AkvaTera už aj v Košiciach



Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod Jan Blanar » 06 Jún 2010 18:52 pm

Ja sa musim ospravedlnit / mal som u buducich svokrovcov na komode v suterene akva a kedze nadvyhlo ceku komodu / caridiny cantonensis, red cherry aj klasicke krevety plus rastlinky co som chcel ponuknut su v cude nestihol som ho ratovat :( atd atd.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Reklama

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod RadoA » 07 Jún 2010 06:02 am

Mňa by zaujímalo nejaké celkové zhodnotenie akcie od organizátorov.
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod candino » 07 Jún 2010 07:15 am

a mňa by zaujímalo či bude v dohľadnej dobe na východe nejaké to repeté...
Obrázok používateľa
candino
 
Príspevky: 343
Obrázky: 42
Založený: 09 Dec 2008 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod fleiredelie » 07 Jún 2010 10:25 am

Takže máme po burze a dovolil by som si napísať nejaké stručné zhrnutie z pohľadu organizátora. Hlavne by som sa chcel ale hneď na začiatku poďakovať všetkým predajcom, návštevníkom aj kolegom, ktorí mi pomáhali burzu zorganizovať a zabezpečiť čo najlepší priebeh.

Burza z môjho pohľadu dopadla veľmi dobre. Obsadených bolo nakoniec síce len 45 stolov – bohužial počasiu nerozkážeme. Kôli povodniam a jednej poruche auta sa nám v deň burzy odhlásilo 6 predajcov, ktorý mali dokopy rezervovaných 13 ďalších stolov. Zasiahlo to hlavne akvaristov, ktorý čakali väčšiu ponuku a možno sa cítili trošku sklamaný.

Akvaristických stolov (resp. predajcov akvaristických potrieb, rastlín a živočíchov) bolo na burze nakoniec len 12 – verím však, že na jeseň sa to napraví. Sľúbený boli ďalší dvaja predajcovia, jeden z poľska, druhý z maďarska ktorí sa nevedeli dostaviť kôli počasiu, jednému predajcovi vypovedalo auto a ďalšiemu z Košíc vytopilo dom, takže sa nevedeli dostaviť.

Teraristi, sa až na 3 predajcov (dvaja z maďarska) dostavili všetci a boli rozložený na 33 stoloch. Myslím, že ponuku mali veľmi dobrú. K tomu že niekomu chýbali raritky – nestíhal som prebehnúť všetky stoli, vačšinu len tak zbežne ale z raritnejších zvierat som postrehol:

Boa constrictor constrictor – lokalita Surinam, Hogh Iland boa, africké žaby, obojživelníky ktorých mená si ani nepamätám.......neviem, podľa mňa to niesú až také bežné zvieratá na slovenských burzách. A na druhej strane – neverím, že na prvú burzu ktorá sa konala v KE by prišli ľudia, ktorý by boli ochotný takto vzácne a hlavne drahé zvieratá kupovať.

Zastúpený boli predajcovia zo Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska.

Milo ma prekvapili aj asi traja 12-ročný chlapci, ktorý tam prišli predávať svoje odchovy akvarijových rybičiek a nejaké príslušenstvo – z takýchto ľudí máme šancu vychovať budúcich kvalitných predajcov.

Zhrnutie: Burza napriek nepriazni počasia a tomu, že vačšina ľudí z Košického okresu riešila doslova existenčné problémy dopadla nadmieru úspešne, a už teraz môžem sľúbiť, že bude ďalšia aj na jeseň. Verím, že dopadne ešte lepšie.

S pozdravom

Milan Oselský
Obrázok používateľa
fleiredelie
 
Príspevky: 42
Založený: 05 Nov 2008 21:46 pm

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod candino » 07 Jún 2010 10:29 am

tak sa tešíme na jeseň... :)
Obrázok používateľa
candino
 
Príspevky: 343
Obrázky: 42
Založený: 09 Dec 2008 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod RIZLACI » 07 Jún 2010 13:49 pm

Z pohladu predajcu akcia velmi dobre zorganizovana, ci uz s výberom miesta konania akcie (samotný stred Kosic) ako aj s bezbarierovym vynasanim boxov co je na niektorych akciach dost velky problem. Taktiez samotna miestnost bola velka, stoly perfektne rozlozene, nikto sa netlacil, aj velkost stolou bola nad ocakavania velka.
Ludi sa tam veru na problemy s vodou premlelo dost, kazdy kto odchadzal si niesol prec nejaku pozrnost ci uz z akvaristiky alebo teraristiky. Do buducna by mozno naozaj bolo dobre, ked uz si niekto chcel nieco konkretne vybrat z oblasti akvaristiky ale aj z teraristiky, aby to nejako formou SS, resp. po telefone vopred avizoval, aby ten konkretny tovar mal nejako prichystany, tym by sa nebalili mozno veci a vo vozidlach by neblokovali miesto. Ja som bol s akciou spokojny a tesim sa na dalsie stretnutie.
Obrázok používateľa
RIZLACI
 
Príspevky: 188
Založený: 05 Okt 2006 22:38 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod ujo.plynar » 07 Jún 2010 23:09 pm

Neviete co za rastliny predaval ten pan za 30 centov? Bohuzial nevedel povedat co to je, len ze to ma v akva uz strasne dlho a dost sa tomu dari
ujo.plynar
 
Príspevky: 13
Založený: 25 Sep 2009 13:45 pm

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod arowana » 08 Jún 2010 00:24 am

Kôli povodňovým problémom, som sa zastavil na burze len narýchlo pred jej koncom a tak som nemal žiaľ čas, prezrieť si tovar všetkých predajcov, avšak na prvopokus hodnotím akciu pozitívne.
Je pravdou, že akvaristická časť, myslím konkrétne na ponuku živého tovaru, bola slabšia, avšak ponuka technického tovaru bola na slušnej úrovni.
Prekvapila ma však teraristická ponuka, ktorá bola nadmieru bohatá a so slušnými cenami.

Ďalšie prekvapenie bolo, že napriek tomu, že som nikde nevidel žiaden oznam o akcii / pravdepodobne som nemal šťastie a hľadal som na nesprávnych miestách /, bola účasť návštevníkov celkom slušná.

Organizátori by mohli uverejniť aj nejakú stručnú štatistiku.

Napriek mojej nedôvere plynúcej po predošlých nešťastných pokusoch s kadejakými pseudoburzami v Košiciach, to vyzerá, že snáď pri troške snahy a aj šťastia, bude burzová akva-terra činnosť, obnovená aj na východe.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod Gabriellka » 17 Sep 2010 22:32 pm

zaujimal by ma datum dalsej akvaburzy v kosiciach... vie niekto poradit? rada by som sa prisla pozriet ... vdaka za odpoved
Gabriellka
 
Príspevky: 1
Založený: 17 Sep 2010 22:29 pm

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod Aquanaut » 17 Sep 2010 22:39 pm

:roll: tak to by zaujímalo aj mňa, možno by som dovtedy dopestoval niečo v "rastlinkáriu" :wink: a doniesol tovar na burzu, možno keď sa urodí aj z Gurám a Tetier
( Michalovce Humenné asi ništ :? )
PS: kto má sprosím skúsenosti s organizovaním takýchto akcií prosím ozvite sa mi na pm ohľadom informácie(ako na to :wink: ), nejakú MicroBurzu by som možno pozliepal aj v Humennom ešte pred sviatkami :mrgreen:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod Kubo » 18 Sep 2010 08:23 am

Gabriellka napísal:zaujimal by ma datum dalsej akvaburzy v kosiciach... vie niekto poradit? rada by som sa prisla pozriet ... vdaka za odpoved
NEviem ako to bude vyzerat teraz , no minule tam ziadna akvaburza nebola okrem technickeho tovaru , ktory sa da nakupit uz pomaly aj v potravinach. Jediny kto tam mal ponuku ryb bol Rizlaci. Neviem ako ostatni , no ja si myslim , ze burza je o zivom tovare a nie technike , ktora by tam mala byt iba ako doplnok. Uvidime ake budu ohlasy na nasledujucu burzu , no ja osobne sa tam po predoslom sklamani nedostavim.

Co sa tyka teraburzy o tej sa uz da povedat , ze mala celkom dobru uroven. Takze teraristov potesila urcite. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod laci » 19 Sep 2010 10:43 am

Najbližšia AkvaTetra Košice http://www.akvaria.sk/forum/50-akvarist ... ce-6112010 tuším je to aj tu na akve.

Kubo, nemyslíš , že to organizátor nevie "zabezpečiť", on zorganizuje burzu a kto sa prihlási ten predáva, on predsa nemôže , za to , že sa ako predajca neprihlásil nikto z akva časti. Neviem, ale možno tí čo predávajú v BA nechceli riskovať stratu nakoľko nevedeli odhadnúť záujem u nás v KE, BA má akú takú tradíciu. A čo Ty budeš niečo predávať na najbližšej AkvaTetre?
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod Kubo » 19 Sep 2010 12:06 pm

Nie zatial sa nechystam , mozno v blizkej buducnosti ked toho bude viac.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod Kubo » 19 Sep 2010 12:53 pm

laci napísal:Najbližšia AkvaTetra Košice http://www.akvaria.sk/forum/50-akvarist ... ce-6112010 tuším je to aj tu na akve.

Kubo, nemyslíš , že to organizátor nevie "zabezpečiť", on zorganizuje burzu a kto sa prihlási ten predáva, on predsa nemôže , za to , že sa ako predajca neprihlásil nikto z akva časti. Neviem, ale možno tí čo predávajú v BA nechceli riskovať stratu nakoľko nevedeli odhadnúť záujem u nás v KE, BA má akú takú tradíciu. A čo Ty budeš niečo predávať na najbližšej AkvaTetre?
Laci zorganizovat je to najmenej , teda vybavit miestnost a nahodit to na nejaky termin. Najtahsie je prave pozhanat ludi , ktory by prisli predavat. To , ze sa mu niekto prihlasi sam je jeho plus , no zvysok musi pozhanat on. Ak to neriesi , tak to potom vyzera tak. Raz by som chcel zazit cisto akvaristicku akciu v KE. A ak na to bude cas a dozrejeme na to trosku , tak nieco spolu spiskame. Uz sa o tom na akvastretkach rozpravalo a myslim si , ze by bolo viac ochotnych dusi , ktory by do toho sli spolu. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod skala » 19 Sep 2010 19:24 pm

Kubo napísal:NEviem ako to bude vyzerat teraz , no minule tam ziadna akvaburza nebola okrem technickeho tovaru , ktory sa da nakupit uz pomaly aj v potravinach.


Mily Kubo. Organizator ti iste "dakuje". Skus si predstavit, zorganizujes prvy krat akciu. Pre predajcov je to neznamy teren, ak usporiadatela nepoznaju, hrnut sa nebudu. Potom sa najde nejaky expresivny pravduvraviaci "dobrak", ktoremu by snad aj mohlo zalezat na tom, aby v Kosiciach vznikla dobra, tradicna burza. Mlcat je zlato, skus sa nad tym zamysliet.

Minimalne si to mohol stylizovat miernejsie. Nuz, predajcov so zivym tovarom bolo malo, dufam ze nabuduce sa to zlepsi. Ved napokon akcia bola prvy krat. Drzme jej palce.

Akcia v KE je pod hlavickou AKVATERA. Mozno vam to az tak vela nepovie. Ale jeden z dovodov preco je to tak, je fakt, aby zakaznik mohol ocakavat podobnu akciu (kvalitu) aj v Trnave, aj v BA, aj v KE. Podpora funguje. Nevycucal som si to z prsta, skor tomu ciastocne pomaham. Zelam pekny den, predovsetkym pre organizatorov, pre ludi pre ktorych "skutek neutek". :)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod Kubo » 20 Sep 2010 20:29 pm

Peter , kludne som sa mohol vyjadrit aj tvrdsie :wink: Niesom jeden z tych ludi co si davaju servitocky pred usta. Svoj nazor poviem tak ako to vidim a ako to aj bolo. Neviem ci si si vsimol no viem aj pochvalit. Tak ako som vychvalil akcie v BA a aj v casopise Akvarium , tak mozno raz vychvalim akciu AkvaTera no az ked bude fakt na 100% urovni. A ako si si vsimol na AkvaTere som teraristiku vychvalil uz dost , to co mi tam vadilo bola akvaristika , ktora bola poslabsie , no neznamena to , ze zatracujem organizatorov. Naopak prajem im vela uspechov aby to dotiahli na uroven , ktoru pozaduju aj samotní ludia.

Nemienim tu uz s tebou rozoberat toto dalej , lebo viem , ze sa s tebou rozprava tahsie. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod arowana » 21 Sep 2010 00:10 am

Kubo, zoberme to trošku z druhej stránky.
Na "novú" burzu asi každý chovateľ ,alebo predajca, má väčšie problémy a aj riziko, dopraviť živé ryby, ako terarijné živočíchy a techniku, nakoľko nevie, aká odozva bude zo strany účastníkov.
Možno zimná burza dopadne lepšie.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod trinitysk » 21 Sep 2010 12:15 pm

Vyzera to tak, ze keby Kubo mlcal, pripadne aj zaklamal na priamy dotaz od Laci (vid. hore), tak by sa tu teraz nerozoberal a bolo by vsetko fajn...neprijde vam to cele uchylne?
Inak povedane, nechapem preco sa tu niektorymi este stale riesi Kubo. Bol na neho polozeny dotaz ci prijde (Laci), legitimne a slusne odpovedal a aj zdovodnil svoj nazor. Myslim, ze logicky a bez zbytocnych emocii.
Pre organizatorov: pokial to bolo naozaj tak ako napisal Kubo, skuste kopat najprv do vlastnych radov...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod RadoA » 22 Sep 2010 06:39 am

Nech je to tak či onak, povedzme si úprimne, že v živote je často dôležitý "prvý dojem". Takže ak prvá výstava svojou ponukou odradila akvaristov, ľahko sa môže stať, že na druhú neprídu a potom sa zasa budú sťažovať predajcovia, že nikto neprišiel, načo sa budú sem do KE trepať nabudúce. Ale dúfam, že to takto nedopadne :!: :?:
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod fleiredelie » 24 Sep 2010 17:20 pm

uff, dlhšie som tu nebol tak som nestihol reagovať skôr- ospravedlnujem sa.

Kubo nechcem tu rozoberať debatu o tom, či bola alebo nebolo dosť predajcov. Ak si si všimol na predchádzajúcich stránkach sa tu rozoberalo dosť, koľko predajcov malo prísť, koľko nakoniec prišlo a prečo prišlo/neprišlo. To ja ako organizátor ovplyvniť neviem.

Len ma dosť mrzí, ako sa ku tomu staviaš. Možno tebe sa zdá jednoduché takú burzu zorganizovať. Poviem ti len jedno. Skús to. Potom sa o tom môžme porozprávať. Ja som ju robil prvý krát. Keby si len čo to o tom vedel, možno by si pochopil, že na prvú akciu ťažko presvedčíš predajcov. Nevedia či budú kupujúci. V košiciach sa nič podobné nekonalo už dlhú dobu, je to od západu dosť daleko, a preto každý predajca najprv popremýšľa, či sa mu oplatí tú diaľku merať. Uvidíme, ako sa vydarí táto druhá burza. Dúfam že len lepšie. Ale keby sa všetci predajcovia k tomu stavali tak ako ty viď: otázka:"A čo Ty budeš niečo predávať na najbližšej AkvaTetre?" odpoved "Nie zatial sa nechystam , mozno v blizkej buducnosti ked toho bude viac". Tak ver tomu, že tu žiadna burza ani len nezačne. Prečo? Lebo nikto nepríde a nezačne. Tak len dúfam, že som to začal celkom dobre a bude sa to len zlepšovať. Ak máš nejaké návrhy na zlepšenie, kľudne mi napíš pm.

Ad: Trinitysk - trošku som nepochopil, prečo by som mal kopať do vlastných radov?

Ostatní, Ďakujem za podporu, Dúfam, že jesenná burza konaná 6.11.2010 bude lepšia ako tá prvá.

S pozdravom,
Milan Oselský
Obrázok používateľa
fleiredelie
 
Príspevky: 42
Založený: 05 Nov 2008 21:46 pm

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod Kubo » 25 Sep 2010 18:12 pm

Milan , tou vetou , ze nepridem som myslel v tom zmysle , ze nemam co ponuknut , tak by som tam siel asi zbytocne.

Zacal si to dobre , nevravim , ze to bolo totalne zle , no akvaristov si neuspokojil a uz vobec nie tych narocnejsich. Nechajme to tak , dalo by sa o tom rozpravat a hadat sa kto ma pravdu. Svoj nazor som povedal , niekomu sa moze pacit niekomu nie , no nemyslel som to v zlom. Prajem vela uspechov.

Kubo
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod trinitysk » 25 Sep 2010 21:12 pm

fleiredelie napísal:Ad: Trinitysk - trošku som nepochopil, prečo by som mal kopať do vlastných radov?

Zrejme preto, ze by sa mala riesit v takejto debate skor uroven akva burzy (a hladat sposoby ako ju zvysit) a nie tu riesit nazor cloveka na nieco co evidentne nezafungovalo. Riesit uroven burzy by mal hlavne jej organizator ako garant urcitej urovne...to som tu ale nejako nenasiel...Ty povies ako organizator, ze nevies ovplyvnit pocet predajcov (obrazne povedane "das od toho ruky prec") a nikto sa nad tym nepozastavi. Ale ked tu niekto slusne povie svoj nazor (konstruktivnu kritiku + svoje ocakavania) na nizku uroven, tak sa tu "strhne" diskusia v style "co si to dovolujes"....Verim, ze teraz je to uz jasne, ak nie, tak chyba bude zrejme u teba... :wink:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod Aquanaut » 25 Sep 2010 21:45 pm

:( Je pravdou, že počasie - voda, nepriala akcii a treba brať ohľad aj na to, že nákupná schopnosť obyvateľov je podstatne menšia, do BA prídu aj rakúšania, bratia česi, severania a je tam veľa všakovakých cudzincov, myslím ale, že po Košice a Prešov je to ešte atraktívne na 50-60%, ďalej tma, stagnuje priame dialničné spojenie bez ktorého sa trmácať po cestách "prvej" triedy je so živým materiálom ako cestovať na ťave v karavane púšťou :?
sám by som šiel pozrieť, trochu rozpačito, ale berem fakt, že tam bude viac plazov a teraristov ako akvaristov..hmm, :|
ak by sa mi podarilo splašiť ešte niekoho do auta možno by som doniesol nejakú trošku klasiky z rastlín:
Cryptocoryne lutea
Myriophyllum aquaticum
Ceratophyllum demersum - tej sa u mňa darí potvore :mrgreen:

a aspoň pár kúskov gurám..ak by mal niekto záujem o chovné zvery
ďalej pestujem aj sukulenty z Madagaskaru - skôr by zaujimalo asi teraristov ale su pekné aj ako darček:
Euphorbia tirucalli a Euphorbia Leuconeura
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: AkvaTera už aj v Košiciach

Odoslaťod dusan99 » 26 Sep 2010 18:22 pm

Nech uz bol dovod akykolvek, akvaristicka cast burzy v KE sklamala. Drzim palce, nech sa to zmeni a nech ta predosla neodradila prilis vela potencionalnych zaujemcov z oblasti akvaristiky.
Pocet predajcov sa da ovplyvnit velmi lahko. Napr. akcia: kazdy jednotlivec coby sukromna osoba predavajuca v ramci prebytkov 3 druhy rastlin alebo 3 druhy rybiciek ma cenu za 1/2 stola 0,50€. Alebo v ramci podpory akvaristickej casti kazdy predavajuci rybicky a rastliny ma 1. stol za 1€. Atd. Je predsa jasne, ze ekonomika a politika 1-vej uvodnej vystavy je uplne ina, ako pri rozbehnutom systeme. Pokial tam bude len technika od oficialnych predajcov za ceny kamennych obchodov, akvaristi prestanu chodit. V KE je cca 10 miest, kde dostanu to iste bez "aktivacneho poplatku 1€". Hned cez ulicu je spickova predajna. Ak nebudu rastlinky a rybicky za burzove ceny, nebude ani po 1€ od navstevnikov.
Kamarat je z KE a on uz nepride, ja to mam autom do KE za min 4€ + 1€ vstup. Prist, ci neprist. Tot otazka!
Ale opakujem, drzim palce, potesi ma, ak to bude fungovat!
Obrázok používateľa
dusan99
 
Príspevky: 197
Obrázky: 0
Založený: 04 Mar 2005 15:54 pm
Bydlisko: Košice - okolie

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Chovateľské burzy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.