Loteria zvana RATAJ



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod 1lasky » 24 Sep 2010 11:17 am

Echinodorus vesuvius 4,40 EUR
Hygrophila pinnatifida 4,40 EUR
Vallisneria nana 1,80 EUR :!:
Staurogyne repens 2,40 EUR :!:
Pogostemon erectus 4,40 EUR

http://shop.rataj-spk.cz/?menuid=&openm ... c&oldsort=
1lasky
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 27 Mar 2003 21:28 pm

Reklama

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod tomas120 » 24 Sep 2010 12:06 pm

Niektoré z tých cien sú riadne pálky a ešte keď si do toho zarátaš poštovné...Ja tiež dávam prednosť pred kúpov akva rastliny z akvaristiky, než by som si ich mal objednať
na dobierku.. U nás, v jednej nemenovanej akvaristike sa dá z času na čas stretnúť aj s rastlinami, ktoré považujem za relativne obtiažne zohnatelné, na slovenské pomeri.. napr. Cabomba piauhyensis, Didiplis diandra, Eustralis sp. a iné ....A najlepšie je , že všetky sú za jednotnú cenu.
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod trinitysk » 24 Sep 2010 12:16 pm

Tomas123: ak tam mate take rastliny, najma tu Cabombu, ktora je naozaj spicka, tak je to velmi dobra predajna. S tou Cabombou sa bezne nestretnes nielen v CR ale ani v DE nie je bezne k dostaniu...Bud rad, ze tam tu akvaristiku mas.
1lasky: ciste teraz k tym cenam co uvadzas...su to nepremrstene a ferove ceny, tie rastliny su "novinky" a bezne sa predavaju aj o 100% drahsie ako to ma rataj, napr. ta nana. Ano, je to drahe, ale to je cena za to, ze je to novinka...a za vsetko sa plati. Mali by sme si zvyknut, ze akvariove rastlinky sa cenovo budu dostavat k tym "beznym" suchozemskym a tak je to aj spravne...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod 1lasky » 24 Sep 2010 13:30 pm

ceny tam udavam, pretoze su zaujimave
aka je kvalita a dodane mnozstvo je zatial otazne, treba skusit objednat

Staurogyne repens
rataj 2,40
tropica 8,35

Vallisneria nana
rataj 1,80
dennerle 7

Pogostemon erectus
rataj 4,40
tropica 8,35

atd.
1lasky
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 27 Mar 2003 21:28 pm

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod tomas120 » 24 Sep 2010 14:54 pm

trinitysk napísal:Tomas123: ak tam mate take rastliny, najma tu Cabombu, ktora je naozaj spicka, tak je to velmi dobra predajna. S tou Cabombou sa bezne nestretnes nielen v CR ale ani v DE nie je bezne k dostaniu...Bud rad, ze tam tu akvaristiku mas.
1lasky: ciste teraz k tym cenam co uvadzas...su to nepremrstene a ferove ceny, tie rastliny su "novinky" a bezne sa predavaju aj o 100% drahsie ako to ma rataj, napr. ta nana. Ano, je to drahe, ale to je cena za to, ze je to novinka...a za vsetko sa plati. Mali by sme si zvyknut, ze akvariove rastlinky sa cenovo budu dostavat k tym "beznym" suchozemskym a tak je to aj spravne...



Tú Cabombu mám doma, košík ma vyšiel na 2,2E, len neviem či vydrží... Kúpil som ju cca pred 3 -4 týždňami a začína mi odumierať...Je to jedna z tých náročnejších rast. čo mám...
Nemyslím si, že je to správne takéto predražovanie rastlín.Osobne si myslím, že pýtať si za dáky, za hociaký 20cm.echynáč 9,5E je v najlepšom prípade postavené na hlavu. Dnes som sa o tomto akurát bavil s jedným kolegom akvaristom, že mnohí majitelia akvaristík, sú takí, neviem to inak nazvať ako chamtiví. Koľko krát takto predražené rastliny nechajú radšej skapať než by spustili na cene. Možno by tú rastlinu aj predali, ale jednoducho snaha čo najviac na tom zarobiť, im asi nedovoluje reálne sa nad tým zamyslieť...Úprimne, kúpil by si si takýto drahý echyn.? Koniec koncov je to hlavne ich škoda.
Novinky sú to možno tu u nás, na Slovensku, ale niekde na západe,kde sú tieto rastliny možno normálnymi akva-štandardami, normálne dostupné. To len na Slovensku je podľa mňa, ešte "akvaristický stredovek".Na rôznych nemeckých akvaveľtrhoch sú tieto rastliny určite normálne dostupné....
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod trinitysk » 24 Sep 2010 15:00 pm

S tou kvalitou a mnozstvom suhlas, hlavne u rataja, ma velmi premenlivu kvalitu...
Tie druhe ceny neviem odkial mas (je tam uvedeney len obch. znacka) ale tie su "trosku" premrstene...
S.r. 4,5 E, V.n. 4,5E, P.e. 6,2 E, vsetky rastlinky (Trop.) som videl minuly tyzden v Drazdanoch v akvaristike...predpokladam, ze vo Viedni budu velmi podobne...V kazdom pripade, pokial sa bavime len o cenach, su tie Ratajove fajn...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod trinitysk » 24 Sep 2010 15:12 pm

Tomas120: tie rastliny su novinky v tom zmysle, ze zacali byt ponukane klasickymi komercnymi akva producentami pomerne nedavno a to nielen u nas ale aj "na zapade". Ceny tu rozoberame s 1lasky, takze vidis ako sa to teraz hybe. Cena zavisi aj od producenta, nielen od koncoveho maloobchodnika. Ten echac. sa mi vobec nepaci takze urcite nekupil...ak by ma ale oslovila nejaka ina pekna rastlinka tak ju kupim aj za 2x tolko..;-) Za rastlinu je nam luto dat 10 E ale len ked ides do kvetinarstva, kolko das za kvety ktore mas za par dni v kosi? Kolko stoji obycajny kaktus, ale aj uplne obycajne kvetiny...si myslim, ze je spravne ze aj akvariove rastliny sa zdrazuju, nie je samozrejmost ich v nadrzi mat, nie je samozrejmost tam mat take alebo onake druhy, no a nie je samozrejmost to hadzat do kosa a nazyvat burina....
Pravdu mas v tom, ze v SR su rastlinky menej dostupne ako inde (DE & comp.)...to suvisi hlavne s kupyschopnostou ludi a ta zase znamena menej akvaristik a teda malu konkurenciu u obchodnikov. A kto je akvarista inu moznost castokrat ani nema len ist k tomu svojemu akvaristickemu obchodu lebo dalsi je az xy km inde...je to proste tak.
Ta Cabomba ti podla mna odide, je to jedna z "najhorsich" rastlin co som ja kedy mal. Je narocna na vsetko a to doslovne...jedine co mozes davat kolko chces je svetlo...ked sa jej dari, je to ale jedna zo skvostov kazdej nadrze...(btw. ta cena co si ju kupil je super...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod tomas120 » 24 Sep 2010 15:32 pm

Asi máš pravdu, ale mňa ako zákazníka, ako akvaristu zaujíma tá konečná cena a tá je často krát nadsadená... Ja sa tiež trochu orientujem v cenách akvariových rastlín, vždy keď cestujem do dakého mesta a ostane mi trochu času vždy navštívim miestnu akvaristiku.
Mne sa s tou cabombou stala len tá vec , že vrcholky tých štetiniek mi začali odumierať. No zároveň sa začali tlačiť odspodu nové výhonky. Tak ma napadlo, že či pri manipulovaní v akvaristike mi to predávajuci nemohol zlomiť, keď to dával do sáčku....
Zatiaľ sa drží , aj keď to nieje žiadna sláva. Veď uvidím, v najhoršom prípade si zoženiem na jej miesto ďalšiu raritku...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod trinitysk » 24 Sep 2010 15:40 pm

Ano zacina to vrcholkami, ale ved uvidis ci z tych spodnych listov nieco bude...v kazdom pripade by mala byt az fialova, velmi husta a v priemere nejakych 8 cm siroka..vsetko ostatne je nepodarok..:-(
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod tomas120 » 24 Sep 2010 15:59 pm

Zatiaľ je je farba, taká slabo ružovo-červenkastá.Hustota toho ihličia je u mňa slabých 4. cm. Ale tak dúfam že sa to rozkošatí...
Svetlo mám v čistom 0,7W/Lit,Ph od 6,3- 6,5, PMDD 3-4cm3 na 135 lit,bez KNO3, CO2 - samozrejmosť.
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod trinitysk » 24 Sep 2010 17:14 pm

To svetlo je na hrane....+ potrebuje vela P na farbu....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod tomas120 » 24 Sep 2010 17:19 pm

P je v PMDD, môžem zvýšiť dennú dávku...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod trinitysk » 24 Sep 2010 17:23 pm

Najprv pridaj svetlo, inak P samotne nepomoze...ideal 1-1,2W/l (myslene v T5), alkalitu si drz ak sa ti da do 3dKH. Ale je to s nou alchymia...:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod tomas120 » 24 Sep 2010 17:36 pm

No do kelu...S tým svetlom to bude problém, na litráž môjho akva by som potreboval ešte veľa watov, aby som sa priblížil k žiadanej hodnote...Už teraz má naša domácnosť riadnu spotrebu el. prúdu. Obávam sa, že nebudem môcť vyhovieť nárokom tejto rastliny.
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod trinitysk » 24 Sep 2010 18:39 pm

ako vravim je to jedna z najnarocnejsich, teda ked ma vyzerat tak ako ma....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod schw1 » 24 Sep 2010 20:39 pm

Ja som objednával od Rataja a všetko v poriadku. Jednu rastlinu nemal a osobne mi zavolal a opýtal sa či si vyberiem náhradnú, alebo to môže poslať bez nej. Dokonca mi pribalil aj darček (krmivo). Prístup sa mi zdal nadštandardný. Cenu neviem posúdiť, lebo ma nezaujímala.
Obrázok používateľa
schw1
 
Príspevky: 28
Obrázky: 13
Založený: 20 Dec 2007 12:58 pm
Bydlisko: Trstice

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Richard Tokušev » 26 Sep 2010 16:00 pm

trinitysk napísal:S tou kvalitou a mnozstvom suhlas, hlavne u rataja, ma velmi premenlivu kvalitu...
Tie druhe ceny neviem odkial mas (je tam uvedeney len obch. znacka) ale tie su "trosku" premrstene...
S.r. 4,5 E, V.n. 4,5E, P.e. 6,2 E, vsetky rastlinky (Trop.) som videl minuly tyzden v Drazdanoch v akvaristike...predpokladam, ze vo Viedni budu velmi podobne...V kazdom pripade, pokial sa bavime len o cenach, su tie Ratajove fajn...


Nemyslím, že by ceny Tropica boli v kammennom nemeckom obchode nižšie ako sú v popredných nemeckých internetových obchodoch. Niekolko krát som prezrel web a zisťujem, že napr. Tropica Pogostemon Erectus sa nachádza v cenách od 5,90€ do 9,90€.
Takže si nemyslím, že by sme niečo premšťovali, kedže sa nachádzame niekde v strednom rozhraní cenotvorby. Poviem to zjednodušene, aký trh, také ceny. Tento trh nám nedovoľuje podobne ako nemcovi doviesť naraz 100 kartónov rastlín. A cena sa tu odvíja najmä od ceny dopravy.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod trinitysk » 26 Sep 2010 16:25 pm

Neviem (resp.nevedel som) od koho boli tie ceny, takze to neber osobne. Ceny v Drazdanoch su tak ako som pisal. Az budes buduci tyzden v Duisburgu tak si ceny pozri u Zaja. Pokial ti to ludia kupuju tak by som to tiez neriesil. Az prestanu, tak to bud "zabalis", alebo sa budes musiet hybat nie v strede ale do stredu cenoveho rozpatia...Tvoje argumenty inak chapem...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Caiman » 26 Sep 2010 16:42 pm

Ja osobne pred ratajom uprednostim Aqua daho,maju lepsie ceny a do BA dovezu zadarmo v ramci "vlastneho zasobovania" nasich akvaristik.Treba si len prisposobit cas,ale vodic od nich zavola a da sa snim dohodnut.V porovnani s Ratajom maju podla mojich skusenosti aj vyssiu kvalitu.Tazko povedat,mozno som len vychytal od Rataja "zle obdobie"
Tropicu by som sem vobec nemiesal,ta je podla mna o par levelov vyssie a tomu adekvatne aj ceny
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Dedo » 26 Sep 2010 16:52 pm

Caiman napísal:Tropicu by som sem vobec nemiesal,ta je podla mna o par levelov vyssie a tomu adekvatne aj ceny


Súhlasím!
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod trinitysk » 26 Sep 2010 16:59 pm

Caiman: Tiez mam radsej Aqua daho a najlepsie je ist priamo do sklenikov. Aj ked je to od ruky, ten zazitok (minimalne pre rastlinkarov) je neskutocny. Clovek si moze sam navyberat a aj s cenou je to flexibilnejsie...Pre mna to bolo velmi mile stretnutie a ludia boli velmi prijemni. Doporucujem teda hlavne navstevu (po predchadzajucom dohovore s nimi samozrejme..;-))
P.S. Tropica sa sem dostala lebo sa tu porovnavala cena s Ratajom. O tom, ze Tropica "ma narok" byt drahsia netreba diskutovat, skor Rataj ma niekedy tendenciu predavat draho (velke kolisanie kvality) a nie vzdy aj zodpovedajuco kvalitne.
Pre mna osobne je Tropica este tak o pol kroku pred Dennerle vo vacsine rastlin (hlavne maju vacsiu kvalitativnu vyrovnanost pocas roka ako aj vacsie porcie rastliniek a rychlejsie zavadzanie "noviniek")...(a o cely krok pokial ide o Tropica plant substrate vs. Dennerle Deponitmix... :))
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Caiman » 26 Sep 2010 17:40 pm

Dennerle neviem zhodnotit,kupoval som od nich len UG v hornbachu...neskusal som ani deponitmix ale ani nebudem.Tropica plant substrat som vyskusal,maximalna spokojnost a uz objednavam na akvajesen od pana Tokuseva do noveho akvaria dve balenia :)
Ale spat k teme,pre Bratislavskych a blizke okolie by som odporucil Aqua daho,rychla odpoved na mail,prijemna komunikativna pani,dohodnete sa s rozvozakom a cena uzasna(Komplet rastliny co som mal v 250tke okrem blyxi a proserpinaci ma stali 8€!!!
A k objednavke 3 kosiky rastlin darcek :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod Rigino » 31 Okt 2010 08:57 am

pepino napísal:Neviem ake mate vy skusenosti s nakupom od rataja ale mne uz so svojim pristupom lezie poriadne na nervy :x .Prvykrat som si objednaval rastliny cca 5 druhov po dvoch kusoch,v objednavke som jasne uviedol, ze si neprajem nahradu ziadnej v pripade nedostatku ale aj napriek tomu mi poslal 6 ks z celkom ineho druhu rastliny.Po naslednom maile sa mi ospravedlnil a odvovodnil to nedopatrenim pracovnika.V druhej tohotyzdnovej objednavke som mal 3 druhy kobercekov rastlin do popredia po 1 kuse.Samozrejme som ho pekne poziadal aby mi v pripade nedostatku neposielal ziadnu nahradu.....a obdrzal som 1 DRUH a 2 krat :evil: ,neviem ci to robi naschval alebo co si mam o tom mysliet.Ake skusenosti mate vy?


ked som zakladal akva tak som si nadiktoval rastilnky, po čase mi volali že pre moje akvárium je to veľa a tak mi objednávku rzedukovali na 50% :evil:, na druhý deň ráno telefonát že asistentka urobila chybu vo výpočtoch a že sa mi ospravedlnujú a ostatné rastlinky mi pošlú hned na druhý deň. ako odškodné za vzniknuté nepríjemnosti mi dal 1,5l hnojiva(údajne za 50 e) nejaké železo alebo čo :o to som bol rád, ale v každom prípade som nevedel čo si mám myslieť či to náhodou nevpočítali dobre a či nechcú na tom iba trhnúť a takto to zakamuflovať... pravda je taká že mi aj tak asi 1/3 až 1/2 z tých rastlin zhnila... všetko emerzne pestované, zatial som neprišiel na to ako sa tomu vyhnúť, niektoré druhy už potom nenarástli :cry:
Rigino
 
Príspevky: 10
Založený: 20 Feb 2010 12:18 pm

Re: Loteria zvana RATAJ

Odoslaťod rusty » 31 Okt 2010 10:07 am

Ja som si tiež objednával rastlinky od Rataja a vždy všetko prišlo v poriadku. SMS-kou mi dokonca prišla informácia, kedy mi bude balík doručený. Nikdy nemeškal. Do balíka mi stále pribalil aj "pozornosť" (krmivo - Floramin, alebo Artemia Royal Mix). Prístup sa mi zdal vinikajúci. Cenu neviem posúdiť. U nás (v SNV) akvaristické predajne, nemajú až taký, pekný výber rastlín. Inú možnosť som nemal, ale myslím si, že ceny majú dobré. :-D
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.