dole tu plastovu krytku molitanu a nasunut väcsiu kocku molitanu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 21 Sep 2010 22:48 pm

[quote="martin_s"]
toto som mu chcel poradit aj vycistit ale pokial ma novy filter nemalo by to hucat ale hente polske FUNky su onicom, aspon tieto novovyrabane. Ale s tym ze tu hlavu si tam moze nechat a nech si da dole nejaku umelohmotnu trupku s dierkami a navlece tam molitan a ma :-) bo s tou filtracnou hmotou co tam ma teraz je to viac nez zle..
HASEMANIA_NANA
 

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod martin_s » 22 Sep 2010 10:40 am

Mini, FAN-1,2... tam uz tu trubku maju, cize ta prerabka nie je az taka zlozita ako u mikro...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod tomas1 » 22 Sep 2010 11:42 am

aj fan 3 ma mam ho v 120 a v poho akurat som si vyrobil rozstrekovaciu rampu lebo robil dost velky prud 8)
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 12:36 pm

romik 3211- ak vrci od zaciatku tak treba reklamovat, minimalne na zaciatku nesmie vrcat..aj ked je to neskutocny polsky sunt..:-) Silne doporucujem precitat si tu temy o filtroch (najma externe filtre), najst si nieco na nete co by sa ti pozdavalo (vykonovo a financne), potom sem napis co si nasiel a my ti radi poradime...necpal by som tam uz ziaden polsky sunt (vyhodene peniaze) ani ked je vykonnejsi, ale snazil sa to riesit raz a navzdy komplexne aby si mal s tym navzdy pokoj...blizia sa Vianoce, takze dobry tip na darcek...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 22 Sep 2010 16:03 pm

ja mam aj FUN 2 aj FUN 3 myslim ze od tri by som to nazval filtrom, inak bieda, teraz som na Fluval U2 a U3 a tak co vam poviem.. spica.. neuveritelny filter.. nemenil by som ani za nic ani za JBL ku.
HASEMANIA_NANA
 

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.