Holubnik - 330 L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Holubnik - 330 L

Odoslaťod Holubar » 21 Sep 2010 10:27 am

Rozmery akvaria 135/50/50, nakup zariadenia bol kompletne rozoberany v tejto teme

Bolo zalozene vo stvrtok 16.9.2010. Strk som pouzil Hagen 1-2 mm, dal som tam asi 85 kg, co sa mi zacinalo zdat vela, ale po napusteni a sadeni rastlin som zistil, ze ho az tak vela nie je a asi by som ho dal aj viac. Sypal som ho tam asi po 10 kg, kazdu davku som premyl 3x.

Prve rastlinky od kaktus80 boli posadene hned po napusteni.

V piatok rano pribudlo na pravu stranu par kosikov z hornbachu. Myslim, ze by to mala byt Egeria densa v pravom rohu a nalavo od nej Bacopa Caroliniana.

Po ceste som mal aj Optimu, tak som sa stavil v Pet Centre a kedze som nechcel odist na prazdno, tak som si vybral nejake rastlinky, konkretne Cabomba aquatica v strede nalavo a Alternanthera Lilacina pri pravej stene. Az doma som zistil, ze sa do novozalozeneho akva vobec nehodia, ale tak hadam aspon mesiac to tam budu skraslovat :)

V nedelu vecer som priniesol dalsiu varku - viac korenov Valissnerie, dva travnicky Riccie a par korenov Limnophila sessiliflora. V baliku bolo tiez par stoniek Ludwigie Repens, ale nedopatrenim som ich zakryl papierom a po vysadeni ostatnych som ich vyhodil do kosa.

Filtruje to Eheim Prof III 2075, mam problemy s vytokovou rampou, pribaleny system si velmi nerozumie s mojou nadrzou, lebo mam vystuhy az tesne k bocnym sklam. Objednal som kvoli tomu instalacny set Eheim s kolenom a 4 predlzovacimi dielmi, co ma zaroven riesit prilis silny prietok vody. Ak by ani taka dlzka nestacila a stale vytvarala silne prudenie, na vytokovu hadicu umiestnim ventil a vytok priskrtim. Tiez novu rampu umiestnim na opacny koniec nadrze ako je nasavanie.

Na akva mi zatial svieti 2x54 W (ziarivky s oznacenim 840 a 865) z rampy Hagen GLO T5 HO od 10:00 do 22:00. Pripravena je este jedna rampa, ktora zasvieti po nejakych 3 ci 4 tyzdnoch.

CO2 pustam spolu so svetlom, rozpusta sa cez CO2 flipper od Dennerle. Neviem, ci nieco robim zle, bublinky sa sice cestou nahor dost zmensuju, no zachytny zvon je stale plny a "preteka". V noci sa nieco z nadbytocneho plynu rozpusti, no cez den sa zase zvon naplni. Mozno to zlepsi umiestnenie vytokovej rampy nad flipper. pH vodovodnej vody je cca 7.8, v nadrzi sa drzi na 7.2.

Ohrievac Jager 200 W som umiestnil zvislo zvislo na pravu stenu blizko nasavania, zda sa ze teplotu udrziava v pohode. Tu som nastavil na 26 stupnov.

Zatial vsetko bezi bez vacsich problemov, Bacopa a Egeria zenu nove listky, chcelo by to este viac takych burin.

Problem je, ze akva budem musiet znova zalozit buduci pondelok v inej izbe. Odchadzaju nam spolubyvajuci a kedze ich izba je vacsia a orientovana na juhovychod (priatelka pestuje bonsaje) tak nam vyhovuje viac. Snad to pre doterajsiu osadku nebude nejak tragicky sok. Filter necham bezat cely cas s akvarijou vodou v 50 L boxe. Boxy mam 2, do jedneho pojde strk, do druheho rastlinky a korene, mozno nejake dokupim, aby som zachranil aspon cast vody a nedaval opat vsetku cerstvu. Po znovuzalozeni dokupim este nejake rychlorasty a necham to bezat v klude aspon mesiac.
Prílohy
cerstve.JPG
plne1.jpg
pondelok.jpg
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Reklama

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod tomas1 » 21 Sep 2010 10:44 am

pekny zaciatok akvarium je pekne akurat mi ten strk tam nesedi jaby som zvolil tmavsi inac velmi pekne :P
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod trinitysk » 21 Sep 2010 10:52 am

Je to velmi pekne, lepsie ako som sam ocakaval...S fliperom to urob tak aby ti na neho tiekol vyvod z filtra, v smere zhora, nejakych 10-15 cm vzdialenost...Co2 sa bude rozpustat lepsie a budu mensie uniky...("pretecenia" Co2). Inak je to jeden z dovodov preco uvazujem o reaktore...nieco som si vyrobil ale nemam cas to este odtestovat...
Priskrtovat vytok z filtra mozes predsa regulovat tou packou co tam mas....(ak si dobre pamatam mas Eheim3 2075..), nepotrebujes kupovat ziaden ventil...
Skoda toho znovuzakladania..:-(
Pozri si este alkalitu, neviem kolko CO-ckujes ale by som radsej videl to pH niekde pod 7, okolo 6,7-6,8 by bolo fajn...Hlavne men tu vodu, naozaj 50% kazdy 3. den, odstranuj riasy na skle...nejake zakladne testy na vodu by sa postupne zisli abys i vedel co kolko pridavat, aku mas vodu z kohuta aku v akva....
K svetlu, prvy tyzden nesviet urcite viacej ako nejakych 7h, postupne kazdy tyzden zvysuj cas az na tych 12h...svietit tam, teraz 12h nema ani pre rastliny velky zmysel....Mne sa tento postup velmi osvedcuje...
Az to trochu zarastie budeme riesit layout, teraz to chce klud a trochu casu na zabeh..nic do akva najblizsich 4-5 tyzdnov minimalne...
Alternantheru ak spravne vidim mas uplne vpravo na fotke, mimo svetla, musis ju dat priamo pod svetlo...do rohu si zozen ceratopteris (akykolvek podla tvojho vkusu), mozes pouzit aj hygrophilu (plati to ise co u cerat.), nejaky malicky druh echaca by mi tam tiez sedel (zalezi na tebe ci sa ti paci alebo chces len stonkovky)
Zatial ides spravnym smerom...asi jedno z najlepsich zaciatocnickych akva co som tu doteraz videl...a to len preto, ze si si dal, na rozdiel od inych, od nas poradit (dufam, ze sa viacej ludi necha inspirovat)....Nech sa dari!
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod kaktus80 » 21 Sep 2010 11:15 am

hehe...je to pekne... a verim, ze to bude casom krajsie... drzim palce.
kaktus80
 
Príspevky: 113
Obrázky: 70
Založený: 27 Feb 2009 22:37 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod hitmanius » 21 Sep 2010 11:27 am

Velmi pekne akva :) Tesim sa ako sa to rozrastie :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod Holubar » 21 Sep 2010 11:35 am

tomas1: Ten strk ma praveze prijemne prekvapil, ma velmi peknu farebnost vo vode a zrnitost je vyborna. Verim , ze rybky si nan zvyknu a panciernickom tiez spravi velku radost :) Na fotkach je to trochu prepalene od dopadajuceho svetla, je to fotene kompaktom.

trinitysk: s tou packou si ma prijemne prekvapil ( a usetril mi 12 EUR za ventil :) ), myslel som ze to je iba poistka proti vysunutiu adaptera na hadice. :D Hned upravujem objednavku, nech tam nepcham dalsi odpor navyse. Vdaka aj za tip s osvetlenim, uz som upravil spinacie hodiny.

Porobil som aj dost blbych chyb, pretoze som to chcel mat co najrychlejsie. Korene som napr. mal vo vode len kratko a nestihli poriadne nasat vodu. Tiez sa z nich vylucuje biely sliz, ktory robi nepekny povlak na hladine.

Hned po napusteni a nasadeni prvych rastlin sa vytvoril aj biely zakal, ten trval dva dni a ked opadol, siel som tam davat korene, ktore sa zatial mocili v boxe. Tak som to cele rozrypal a umocnovalo sa to este s tym, ze nechceli drzat pri dne, cize mi par krat vytrhli niekolko stoniek a vyhnali adrenalin do krvi.

Z rastlin ma najviac nastvala riccia, ktora spravila strasny bordel na hladine. So silnym prudenim sa tam prehanaju pistie ako duchovia zo Scooby Doo, uvidim ako to bude pri novej vytokovej rampe, snad si najdu nejake kludne miesto.

Z tych nizsich rastlin netusim, co mam osadzat. Teraz su tam tie kryptokoryny, ale tie ma velmi neoslovili. No ale casu na experimentovanie bude asi dost.

Testy postupne pokupim, najskor zacnem s tvrdostou. Tu v KE tecie vraj dost makka voda.

kaktus: vdaka, rastlinky od teba dostali riadne zabrat, nieco uz odislo, ale zvysok sa hadam zotavi a potiahne to dalej :) Len mi este prosim napis nazvy, lebo som to samozrejme pozabudal a neviem, co to tam vlastne mam

hitmanius: dik, ja sa tesim, jak tam vypustim krevetky od teba :P
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod trinitysk » 21 Sep 2010 11:45 am

:-) no ta packa je tam na regulovanie vytoku a ked ju das do uplne krajnej polohy tak je moznost vybrat hadice aj s tym adapterom aby si mohol ist cistit filter....
Korene zataz, uplne najlepsie by olo ich dat na prisavky, uz som to tu niekde v teme korene spominal ako...ale az sa napiju tak to bude v pohode...Riccia..to ja nemusim, podla mna uplne precenovana rastlina a tak ako bol kedysi jej boom tak potupne uz opadava...Biley sliz na korenoch nevadi, az budes odkalovat tak opatrne ho stiahni z korenov a kde ho uvidis, same sa to spravi...Nizsie rastliny budeme riesit po 2 mesiacoch kym a to zabehne a ukaze co tam ma aku perspektivu a comu sa bude darit...netreba sa s tymito rastlinami ponahlat...Tvrdost ma v tomto momente az tak netrapi, skor ta alkalita...Ak budes mat nejake peniaze tak permanentny CO2 test do akva by nebol na skodu...najneskor kym si kupis ryby tak by bolo fajn to tam mat...aj ked nie je 100% tak orientacne to uplne staci...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod kaktus80 » 21 Sep 2010 11:51 am

Dusan,.. mal si tam:
Anubias barteri,
Microsorum pteropus,
Heteranthera zosterifolia,
Myriophyllum mattogrossense
Hygrophila difformis,
Cryptocoryne wendtii green
Cryptocorina pontederifolia
Ceratopteris thalictroides,
Pistia stratiotes,
Najas guadalupensis,
Valisneria nana,
Vesicularia dubyana
kaktus80
 
Príspevky: 113
Obrázky: 70
Založený: 27 Feb 2009 22:37 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod ASUSKO » 21 Sep 2010 12:03 pm

na holubnik to nevyzera .. tu vysoku rastlinu bi som dal niekde do kuta tam bi aspon podla mna lepsie zapasovala ale ked sa to paci majitelovi je to dobre tak jak to je ale inac je to parada akva
aka osadka ryb bude v akvariu ??
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod hitmanius » 21 Sep 2010 12:22 pm

ASUSKO napísal:na holubnik to nevyzera .. tu vysoku rastlinu bi som dal niekde do kuta tam bi aspon podla mna lepsie zapasovala ale ked sa to paci majitelovi je to dobre tak jak to je ale inac je to parada akva
aka osadka ryb bude v akvariu ??



Ta vysoka rastlina sa vola valisneria len tak mimochodom....a mala by sa pekne rozrast na obe strany : :wink:
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod Holubar » 21 Sep 2010 12:27 pm

No na meranie pH som kupil tento pH meter pouzivany za 25 EUR. Jediny problem s nim je, ze ukazuje odchylku priblizne 0.34 pri standardnych roztokoch s pH 4 aj 7. Kalibracna skrutka sa uz pretaca, tak to nejde dat na spravnu hodnotu. Na presnosti mu to vsak neubera, pripadne este plati zaruka, tak ho mozno vyreklamujem

Teraz je napr. v nadrzi pH priblizne 7. Skusim si zaznamenavat hodnoty priebezne, aby som mal lepsi prehlad. Dnes mam cestu okolo Hornbachu, tak mozem vziat test na CO2. V knihe o rastlinkach som sa docital, ze sa to da vycitat aj podla pH a dKH z Tillmanovej tabulky. Je to tak pouzitelne?

A este otazka: ta vymena vody (50 % kazde tri dni) je kvoli riasam? Alebo?

ASUSKO: dizajnovo som to zatial velmi neriesil, rastliny sli do substratu takmer nahodne, v pondelok, ked to budem presuvat, to mozno bude zase inak.

Ryby som tiez velmi neriesil. Co som listoval atlas, tak ma oslovili tetry neonove, hokejky, panciernicky panda, krevetky red cherry, priatelka chce gupky. Ale ked nastane ten cas, tak urcite finalnu zostavu a pocty kusov budem riesit prave tu na fore.
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod hitmanius » 21 Sep 2010 12:31 pm

2 Holubar: No nastastie doma mi ostali este nejake krevetky,tak ak sa rozmnozia, dam ti vediet :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod trinitysk » 21 Sep 2010 12:41 pm

Holubar ty ma vzdy niecim prekvapis a vacsinou je to cierno-biele...teraz je to cierne (negativne)...ten pH meter je o nicom...sondu uz nevymenis a celkovo je na prt...uz si tu niekto kupil tento nezmysel (neviem ci tiez pH alebo vodivost) ale aj tak, je to o nicom...radsej nabuduce napis SS alebo to tu niekde daj a spytaj sa vopred..:-)
Ano Til. tabulka za urcitych okolnosti funguje (teda ak neznizujes pH raselinou a pod.). Je ale pohodlnejsie vidiet na prvy pohlad ze je vsetko o.k. ako vidiet az ryby lapat po dychu....Ako vravim, je dobre mat Ut test (alkalitu) a ten test CO2...ked bude ukazovat optimum tak vies priblizne aj pH...(btw. stacia ti teraz uplne kvapky)
Vymena vody je kvoli N cyklu aby si vsetky "odpadove" latky co sa tam tvoria a nemozu byt spotrebovane v akva (nie je zabehnute a este nefunguje) dostal von a ubral ziviny prave tym riasam. preto vravim stiahnut svetlo, menit vodu...postupne kao uvidis prve priznaky nedostatku svetla mozes svetlo pridavat a vodu menit menej casto...svetlo pustime ako prve za cca 7 dni na 8-9h, vo finale staci uplne 10h (;potom s tym mozes spekulovat az to bude usadene ci nie aj viac, je to vsade inak)...No a vymeny vody 1x tyzdenne po zabehu, po tych prvych 3 tyzdnoch ktore vnimam ako rizikove...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod kaktus80 » 21 Sep 2010 12:43 pm

btw... @Hitmanius: k tej valisnerii len doplnim na vsetky strany :)
kaktus80
 
Príspevky: 113
Obrázky: 70
Založený: 27 Feb 2009 22:37 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod hitmanius » 21 Sep 2010 12:57 pm

kaktus80 napísal:btw... @Hitmanius: k tej valisnerii len doplnim na vsetky strany :)


ano ano tak nejak som to myslel :D valisneria je strasne diva :D
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod ASUSKO » 21 Sep 2010 13:54 pm

(inac tie korene si na zaciatok vobec nemusel zatazovat stacilo ich dat do vecsej nadrze na cca 2 az 3 tyzdne a sami by sadli ku dnu)

apropo ja myslel, ze to je finalna podba lebo uz teraz to vyzera dobre no ale ako ta citam este tu asi pridas par peknych fotiek bude zaujimave sledovat toto akva tak ti drzim palce a nech sa akvu dari.
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod Holubar » 28 Sep 2010 19:02 pm

Akvarium bolo prenesene a znova zalozene uz vo stvrtok 23.9.2010. Svietenie som skratil na 7 hodin (15:00 - 22:00)
Pri stahovani som otvoril aj filter. Bol som dost prekvapeny, kolko sa tam za ten tyzden nazbieralo bordelu. Biela vata bola tmavohneda a v predfiltri bolo nachytanych dost necistot, vacsinou casti rastlin.

Pri opatovnom sadeni som si dal trochu viac prace, poskracoval som stonky, otrhal spodne listky a stonky som sadil jednotlivo pinzetou.

Z rastlin som vyhodil ricciu. Postupne zacala odumierat aj Cabomba aquatica, tak uz sla von a nahradila ju Cabomba Caroliniana. Doplnil som aj jednu rastlinku, ktorej vsak neviem nazov, predavali ju v Hornbachu v modrych kosickoch, prikladam fotku. Do rohu pribudol aj Echinodorus (ak sa nemylim)

V piatok som musel odist na par dni, vratil som sa v nedelu. Zmeny som si vsimol na Limnophile. Nove listky maju velmi bledu farbu, predtym boli sviezo zelene. Na llistoch alternanthery zacala rast riasa, prikladam detailnu fotku. Nejaku riasu som videl aj na limnophile, boli to dost pevne nitky, ktore sa dali odstranit pinzetou.

Nakupil som aj nejake testy na vodu. Z kohuta vyslo GH 3 , KH 4, pH 7.8. V akvariu sa drzi pH stale nad 7, cakam este na novu rampu, uvidim co to spravi, ked sa zmeni prudenie. Pridal som aj permanentny CO2 test, tam je tiez velmi tmava farba, tak budem musiet nieco vymysliet. NO3 som zatial nemeral.

Po par hodinach svietenia sa pustaju z niektorych rastlin aj retiazky bubliniek, najlepsie rastu Bacopa a Egeria.

Medzi limnophilu a Cabombu sa zmesti este nejaka stonkovka, len sa nejak neviem dostat do obchodu popozerat nieco vhodne.
Prílohy
riasa.JPG
Riasa na alternanthere
limnophila.JPG
Blede nove listky na limnophile
znovazalozene.JPG
Nadrz po opatovnom zalozeni
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod Holubar » 28 Sep 2010 19:08 pm

Maximalny pocet priloh su 3, tak davam fotku tej novej rastlinky.

Tiez mam otazku na anubias. To co ma nalistoch nejde mechanicky odstranit. Tie vrchne vyrastli uz v mojej nadrzi, tie zatial vyzeraju OK, len neviem, co s tymi ostatnymi.
Prílohy
anubias.JPG
nova.JPG
Nova rastlinka
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod boss941 » 28 Sep 2010 19:09 pm

peckove akvarko nemam slov
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod trinitysk » 28 Sep 2010 19:15 pm

pri Ut 4 ti musi ist dolu pH uplne v pohode, pri tom objeme ak by si mal co2 stale zapnute tak do 24h max to tam musis mat. musis Co-ckovat niekde na uroven 6,5-6,6 uplne v pohode hlavne teraz ked tam nemas ryby...mas ho tam strasne malo a preto aj tie riasy, men vodu kazdy 3 den 50%....dolej kludne vodou z vodovodu studenou... okamzite cockuj tak aby ti indikator stale ukazoval ze mas dost co2, inak si to cele odpalis...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod Holubar » 29 Sep 2010 09:27 am

Mas pravdu. Nechal som ist CO2 aj v noci a to pH je pod 7, podla farby niekde okolo 6.5. Problem bol teda v tom, ze to islo iba so svetlom a to bolo na nasytenie malo.
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod trinitysk » 29 Sep 2010 09:55 am

je to jednoduche...musis mat +/- stabilne pH, vykyv o 0,1-0,3 v priebehu dna nie je ziaden velky problem...v priebehu dna to aj tak zvykne kolisat...Na zaciatok potrebujes mat CO2 pustene aj v noci..vysleduj si ako ti klesne pH do rana. Podmienkou je, aby ked zapnes rano svetlo, bola uz uroven CO2 optimalna t.j. tak ako som napisal cca 6,5...Odhadni kolko casu potrebujes na dosiahnutie takehoto pH (zmeraj rano ked sa zapina svetlo pH a cca na znizenie o 0,1 pri Ut 4 potrebujes odhadujem tak max. 20-25min, teraz ked uz sa hybes okolo optima tak to bohate staci...jednorazove znizenie pH je ale na dlhsiu dobu ako si uz sam zistil) a nastav spinacie hodiny tak, aby ti zacalo CO2 bublat napr. 1h pred zapnutim svetla...Ja to mam cez pH sondu takze je to jednoduchsie, ale aj so spinacimi hodinami sa to da nasimulovat pokial budes mat stabilne Ut...co mat budes, nemas mat preco nestabilne...Ak bude uz rano pH o.k. (pri UT 4 by som cakal ze bude niekde tesne pod 6,5), co by aj malo byt, staci pustat co2 az ked zapnes svetlo...Daj si tam ten permanent test a vzdy musi byt optimum...
K riasam..najsilnejsie napadnute listy odstrihni, hned. Vsetko dorastie len potrebujes stabilne Co2..k anubiasu...z neho tie riasy uz nedostanes...asi si uz taky kupil ak som dobre pochopil, ak ano tak uz take zariasene nekupuj, akakolvek rastlina uz zariasena nie je plnohodnotnou a nemala by sa uz ani predavat...dalo by sa s tym spekulovat s peroxidom ci savom ,ale nema to teraz zmysel, dolezitejsie je teraz akva ako celok...vela stastia..:-)
Inak mas vybornu vodu na rastliny, zaujimali by ma este No3 a PO4...tipujem ze to bude obdobna voda ako v Prahe (povrchova) takze NO3 tipujem niekde na 25-35mg/l ...testni si to.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod noiseless » 29 Sep 2010 18:49 pm

v tej téme o zakladaní toho tvojho akva si raz dával link na akvárium, aké by si chcel mať.
Úprimne hovorím, že to tvoje sa mi páči viac :) .. ešte keď sa tie rastlinky vzadu rozrastú, bude to super :)
Vážne krásne akvárium, držím palce nech sa darí :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Holubnik - 330 L

Odoslaťod boss941 » 29 Sep 2010 19:10 pm

ten piesok si mohol vzadu trochu vyvysit
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.