ozonizator



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

ozonizator

Odoslaťod rado1121 » 14 Apr 2004 06:06 am

ma tu niekto skusenosti s ozonizatorom ? :)
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Reklama

Re: ozonizator

Odoslaťod marian » 14 Apr 2004 06:35 am

Ano mam. Dokonale dezinfikuje celu nadrz. Samozrejme aj filter, ak zostane bezat, alebo sa nasadi, ked je vo vode ozon. Je vhodny pri vonkajsich chorobach. Vnutorne je to horsie, lebo do tela sa nedostane a je aj NEBEZPECNY. Dokaze otravit pri nadmernych davkach. Ja som sa zbavil vdaka ozonu krupicky. Trosku soli, teplota a ozon / obcas/. Nepotreboval som drahe liecivo, ktore mi predavacka vnucovala, lebo vraj teraz krupicka nechce odist a vracia sa. Ma pravdu, bol to aj moj pripad. Bestia sa mi vratila. Nepachala skody, ale mne uberala zo zivota. Ak mam povedat pravdu, tak teplota zostane vzdy limitujuca pri lieceni, ta totizto likviduje a ked som nasadil ozon, tak som ju dorazil. Kura trvala 6 dni a dno som kazdy den odsal. Zvirena voda, ozon , skratka dokonaly ucinok.
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: ozonizator

Odoslaťod rado1121 » 14 Apr 2004 12:03 pm

marian mas nieaky plan ako si zhotovit ozonizator , alebo kde si ho kupil a kolko stal vdaka. :D
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: ozonizator

Odoslaťod marian » 14 Apr 2004 12:56 pm

Ja som si ho zhotovil, lebo som cital o jeho ucinkoch v knihe. Pracujem v strojarskej firme a kedysi pouzivali na kontrolu trhlin metodu s UV lampou. Kedze sa tento pristroj uz nepouziva, tak sa mi vybojka prilepila na prsty. Ked som zistil v akom spektre ziari, bola vhodna tak akurat na opalovanie, tak som obal rozbil a pouzil som len horak co je vo vnutri. Pouzit sa da hocijaky z ortutovej vybojky. Potrebujes tlmivku na W-ataz. Ja som umiestnil provizorne horak do 5 Litrovej flase od zavaranin s skrutkovacim uzaverom. Horak bol upevneny na nom, vyvrtal dva otvory, do jedneho som umiestnil medenu trubku az k horaku a cez druhu mi prudil dnu vzduch. N a trubku som umiestnil hadicku z filtra a filter mi nasaval ozon ktory sa tam tvoril a rozptyloval do vody.
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: ozonizator

Odoslaťod nino_q » 14 Apr 2004 14:07 pm

chcelo by to fotky ;-)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: ozonizator

Odoslaťod gabriela » 14 Apr 2004 14:59 pm

marian napísal: Kedze sa tento pristroj uz nepouziva, tak sa mi vybojka prilepila na prsty.

ejhľa, aj toto robi z človeka záľuba k akvaristike? ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: ozonizator

Odoslaťod rado1121 » 14 Apr 2004 16:51 pm

marian vdaka ,a da sa to zhotovit aj z vysoko napetoveho trafa ktore sa pouziva v televizory? ak mozes sprav nieaku schemu ,nafot a tak ..

a este som zabudol mam neonove trubice tesla day lights co su zac ? nepouzivam ich zatial ,a este mam philips TL-D/33 58W 4600 Im,som ochotny aj predat mam ich dost :)
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: ozonizator

Odoslaťod marian » 15 Apr 2004 06:36 am

Zozeniem fotak a nieco nafotim. Ja uz ten ozonizator nepouzivam, lezi. Bol to len pokus o nieco a vysiel. Dezinfikuje to vodu a je vhodny pri chorobach a pripadne pri vacsom cisteni akvaria, ked staci vybrat ryby a pustit tam ozon, neviem co na to rastliny. Ja som mal vtedy pusteny ozonizator 20 minut a este 10 minut mi filter tahal vzduch z flase. Robil som to vtedy denne. Da sa dezinfikovat akvarium chlorom, lebo savo je vlastne chlor, alebo ozonom. Mne osobne ozon vyhovuje viac lebo vyprcha a splni ulohu. A o to vlastne ide.
Moje skusenosti. Flasa v ktorej som mal umiestneny horak neprepustala UV ziarenie von, lebo ozon sa nevytvaral v miestnosti. Tvoril sa len ked horak priamo ziaril v miestnosti. Flasa je mala a je v nej malo kyslika, takze sa aj malo vytvori ozonu. Potrebuje clovek vela casu, aby otravil ryby. Mozno keby sa nasadil kompresorcek a tlacil dnu vzduch vo vacsom mnozstve, tak by to stihol skor. Horak reze poriadne a vytvara poriadne teplo. Tych 20 minut je asi najrozumnejsich. Ale odhadoval by som prave zaciatok tavenia.
Moj nazor. Ozon je v akvariu prijatelnejsi ako savo. Ale ja by som bol za UV ziarenie na okyslicenu vodu cez lampu a dal vytvarat ozon v mikro davkach z kyslika vo vode.
Rado1121 mozes vytvarat ozon aj "temnym" vybojom, ale ja som to zavrhol a dal som prednost teplu a popaleniu pred kopnutim velmi vysokym napatim.
Velmi som sa rozpisal a nikto rad necita dlhe romany. dakujem tym co to docitali.
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: ozonizator

Odoslaťod skala » 15 Apr 2004 08:44 am

presne tak marian. kazdopadne dlhodoby ucinok ozonu je neprijatelny. Ozon - O3 je jedovaty plyn. Sice sa rozklada na molekuly O2 a oxiduje rozne latky, ale jeho ucinky su velke.

takze ak niekto uvazujete o tom, tak iba ako dezinfekciu, alebo ako UV-cko.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: ozonizator

Odoslaťod marian » 16 Apr 2004 08:48 am

Nemohol som si vypozicat fotak, tak som ten moj aparat dovliekol do roboty a vyfotil to tam. Fotky su umiestnene v mojom fotoalbume, kto ma zaujem, nech si to pozrie.

Obrázok
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.