Zrodenie noveho iwagumi



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Zrodenie noveho iwagumi

Odoslaťod Caiman » 05 Okt 2010 17:36 pm

no a ideme dalej...
Dnes som bol objednat akvarium.Dlho som vymyslal,zhanal a obvolaval moznosti pouzitia optiwhite skla (alebo clearvision,SGG),nakoniec som sa nasr*al,skocil som do Symbiozy a objednal klasicky float.Nase eshopy ponukaju rovnaky rozmer o zhruba 20-30€ lacnejsie ale v Symbioze objednavam uz moje osme akvarium,doteraz maximalna spokojnost tak si radsej priplatim...
Ak sa vsetko podari budem mat mozno uz buduci vikend doma 90x60x50vyska cize skoncil som na hrubom objeme 270L.Sklo teda klasika float hrubka 10mm,spodne,rohove a pozdlzne vyztuhy.Kedze bude akva otvorene H vyztuhu som nechcel.

Dnes som si objednal aj vyrobu krytu na osvetlenie.Objednavat nieco z kadesi Hongkongu som si nie isty,u nas za podobne svetla pytaju tazke € takze vyhrala opat DIY vyroba :)
Samotne telo svetla bude z 2mm plechu v RAL 9006,predradniky a patice budem objednavat zrejme z DNA.Celkovy vykon 6x39W , trubice samozrejme T5
Nacrt svetla
Obrázok

Obrázok



V zime mam 4 tyzdne dovolenku tak budem dorabat aj stolik pod TV v rovnakom dekore takze asi takto nejak bude vyzerat celkovy pohlad zo sedacky :)
Obrázok
PS: uhlopriecka - TV 106cm a AKVA 104cm :D
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod aughostino » 05 Okt 2010 18:32 pm

pekny projekt :) klobuk dole

ale nebude problem presvetlit to ked je akva take siroke (60cm)? ci osvetlenie si navrhol po celej sirke a na kazdych 10cm sirky 1 trubica?
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 05 Okt 2010 19:28 pm

teoreticky to sedi jedna trubica na kazdych 10cm sirky(co by som povedal skor plati pri morskych akvariach) ale chcel som dosiahnut zhruba 1W/1L.S rozmerom samotneho osvetlenia som vychadzal z podobnych vyrobkov Arcadia,Giessman...Svetlo bude siroke 30cm,pocitam ze dostatocne osvetli asi 40-50cm samotnej sirky akvaria co vyhovuje mojej predbeznej predstave layoutu nadrze...v kazdom pripade,kryt svetla si davam vyrabat u mna vo firme takze keby nieco nie je problem dat ho vyrobit znovu.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 11 Okt 2010 18:52 pm

V nedelu som sa bol so zenou pokukat po ikei a kupil som toto RIGGA

Po malych upravach by z toho mal byt ram na zavesenie svetla :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 12 Okt 2010 21:51 pm

dokonceny drziak svetla,nie je to take decentne ako by som chcel ale zatial staci...mozno do buducna nejake ohybane nerez trubky
A zopar kamenov od Salika,vdaka :wink:
Prílohy
AA.jpg
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod salik » 12 Okt 2010 23:00 pm

tak drzim palec, ale na tvoje velke akva to bude problem...malo materialu
ale skus to osalit, osadzanie kamenov na terasu z tehal
http://forum.aquagora.fr/18/prparation- ... version/0/
pouzi google translator

p.s. ten vesiak je dobry napad, mam jeden hodeny pod postelou
p.s.2 nebude svetlo z akva rusit pozeranie tv? este ked to bude zavesene..
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod trinitysk » 13 Okt 2010 09:52 am

salik: mam to presne ako caiman (len lampa visi zo stropu a nie z drziaku) a nerusi to vobec a to mam HQI...ak nad tym niekedy uvazujes tak sa toho vobec neboj.
to Caiman: kamene su velmi male na ten rozmer, uz teraz ked si to predstavim to vyzera utopene v priestore...chcelo by to vacsie kamene a tieto skor ako doplnok k nim...tehly nie su zly napad ale tie to hlavne nadvihnu, subtilne tie kamene vzhladom na nadrz budu stale...
Svojho casu ich mal v ponuke Macenauer, aj ked teraz uz ich nevidim na nete a dlhsie som u neho nebol, pripadne skus tam zavolat...najvacsi kus mal ale "iba" cca 17kg (som zobral ja do mojeho, do tvojeho by bol mozno trochu velky...)
to Salik: Nevies teraz o niekom co ma nieco velmi podobne k seiryu stone za rozumnu cenu? Davat 225czk/kg mi prijde dost neprimerane...a ako pisem macenauer to uz zrejme nerobi...
to all: Pre tych ktorym sa paci dragon stone a uvazuju o jeho kupe tak link...http://macenauer.eu/en/produkt/calati-rock, idealne do miniciek a mensich akvarii, cenovo stale prijatelne...Vola sa to sice inak (logicky sa aj musi) ale je to ono...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Ajven » 13 Okt 2010 10:56 am

Tieto kamene su z: http://www.polit.sk/Polit/index.php?opt ... &Itemid=67 , ak si povies, ze chces velke kusy, tak dodaju snad aj velke. Problem je v tom, ze ich dopredu neuvidis, tak je to trochu macka vo vreci.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod salik » 13 Okt 2010 11:40 am

15-17kg dominanta by tam kludne pasla, problem je, ze nemaju nic na sklade, skus sa s nimi dohodnut, ak teda bude treba nieco doplnat
zaklad je to dat hore, nad substrat, ja som pouzival polystyren, riesenie toho francuza sa mi paci viac
vyskusaj si to v nakom velkom kartone a pofot

ked si ale zoberies tu ich predajnu cenu..nieco cez 2e za kg, nebude to ziadny dovoz cez 1/2 sveta, bola na nich hlina, kusky machu, mozno je to niekde zo sloveska :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod trinitysk » 13 Okt 2010 12:05 pm

Ajven, v prvom rade ti dakujem za tip...na zimnu akva akciu v BA som sa rozhodol prijst a skusim sa zastavit aj v tomto obchode, rozhodne ich ale budem chciet vidiet (tie kamene) pred nakupom...V january - marci '11 (podla nalady a casu) chcem zakladat dalsiu 500l nadrz a uz si vsetko pomaly chystam, preto aj tie kamene...
Salik: Podla mojich info su kamene z IT (odkial presne ale neviem) je to info j.p.p. ten isty nazov minikrajinka pouzival aj macenauer ale uz to nema a ani nebude mat (som tam dnes volal s nejakou holkou...).
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Ajven » 13 Okt 2010 12:51 pm

Ved to je ten problem, ze ziadne nemaju na sklade, objednas a az nasledne objednaju oni.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod trinitysk » 13 Okt 2010 12:58 pm

no ja si tam zavolam a skusim zistit co a ako. zatial som sa vedel vzdy s kazdym dohodnut k obojstrannej spokojnosti...:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 13 Okt 2010 15:22 pm

Salik vdaka za link,popozeram si to.Dnes prislo aj akvarium,takto vyzeraju male.Skusim ich vecer nahadzat aspon na sucho do akvaria ako to bude vyzerat.Uvazujem aj nad kombinaciou velky koren a kamene len ako doplnok ale neviem ci je dobry napad to miesat
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 13 Okt 2010 20:38 pm

tak uz su podlozene 10cm,ked to dvihnem na nejakych 15 az 20cm dozadu mozno to pojde...teraz sa s tym tazko hrat.Do vikendu kupim strk a vyskusam nejake varianty
Prílohy
AA.jpg
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 16 Okt 2010 19:30 pm

ako pisal salik bal som sa svetla pri pozerani tv tak akva islo na povodne miesto a konecne je aj domalovano :D
dnes skusobne napustene,uz len cakat na svetlo a sup to zariadit :)
Prílohy
AA.jpg
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 17 Okt 2010 11:52 am

Salik dnes som presiel cely ten link od teba,zhruba podobny layout by som chcel dosiahnut tak uvidime.
To podlozenie strku tehlami som uz davnejsie spominal v teme substraty,niekde som to uz videl.Ale v tej teme spominali aj pouzitie pvc rur co mi pride jednoduchsie riesenie,mensia vaha,lahke spracovanie.
K tomu otazka na ludi co maju skusenosti s nejakymi velkymi biofiltrami.Napadlo ma vyuzit tieto rury zaroven na filtraciu
Celkovy hruby objem by bol cca 21L,na vstupe pouzit molitan na zachytenie hrubeho bordelu,napln asi keramicke kruzky.
Bolo by to vobec funkcne,ak ano ako dlho by to asi mohlo fungovat?
Prílohy
Bio filter 2.jpg
uroven strku
Bio fiter 1.jpg
smer prudenia vody cez filter
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod jiri sajar » 17 Okt 2010 12:38 pm

no, ak by si našiel optimálnu hustotu vstupného (predpokladám bioakvacitového) filtra tak by keramické krúžky (v režimu pomalobežného filtra) mohli fungovať pomerne dlho ..... ide o to aby sa do tých rúrok nedostal detrit, inak je zle a neviem si potom predstaviť ako budeš zabezpečovať čistenie filtra ak chceš mať nádrž holandského typu....
druhy problém vidím v tom ako chceš zabezpečiť, aby sa ti substrát postupom času nezosúval z rúrok, lebo ak použiješ pomerne jemnú zrnitosť, substrát bude mať tendenciu sa v nádrži správať ako "tekuté piesky" a bude ti z rúrok "utekať" ak nebude mať účinnú bariéru pred zosuvom.....
je to perfektná technicky zaujímavá myšlienka, ktorá by teoreticky riešila viac vecí - menšia náročnosť na objem substrátu, väčší objem účinnej filtrácie atď) len či bude dať reálne realizovať....
držím palčeky, lebo sa mi tvoj koncept ako aj technické nápady páčia....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod smik » 17 Okt 2010 13:09 pm

já bych s filtrem nic moc nevymýšlel a použil kvalitní kanystrový filtr.
Jinek ještě k tomu vršení substrátu je něco tady:
http://www.cau-aqua.net/index.php?optio ... &Itemid=40
jak to funguje nevím ale nemuselo by to být taky špatné.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 17 Okt 2010 14:14 pm

pri zadnej stene bude vyska strku cca 20-25cm,vpredu nejakych 8cm takze ten vyskovy rozdiel nebude taky hrozny (12-17cm na 60cm dlzky).Strk pouzijem bud klasiku 2-4mm alebo zvazujem este amazoniu,myslim ze zosuvat by sa to nemuselo.
Urcite to budem vypodkladat,uz len z dovodu usetrenych 30kg strku.A ak pouzijem tie pvc rury uz je minimum roboty pospajat to kolenami a na koniec supnut cerpadlo.V nadrzi nebude urcite vela ryb,hejno nejakych razboriek a krevety takze ak dam na vstup nejaky najjemnejsii molitan mohlo by to vydrzat.Stacil by 1-2 roky
Riziko je len jedno,ked sa to po*erie :)
V kazdom pripade bude pouzity aj externy filter
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod salik » 22 Okt 2010 09:08 am

mrkni na toto video, kolko materialu tam pouzil, 30kg ?, akva ma asi 90x45x45 - 182L
http://www.youtube.com/watch?v=TAKr7qfX ... r_embedded
na obrazku Amano ukazoval akva iaplc 2009 rank 21
http://2.bp.blogspot.com/_zVouexsOwJg/S ... -h/021.jpg
takze urcite este doplnit o nejaky velky kus kamena, alebo si najdi kombinaciu drevo/kamene
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod trinitysk » 22 Okt 2010 09:23 am

salik ono pri vyske akva 50cm to nebude dobre vyzerat ak tam da menej substratu (vid. to vlozene TA video). Ono keby mal nadrz 40cm tak by to bolo o.k. V 50cm bude mat (a hlavne pri tychto mensich kamenoch) dost vela miesta medzi kamenmi a hladinou, to nebude vyzerat dobre, bude to akoby utopene. Takze 1. bud dat o dost vacsie kamene alebo 2. dvihnut dno tak ako rozmysla.
Suhlasim, ze to bude chciet jeden velky dominantny kamen a to v oboch pripadoch pristupu ku dnu (akurat pri tom prvom by musel byt dominantny kamen este vacsi ako pri tom druhom)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 22 Okt 2010 10:35 am

vcera som tam nahadzal 50kg strku,teraz som akurat isiel kupit dalsie dve balenia ale mali uz len 25kg.Dnes to tam dosypem a skusim navrhnut zopar layoutov.Hodim sem podvecer fotky,uvitam vsetky rady pri navrhu kedze layout cisto z kamenov som este nerobil.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Ajven » 22 Okt 2010 10:53 am

Som si spomenul na jeden clanok , skus si pozriet tuto stranku online verzie Aquajounal-u : http://www.aquajournal.net/na/iwagumi/styles.html , uvadzaju tam 6 zakladnych stylov Iwagumi, pokial mas iba mensie kamene, mohol by si ist do stylu s cislom IV. Kamene kopiruju teren vymodelovany so substratu.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod salik » 22 Okt 2010 12:09 pm

na riesenie stylu IV musis mat akva "21:9", s tym som bojoval aj ja a ziadne zdvihnutie ti nepomoze, ak iwagumi, tak zohnat dalsi material a ist do Style V ~ VI
Style IV povazujem za jeden z najtahsich, musis mat TOP kamene, je to cele len o nich, nizke rastliny, neschovas ziadnu nedokonalost, a ten rozbeh, ziadna sranda, mas len nizke stebielka, ziadne rychlorastuce rastliny co ti v zaciatkoch pomoze atd., a ked uz mas spodok ok, ziadna riasa, mas ju zase na kamenoch, tie tam mas celu dobu, svietis na ne jak na rastliny, cize neustale cistenie, ja som to vzdal a isiel dokupit korene..
drzim palec

p.s.
tu je priklad vysoke akva, male kamene
http://aquajournal.ru/competition.php?competition=40
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.