mastna skvrna na hladine



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

mastna skvrna na hladine

Odoslaťod milan » 06 Máj 2003 12:48 pm

mastna skvrna na hladine
ako sa zbavim mastneho flaku na hladine stale sa tam tvori asi mam masne pracki ked ich tam pcham ?
a mam to po celej hladine taky skarup az to zastavuje mutenie hladiny
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Reklama

Re: mastna skvrna

Odoslaťod Vai » 06 Máj 2003 13:29 pm

Mastný povlak stáhneš papírem, ale pravděpodobně se vytvoří znovu, příčina je většinou zřejmě v druhu používaného umělého krmiva. Pozoroval jsem, že při krmení některou značkou se tvoří ostošest (momentálně např. JBL), u jiného vůbec (DAJANA, TETRA).
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: mastna skvrna

Odoslaťod milan » 07 Máj 2003 12:49 pm

no je to mozne mam asi 5 druhov krmiva a vsedky su ina znacka
a ten papier pojozim na vrch ci ako ? staci obic. kancelarski
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: mastna skvrna

Odoslaťod jacik » 07 Máj 2003 16:44 pm

asi mam masne pracki ked ich tam pcham ?

no priatelu, to by si musel mat tie ruky naozaj velmi mastne ... :D

na stahovanie hladiny pouzivam uplne cisty kancelarsky papier, rozhodne nie nejaky popisany alebo noviny ci farebne casopis. mozu obsahovat kadejake farbiva ....
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: mastna skvrna na hladine

Odoslaťod hongi » 13 Jún 2003 09:49 am

Nazdarek mne sa spravila tiez nejaka zvlastna skvrna a obsahuje kopu bielych bodiek. Uz som sa pokusal ju zrusit ale ta bestia to stale nevzdava neviete co by mohlo zabrat?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: mastna skvrna na hladine

Odoslaťod salik » 13 Jún 2003 11:02 am

hongi napísal:Nazdarek mne sa spravila tiez nejaka zvlastna skvrna a obsahuje kopu bielych bodiek. Uz som sa pokusal ju zrusit ale ta bestia to stale nevzdava neviete co by mohlo zabrat?

v tomto teple tam tusim mam nieco na hladine aj ja, netreba si to vsimat, zmizne to samo
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: mastna skvrna na hladine

Odoslaťod skala » 13 Jún 2003 11:17 am

idealny je pijak, taky maksi papier ako kancelarsky, taky co sa deckam kupuje.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: mastna skvrna na hladine

Odoslaťod bolek » 19 Jún 2003 10:59 am

Alebo použiť odsávačku hladiny, tiež som na niečo podobné informoval a údajne by to nemal byť problém zohnať v akva predajniach. Mne to tiež zmizlo samo... Jeden akva profík mi poradil aby som vypustil kŕmenie na 2 - 3 dni a baktérie sa postupne pustia do tejto "škvrny - povlaku"... :idea: Skúsil som to a zabralo..... Musíte však aj potom obmedziť kŕmenie, lebo údajne to má niečo spoločné aj s rozkladom neskonzumovaného žrádla... :?: A pri týchto letných teplotách má kvasenie a hnitie "zelenú" :!:
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: mastna skvrna na hladine

Odoslaťod francesco » 07 Aug 2003 22:25 pm

Tiez sa mi prihodila mastna skvrna na hladine, ktora vyzera ako kudol dymu pri pohlade na hladinu z dola. Vyskusal som aj stahovanie mastnoty cistym papierom, tyzden som nekrmil, vymenil som krmivo, a predsa nepomohlo. Jedine coho sa nadejam je, ze som vybral dva kamene, ktore tam pribudli asi pred mesiacom a mohli by sposobit skvrnu. Ked na to pridem, napisem.
francesco
 
Príspevky: 18
Obrázky: 2
Založený: 12 Jún 2003 17:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: mastna skvrna na hladine

Odoslaťod roox » 03 Mar 2004 10:44 am

Taky jsem mel asi mesi na hladine mastny povlak a nevedel jsem si snim rady. Proste sem ho ignoroval. Mezitim mi chcipla zarivka Aqua-Glo. Mel jsem v Hornbachu koupenou zářivku T8 GE F15W/33 Cool White zas 69,- (původně na pokusy), tak jsem ji tam dal. Provedl pravidelnou udrzbu a odjel do skoly. Po tydnu prijedu domu, koukam na akva a povlak je pryc :shock: !!!!

:idea: Ze by na povlak mela vlin umirajici zarivka, napriklad neco v jejim spektru :?:
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Odoslaťod angelika » 09 Aug 2009 09:05 am

mne sa ten povlak robi ked krmim mrazenym krmivom..

a co mam jedno pokusne akva iba s jednou rastlinou a strkom a nicim inym, tak tam sa mi robi taky hnusnejsi povlak, je to tym, ze tam pada prach, nemam to prikryte a hladina sa nehybe..
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.