Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod IcE » 23 Apr 2007 23:48 pm

Chcel by som sa spytat ake skusenosti mate s tymto vonkajsim filtrom... ci je tichi spolahlvy chcel by som to do 350 l akvarka ak viete o niecom lepsiom alebo niecom podobnom za podobnu cenu tak by som bol rad ak by ste ma o tom poinformovali... dakujem.... :)
IcE
 
Príspevky: 9
Založený: 21 Apr 2007 14:16 pm
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod ?ubo z ?ahanoviec » 24 Apr 2007 00:48 am

Uvažoval som nad nim,nakoniec som kupil Eheim 2228 za 5290sk,bol naplneny molitanom a biokeramikou substrat PRO za 2000sk takže ta cena je skoro porovnateľna s Tetratec -keď maš ktomu dokupiť ešte maplne?Zisťoval som tiež niečo o ňom avšak nikto ti asi nepovie že fachči mu tri roky a je super tichy keďže sa predavaju najviac rok a to su ešte v zaruke .Popremyšľaj,je to na tebe. S pozdravom Ľubo.
?ubo z ?ahanoviec
 
Príspevky: 42
Založený: 12 Nov 2005 23:40 pm

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod julidochromis » 24 Apr 2007 09:03 am

Ja mam doma T EX 600, s cca 450 l nadrzou s T. Duboisi. Som s nim spokojny. Mozno sa trochu zanasa a rychlo mu klesne prietok, ale to sa bude kazdy filter, mam to prerybnene - velmi sa premnozili, a tym mam vela mech. necistot. Ak by si zobral tu 1200, daj vediet, zvazujem ju, pretoze duboisaci musia ist do vacsej nadrze.
julidochromis
 
Príspevky: 12
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 05:52 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod thomas111 » 24 Apr 2007 09:30 am

Mam EX 1200, spokojnost. Mam ho v 375l akva prevazne rastlinnom. Spociatku som bol dost sklamany ked mi pretekal ale to bolo sposobene asi nespravnym zapojenim. Po rozobrati a poskladani slape skvele. A za tu cenu nic lepsie nesplasis. Ma trocha silny prietok pre mna ale da sa velmi dobre regulovat. Dostanes ho s kompletnym prislusenstvom a filtracnymi naplnami. Akurat ze ja som tam dal obycajny molitan. Je troska hlucny ale mam ho v skrinke v izbe kde spim, a moje ucho ho nejako extra neregistruje 8) .
Z mojej strany mozem len doporucit.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod Dzuzepe » 24 Apr 2007 10:30 am

Mam ho asi 4 mesiace, fachci skvele a cez skrinku ho nie je pocut.
Stal nieco cez 4000 sk aj s naplnami. Eheim je o dost drahsi.
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod Ján Pečo » 24 Apr 2007 12:10 pm

mam 1200 ku v 430l akva. Slape ako hodinky. Podla mna je mimoriadne tichy. V izbe ho vobec neregistrujem.
Obrázok používateľa
Ján Pečo
 
Príspevky: 130
Obrázky: 50
Založený: 20 Jan 2007 12:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod thomas111 » 24 Apr 2007 12:17 pm

Ján Pečo napísal:mam 1200 ku v 430l akva. Slape ako hodinky. Podla mna je mimoriadne tichy. V izbe ho vobec neregistrujem.

No to som prekvapeny. Mas ho niekde v skrini? Menil si naplne? Ja som vybral vsetky tie gulicky a kamienky, samozrejme uhlie, aby to menej hucalo ale samotny motor mne pripada dost hlucny tak neviem...
Mas ho na plny vykon? V akom akvarku?
Este doplnim. Ja ho mam asi od polovice januara
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod Ján Pečo » 24 Apr 2007 12:40 pm

V akvarku su af.cichlidy. Je v skrinke ,mam ho asi 7-8mesiacov.Predtym bol v 200 ke. Gulicky som nahradil keramikou. Ostatme naplne povodne.
Obrázok používateľa
Ján Pečo
 
Príspevky: 130
Obrázky: 50
Založený: 20 Jan 2007 12:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod IcE » 24 Apr 2007 15:35 pm

Ľubo z Ťahanoviec napísal:Uvažoval som nad nim,nakoniec som kupil Eheim 2228 za 5290sk,bol naplneny molitanom a biokeramikou substrat PRO za 2000sk takže ta cena je skoro porovnateľna s Tetratec -keď maš ktomu dokupiť ešte maplne?Zisťoval som tiež niečo o ňom avšak nikto ti asi nepovie že fachči mu tri roky a je super tichy keďže sa predavaju najviac rok a to su ešte v zaruke .Popremyšľaj,je to na tebe. S pozdravom Ľubo.
No ten Tetratec ma uz v baleni komplet naplne takze si myslim ze ta cena je good takze Tetratec je uz aj z naplnami za tu cenu...
IcE
 
Príspevky: 9
Založený: 21 Apr 2007 14:16 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod ?ubo z ?ahanoviec » 24 Apr 2007 15:50 pm

Vsadil som na kvalitu,tak som kupil Eheim a chcel som aj tichy filter v čom sa oni vyznačuju,mal som aj Fluval veľmi som s nim nebol spokojny ,netvrdim že Tetratec je zly .
?ubo z ?ahanoviec
 
Príspevky: 42
Založený: 12 Nov 2005 23:40 pm

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod IcE » 24 Apr 2007 19:05 pm

Ľubo z Ťahanoviec napísal:Vsadil som na kvalitu,tak som kupil Eheim a chcel som aj tichy filter v čom sa oni vyznačuju,mal som aj Fluval veľmi som s nim nebol spokojny ,netvrdim že Tetratec je zly .
Aha tak potom dobre no ty si asi investoval raz a poriadne a ja castejsie no uvidime... :) zatim nic nekupujem as v avguste
IcE
 
Príspevky: 9
Založený: 21 Apr 2007 14:16 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod IcE » 24 Apr 2007 19:07 pm

Ján Pečo napísal:mam 1200 ku v 430l akva. Slape ako hodinky. Podla mna je mimoriadne tichy. V izbe ho vobec neregistrujem.
Pocuj a to mas dve hadice nie jednu na cerpanie vody z akvaria a druhu na cerpanie do akvaria tie hadice je jedno kde das alebo musia byt niekde extra napr dole v akvariu alebo v strede akvarka alebo je jedno kde to das ? mozes dat napr vtokovu hadicu napr hore tesne pod hladinu na lavu stranu a vytokovu na pravu stranu ?
IcE
 
Príspevky: 9
Založený: 21 Apr 2007 14:16 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod Dzuzepe » 24 Apr 2007 19:22 pm

na tomto linku si najdes video k instalacii a fungovaniu filtra:
http://www2.tetra.de/tet_internet_impor ... 005%20.wmv
Na vstup aj vystup je len jedna hadica.
Nasavanie je vysko nastavitelne, takze si mozes stanovit vysku nasavania.
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod IcE » 24 Apr 2007 19:42 pm

Dzuzepe napísal:na tomto linku si najdes video k instalacii a fungovaniu filtra:
http://www2.tetra.de/tet_internet_impor ... 005%20.wmv
Na vstup aj vystup je len jedna hadica.
Nasavanie je vysko nastavitelne, takze si mozes stanovit vysku nasavania.
Diky mockrat je to super video... vidno setko dobre a je pekne setko ukazane a povysvetlovane... takze ta hadica co bere vodu musi byt dole oka to som chcel vediet :) skoda ze musi byd tole chcel som tak to urobit aby nebolo vidno ze tam neaka filtracia bude lebo to je akvarium do steny medzy obyvacku a chodbu do tej steny takze bude to trosku blbo vyzerat ale ja to neako skriem do rastliniek napriklad alebo nieco sa uz vymysli som myslel ze aj vytok aj vtok bude hore zeby som to skril kricou doskou... ale nevadiii dik mockrat...
IcE
 
Príspevky: 9
Založený: 21 Apr 2007 14:16 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod lajko » 22 Nov 2008 18:55 pm

Ahojte
Ako vam slape ten tetratec ex 1200,akurat nad nym rozmyslam.Mam 340 l akva.Tetrarec ex 1200 sa da teraz kupit za 3500 sk.Alebo este spekulujem nad eheimom 2028 prof. 2 ,ale ten ak by som chcel do 5000sk by som musel dat doviest z Nemecka.Neviem sa rozhodnut ci objednat tetratec tu ,alebo pootravovat kamarada co pracuje v Nemecku.
Obrázok používateľa
lajko
 
Príspevky: 57
Obrázky: 3
Založený: 20 Sep 2008 13:57 pm
Bydlisko: Velke Rovne

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod Mirenko » 11 Dec 2008 15:23 pm

Ahojte,
ak mam popisat moje skusenosti s tymto filtrom tak to su zial zle skusenosti. Po precitani roznych prispevkov na nete som sa rozhodol pre Tetratec EX 1200. Filter som uz vsak za posledny mesiac musel 2 x vymenit, pretoze vzdy po prvej udrzbe sa zacala prejavovat netesnost. Síce slaba, ale netesnost, (ktora mi sposobila poskodenie plavajucej podlahy, zatecenie stien v byte pod nami, atd.)
Podla vyjadrenia dovozcu to nie je v poslednej dobe ojedinely pripad - vraj sa jedna o vadnu seriu vyliskov plasta filtra. Po konzultacii s dovozcom som radsej doplatil a zobral som FLUVAL 405. Zatial spokojnost, ale je to len par dni co mi bezi takze uvidim.
Mirenko
 
Príspevky: 1
Založený: 07 Nov 2008 16:51 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod odys07 » 11 Dec 2008 17:38 pm

Zohnal som EX 1200 za 2500,- SK :roll: zabehnutý! Mám 240 L akva a som spokojný. Mal som Eheim classic ale na menšom akvarku a ten vrčal, vibroval,zavzdušňoval sa a tak. EX 1200 je silnejšia, neporovnateľne tichšia a dobre sa sňou manipuluje. Regulácia prietoku nezaťažuje motor.Zatial bez závad 8)
Obrázok používateľa
odys07
 
Príspevky: 62
Obrázky: 58
Založený: 26 Sep 2008 13:29 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod Peter2 » 14 Dec 2008 11:48 am

Kupil som Tetratec EX 1200 ku 500L akva, zatial bezi 3 tyzdne a ziadne priesaky,a lebo ine problemy som nezaznamenal a to ho kontrolujem skoro kazde rano, je fakt tichy, ked takto pojde dalej tak maximalna spokojnost.
Obrázok používateľa
Peter2
 
Príspevky: 9
Obrázky: 29
Založený: 16 Nov 2008 01:02 am
Bydlisko: Poprad

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod lajko » 21 Nov 2009 23:24 pm

No kupil som ten Tetratec EX 1200 uz ho budem mat skoro rok a zatial ok slape pekne.Zo zaciatku ked som ho kupil zdalo sa ako keby dobre netesnil sem tam kvapka,potom som na to prisiel ze ked sa cisti pri oplachovani vrchu sa voda niekde dostane pod vrchnu krytku a po zaklopeni este vykvapkava moze sa zdat akoby presakoval ale je to len zbytok vody ktora je pod krytom a neda sa utriet. Inak vsetko v poriadku.
Obrázok používateľa
lajko
 
Príspevky: 57
Obrázky: 3
Založený: 20 Sep 2008 13:57 pm
Bydlisko: Velke Rovne

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod Ree3 » 26 Júl 2010 21:34 pm

Tak pridam aj ja svoju skusenost. Uz pri prvom spojazdeni presakoval, ale po case prestal tak som si nahovaral, ze kym si to sadne no a po troch mesiacoch(kupeny koncom marca 2010) uz voda striekala spod hlavy ako z vodovodu :twisted: :twisted: :twisted: a tak isto prestal tesnit vypustaci ventil. Tak isiel na reklamaciu. dnes dosiel zatial ide ako ma, ale keby som si mal vybrat uz nikdy vice Tetratec :twisted: :twisted: :twisted:
PS: Este jedna vec kym so mal tento filter na hladine bol vzdy bordel, take malinke ciastocky, noa kym bol v oprave mal som zalozny aqva fan a pri tom hladina ako kristal. Dnes spusteny "opraveny Tetra tec" a hladina je zas ako prasa x-krat som to stahoval novinami pomohlo to tak na 1-2 dni. Pri atmanovy (zlaty Atman 2228 :angel: ) som podobny problem nemal .a teraz otazka moze nie co vypustat do vody tetra tec? Mam to poslat na dalsiu reklamaciu pri tejto som im to vravel, ale vraj to vsetko vymenia a bude ok. UZ ma ide ....
dikes za odpovede...
Ree3
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 03 Máj 2006 23:01 pm
Bydlisko: rbk

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod chikito » 25 Sep 2010 21:40 pm

Ja som kupil starsie akvarium a mal som k nemu Tetratec 1200. Samozrejme pred zapojenim som filter vycistil a po zapojeni tiez. Nemile prekvapenie nastalo, az ked som ho spojazdnil. Pretekal a poriadne. Hlava od hadic totiz vobec netesnila. Nepomohla ani akva vazelina a ked som uz rozmyslal nad "hrubsim" tesnenim, tak som rezignoval a objednal novu hlavu. Myslim, ze sudruhovia sa poucili, lebo nova hlava ma dvojite tesnenie, cize dve gumicky za sebou. Od vtedy je sucho. Je aj relativne tichy a ten povlak na vrchu mam aj ja. Naplne su origos. Inak spokojnost.
chikito
 
Príspevky: 1
Založený: 25 Sep 2010 21:31 pm

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod jojik1 » 02 Okt 2010 13:33 pm

Co dodat Tetra nie su zle filtre mam 700 a 1200 a prave ta 1200 mi tiez zacala slzit dal som ho do vedra lebo som potreboval nech sa zabehne nahradny filter a paradox po asi tyzdni prestal tiect mal som uz kupene aj nahradne tesnenie zatial je to v pohode este dodam ze filter bol cisteny viac krat takze by som presekol tesnenie nehrozi lebo 700 bezi cca 2 roky a 1200 cca 1,5 roka za ten cas boli otvorene niekolko krat a v pohode ono zalezi na kuse ono znacka je znacka,ale nikto nieje dokonaly.
jojik1
 
Príspevky: 46
Založený: 14 Jan 2008 14:29 pm
Bydlisko: Puchou

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod Rigino » 31 Okt 2010 08:49 am

IcE napísal:Chcel by som sa spytat ake skusenosti mate s tymto vonkajsim filtrom... ci je tichi spolahlvy chcel by som to do 350 l akvarka ak viete o niecom lepsiom alebo niecom podobnom za podobnu cenu tak by som bol rad ak by ste ma o tom poinformovali... dakujem.... :)


vieščo ja mám 480l akva s filtrom pod akva samozrejme... je dobrý, ja osobne som pozmenil poradie kontajnerov (spodný kontajner je čistý molitan a až nad nám je bioločické filtrovanie)a namiesto keramiky som dal sera siporax... nejaký extra rozdiel neregistrujem. Osobne sa mi nepáči že molitan je taký strašne hrubý a tak som do vrchného kontajneru dal asi 1.5 kg filtračnej vaty :D odvtedy filtruje úplne perfektne. silný prietok ureguluješ ventilmi na vstupe/výstupe. hlučný nieje len z neho musíš dostať všetok vzduch čo je dosť ťažké. Ak by ťa napadlo dať do nasávacej trubice ešte tlačné čerpadlo ako mňa tak to radšej nerob :o , je to blbosť filter potom nestíha a aj mechanický bordel prejde do výtoku. Ja som nahradil aj hadice za umelohmotné trubky... sú lepšie, tak isto aj nasávanie a výtok je z toho istého matrošu. Osobne som velmi spokojný len uvažujem nad zmenou za akváriový filter pod celým akva... v mojich podmienkach by to bol lepší prístup a z hlavného akva by sa stratila všetka technika... mňa stál cca 110 eur takže je to asi to naj na trhu...
Rigino
 
Príspevky: 10
Založený: 20 Feb 2010 12:18 pm

Re: Ake skusenosti mate s Tetratec EX 1200 INFO...

Odoslaťod Tetratecex700 » 19 Máj 2012 14:23 pm

Máme asi 400l akvárium, a tento filter máme asi 2 roky (tetratec ex 700). Doteraz s ním neboli žiadne problémy boli sme s ním max spokojný, ale po vyčistení filtra sme objavili ečakanú závadu. Voda pretekala z hlavy filtra. Už pred tým sme mali v skrinke pod akva vodu ale nemysleli sme si že to bude niečo vážne, veď sa to stalo asi iba 2x počas 2rokov. Tesnenie hlavy sme upevnili, hadice niesú zlomené, všetko je zložené ako má byť a po viacerých kontrolách sme na nič neprišli, no stále preteká viac. Sú to také kvapky spoza ručnej pumpy, kohutovej hlavy a uzáverov po bokoch. Nevieme či ho máme zahodiť a rovno kúpiť nový... :). Prosím ak máte niekto nejakú radu pomôžte mi :wink: . Ďakujem.
Tetratecex700
 
Príspevky: 2
Založený: 19 Máj 2012 14:15 pm

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.