Akvarium romik3211



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 16:21 pm

Bude dobre ak vyskusas aj ine filtre a potom uvidis, ze tie vnutorne filtre od fluvalu nie su nic extra (ale uznavam, lepsie ako tie polske sunty, to mas pravdu..)...
Akykolvek externy od JBL je ale nasobne lepsi ako tie Fluvaly...ale uznavam, porovnavat vnutorny s vonkajsim nie je zrovna fer...A ked sa budeme dalej bavit o vonkajsich filtroch tak prave tie od JBL su skor podpriemer - priemer ako nieco extra kvalitne...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod tomas120 » 22 Sep 2010 16:27 pm

necpal by som tam uz ziaden polsky sunt (vyhodene peniaze) ani ked je vykonnejsi, ale snazil sa to riesit raz a navzdy komplexne aby si mal s tym navzdy pokoj...blizia sa Vianoce, takze dobry tip na darcek...[/quote]


Nesúhlasím... Niektoré poľské akva - výrobky sú možno lepšej kvality, ako tie s ktorými sa môžeme stretnúť na našom trhu...
Mám doma, z Poľska zakúpený okysličovať, má ani neviem koľko rokov, snáď s ním ešte partizáni nafukovali bicykle- robím si srandu... no jednoducho je veľmi starý, no napriek rokom, fachčí stále a bez akejkoľvek závady. Narozdiel od techniky, ktorú som si zakúpil na Slovensku, ktorá nevydrala ani zlomok času, tohto podľa teba poľského "šuntu"...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 16:32 pm

polsky sunt = Aquael Fan1 & spol. tak ako vyplyva z diskusie vo vlakne. Ze nieco z Polska moze fungovat aj lepsie ako z inej krajiny, nikto nepopiera.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod tomas120 » 22 Sep 2010 16:47 pm

SO šmelinami, sa dá stretnúť na tých známych poľských trhoch, to je fakt technika na jedno použitie. Ale v normálnych polsk. akvaristikách, je kvalita zrovnateľná s našou...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod romik3211 » 22 Sep 2010 17:44 pm

myslím že od začiatku mi už vydával také blbé zvuky :| všimol som si to hlavne večer ked som vypol vzduchovanie aby som mohol zaspať :D a čistil som ho tak isto asi v takých dvoj až troj týždnových intervaloch (samozrejme molitan som len prepláchol a odstránil večšie kusky rastlin a krmiva aby som neprišiel o nit. bakterie) už mám ale okuknutý nový TetraTec :) myslím že vonkajší by bol zbytočný pri velkosti môjho akva pretože je dosť drahý :| ale ak sa rozhodnem pre večšie akva určite sa budem rozhodovať z ponuky vonkajších filtrov :wink: diki za rady :)
romik3211
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2010 13:17 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 22 Sep 2010 18:34 pm

trinitysk napísal:Bude dobre ak vyskusas aj ine filtre a potom uvidis, ze tie vnutorne filtre od fluvalu nie su nic extra (ale uznavam, lepsie ako tie polske sunty, to mas pravdu..)...
Akykolvek externy od JBL je ale nasobne lepsi ako tie Fluvaly...ale uznavam, porovnavat vnutorny s vonkajsim nie je zrovna fer...A ked sa budeme dalej bavit o vonkajsich filtroch tak prave tie od JBL su skor podpriemer - priemer ako nieco extra kvalitne...


no vyskusal som filtre rozne, mal sopm moznost , kedze som s tymto robil :-) a fluvali su fajn, velmi prakticke a tiche, co sa tyka JBL vnutorne su tiez fajnovucke ale zabrdnut uz do externych je uj JBL pomali cim dalejtym horsia, a fluval externy udcite dobry stroj :-) a od sery, ci tetrateky by som dal urcite nizssie na rebricek nez fluval to co sa tyka externych filtrov. je to individualne a diskutabilne, vela akvaristou a vela skusenosti. Mne vyhovuje fluval co sa tyka vnutornych do 200l. (U2-U3-U4) ale tie nove generacie!! A externy by som tiez zvolil tuto znacku myslim FX5 aj do 1000ky v poho.
HASEMANIA_NANA
 

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 18:40 pm

romik3211 napísal:myslím že od začiatku mi už vydával také blbé zvuky :| všimol som si to hlavne večer ked som vypol vzduchovanie aby som mohol zaspať :D a čistil som ho tak isto asi v takých dvoj až troj týždnových intervaloch (samozrejme molitan som len prepláchol a odstránil večšie kusky rastlin a krmiva aby som neprišiel o nit. bakterie) už mám ale okuknutý nový TetraTec :) myslím že vonkajší by bol zbytočný pri velkosti môjho akva pretože je dosť drahý :| ale ak sa rozhodnem pre večšie akva určite sa budem rozhodovať z ponuky vonkajších filtrov :wink: diki za rady :)

mas dost velke akva na externy, vobec sa toho neboj...ale argumentu o financiach rozumiem, je pravda ze vzhladom na ceny ext.filtrov je to limitujuci faktor...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 18:44 pm

hasemania_nana : na fluvaly mam svoj nazor (nelichotivy). Pravdou je ze niektore kusy (asi vtedy ked nie je Pondelok a Piatok v tovarni kde ich robia..:-)) su porovnatelne s Eheim pokial ide o funkcnost/efektivitu - ergonomiou ako aj kvalitou pouzitych materialov sa nedaju porovnat s Eheim...Ale ved je to jedno, urcite lepsia volba akykolvek externy ako fany, feny a ine magoriny..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 22 Sep 2010 19:58 pm

[quote="trinitysk"]

suhlasim Eheim je fajn znacka , a robia i vynikajuce vzduchove kompresory. Fany, feny he he si zabil ale pravdu mas.. mam par znaciek ktorim doverujem a nemienim ist nizsie, skor nahor ale to i s litrazou akvaria, nedam predsa 600 eur do vybavy 100 l. akvarka, nie? ked sa to da i kvalitne nadpriemerne a to o minimalne 200 stovky lacnejsie, No pri velkom AQ by som uz nesetril. Bo kazda dalsia investiciia za nepozorny nakup pri zakladani by sa mi vratila aj s urokami :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 20:13 pm

No ono s tymi peniazmi je to vselijak...:-) Aj 600 EUR moze byt stale malo, ci je to malo alebo vela je subjektivne...Ved kazdy z nas si to piple ako svoje dalsie dieta a dava do toho kopec casu a energie a peniaze nakoniec ani nevnima. A o tom to je. O radosti a nie o peniazoch. Kto si kolko moze dovolit a ma nejake zivotne priority, podla toho aj do toho ide. Kopec ludi nema miesto na vacsie akva, tak ma iba 100l alebo 200l (pripadne 30 akvariek kazde po 20 litrov a pod.) a piple sa s tym a dava do toho stale nieco nove a lepsie a krajsie...a vo finale to mozno ani nepotrebuje...ale ide o ten dobry pocit a ze je to nieco nove a lepsie (minimalne placebo psycho efekt..:-)...ved urcite chapes co chcem povedat...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 22 Sep 2010 20:27 pm

[quote="trinitysk"]

pekne si to napisal, pekna myslienka a aj spravne pouzite slova :-) Suhlasim s tebou :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod Aquanaut » 22 Sep 2010 22:34 pm

:mrgreen: joj aj rybičky si zatancuju..návod pre menej zručných :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=yUoNt0rjux4 fluval U seria
http://www.youtube.com/watch?v=02EuoM1pZmU eheim

ja vravím, keď sa darí aj nový mercedes sa pose.. takže treba mať šťastnú ruku, robil som na kvalite v Samsungu na LCD..to by som vam vedel rozprávať aké "akvárka" šli von :angel: keď sa ženské zakecali tak zložili telku bez panelu :lol:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 22:53 pm

To je sice fakt co pises, ale je rozdiel mat velke stastie, ktore potrebujes lebo vyberas nejaku vec z 10 ks, kde 9ks je nekvalitnych alebo ju vyberas tam kde mas z 10ks, 9ks kvalitnych, ak mi rozumies. Statistika..:-)
Ak mas raz filter postaveny na lacnych a nekvalitnych materialoch (aby bol co najlacnejsi), cela jeho konstrukcia je len kopia niecoho (a kopia nikdy nie je dobra ako original..) tak mozes aj vyberat ako chces, proste budes mat vzdy nieco horsie...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 23 Sep 2010 00:51 am

[quote="Aquanaut"]:mrgreen:
he he ako si to pekne sem dal linky na vysvetlenie. Ja som si na Fluvale U2 dal namieto keramickych valcekov dalsiu filtracnu hmotu taku fakt jemnu.. problem s nitrifikacnymi bakteriami nemam. Dno som pouzil to granulove od rataja to porovite, cize je tam 8 x viac nitrif. bakt. ako kolem bezneho strkoveho kamienka:-) Nezabudajte ze 2 rocna zaruka plati na vsetko, okrem potravin :-) tak ziadne stresy, huci, klepoce, malo filtruje, sup a vyreklamovat bud to prejde alebo nie.Tam nieje nad cim rozmyslat.Ale dodrziavat spravne cistenie treba! to ano :-) vela zdaru s filtrami :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod aughostino » 23 Sep 2010 05:22 am

reklamacia, hm ano to mas pravdu, ale ma to jedno velke ALE:
predajca ma podla zakona 30 dni od podania reklamacie na vyjadrenie... co nie je ziadna slava byt mesiac bez filtra(nahradny ti moze, ale NEMUSI zapozicat)

radsej pockat so zalozenim akva, nieco dosetrit a kupit kvalitu. ale euforia pri zakladani je taka velka, ze v praxi to vyzera uplne inak.
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 23 Sep 2010 08:26 am

Tak tak moja rec. Radsej vyckat, kupit kvalitnejsie ako mat potom vselijake problemy ako pises..v konecnom dosledku kvoli tym suntom to clovek len preplati lebo aj tak to nebude moct vyuzivat a v domneni, ze len ten jeden kus bol zly kupi dalsi (ten isty vyrobok) a on sa zase len pokazi...vyhodene peniaze.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod aughostino » 23 Sep 2010 11:04 am

trinity: mozem otazocku? preco mas na fluvaly tazke srdce? mas s nimi negativnu skusenost? zvazujem kupu 305ky tak ma tvoj nazor celkom zaujima :)
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 23 Sep 2010 11:44 am

Ano mam a nielen ja... :x Ja uz nemam ani jeden, zbavil som sa toho, nemam chut ani cas niekde zhanat nahradne diely kazdu chvilu.
Nazory na Fluvaly su ale rozne. Niektori maju to stastie ze funguju, niektori od zaciatku len same problemy. Co mam ale potvrdene je fakt, ze napr. rotor Fluvalu sa nici (jeho lozisko) ovela rychlejsie ako u Eheim, to potvrdili aj ti ludia, ktorym funguje. Teda musis menit (u niektorych aj 1x rocne!). Filtre Fluval su aj hlucnejsie..to je nezpochybnitelny fakt.
Celkovo ked si k sebe postavis Fluval a vedla neho Eheim tak na prvy pohlad aj laik vidi pouzite kvalitnejsie materialy u Eheimu (plasty, rotor, jednotlive vylisky filtra, mechanicke zpracovanie, dopasovanie dielov atd atd.). Dovolim si tvrdit, ze aj lepsi servis a viacej dostupnych nahradnych dielov v nasich koncinach ma Eheim.
Nechcem mu tu robit reklamu a vyzeram tu uz urcite ako Eheim nadrzanec :) , ale je to tak, su to najlepsie filtre s akymi som sa kedy stretol (z komercnych beznych filtrov na trhu...). Myslim, ze kazdy skuseny akvarista co ich vyskusal ma rovnaky nazor, problem je "len" vo financiach, nie kazdemu sa da kupit kvoli vyssej cene a preto uprednostni Fluval aj ked vie ze je s nim viacej ostary a riskuje aj problemy s funkcnostou. Ak mas teda financie na Eheima a myslis to s akvaristikou naozaj vazne (aby ti ten filter aj dlhodobo naozaj vydrzal) tak nie je co riesit, zabudni na Fluval. Celkovo si myslim, ze sa ta investicia aj v dlhodobom horizonte vrati...aspon u mna je to tak...V ramci objektivity treba dodat ze Fluval vyrazne zlepsil kvalitu (bol za slabu kvalitu dost kritizovany hlavne v Statoch par rokov dozadu), stale je to ale tak trochu druha liga..

P.S. K tej cene...poniektori moji znamym uz dosla trpezlivost a Fluvaly predali. Eheimy kupili jazdene na ebay...zbytok kupili u Zajaca (Zoo Zajac DE) za vypredajove ceny...Ani u tych jazdenych dodnes ziaden problem...je to naozaj kvalitka... :roll:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 23 Sep 2010 15:12 pm

Zaujimava recenzia. :-)
nenazvem to uplne objektivna ale tak mas svoje skusenosti to beriem. Kazdopadne. Myslim ze Fluvali tejto novej generacie su uz odost lepsie nez tie spred 2-3 rokov. Ci uz esterne alebo interne.
HASEMANIA_NANA
 

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 23 Sep 2010 15:19 pm

ano,su teraz uz lepsie, ved som pisal ze je tomu tak, ale stale to nie je kvalitativne eheim a tie problemy tam su...(aj ked naozaj menej, tak ako som pisal). Nemam dovod byt neobjektivny a hovorit pekne o niecom, keby som nebol o tom presvedceny a zavadzat tu ludi.. :wink:
Postav si filtre vedla seba tak ako som pisal, nechaj ich bezat tak 1-2 roky na akva, zapisuj si vsetky prob.co si mal a musel riesit/kupit (ja som to tak robil..:-)) a potom nam povedz vysledok...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 23 Sep 2010 15:23 pm

tak to nie to sa mi nechce :-) moze byt, a dam ti za pravdu ked moje 3 fluvali odidu :-) zatial slapu ako hodinky.
HASEMANIA_NANA
 

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod Aquanaut » 23 Sep 2010 16:38 pm

:roll: najlepšie na burze/stretku zvolať pritomných nech dvihnú ruky :o kto má problém s týmto a potom skupina s iným filtrom, počet rúk veľa napovie
ale posledné roky sledujem podstatné skvalitnenie výrobkov z číny a od neznačkových - ale komponentovo zhodných firiem, tlačí ich trh, aspoň dúfam
niekto povedal ( ja tomu verím ) že 90% všetkej činnosti človeka je údržba, trávnik, čistenie, mazanie, polievanie a pod..a pod..
kto to udržiava a stará sa tak tomu to ide lepšie/vydrží viac, na autách to vidno jednoznačne, niekedy prekvapí aj stará škodovka :pivo:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod Vlado21 » 23 Sep 2010 16:59 pm

Ten spomenuty filter je asi viac fun ako fan.

Ja som kupil s kompletom Eheim pickup 2010. Tebe by snad stacila na 60 l akvarko aj mensia a lacnejsia verzia - 2008 (zalezi ake druhy ryb a v akom pocte v nom chces mat). Inac, filter ide uplne tichucko, musel som len stiahnut saci vykon na min. kedze po zapnuti narobil (v 100 l akvarku) poriadny vietor... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod aughostino » 23 Sep 2010 17:08 pm

pekne ste sa rozpisali, dufam ze nam to tu niekto z vedenia nezrusi :)

nasiel som Eheim v tej istej cenovej kategorii ako Fluval 305, konkretne Eheim ecco pro 300
Eheim:
http://akvaland.sk/externe-filtre-eheim/345-eheim-ecco-pro-300.html
Fluval:
http://akvaland.sk/externe-filtre-fluval/399-filter-fluval-305.html

oba su urcene pre 300l akvaria, ja mam 230l a chcem tam nejaku rezervu, no co som pozeral tie parametre tych filtrov tak lepsie je na tom fluval, ma prietok 1000l/h eheim ma iba 750l/h

teraz mam vnutorny ktory ma tiez prietok 750l/h (Fan 3 plus :oops:) a aspon mne sa zda ze nestiha, mozno je to malou filt. hmotou.

da sa vlastne porovnavat prietok tychto dvoch filtrov? bude stacit ten eheim na 230l akvarko aby mal aj rezervu? a vlastne, da sa porovnavat prietok interneho filtra s externym?

tak a teraz som z tych eheimov zmateny :D nasiel som eheim pre 350l akvarka s prietokom iba 620l/h co je este menej ako pre 300l
http://akvaland.sk/externe-filtre-eheim ... -2215.html
kdezto eheim urceny pre 200l akva ma prietok 600l/h
http://akvaland.sk/externe-filtre-eheim ... o-200.html
ci porovnavam nieco co sa neda spolu porovnavat? :D lebo priznam sa ze sa mi to stava v poslednej dobe dost casto :D

jedna vec je chod filtra, trinity pisal si ze mas lepsie skusenosti s eheimami (nepovazujem ta za eheim nadrzanca :)), a ze aj poznas viac ludi ktory preferuju eheim, no ako je to u nich s ucinnostou? ako su na tom filtracne naplne?
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.