Akvarium romik3211



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 23 Sep 2010 20:15 pm

750l/h prietok ti na 230 l akva staci bohate. Ak porovnavas tak lepsie je logicky s vacsim filtr.objemom a dostatocnou vykon. rezervou...ja ju mam tak o 300l/h-500l/h viac ako cisty objem vody v akva. Eheimy Ecco ja moc nemusim...v tomto som zastanca klasiky (Eheim classic) pretoze plnia perfektne svoj ucel, nema sa tam velmi co pokazit, su tiche a pomer cena/vykon je najlepsi. Z tych modernejsich, kubickych Eheimov mam dobru skusenost s radou Prof a Prof II (u Prof II tam su obcas problemi pri verzii Thermo s aretacnym kolieskom na nastavenie teploty).
Ucinnost eheimu bez problemu (nakoniec aj u Fluvalu ked slape ako ma..). Filracne materialy (tie Bio) tam nevidim extra rozdiel, pouzivam ako Eheim tak Seru tak JBL...viacmenej podla toho co som mal po ruke/co som videl v obchode a na co ma nahovorili kolegovia akvaristi...:-) Z mechanickych casto pouzivam aj filtren ci biomolitan (5cm hrubka, rozne zrnitosti). Davat za Eheim "spongiu" tie peniaze mi neprijde rozumne...tam uz ide naozaj o znacku. Dost sa mi ale osvedcili filtracne vlozky od eheimu z takej tej umelej vaty (po nemecky Filtervlies)a nedam dopustit na JBL Symec micro.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod romik3211 » 23 Sep 2010 22:23 pm

zdravým :) sa to tu rozbehlo aspon viem do čoho ísť ak sa rozhodnem pre večšie akva :wink: ina už som si zaobstaral nový filter... konkretne TetraTec IN 400 :) neni to bohviečo asi ma trošku vyzauškujete :D ale myslím že do mojho akva je akurat a má viac filtračnej hmoty (molitanu) pri čom polka je s menším a polka s večším pórovanim :)... ak môžte vyjadrite sa k tomu :) ale ak by som ešte dodal moje prvé zistenia že je odosť výkonnejší ako ten fan :D dosť mi to rozvýrilo rastlinky :D takže som mu musel ubrať :) jedíné čo by sa dalo vytknúť je asi to vzduchovanie ktoré nestojí asi za nič :| pretože aby fungovalo musí byť najviac 1cm pod hladinou a nad nou musí vyčnievať taký 3cm kusok hadičky ktorá vydáva dosť čudné zvuky :D ale neni to problém aspon si myslím :)
romik3211
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2010 13:17 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 23 Sep 2010 22:42 pm

Romik asi tak, ze je to urcite lepsie ako ten polsky fen.. :)
Vzduch tam nepustaj, neviem preco to robis, radsej tam daj nejake rastliny este...nejake mensie - stredne velke echinodory, (kludne aj dva-tri mensie, pripadne jeden stredne velky), pripadne akukolvek krypt., egeriu,hygrophilu...stale to vyzera tak nedokoncene a neurcito...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 23 Sep 2010 23:14 pm

mam pocit ze ten zvlastny zvuk ti tam robi to ze na tu hadicku na koniec si nedal regulovatko :-) Ak nebolo v baleni co tedy pochybujem ked tam bola hadicka :-) tak sa da kupit v obchode za par centov. A ten smiesny zvuk zmyzne. Ale ako napisal kolega vyssie, netreba ti vhanat vzduch.
HASEMANIA_NANA
 

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod romik3211 » 02 Okt 2010 18:40 pm

prosim vas :) bude vela na moje akvarium ak tam dam dve 18W trubice??? dakujem za odpovede :)
romik3211
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2010 13:17 pm

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod noiseless » 02 Okt 2010 18:53 pm

taktiež mám fan mini v akváriu, mne to na tých 16l celkom stačí, ale ak si mám predstaviť ten filter v 54l akváriu (ako to uvádza aj výrobca) tak to nie je celkom pekná predstava :)
Jediné čo je na nich pozitívne je cena ... a to že sa dá nasadiť veľký molitán na čerpadlo ... inak by som už do toho filtra nešiel :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod MAUceu » 02 Okt 2010 21:37 pm

HASEMANIA_NANA - ktore JBL mas na mysli?
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 02 Okt 2010 21:46 pm

jaj aka bola otazka? aj som to zbezne prebehol naspat ale nejak sa nechytam,JBL? co konkretne myslis? vzduchovac, filter ci trubice? bo toto vse som tu uz spominal :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod trinitysk » 03 Okt 2010 12:16 pm

romik3211 napísal:prosim vas :) bude vela na moje akvarium ak tam dam dve 18W trubice??? dakujem za odpovede :)

Bude to absolutne v poriadku, pri svetelne narocnejsich rastlinach bude treba pridat este jednu, ale 36W je teraz dobry zaklad....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Poraďte mi prosím

Odoslaťod romik3211 » 03 Okt 2010 12:37 pm

trinitysk napísal:
romik3211 napísal:prosim vas :) bude vela na moje akvarium ak tam dam dve 18W trubice??? dakujem za odpovede :)

Bude to absolutne v poriadku, pri svetelne narocnejsich rastlinach bude treba pridat este jednu, ale 36W je teraz dobry zaklad....

diki toto som potreboval vedieť :)
romik3211
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Feb 2010 13:17 pm

Re: Akvarium romik3211

Odoslaťod camo » 08 Jan 2011 22:47 pm

Zdravím!
Zakladám akvárium a tak čítam čo sa dá a dosť ma táto téma zaujala.
Mám Fluval U3 (42e) ale vrčí. Tu niekto spomínal, že To je u nich dosť časté a že sa aj dosť kazia(to by som nechel riskovať). Chcem sa spýtať, či sa tu nenájde niekto kto by predal nejaký ojazdený Eheim do 100l. Niekto kto tu má dobré, časom preverené meno. Nech mám aj nejakú istotu o tom čo kupujem. Neviem, či mám šancu, ale za pokus mi to stojí...
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Re: Akvarium romik3211

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 09 Jan 2011 13:46 pm

camo :----- Fluval U3 ti huci? no nevoem az tak kryticke to zas nieje, mal som moznost vyskusat Fluval U1,2,3 aj 4. A Do 100L akvarka ti je U3 vela, U2 je tak akurat, mam ho v Aqvarku i ja. je fajn,U3 je moc moc silna na 100L akvarko. a ano eheim je fajnovucka znacka :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: Akvarium romik3211

Odoslaťod camo » 09 Jan 2011 14:00 pm

Aj mne sa zdá, že by stačila tá U2ka. A možno by sa pri výmene vyriešilo aj to vrčanie...

PS:Sorry že tu spamujem som si myslel, že to je moja téma o zakladaní akvária. Mne ide o to, či niekto nemá ten ojazdený Eheim do 100l.
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.