Svetly povlak na skle po zalozeni akvaria



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Svetly povlak na skle po zalozeni akvaria

Odoslaťod lacko.mi » 10 Okt 2010 19:58 pm

Dobry den. zalozil som si 54l akva. amm tam dve truubice s vykonom 2*24w . vo stvrtok som spusti osvetlenie, v piatok nasadil rastlny a dnes sa mi na skle objavil taky svetly povlak. neviem co to je a bojim sa aby ot uz nebola riasa. ide to rukou zotriet v pohode. prosim vas o rady. dakujem. s pozdravom miso
lacko.mi
 
Príspevky: 31
Obrázky: 0
Založený: 09 Okt 2010 21:11 pm

Reklama

Re: Svetly povlak na skle po zalozeni akvaria

Odoslaťod trinitysk » 10 Okt 2010 20:15 pm

je to bezne, nemusis zatial nijako riesit...castokrat je to trosku mazlave, ta farba byva sposobena aj jemnym kalom zo substratu ktory sa zvykne na tom zachytit...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Svetly povlak na skle po zalozeni akvaria

Odoslaťod schw1 » 10 Okt 2010 21:17 pm

Aj podla mňa to bude usadenina. Ale bude aj riasa pri 48W na 54l. Dodržuj častú výmenu vody.
Obrázok používateľa
schw1
 
Príspevky: 28
Obrázky: 13
Založený: 20 Dec 2007 12:58 pm
Bydlisko: Trstice

Re: Svetly povlak na skle po zalozeni akvaria

Odoslaťod lacko.mi » 11 Okt 2010 16:38 pm

dakujem za radu. casta vymena vody..... bude stacit 1/3 ojemu raz tyzdenne???? + krevetky, prisavnika slimak? alebo poradte nejaku slusnu cheiu popripade tabletky na prevenciu. diik Miso
lacko.mi
 
Príspevky: 31
Obrázky: 0
Založený: 09 Okt 2010 21:11 pm

Re: Svetly povlak na skle po zalozeni akvaria

Odoslaťod Aquanaut » 11 Okt 2010 17:07 pm

malo by stačiť raz týždenne tú 1/3 vymeniť, nejak som sa nedočítal aký maš filter
celkom som nepochopil či chceš tie krevetky s prísavníkom a slimákom hodit do akva okamžite, s krevetkami opatrne, daj tam na skúšku iba pár či voda nie je nejako vadná, po dvoch hodinkách keď bude všetko ok další obyvatelia, mne sa pred týždňom stalo, že niektoré po prenesení pokapali kôli vysokému CO2 v rastlinnom akva.. :(
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Svetly povlak na skle po zalozeni akvaria

Odoslaťod lacko.mi » 11 Okt 2010 17:23 pm

nie nie myslim po zabehnuti akva tam nasadit slimaka prisavnika a tie krevetky............+ ostatne rybky........... a len preto som chcel vediet ci pomozu proti riasam.......... planujem nasadit tak 4 krevetky. na 54 l by malo stacit ze???? + samozrejme dosadit rasliny lebo tiez by som mal rad rastlinne akva
lacko.mi
 
Príspevky: 31
Obrázky: 0
Založený: 09 Okt 2010 21:11 pm

Re: Svetly povlak na skle po zalozeni akvaria

Odoslaťod lacko.mi » 11 Okt 2010 17:25 pm

a co sa tyka filtra tak je to AQUAEL s prietokom 260 l/ hod
lacko.mi
 
Príspevky: 31
Obrázky: 0
Založený: 09 Okt 2010 21:11 pm

Re: Svetly povlak na skle po zalozeni akvaria

Odoslaťod Aquanaut » 11 Okt 2010 17:33 pm

4 krevetky je podľa mňa málo, ja mám v rozplavačke asi 15 a nejako nestíhajú, je možné, že ujedajú malým guramkám a potom to flákajú, dokonca som kúpil aj slimáka Neritina zebra a nejako často chrápe, moc sa je nechce behať po 66L, prísavník len čaká kedy niečo do akva hodím a sedí, čučí na konári ako sýkorka, čo by zobol lenivec :P
no najlepšie keď si to odsleduješ po zabehnutí sám, záleží od stálej osádky akvária a tým pádom aké vytvoríš podmienky :pivo:
boj s riasou je na dlhé trate, treba dosiahnuť rovnováhu a v tak malom akva je to balans, ja mám niekedy problém v 66L ustrážiť, 80L je trošku lepšie, je tu ale veľa faktorov, čo je v akva, koľko kŕmiš, koľko svietiš, koľko hnojíš a pod. to su asi tie najzákladnejšie parametre
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Svetly povlak na skle po zalozeni akvaria

Odoslaťod lacko.mi » 11 Okt 2010 17:48 pm

dakujem velmi pekne . tak a tie krevetky sa etse detailnejsie pozriem a zvazim moznosti. mne sa snad nepostastia tak lenive tvory ako tvoj prisavnik a slimak :D:D ale sak uvidime. nase vychodniarske su mozno sikovnejsie :P
lacko.mi
 
Príspevky: 31
Obrázky: 0
Založený: 09 Okt 2010 21:11 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.