zaciname ;)



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: zaciname ;)

Odoslaťod aughostino » 28 Sep 2010 20:37 pm

optimum je takych 0,5-0.7W/L to je na tvoj objem 25-35W zalezi od rastliniek ake tam chces mat
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Reklama

Re: zaciname ;)

Odoslaťod Marian.B » 28 Sep 2010 20:46 pm

nemam sajnu s rastlinamy ......pravdepodobne budem chovat zivorodky :) co by si poradil ? rastliny myslim ?
Marian.B
 
Príspevky: 14
Založený: 27 Sep 2010 17:35 pm

Re: zaciname ;)

Odoslaťod Marian.B » 01 Okt 2010 13:13 pm

mam prolem :X vyrabam kryt :X mam hotovy ram iba neviem s cim to olistovat .....mam tu aj nejake ohoblovane dosky..ale neviem ako dorezat 45stup. uhol ? nevie niekto nejaku fintu ?
Marian.B
 
Príspevky: 14
Založený: 27 Sep 2010 17:35 pm

Re: zaciname ;)

Odoslaťod martin_s » 01 Okt 2010 13:29 pm

Priamociarou pilou alebo kotucovou pilou. Ten uhol sa da na nich nastavit...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: zaciname ;)

Odoslaťod aughostino » 01 Okt 2010 14:21 pm

Mozes to odyhovat nalepovacimi dyhami na nabytok. lepia sa zehlickou, no neviem ako to preaguje pri kontakte s vodou. alebo je moznost natriet to farbou na drevo, farebnych variacii je vela.

Niet nad stary dobry stolarsky uhlomer, ceruzku a pilku na drevo ;-)
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: zaciname ;)

Odoslaťod bLiKaC » 05 Feb 2013 10:47 am

zdravím, neviem či poradím dobre lebo zatiaľ to len skúšam akvárium som mal doteraz len z krytom ale keďže som mal stále suchý vzduch v izbe tak som sa rozhodol všetko prerobiť a kúpil som si osvetlenie závesné a musím uznať manipulácia s akváriom je perfektná, vzduch v izbe oveľa lepší.... ale má to aj svoje zápory : dosť často treba dolievať vodu a dávať pozor na to aby si stále len nedolieval treba aj pravidelne meniť lebo vyparuje sa len voda a nie aj chlór tak aby sa tam niečo nestalo ale to nemám vyskúšané lebo to je len moja teória alebo som to niekde čítal to už neviem veru ja sa snažím tomu vyhýbať a aj mením pravidelne ako treba...ďalej asi prach v akváriu ale dá sa to riešiť rôznymi náplňami do filtru... či krevety vyliezajú to hádam nie lebo ich mám len týždeň a jak som si prečítal toto vlákno tak sa toho trošku aj obávam ale uvidím mám tam 4 cm len skla tak hádam nevylezú tie mršky malinké :D no to je asi všetko vidím že sa to tu preberalo 2008 ale hádam to niekomu pomôže...
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.