Bratislava - akvaristiky



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Re: predajna bratislava

Odoslaťod Vlado21 » 20 Sep 2010 23:33 pm

Poly napísal:Pre mna Aquasymbioza a Zoodom :)
S personalom v Danubii mam aj ja zlu skusenost, preto tam nechodim. Nebudem davat zarabat niekomu, kto nevie poradit a ocividne ho to ani nebavi. :evil:

Uplna zhoda! Zakladam akvarko, tak som sa tam zastavil pozriet par veci. Do oka mi padla vyrazne sfarbena rastlinka tvarovo trochu podobna Hygrophila guyanensis. Az po surfnuti doma som zistil, ze sa jedna o druh vhodny do teraria, nie akvarka (Alternanthera rubra). Tak som jej nedal ani sancu a letela rovno do kosa. :evil: Zostava mi len verit, ze inac celkom mila pani pri pokladni mi nedala blocek za tu "nadheru" (okolo 3 EUR) len nedopatrenim... Takymto "odbornikom" veru netreba davat zarabat. Par rokov sa im sirokym oblukom vyhnem a ak este budu fungovat, mozno sa tam niekedy vratim pozriet. Ak budem nieco KONKRETNE hladat, kedze od nich sa asi rady nedockam... :?

A u mna zatial tiez spokojnost s Aqua Symbiozou v Karlovke, a viac-menej aj so Zoodomom...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Ajven » 21 Sep 2010 08:17 am

Vlado21, trosku nerozumiem podstate prispevku, predali ti tu rastlinku ako vhodnu do akvaria ? Lebo o tom sa nezmienujes.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 21 Sep 2010 09:04 am

Ajven, rastlinka bola ponorena komplet vo vode medzi inymi AKVARIJNYMI rastlinami, ktore som poznal. Ked som sa spytal predajcu, ako sa tato rastlina vola, "vylovil" listok, ktory mi bez slova podal. V serioznej predajni by som ocakaval, ze budu taketo rastliny drzat separatne alebo min. upozornia kupujuceho, ze rastlinka je vhodna skor do teraria, nie akvarka. Ale je mozne, ze toto netusil ani samotny predajca, ktory len TOVAR predava "tak ako pride". Je to presne o tej nekompetentnosti, ktoru tu spomina aj Poly.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Raviolka » 21 Sep 2010 10:23 am

Vlado21, nevěřím, že v Symbióze nebo Zoodomě by to bylo jinak. (a to mám obě ty prodejny docela ráda, Symbiózu dost)
Hodnotit serióznost prodejny podle způsobu prodeje "nezrovnaakvarijních" rostlin by dávalo smysl, pokud by aspoň některé prodejny opravdu zřetelně rozlišovaly, která rostlina pod vodou vydrží a která ne. Ale takové prodejny, byť jsou jinak sebelepší, já neznám.

P.S. Mezi námi, ono to taky nezáleží úplně na druhu rostliny, ale do značné míry i na péči akvaristy. Podívej se na to i jinak: kdyby měli prodavačí rozmlouvat koupi náročných druhů rostlin (ryb, krevet...) každému, kdo nevypadá dost zdatně... :wink: To neznamená, že mi tenhle nešvar prodávat do akvárií něco, co pod vodu trvale nepatří, nevadí - to teda vadí, ale stanovit hranice co ještě lze a co už ne je těžké.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod trinitysk » 21 Sep 2010 11:30 am

Raviolka napísal:Vlado21, nevěřím, že v Symbióze nebo Zoodomě by to bylo jinak. (a to mám obě ty prodejny docela ráda, Symbiózu dost)
Hodnotit serióznost prodejny podle způsobu prodeje "nezrovnaakvarijních" rostlin by dávalo smysl, pokud by aspoň některé prodejny opravdu zřetelně rozlišovaly, která rostlina pod vodou vydrží a která ne. Ale takové prodejny, byť jsou jinak sebelepší, já neznám.

Myslim si opak Raviolka. Dava to hodnotenie zmysel aj teraz. Vsetky su neseriozne. Len kvoli tomu, ze sused si kupil auto musim si ho kupit aj ja? Ked kolega akvarista v predajni neoznaci rastliny vhodne a nevhodne do akva prostredia nebudem to robit ani ja? Kde je zdrava sutazivost o zakaznika v dobrej viere poradit co najlepsie? Kde je vizia byt niecim iny ako ten vedla mna?
Si myslim, ze by bolo vhodne aby to uz zacali a rozlisovali co je vhodne a co nie je vhodne pod vodu. V zahranici som sa s tym stretol takmer v kazdej akvaristike a mam ich pochodenych naozaj dost. Tato hranica rozdelenia je jasne dana u drvivej vacsiny rastlin, hlavny rozdiel medzi nimi je len v tom, ako dlho to tam (pod vodou) moze vydrzat (zo svojej vole, nie z vole akvaristu ktory ich svojim pricinenim znivoci...).
Skor sa mi zda, ze deliaca ciara medzi "jednoduchou" a "zlozitejsou" rastlinkou je komlikovanejsia...stava sa pomerne casto ze narocnejsie druhy rastu super aj u zaciatocnika a uplne jednoduche nie...je to proste o prirode. A ked je mozne tuto nejaku hranicu stanovit, tak pre vodne a terarijne rastliny (pripadne uplne "suchozemske") je to mozne, a este aj jednoduchsie...
Raviolka napísal:P.S. Mezi námi, ono to taky nezáleží úplně na druhu rostliny, ale do značné míry i na péči akvaristy. Podívej se na to i jinak: kdyby měli prodavačí rozmlouvat koupi náročných druhů rostlin (ryb, krevet...) každému, kdo nevypadá dost zdatně... :wink:

No a co by sa stalo keby mu to "rozmluvil"? Maximalne by stratil "image" komercnej akvaristiky ake su v CR v kazdom obchodnom dome....Mam za to, ze ked vidim cloveka ktory prijde do predajne, opyta sa ako sa rybka vola a je teda zrejme ze nema ani ponatia o com to s tou rybkou je, tak je uplne legitimne na to ho upozornit a skusit mu ponuknut nieco obdobne ale menej narocne. Z dlhodobeho hladicka je lepsie vypestovat si vztah ku zakaznikovi otvorenostou ako kratkodoby jednorazovy kseft kde to nakoniec toho klienta aj tak prejde v domneni, ze na to aj tak nema byt akvaristom (a pritom na to ma, len mu nikto nepomohol....iba predal, a to vie kazdy, aj ten co o akva nic nevie...). Alebo sa na teba zacali chytat Sklorex-acke maniere, kde ide sice o super obchod ale je to tam presne tak ako naznacujes ty vo svojom prispevku...(a ludia to vidia...a uz somru...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod amy01 » 21 Sep 2010 11:35 am

Keby mu to vyhovárali tak buď skrachujú alebo daný predavač dostane výpoveď a na jeho miesto príde ďalší neznalí predavač akvaristiky, pretože taký tam hlavne predávajú, ja sa už ani nečudujem keď niekomu odporúčajú úplné somariny.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod trinitysk » 21 Sep 2010 11:52 am

amy01 napísal:Keby mu to vyhovárali tak buď skrachujú alebo daný predavač dostane výpoveď a na jeho miesto príde ďalší neznalí predavač akvaristiky, pretože taký tam hlavne predávajú, ja sa už ani nečudujem keď niekomu odporúčajú úplné somariny.

Skrachovanie je nezmysel, tym sa ohanaju ti obchodnici a argumentuju neznali, ktori to tymto tvrdenim cele len zlahcuju a vytvaraju priestor pre to, aby takyto obchodnici naozaj neskrachovali (nie preto, ze by nepredali ale preto ze predavaju klamlivo)...Treba vediet len jednat s ludmi a presvedcit ich o kupe niecoho co ma zmysel aby sa clovek znovu vratil a nakupil...Deje sa to inde, ciastocne uz aj v CR akvaristikach (Vivarium Melnik, kde to zazivam permanentne) Je predsa najjednoduchsie mu dnes predat blbosti...prijde este 2-3 krat a potom uz dava inzerat ze predava akva, lebo ho to uz nebavi..a je po klientovi...Staci si len pozret inzeraty na nete kolko "akvaristov" takto predava akvaria...uplne nove, stare par mesiacov...a hadajte preco?
Ked chce niekto na obchode naozaj zbohatnut, nech nerobi akvaristiku...ak ju uz robi, nech nezabuda, ze to robi hlavne z lasky k nej a nech sa tak aj sprava...v opacnom pripade, nech to radsej zabali a investuje niekde inde...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod amy01 » 21 Sep 2010 12:25 pm

Ja chápem ako to myslíš, ale väčšina akvaristík funguje len na takých prípadoch keď si človek povie chcem ryby a hotovo, nič iné ho nezaujíma, príde do prvej akvaristiky, nakúpi čo mu poradia, potom mu to pokape, predá akva atď. a je to. A zase to isté dokola. Neverím že Vivárium funguje na takýchto ľudoch a práve o tom to je, pravý akvaristi prídu tam, ale tu sme sa bavili o bežných akvaristikách.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod trinitysk » 21 Sep 2010 12:53 pm

:-) ty si ten typicky predstavitel vdaka ktorym tie obchody este funguju...to neber prosim v zlom. Na Sk pomery nie je, si myslim, spominana Symbioza bezna akvaristika (Zoodom nepoznam), poznam ju dobre a par rokov dozadu som byval tak 10 min od nej...je vcelku dobra...Ale to je jedno...podstata je ta, ze ziadna akvaristika by nemala fungovat prilis komercne. Uznavam, ze je tazke najst tu pomyselnu hranicu ale napriklad u tych rastlin, alebo predaji nevhodnych ryb, si myslim, ze to je za tou hranicou...
Mozem sa v obchode "hrat" s tym, ze niekomu predam drahsiu techniku ako realne potrebuje (nakoniec ved aj tak mu neublizim, skor naopak), ze mu predam tu alebo onu znacku tak aby som mal nejaku lepsiu marzu...ale nerobme to prosim u zvierat a rastlin. Bez ohladu na akvaristiku, ci je pre "profikov" alebo "bezna"...(aj ked to delenie samozrejme uplne neexistuje) by sme mali pozadovat fer jednanie voci zakaznikom, tym zvieratam a neospravedlnovat nevedomost alebo hamyznost predajcu...Snad nie som az taky utopista...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod amy01 » 21 Sep 2010 13:06 pm

Ja tam väčšinou nenakupujem, keď tak len to čo poznám, nikdy si nenechávam od nich radiť, ale to je jedno :)
Ale ja netvrdím, že by mala fungovať komerčne, ja tvrdím, že vždy také budú. A reagovala som na predavačov, prečo sú taký. Preto lebo nemajú dané vedomosti a obchodu je jedno koho tam zoberie, len nech sa predáva.
Symbiózu tam neradím, tí vedia aj poradiť. V Zoodome mám pocit, že aj vedia, ale je im to jedno, nejak nemajú záujem zákazníkom poradiť.
Proste bola reč o niečom úplne inom a nie o tom ako by akvaristiky mali fungovať :)
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod trinitysk » 21 Sep 2010 13:20 pm

:-) ja doporucujem aby si si cele vlakno este raz precitala...
Z prispevku Vlado21 » 21 Sep 2010 09:04 am jasne vyplyva co ocakava jeden z nas akvaristov ako by mali fungovat (v oblasti predaja rastlin). Nasledovala moja reakcia na konkretnu odpoved Raviolky (na horeuvedeny prispevok od Vlada21)...na ktoru som reagoval...no a potom ty...so svojou teoriou o skrachovani a vypovedi pre zamestnanca...na ktore reagujem (mimochodom skusme skor delit akvaristiky na "dobre" a "zle" a nie na "bezne" a tie "ine")
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Aquanaut » 21 Sep 2010 13:55 pm

:)
no neviem ako u Vás, ale mňa pred pár dňami milo šokovalo :shock: :o keď ma predavačka milo až s ľútosťou odporučila na iné akvaristické predajne v meste kde by som to mohol pozháňať, čo som práve potreboval, smutne dodala, že u nich viac pre psíky a iné chlpaté o-bludy :mrgreen: fayr play..niekto chová to niekto to ale nemontujú sa cudzím do remesla čo sa mi páči a bez závisti pošlú aj do inej akva predajne, a pekne vysvetlia kde to je :pivo: niektorým "málo" predajcom ide aj o serióznosť
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 21 Sep 2010 13:58 pm

Raviolka, ani v hypermarkete XYZ (s hypermarketovymi cenami) sa mi este nestalo, ze by mali margariny zamiesane medzi maslom. Mozno keby som viac "experimentoval", teda skusal rozne znacky, nejaky by som nasiel(?). Ak chce byt Amazon v Danubii pod urovnou hypermarketu (kvalitou sluzieb, nie uz cenami!), nech sa paci! Ja sa im oblukom vyhnem a radsej si priplatim tam, kde mi nepredaju do akvaria nieco (zamiesane medzi akvariovym "tovarom") co do akvaria nepatri...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod trinitysk » 21 Sep 2010 14:13 pm

Otvorenie akvaristiky v obch. dome typu Danubia je ekonomicky nezmysel ...podnikatelia co do toho idu musia byt naivni magori, nechapem ako niekto moze cakat od rybickoveho obchodu (a este pri tych cenach najmov) rozumnu navratnost. Preco nejdu predavat nieco ine? Nech si otvoria obchod s handrami, daju na to mensie marze ako je sucasnych 70-100% a zarobia viacej ako u rybiciek...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 21 Sep 2010 14:24 pm

trinitysk, ako hovoris, Symbioza nie je nic extra - bezna akvaristika, tiez ju mam nedaleko. Ale zatial som u nich nemal zlu skusenost. Objednaval som cez nich komplet, dosiel do dvoch dni (napriek avizovanym 10). Ked nieco nemaju (posledne nejake svetla a casovace), povedali rovno a ponukli mi alternativu (ktora mi vsak nevyhovovala). Vzdy ked som tam bol, predajcovia kmitali okolo akvarii ako divi alebo debatovali so zakaznikmi. Ak si chcu na seba zarobit, musia sa poriadne obracat (zeby rodinna firma?). Ja im zarobit zatial dam. Pokial nebudu na mne zarabat stylom "Amazon"...
Este ad Danubia: uplny suhlas. Oni to asi skusaju. Ked to nepojde, do roka zavru kram (ako zavreli napr. v Auparku) a skusia zas inde (zeby Soravia na Zlatych?)... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod amy01 » 21 Sep 2010 15:19 pm

Nečítala som celú tému, len som reagovala na to, že predavač neupozornil na rastlinu. To je jedno ja píšem o tom a ty o tom :)
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 21 Sep 2010 16:46 pm

amy01, upozornovat nemusi, ale cakal by som aspon, ze rastliny vyslovene vhodne do teraria budu drzat oddelene od rastlin vhodnych do akvaria. Tusim nieco podobne funguje dnes napr. v Hornbachu...
Ono je to asi o tom co pises vyssie, ked uz ma predajca toho dost (nebavi ho to), ide robit inde a na jeho miesto dojde iny - s rovnakym nezaujmom a odbornou vybavou. Takyto obchod (teda jeho majitel) potom nech radsej predava povedzme second-hand pradlo, a nie vybavu do akvaria!
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod amy01 » 21 Sep 2010 17:40 pm

Oddelenie by som čakala aj ja, ale už som sa tiež presvedčila, že im je to jedno. Takto som sa oklamala práve v Hornbachu. Inak súhlasím, nemali by to predávať keď o tom nič nevedia, ale bohužial to tak je.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Raviolka » 21 Sep 2010 19:51 pm

@ Vlado21 - Ale já s tím přece souhlasím, že to není správné. (Mimochodem psala jsem to.) O margarínech nevím, jak to souvisí s tématem. Psala jsem, že s akvarijními rostlinami se to stává bohužel všude, i v Zoodomě a Symbióze. To, že Danubia a Symbióza nejsou na jedné úrovni, je bez debaty - jenže ty jsi uvedl jediný příklad proč a já jsem upozornila na to, že podle mě zrovna tenhle příklad nesedí. Nic víc, nic míň. Že máš i jiné důvody preferovat Symbiózu věřím a je to v pořádku, taky jsem tam do nedávna chodila :wink:

@ trinitysk - Pro Tebe totéž a navíc nechápu, co v mém příspěvku Tě přivedlo k tomu, že zmiňuješ moje "manýry".
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod trinitysk » 21 Sep 2010 20:14 pm

Raviolka napísal:Hodnotit serióznost prodejny podle způsobu prodeje "nezrovnaakvarijních" rostlin by dávalo smysl, pokud by aspoň některé prodejny opravdu zřetelně rozlišovaly, která rostlina pod vodou vydrží a která ne.

P.S. Mezi námi, ono to taky nezáleží úplně na druhu rostliny, ale do značné míry i na péči akvaristy. Podívej se na to i jinak: kdyby měli prodavačí rozmlouvat koupi náročných druhů rostlin (ryb, krevet...) každému, kdo nevypadá dost zdatně...

1. nezmienujem tvoje maniere, asi si zle citala moj prispevok... :)
2. horeuvedene tvoje 2 citacie z jedneho prispevku ma "dohnali" k tomu aby som zareagoval...zacinas uvazovat trosku obchodne ..nezda sa ti? Precitaj si po sebe este raz :
"Podívej se na to i jinak: kdyby měli prodavačí rozmlouvat koupi náročných druhů rostlin (ryb, krevet...) každému, kdo nevypadá dost zdatně..."
mne to neznie zrovna ako dobry citat pre niekoho kto "aspon v mojich ociach" je ten, ktoreho si ako akvaristu a cloveka (aj ked sa nepozname) vazim a verim, ze to dotiahne naozaj daleko....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Raviolka » 21 Sep 2010 20:35 pm

"Dobrý citát" ? A to je co? Kdyžtak cituj kompletně:
Podívej se na to i jinak: kdyby měli prodavačí rozmlouvat koupi náročných druhů rostlin (ryb, krevet...) každému, kdo nevypadá dost zdatně... :wink:
(ano, jestli se sám sebe ptáš, co jsem tím " :wink: " myslela, začínáš mě chápat)

Nejsem si vědomá toho, že bych napsala něco, co si zaslouží tolik polemiky. A nemám už k tématu co dodat.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod trinitysk » 21 Sep 2010 20:43 pm

Prepac, v tomto ta chapat nechcem, nezacinam a ani nebudem...:-) Ten smajlik tam bol asi naozaj velmi podstatny, ze?..:-) To asi vsetci museli pochopit ako to ty myslis...Nazory sa zvycajne prezentuju slovne a nie cez smajliky...nemyslis? :idea:
Mimochodom sam seba som sa na nic nepytal...;-) Ze si si neni vedoma, mno, to bude chyba u teba nie u mna....:-(
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 21 Sep 2010 23:24 pm

Raviolka, ospravedlnovat okradanie zakaznika tym, ze "vsak okradaju aj vsetci ostatni", nie je podla mna spravny pristup. Ja uz mam v tejto veci jasno, Amazonu nedam zarobit ani cent. Ostatni nech sa rozhoduju ako sami uznaju za vhodne (na zaklade vlastnych skusenosti, nie mojich)...
Raviolka napísal:Podívej se na to i jinak: kdyby měli prodavačí rozmlouvat koupi náročných druhů rostlin (ryb, krevet...) každému, kdo nevypadá dost zdatně...

Rozmlouvat nemusia, staci ked aspon strucne upozornia (poznamkou na nadrzi alebo ustne, podla toho co lepsie zvladnu).
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 08:11 am

Vlado si tam zabudol toho smajlika v tej citacii...ten tam bol podstatny...(teda "vraj", vid prispevok vysie....;-)).

Myslim, ze sa to tu uz cele vysvetlilo a nema zmysel sa k tomu vracat. Niketori to beru cele ako normalne (myslim tie rastliny) a niektori nie...Asi sa v tom vsetci nezhodneme.
V kazdom pripade, pokial to bude vacsina tolerovat a nevadi im to, predavajuci nema a nebude mat potrebu to zmenit. Tebe nezostane nic ine len mat velmi dobry prehlad co do vody ano a co nie aby si znovu zbytocne "nenaletel"... Viem, je to smutne a nespravne, ale je to tak..:-(
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.