Defektne ryby



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Re: Defektne ryby

Odoslaťod canart » 13 Apr 2004 22:40 pm

skala napísal:ze tato kombinacia ma rovnaku pravdepodobnost aj u degu cilskeho, aj u opice, alebo nie? )

Nejde o pravdepodobnost, matematicke zakony celkom v zivych systemoch neplatia, to by sa dalo vsetko vypocitat, to by bolo jednoduche.

skala napísal:ale myslim, ze degu a opice su si celkom podobne.

Ja si to teda nemyslim.

Raviolka napísal:Zajímalo by mě ještě, čím je daná ta rozdílná citlivost na inbreeding-depresi.

To by zaujimalo aj mna. Ale myslim, ze na to odpoved zatial neexistuje. To je ako odpovedat na otazku: Preco sposobi urcita davka kadmia tazke poskodenie napr. semennikov kralikov a u mysi nejakej linie sa tieto zmeny neprejavia. Cize preco su napr. rozdiely v citlivosti druhov (cloveka nevynimajuc) na toxicke latky casto tak vyrazne? Pokial sa nezisti rozdiel v metabolizme, nebude znama odpoved, hoci princip fungovania organizmu cicavcov (vstrebavanie, detoxikacia) je rovnaky.
Predpokladam, ze tak nejako to bude aj v pripade odlisnej citlivosti na inbriding depresiu. Ale, ako som uz pisal, nie som genetik a teda nechcem tarat nezmysly. Prekonzultujem to s genetikmi a dam vediet.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Defektne ryby

Odoslaťod Raviolka » 14 Apr 2004 09:42 am

:shock: :lol:
Tak konečně jsi upokojil mojí zvědavost. Žádná odpověď taky odpověď (teda pokud tu správnou neznáme) a já mám tajemství ráda :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Predchádzajúca

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.