Fyrybkova 112L buducnost??



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 04 Okt 2010 20:12 pm

Zdravičko,
som tu nova, s akvaristikou len zacinam (citajte - ta trapka zatial nema ani akvo), a chcela by som sa s vami poradit ohladom prvých krokov (citajte - uz ju i priatel poslal do paze bo je moc otravna :D).
snad si zatial rozumieme, dalej to bude uz len horsie a horie.. :lol: :cry:

takze k teme:
paci sa mi set diversa startup 80 ---- a tu je kamen urazu. respektíve to ani nieje kamen, podoba sa to skor na balvan.. na tomto fore citam ze okrem akvaria (tej sklenenej časti) stoji vsetko ostatne za houby..
akvarium planujem mat v mojej izbe kde i spim, takze hlucny filter nepripada do uvahu. takze silno uvazujem nad externym znacka tetratec (typom sa nezapodievam zatial). ale ked by som chcela externy tak co s tym krytom co je v sete?? nielen ze ma poddimenzovane osvetlenie(2 x 18 W, tušim T8), este to mam rozvrtat kôli hadiciam na externy filter? (a zaruka co?? :shock: ) a ten zabudovany filter zo setu vraj vodu tlaci ako „centrifuga“.. :?
zrejme mate pocit ze som si prave sama sebe odpovedala dost jasne.. ale ked zoberiem do uvahy ze predsalen zacinam.. :oops:
Mimo to, ak si kupim hole akvo, a externy filter – kde zozeniem dobry kryt? Ja sama si na kryt netrufam, moj drahy by si aj, ale priznajme si to – odbornik je odbornik, a kto by stál o priškvareného priateľa :dead:
Uz asi mesiac stale vysedavam na tomto fore, cucam informacie :kiss:, chodim do kniznic, preliezam akvashopy, citam casopis akvarium (cca 2 cislo, ide mi to pomali)ale stale mi nekto radi nejaku blbost.. (vid mama: sak na noc vypni filter a bude.. :angel: ) takze mam taky pocit ze mi mozno poradite lepsie :)

Akvarium chcem min. 90L, svetlo cim lepsie (pre sladkovodne akvarium i s narocnejsimi rastlinkami), rybky –
bojovnice 1xM, 1alebo 2xF,
prisavniky 1xM, 1xF
neonky 6 až 10 ks
black molly .. stale zvazujem ako by sa znasali s bojovnicami :)
krevetky red cristal – ale len zopar (ak sa budu znasat so spolubyvajucimi)
a slimacika Neritina natalensis / neritia zebra – kedze budem mat avko pri stene kolmej na “okno“- nech mi popapka riasy. Teda aspon dufam ze ich budem mat, bo tato kraska vraj nepapa nic ine..
rastlinky zatial moc neriesim, resp. mam zhruba predstavu co chcem, len by to chcelo hodiny prezatania obrazkov a na to teraz nemam zial cas.. :(

takza asi takto zatial

P.S. Fyrybko je moj samcek bojovnice pre ktoreho chcem vacsie akvo, bo chudak sa "rozbehne" ze si zaplava, a bum! ..stena akva :D a mimo to by sa mu hodila slecna ;D
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod trinitysk » 05 Okt 2010 14:08 pm

Ja sa priznam, ze reagujem uz iba z 2 dovodov..1. je to napisane velmi pekne a milo :-) 2. zacala si si nieco uz aj studovat a nejdes do akvaristiky odzadu..Cim viacej budes citat, tym lepsiu budes mat predstavu co vlastne chces a ako to ma vyzerat a hlavne co to bude znamenat pre teba a to akvarium...Takze citaj aj nadalej ;-)
Podobnych tem a otazok ktore mas je tu kopec ale pozri si tuto zariadenie-pre-300-l-akvarium-detailne-t11293.html?hilit=detailne
...ide o zalozenie akva od zaciatku...aj ked je vacsie ako to co chces ty, tak je tam vela spolocnych bodov...ak by si niecomu nerozumela alebo chcela sa na nieco spytat co tam nenajdes tak sa konkretne opytaj...
a teraz pre tvoju zaujimavost si mozes pozret aj tu holubnik-330-l-t11422.html ako to akva teraz pokracuje vo vyvoji...
pekne citanie a vela zdaru!
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod boss941 » 05 Okt 2010 16:18 pm

1.kryt na akvarko neni problem kupis si neonove trubice a vyrobis si kryt-mozno si povies ze ten kryt sa neda vyrobit ale da sa to len treba chciet-svietit treba apon 10hodin...2.externy filter je lepsi hoci je aj drahsi ale je velmi tichy takze ja odporucam externy filter...3.filter musi bezat nonstop...4.black molly a bojovnice si nebudu ublizovat ja ich mam takto tiez a neni ziaden problem...5.rastlinky ked chces mat narocnejsi tak musis mat dobre osvetlenie...je to fakt milo napisane ako hovory trinitysk je dobre ze si aj nieco citas a chces toho vediet co najviac
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod aughostino » 05 Okt 2010 16:58 pm

OT:
boss941: cim viac citam tvoje prispevky tym viac som zvedavy na tvoje akva. taka otazocka, nehodis na forum foto?
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod boss941 » 05 Okt 2010 17:22 pm

aughostino napísal:OT:
boss941: cim viac citam tvoje prispevky tym viac som zvedavy na tvoje akva. taka otazocka, nehodis na forum foto?



neviem ako mam pridat foto :| ...a ja mam 2 akvarka :pivo: :wink:
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod martin_s » 05 Okt 2010 17:29 pm

Foto pridas do osobneho albumu jednoducho. Kliknes na "ovladaci panel pouzivatela" - "galeria" - "sprava osobnych albumov" - "pridat obrazok". Obrazok musi mat sirku max. 1600 a vysku max. 1200 px a velkost max. 300kb (upravis to v ktoromkolvek editore). Navod je popisany myslim aj v niektorej teme. Tolko k OT.

Poprosim drzat sa temy.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod boss941 » 05 Okt 2010 17:32 pm

dik casom ho tam pridam teraz nemam vela casu
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 05 Okt 2010 21:12 pm

Dakujem snazim sa :D ale nie, vazne.. priznam sa aj ja som zacala s akvaristikou odzadu a veru olutovala som to. Ked mi umrela prva rybka bolo mi z toho bolo priserne.. :dead: :cry:
takze studujem, zistujem, patram a vymyslam ako to zariadit pre mojho terajsieho zverenca Fyrybka tak aby mu bolo co najlepsie :)

trinitysk -
dakujem za linky na temy uz sa aj idem do nich pustit "cucat" :kiss:

boss941 -
1. pozistujem ake su moje moznosti = material a elektrikar v rodine :D
2. dakujem!
3. viem, mamu som nebrala vazne :lol: precitala som si temu kde uz o filtroch pisali, takze zhruba viem co ma caka, len si este prestudujem vsetky mozne naplne co sa do toho daju vocpat :)
4. ani nevies ako si ma potesil/a :D
5. rastlinky, ako som pisala, zatial neriesim, ale ako sa poznam tak to budu, pravdaze, velmi narocne kusky.. :roll:

este raz dakujem!!! :angel:
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod boss941 » 06 Okt 2010 06:50 am

nemas zac...ved sme tu nato aby sme radili zaciatocnikom
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 26 Okt 2010 12:16 pm

takze, 112L padlo, mam objednane akvo (uz asi dva tyzdne):
- o rozmeroch 80x30x40 - 96L. http://www..akvariumonline.sk/product.ph ... oduct=3585 predpokladam ze zariadene akvo bude mat cca tych 90L.
- k tomu filter TetraTec EX 600 - http://www..akvariumonline.sk/product.ph ... oduct=1530
- ohrievac s termostatom http://www..akvariumonline.sk/product.ph ... oduct=2446
- mam strk, jeden druh ale 2 rozdielne velkosti kamienkov
- kryt mi vyrobi tatko :D s tym ze by som tam chcela 2 az 3 T5 trubice (tusim maju okolo 50 cm a 24w).

co myslite, moze zatial byt? ten osvetlenie chcem spravit na 3 trubice, ale s tym ze jedna sa bude moct dat v pripade potreby aj vybrat :)) alebo je 3 malo? :D ano ano, citala som temu o osvetleni, ale pravdaze sa v tom moc nevyznam.. a 0,5W na 1L poznam, ale to znamena ze potrebujem na 90L cca 45W. ale kedze by som chcela univerzalnejsi kryt (ked si nahodou zmyslim ze chcem rastlinky velmi narocne na svetlo :wink: ) tak neviem ci by nebolo vhodne tam dat aj 4 alebo 5 trubyc (tolko kolko kryt a rozostupi medzi trubicami dovoli :D) pretoze by som chcela mat akovarium riadne zarastene.. no proste.. :D:D:D:D:D

momentalne citam vela o zabiehani a rozhodla som sa zabehnut akvo asi tak na 1 mesiac bez ryb.
- Vyumivam strk v horucej vode ( nie, prevarat ho nemozem, nemam na to miesto :D),
- koren pekne namocim cca na den/dva do uz predom odstatej vody,
- taky krasne cisty strk potom nasipem do akvaria a zalejem par cm vodou. (Moze byt ta voda z vodovodu alebo musi byt tiez ostata?)
- Potom dalsi den nasadim par rastliniek (len par, pretoze kryt este nebudem mat, cakam na to aby mi to akvo doslo aby som mala presne rozmery)
- Vlozim koren
- Zalejem vodou a zapnem filter :)

a este, kamaratka mi tvrdi ze na zaciatok potrebujem nejke chemikalie na rozbehnutie akva a filtra. Ma pravdu? Ja moc chemikalie nepodporujem teda.. potrebne baktérie sa vo filtri za ten mesiac vytvoria, nie?

neskor pripojim aj nakres akvaria :)))

skuste si somnou o tomto podebatovat, v mojom okoli mam len tu kamaratku co ma akvarium, a nemam sa s kym o tom pobavit :DD

dakujem!!!
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod maxxx01 » 26 Okt 2010 12:42 pm

Čo sa týka chémie, dokopy žiadna nie je potrebná. Ak máš veľa peňazí nazvyš, môžeš niečo kúpiť, ale je to v podstate zbytočné. Musí to ísť aj bez chémie, kedysi žiadna taká chémia nebola u nás k dostaniu a akvárka sa zakladali a prosperovali jedna radosť, sám si ešte pamätám na tie časy. To skôr len výrobcovia vo svojich propagačných materiáloch vsugerúvajú ľuďom dojem o nevyhnutnosti ich výrobkov, ale pôjde to aj bez toho.
Ak kúpiš premytý štrk z akva predajne, nemusíš ho ani prevárať, aspoň ja som to nikdy nepreváral a nikdy sa nič nestalo. Ak je nepremytý, premyjem si ho sám za pomoci tečúcej vody a sitka. To je všetko. (Prevarím si akurát kamene ktoré tam idú ako dekorácie, ktoré som si sám nazbieral v prírode) Koreň premyjem pod tečúcou vodou a to je opäť všetko, a dám ho rovno do akvárka. Ak je nadnášaný vodou, priťažím ho kameňom, kým nenasiakne viac a nestane sa tak ťažším. Je pravda, že zo začiatku to púšťa výluhy (a sfarbuje to vodu do hneda, akoby čajovo), ale to mi vôbec nevadí, dokonca to niektorým druhom rýb robí dobre.
Voda, ktorú pre začiatok naleješ do akvárka, nemusí byť odstáta, veď ti odstojí v akváriu. Ryby tam ešte aj tak dávať nebudeš, čiže bude to mať času a času odstáť.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Holubar » 26 Okt 2010 12:47 pm

ja len k zopar bodom:
- strk staci kludne v studenej vode, preprat 2-3x, aby si zneho dostala maximum kalu a necistot
- korenu nestaci 1-2 dni, on potrebuje niekolko tyzdnov, aby nasiakol vodou a ostal stabilne pod vodou. Ja som s tym mal dost problemy, korene mi niekolko krat vyplavali a vytrhli aj dost rastlin zo strku. Taktiez niekolko tyzdnov pustalo biely sliz, co nevyzeralo najlepsie
- voda z vodovodu nemusi byt odstata ak tam nemas zivocichy, trinitysk mi odporucil davat studenu.
-chemiu na zaciatok netreba. Namiesto toho za tie peniaze kup radsej nejake zakladne testy, aby si vedela, aku vodu mozes rastlinkam ponuknut.
-rastlinky potrebuju svetlo, takze to cele sprav, az ked budes mat k dispozicii kryt s osvetlenim.
-na zaciatok odporucam vacsie mnozstvo menej narocnych rastlin - vyhoda je, ze to byvaju tie najlacnejsie. Cize vela egerie, valisnerie, hygrophily...

Mne teraz bezi 5ty tyzden od zalozenia, plavaju tam uz prve rybky (SAE) a vsetko je v poriadku. Rastlinky sa uchytili a postupne zacnem menit menej narocne za tie krajsie a dotvarat layout. Drzim palce
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 26 Okt 2010 12:48 pm

takze bez chemie, strk mam z akva predajne (resp. nejaky chovprodukt) takze ho len preplachnem (istota je gulomet), koren rovno do vody.
ok, ok, usetril si mi vela casu a namahy ;)
dakujem!
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Vlado21 » 26 Okt 2010 12:49 pm

K tym neon-trubiciam: ono to dost zalezi na tom, ake rastliny chces mat v akva. Ja mam teraz na svetlo menej narocne druhy a pri 2xT8 trubiciach (Aqua Glo a 865 od Philipsu) na 100l objemu rastliny pekne rastu (po prihnojeni a CO2 sa chyta aj hygrophila, ktora dlhsie zakorenuje a vyzaduje si asi aj viac zivin). Ak chces pouzit T5ky a neplanujes pritom pestovat nejake zelene exoty, extremne narocne na svetlo, 3 ks by mali na 90l bohate stacit...

Este ku korenu, ten by som pre istotu prevaril (aspon 20-30 min.) a nechal ho odstat vo vode mimo akvarka aj tyzden (vodu kazdy den vymienat). Koren byva z roznych druhov dreva a roznych lokalit. Niektore farbia vodu este aj tyzdne po vlozeni do vody... Je najlepsie zistit prip. problemy, este ked je koren mimo akva. A (min.) tyzden karanteny je na to tak akurat...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 26 Okt 2010 13:07 pm

takze.. pokial budem cakat na kryt ( do ktoreho stacia 3x T5 trubice) tak dam koren luhovat sa do akvaria (nezariadeneho, to len aby sa nasal, pretoze nemam inu nadobu kam by som ho dala, ak neratam vanu, ale to by ma spolubivajuce zabili.. :D ) prevarit ho zial nemam kde..
a az ked mi pride kryt (co odadujem na dva tyzdne najmenej) tak zacnem zariadovat.. moze byt? :)
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Giftzahn » 26 Okt 2010 13:13 pm

@cassidy: no "strk" staci riadne preplachnut ... studena voda to spravi tiez :mrgreen: ...ono na druhej strane nejdes zarabat beton ..cize sa kludne sa poobzeraj po nejakom vhodnom substrate ..napr. floran filtus, jbl manado, ada substraty atd. ....

ono to slovo strk mi nejako strasne evokuje presne to co som onehda hadzal do miesacky po lopatach .... chrbat s toho lopatovanie udesne bolel ale betonik bol celkom fajny :wink:

co sa tyka korenov tie je nutne podla druhu dreva mocit vo vode aj viac ako dva dni ... aby potom v akva zbytocne neplavali ...

ono navrhoval by som mozno nasledovny postup: akva oplachnes vlaznou vodou ... postavis ho na vyhliadnute miesto ... idealne je pouzit nejaku podlozku , napr. polystyrenovu dosku .... potom "supnes" substrat, kamene, korene ...cize si vytvoris podla vlastneho vkusu nejaky ten "hardscape" ... ked si spokojna mozes zacat sadit rastlinky .... potom "zalejes" vodou ...ale pozor nerobis polievku ... :mrgreen: cize vodu liat opatrne ... voda z vodovodu je uplne ok ... zapnes osvetlenie, filter a nechas aspon 4 tyzdne akva zabiehat ... mozes aj 8 nic zle sa nestane ... filtrik bezi 24h, svetlo si svieti zo zaciatku napr. 5-6 hod. a pomaly kazdy tyzden pridavas 1 hod. .... tak aby koncom doby zabehu osvetlenie ficalo aspon tych 8 hod. - 9 hod.

chemiu nepotrebujes ...ale samozrejme pokial chces v casoch zlej hospodarskej krizy podporit vyrobcov akva-chemie .... nevahaj a nakupuj ...

a hlavne nic neriesime hrrr, uraaaa, ratttattattta, zbrklo ...nikam sa neponahlame ... potom sa to cele urcite podari ... trpezlivost ruze plodi ze ano :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 26 Okt 2010 23:55 pm

Giftzahn - ono ja ten strk uz mam :D je to aqua štrk - prírodný kremicitý akváriový štrk. odporuca sa preplachnut horucou vodou (odporucat sa toho teda moze :D) mam 1x10kg 1 - 3mm, a 2x10kg 4 - 8mm..

ako spravne dievca z dediny som okrem krmenia prasiat taktiez vyskusala hadzat strk do miesacky.. veru, nebolo mi v tom momente vsetko jedno :D ale istotne viem, toto do betonu zaista nepridavaju ;)

akvarko planujem uz 2 mesiace minimalne.. strk a koren mam kupeny len preto, ze mi internetovy obchod tvril ze mi akvo pride do 48h.. a to uz cakam druhy tyzden :((( u mna ziadne hrr hrrr, a ani ratatata (hoc nejake to buch buch mozno bo som sekera :D), lebo viem ze by to mohlo stat zivot mojich buducich rybiek. a to mi za to ratatata nestoji :)
s akvarkom mi pride este aj gumena podlozka, a este pod nu (medzi podlozku a skrinku) dam sadrokartonovu dosku.

nie, chemikarov podporovat nemienim, to radsej investujem niekam inam :D :D napr. do osvetlenia.. len skoda ze mi tatko odmieta vyrobyt kryt dokial nemam akvo.. ach jaj, no sco si ja uz pocnem.. :D :D
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Giftzahn » 27 Okt 2010 07:35 am

Cassidy napísal:Giftzahn - ono ja ten strk uz mam :D je to aqua štrk - prírodný kremicitý akváriový štrk. odporuca sa preplachnut horucou vodou (odporucat sa toho teda moze :D) mam 1x10kg 1 - 3mm, a 2x10kg 4 - 8mm..

ako spravne dievca z dediny som okrem krmenia prasiat taktiez vyskusala hadzat strk do miesacky.. veru, nebolo mi v tom momente vsetko jedno :D ale istotne viem, toto do betonu zaista nepridavaju ;)

akvarko planujem uz 2 mesiace minimalne.. strk a koren mam kupeny len preto, ze mi internetovy obchod tvril ze mi akvo pride do 48h.. a to uz cakam druhy tyzden :((( u mna ziadne hrr hrrr, a ani ratatata (hoc nejake to buch buch mozno bo som sekera :D), lebo viem ze by to mohlo stat zivot mojich buducich rybiek. a to mi za to ratatata nestoji :)
s akvarkom mi pride este aj gumena podlozka, a este pod nu (medzi podlozku a skrinku) dam sadrokartonovu dosku.

nie, chemikarov podporovat nemienim, to radsej investujem niekam inam :D :D napr. do osvetlenia.. len skoda ze mi tatko odmieta vyrobyt kryt dokial nemam akvo.. ach jaj, no sco si ja uz pocnem.. :D :D


@cassidy: vyborne ... hlavne nikam sa neponahlaj :mrgreen: a ono sa to urcite podari ... drzim palce :pivo:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod aughostino » 28 Okt 2010 21:06 pm

Tuto temu by som oznacil ako dolezitu aby ostatnym akva-zakladacom, ktori este nevedia ako na to "vypichla oci" a bola im vzorom :)
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod dodofix » 28 Okt 2010 21:59 pm

Cassidy napísal:s akvarkom mi pride este aj gumena podlozka, a este pod nu (medzi podlozku a skrinku) dam sadrokartonovu dosku.


ma nejaky dovod ten sadrokarton ? co s nim spravi pripadne voda (kvapka sem, kvapka tam) ?
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 02 Nov 2010 17:50 pm

dodofix - sadrokartonovu podlozku preto ze ta skrinka na ktoru to planujem dat ma trochu vyššie hrany na bokoch ako c strede, a bojim sa ci by to ta podlozka az tak dobre vykrila (aby bolo akvo na UPLNE rovnej linii, nech mi božechráň nepraskne). a mimoto sa mi kopec dosiek vala na balkone odkedy sme prerabali izbu :)
a voda by mu ublizit vobec nemala, teda aspon ja o nicom takom neviem :)

aughostino - pich očko sem, pich očko tam?? :D :D :D

inak, akvarium mi ma zajtra prist, tesite sa somnou?? :D :D
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod dodofix » 02 Nov 2010 21:52 pm

no oprava zateceneho sadrokartonu je riesena vacsinou vymenou, ale to ani nie je podstatne ...
podla mna ten rozdiel ako pises tymto nevyrovnas, skrinka kriva, akvarium rovne, medzi to by malo ist nieco co dokaze absorbovat rozdiel, skor polystyren, karimatka, alebo predrazena akva karimatka, ne sadro ... myslim, ze ked to takto das, bude sice sediet akva so sadrokartom, ale medze sadrom a skrinkou bude medzera
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod Cassidy » 04 Nov 2010 16:18 pm

dodofix - medzi akvariom a sarokartonom mam penovu podlozku :) a skrinka je rovna, len zial, akvarium nieje cez jej celu plochu, to znamena ze vsetka tarcha bude na stredovej vnutornej priecke skrinky. mozno sa to tak nieje, ale tym ze dam akvarium este na sadrokarton tak tym rozlozim jeho vahu na celu skrinku (hlavne na masivnejsie boky, ktore ale precnievaju o cca 2mm nahor), no nie?
kazdy mi vravi ze to ta skrinka vydrzi, ja som sa na nu i postavila ale zdaleka nemam taku vahu ako naplnene akvarium, takze moj test nieje az tak spolahlivy. ale mam pocit ze to pre istotu este raz skusim, a prehovorym aj spolubyvajucu nech sa na nu vystvera somnou :D :D :D
a este k tomu sadrokartonu - s drahym sme sa zhodli ze v baumaxe kupime foliu alebo nieco podobne cim tu dosku obalime, lebo taka hola doska nebudi velmi prijemny a esteticky efekt :) :) :) tak kupime rovno nejaku vodeodolnu foliu ;)
alebo ak ma presvedcis ze je to blbost tak tu dosku zas postavim na balkon :D :D
Obrázok používateľa
Cassidy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 2
Založený: 04 Okt 2010 17:29 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fyrybkova 112L buducnost??

Odoslaťod dodofix » 04 Nov 2010 23:19 pm

aha, trochu mi je to jasnejsie ...

osobne si myslim, ze sadros je na tento ucel nedobre riesenie - pozri dosku, co sa dava na kuchynske linky (resp. nejaku pevnu drevotriesku), stacila by mozno 19mm (takto nejako hrube sa tusim robia parapetne dosky), alebo 28mm (myslim, ze meter2 sa predava za nejakych 10-20 eur) - ked toto pouzijes nebal by som sa ... polozis na skrinku a mas to vyrovnane ...

napr. juwel skrinky sa bezne takto robia - na nosne priecky je polozena jedna doska, ktora presahuje par centimetrov po stranach (http://www.juwel-aquarium.de/data/Image/Zeichnungen/3300.jpg)

verim tomu, ze u niekoho to pekne funguje aj tak, ako pises, ale aj ked to nie je velke akva, siel by som na istejsie riesenie
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.