Založenie 240L akvária, problémy



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Založenie 240L akvária, problémy

Odoslaťod Boris4 » 10 Okt 2010 15:32 pm

Dobrý deň vážený akvaristi, založil som si nove akvárium o objeme 240 l. Samozrejme aj ja mám problém s mútnou vodou ale dajako sa mi to nedarí vyriešiť a ani nevidím že sa voda čistí. Akvárium zabehávam 7. deň ale efekt zatiaľ žiadny iba negatívny. Popíšem Vám v bodoch ako som postupoval.
1. umytie prázdneho akvária,
2, nalepenie 3D pozadia(vlastná výroba)
3, 12h na zaschnutie lepidla,
4, premytie kremičitého piesku (filtračný piesok do bazénov 25kg)
5, napustenie akvária, nastavená teplota 25, Filter: AQUAEL Filter UNIMAX 150 UV 450l/h
ale UV lampa je kaput).
No a teraz to podstatné 1. deň voda celkom čistá, 2.deň voda sa je hmlistá (nalevnici)3, deň ešte hustejší zákal, 4.deň žiadna zmena, 5. deň na piesku a iných veciach sa urobil biely slizký povlak, na piesku dokonca o hrúbke asi 1cm, 6, voda je možno o 10% čistejšia ale začína žltnúť, 7 deň. Sliz na piesku, voda mútna a začína žltnúť!!! Samozrejme rastlinky nemám nakoľko pôjde o Malawi, mám iba vzduchovanie pustené na plno a pridal som 5 pl. lyžíc soli do vody pri zakladaní (info. z netu) V akvarku mám iba jednu rybu a to karas červeno-biely o dĺžke asi 7 cm, po 1 dni v akváriu začal na šikmo plávať!!! Ale je v pohode zatial.

Takže viem zhruba ako funguje zakladanie akvária, založenie nitrifikčných baktérii vo filtri a na povrchoch a že tento cyklus môže trvať aj mesiac ale neviem či mám počas tohto cyklu meniť vodu a v akom pomere čítal som toho tu vela ale jednotný názor na to nie je.
Takže Vás poprosím od dajaké poznatky a návrhy ako docieliť tu kryštálovo čistú vodu v akváriách čo máte Vy. Ďakujem
Boris4
 
Príspevky: 7
Založený: 03 Okt 2010 14:14 pm

Reklama

Re: Založenie 240L akvária, problémy

Odoslaťod Viktor » 10 Okt 2010 20:18 pm

neviem ci ti pordim no skusim napisat ake som mal ja problemy. zakladal som 180-tku vodu som mal cistu aj po vlozeni strku do akva.zasadil somrastlinky a spravila sa mi hustu , hnusna pena na hladine. vylovil som ju sietkou no trvalo to este asi tri dni a potom sa to pomaly zacalo upravovat. hlavne filtruj a mozno by som skusil vytiahnut s odkalovacom alebo s niecim ten povlak. nove akva je vzdy problem a chce to vzdy cas. tie bakterie by som uz urcite nikdy nepridaval. mne sa po nich vytvorila ta pena na hladine. bakteriamy nevytvoris za tyzden to co sa v akva vytvara asi 3mesiace az pol roka. mozno ti pradi niekto lepsie.
drzim palce.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Založenie 240L akvária, problémy

Odoslaťod trinitysk » 10 Okt 2010 20:23 pm

Jednotny nazor na to je a dost jasny. Menit vodu pocas prveho mesiaca kazde 3-4 dni. Ja doporucujem 50%, niektori o 30%. Kriticky je 2-4 tyzden. Sajrajty co sa ti budu robit kde kade poriadne odkaluj...Rybu tam nepotrebujes v zabehu riadnu
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.