Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod Matias.S » 08 Okt 2010 08:17 am

Aquanaut napísal:škoda krevetiek, treba skúsiť pascu na krevetky zo zrezanej umelohmotnej fľaše a otočeného vrchnáku, chvíľu to síce trvá ale úspech zaručený, škoda tak drahého krmiva :wink:

nejake foto nemaš ? ... možno by som skúsil a dal ich do samostatného akva ... nejaké by som asi ďalšie kúpil .. :roll:
Obrázok používateľa
Matias.S
 
Príspevky: 16
Obrázky: 19
Založený: 20 Jan 2006 13:55 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod Aquanaut » 08 Okt 2010 11:34 am

buď je to fajka na rybky a na krevetky alebo potom tá pasca, len treba trpezlivost :roll:

fajka na krevetky:
fajka-t1629.html?hilit=chytanie%20krevetiek&start=24

pasca na krevetky:
http://www.akvaportal.cz/index.php?id=88
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod clarkii » 11 Okt 2010 15:18 pm

Nigroviridis ti sezere vsechny krevety,já je krmím i rakama.Vcera vecer sem dal 30 dospelejm nigroviridisúm.4 kusy procambarus clarkii velikosti 6 cm a jako zákusek jednoho starýho clarkii velikosti 12 cm. Za pár minut sem nasel jen klepeta z toho starého.Dneska ráno sem jim dal 1/2 litru zivé dafnie velikosti 3+mm.Múzu je krmit stále,jeste ze rakú a dafnie mám porád dost.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod kargen » 29 Jan 2012 12:15 pm

unas maju v akvaristike tetraodon nigroviridis asi 3cm kus za 4,50eur,,a take male asi 1cm kusky tejto rybky za 2,20 eur,, rozmyslam ze by som si jedneho aj kupil,,ale v akvariu,, kde su dva skalare,, 4 prisavnici,,4 ramirezky..5 danii malabarskych a 2 mrenky siamske,, neviem ci by mi tam nenarobil stredovek :D akvarko ma 160l... je zarastene cryptocorynami,,vallinseriou,,a javskym machom,,
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Tetraodon zeleny

Odoslaťod Teebeetibko » 02 Feb 2013 23:32 pm

ahojte vsetci,mam otazocku:
Som uz taky starsi aqvarista, mam aqua uz asi 2 roky a mam v nich cichlidy africke ktorim sa krasne dari a mnozia, pocet tak akurat mam 180l aqva.
Pred troma dnami som si kupil k cihlidam tetraodon/ikov v pocte 2ks dlzka asi 4cm su to tetraodon green respektive latinsky nazov som nezistil no a tymto sa dostavam k otazke:
Chcel by som sa spytat cim by som ich mohol krmit?
Zabezpecil som si malych slimakov niekolko 10 kusov mam ich zvlast v 7dcl flaske teda snazim sa o rozmnozovanie k tomu som im kupil mrazene patentky ktore aj s radostou papaju a vcera som kupil v TESCU mrazene male lupane krevetky,ktore som nasledovne rozmrazil a malych tetraodonikov som nakrmil pomocou pinzetky musim povedat ,ze im to chutilo no chcem sa Vas spytat ci im zrovna tieto slanovodne mrazene potvorky nemozu spravit zle??A ci treba koly nim aj nejak upravovat vodu nejak solov?
Inak vodu mam zo studne pravidelna merana kontrolovana vsetko je ok teplota cca 27-28c musim podotknut ze mam povodnu osadku a zaklopat si na hlavu ze zatial ani jedna rybka mi neuhynula dufam ze to aj tak ostane
Teebeetibko
 
Príspevky: 6
Založený: 02 Feb 2013 23:28 pm

Tetraodon zeleny

Odoslaťod Snoopy » 02 Feb 2013 23:56 pm

Nigroviridis.. Dost agresivna ryba. Myslim ze najviac z tychto bezne chovanych. Tie mrazene krevety im neublizia pokial niesu nejako upravovane solou a podobne.. Ryba brakickych vod, salinita (hustota) vody okolo 1,015 a vyssie. Skus si prestudovat toto. http://www.thepufferforum.com/forum/vie ... 38&t=28649 Nieje to tak jednoduche s touto rybkou ako sa zda. Ci uz vyberom rastlin v brakickej vode, znasanlivosti s inymi rybami, cistotou vody a pod.. Musis vela citat o tejto rybke, neda sa povedat je taka a taka, vsetko zavisi od "jednotlivcov". Prajem vela stastia.. A ten link, resp to forum si poriadne prestuduj. Je tam toho az az. Ked tak si pomoz s google prekladacom..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Tetraodon zeleny

Odoslaťod Teebeetibko » 03 Feb 2013 00:21 am

Uz na tom pracujem a studujem :o) myslim ze niesu tie krevety nejak spracovane len mrazene.
Hej uz viem ze musim pridat aj sol takze zajtra vymenim vodu a pridam tu sol
diky moc si ma potesil ze su jedny z najtazsich :o)
Teebeetibko
 
Príspevky: 6
Založený: 02 Feb 2013 23:28 pm

Tetraodon zeleny

Odoslaťod Snoopy » 03 Feb 2013 00:29 am

Hlavne tam pridaj morsku sol a nie kuchynsku!! Tu mas tiez dost info, vseobecne http://rybicky.net/forum/1645 a este tu http://rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_zeleny Spravil si tu istu chybu ako ja, najprv si rybu kupil a teraz ides studovat, tak mas co robit ak chces aby sa u teba tie rybky citili "dobre" a podla toho im skus vytvorit podmienky. A hlavne sa postaraj aby im neprerastli zuby, lebo potom to nemusi dopadnut dobre.. http://rybicky.net/forum/15078 mas tu toho az az.. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Tetraodon zeleny

Odoslaťod triscene » 03 Feb 2013 01:39 am

cichlidy a tetraodon..to je kombinacia a chcel by som vidiet tie druhy cichlid v 180tke a aj pocet.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Tetraodon zeleny

Odoslaťod Teebeetibko » 03 Feb 2013 02:15 am

Cisty objem vody je asi 120l dostat kupit morsku sol aj v tescu podla vas?kolko g asi do tych 120l?
Mam 4yellowky a 4sokolofi
Teebeetibko
 
Príspevky: 6
Založený: 02 Feb 2013 23:28 pm

Tetraodon zeleny

Odoslaťod Snoopy » 03 Feb 2013 08:23 am

Ano kupis. Ale ci pre stvorzubce, neviem.. Tu ja koncim..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Tetraodon zeleny

Odoslaťod Aquarista » 03 Feb 2013 11:32 am

Ty si dal stvorzubca k africkym jazernym cichlidam ??? :shock:
A este im chces "osolit" vodu ?
Neblazni, pomiesal si dve biotopi, kt. sa k sebe absolutne nehodia !
Budto brakticke akva ( to je rieka pri vlievani sa do mora, kedy sa miesa sladka a slana voda, preto prisolujes) alebo africke skalnate jazero.
Velmi zla kombinacia ryb :x .
Obrázok používateľa
Aquarista
 
Príspevky: 209
Obrázky: 16
Založený: 03 Jún 2012 12:47 pm
Bydlisko: Košice

Re: Tetraodon zeleny

Odoslaťod vilo » 03 Feb 2013 11:42 am

Aquarista: ja by som to nevidel tak tragicky s tou vodou... Východoafrické jazerá majú vodu dosť zásaditú s vyšším obsahom sodíka. Prídavok jedlej sódy alebo kuchynskej soli tým cichlidám nevadí, možno práve naopak...neviem, ako by zareagovali na morskú soľ, ale predpokladám, že mierny prídavok by zvládli

http://www.cichlids.com/disc/read.php?2,16220
http://www.cichlids.com/disc/read.php?2,62288
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Tetraodon zeleny

Odoslaťod Teebeetibko » 03 Feb 2013 12:17 pm

dnes som ich premiestnil do 65l aqua ,maju tam zabehnuty filter, jemny piesok, ale bol som vsade morsku sol bez jodu neviem zohnat ked sa mi to nepodari asi ich vratim spat nechcem ich usmrtit mojou vinou.
Co sa tyka soly a cichlid davnejsie som liecil uz nieco a pohode ustali sol do konca som aj cital ze im az tak neuskodi samozrejme v akej miere ale predpokladam, ze stvorzubec potrebuje tu mieru soly vyssiu na kolko su uz o nieco vacsie cca 4cm.
Jeden z tych dvoch mi dnes sprasil asi 30 slimakov malickych a ten druhy len kruzi trosku mu stmavlo brusko moze to byt aj presunom s inej nadrzi?
Teebeetibko
 
Príspevky: 6
Založený: 02 Feb 2013 23:28 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod Teebeetibko » 10 Feb 2013 15:57 pm

Mam ich v malej nadrzi a je mi ich luto
Naposledy upravil martin_s dňa 11 Feb 2013 12:25 pm, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: Z prispevku bola odstranena inzercia!
Teebeetibko
 
Príspevky: 6
Založený: 02 Feb 2013 23:28 pm

Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod Snoopy » 10 Feb 2013 16:06 pm

Drzim ti palce aby si im nasiel novy domov, ak sa ti to nepodari, skus ich odniest do nejakej akvaristiky..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod Teebeetibko » 10 Feb 2013 16:16 pm

v akvaristike v ktorej som ich kupoval ani nevedeli co je to za ryby ani nevedeli cim ich krmili!to ich radsej budem trapit v tom malom
Teebeetibko
 
Príspevky: 6
Založený: 02 Feb 2013 23:28 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod Snoopy » 11 Feb 2013 12:17 pm

keď myslíš...
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod adv4nc3r » 23 Feb 2013 17:14 pm

mne predavac tvrdil ze preziju kludne v sladkej vode, ale po dvoch dnoch uplne scernali a nehybne sa vznasali na hladine,nevsimali si slimakov nic. tak som sa rozhodol risknut to a namiesal som im morsku sol s jodom (co som nasiel doma) a hned ozili, bruska maju krasne maslove, a papaju ako divy. nezda sa mi zeby mali s jodom nejaky velky problem
adv4nc3r
 
Príspevky: 20
Založený: 16 Feb 2013 23:57 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod clarkii » 24 Feb 2013 22:01 pm

Ty sem ti prodal já,ty drz jen ve sladké.Na krámne maj dovoz vetsinou z Indonesie,tem se musí solit.Ve sladké se zahlenujou a maj problém s bakterkou.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod hispidus » 26 Feb 2013 15:40 pm

pre" adv4nc3r" áno možeš soliť aj s morskou soľou, ktorá obsahuje jód, ja som tak solil zopár rokov ale v tej dobe som nemal na výber. V akvaristike dostať morskú soľ -Tetra Marine SeaSalt alebo sera marin basic salt predávajú to aj v malých baleniach
1-2kg cena okolo 10 ečka, také balenie Ti vydrží dlho. Pre brakických tetraodonov stačí 3-4 čajové lyžičky na 10 litrov vody.
Nepotrebuješ žiadne meranie salinity veď brakická voda tiež neustale mení svoju salinitu ( priliv -odliv, dážď a aj tetraodon migruje po rieke).
hispidus
 
Príspevky: 35
Obrázky: 31
Založený: 08 Aug 2007 22:22 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod adv4nc3r » 26 Feb 2013 22:13 pm

dakujem hispidus. poobzeram sa po nej v obchode. dnes som si zaobstaral Anubius, neviem presne ktory druh, uvidime ci sa uchyti. slanost nemeriam, aj ked chystam sa kupit si ten pristroj aby som vedel ci som to nahodou neprehnal. moji sa mi zdali spokojnejsi az ked som tam dal 6lyzic na 10l
adv4nc3r
 
Príspevky: 20
Založený: 16 Feb 2013 23:57 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod hispidus » 27 Feb 2013 10:59 am

Ak nedostaneš soĺ v obchode tak je v ponuke na internete, ale bude to drahšie lebo platiš aj poštovné. Ja som mal Anubius v brakickej vode, vydrži ale jeho rast je strašne pomaly alebo vobec nerastie, pripevni ho na koreň. Možeš ešte dať do akva zopár Vallisnerii, aby tetraodony mali čo okusávať, je lepšie ked majú aj rastlinnú potravu. Ja som dával do akva list zo šalátu, uvidíš ako tetraodon vie krásne vykusať dieru do listu v tom je expert. Ani neviem akého tetraodona máš. Predpokladam že máš tetraodon nigroviridis.
hispidus
 
Príspevky: 35
Obrázky: 31
Založený: 08 Aug 2007 22:22 pm

Re: Štvorzubec zelený [Tetraodon nigroviridis]

Odoslaťod adv4nc3r » 27 Feb 2013 22:23 pm

ano, nigroviridisa. teda dvoch. celkom spolu vychadzaju, aj ked jeden je pri krmeni dominantnejsi a odhana toho druheho, riesim to tak ze krmim do dvoch rohov takze kazdy ma pokoj. davam im mrazene patentky a susene krevetky kym sa mi neobnovi populacie kotuliek. dufam ze im za ten cas neprerastu zuby. neviete ako rychlo zhruba rastu? alebo co ine im mozem hodit aby si brusili zuby
adv4nc3r
 
Príspevky: 20
Založený: 16 Feb 2013 23:57 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.