tetra krvava vs bojovnica(samec)



Všetko okolo akvarijných rýb

tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod Betta » 10 Okt 2010 18:57 pm

dokedy bavi tetry okusovanie plutiev? uz som ich izoloval..su uz mimo akvaria.. dokazu si zvyknut ci je to strateny pripad..? :(
Obrázok používateľa
Betta
 
Príspevky: 81
Obrázky: 5
Založený: 21 Sep 2010 20:36 pm

Reklama

Re: tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod Mariok » 11 Okt 2010 22:51 pm

Pokiaľ si spomínam, tak práve krvavá to má v povahe, takže smola...
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod Betta » 13 Okt 2010 09:48 am

Mariok napísal:Pokiaľ si spomínam, tak práve krvavá to má v povahe, takže smola...

vdaka..no zial tetry boli v pohari asi iba den a pol.lebo bojovnica mi v akva skapala aj tak nechapem to..tetry su teda nazad bez poskodenia..
Obrázok používateľa
Betta
 
Príspevky: 81
Obrázky: 5
Založený: 21 Sep 2010 20:36 pm

Re: tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod trinitysk » 13 Okt 2010 10:07 am

Je to pre nu typicke a hlavne v malych nadrziach sa zvykne takto prejavovat (okusovat plutvy inym rybkam ale aj svojim sukmenovcom, takz edo maleho akva s nou nee). Vo vacsich nadrziach je problem z velkej casti eliminovany, nejake kusance sa obcas objavia ale nie je to nic tragicke...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod Betta » 13 Okt 2010 11:48 am

trinitysk napísal:Je to pre nu typicke a hlavne v malych nadrziach sa zvykne takto prejavovat (okusovat plutvy inym rybkam ale aj svojim sukmenovcom, takz edo maleho akva s nou nee). Vo vacsich nadrziach je problem z velkej casti eliminovany, nejake kusance sa obcas objavia ale nie je to nic tragicke...

jj
mam 240l akva..mam tam aj skalare a je to vcelku ok.. krvavu tetru mam 1x ..mrenku 4pruhu som mal uz a aj preto ju v akva tento krat nemam..to bol chronicky okusovac plutiev :)
inak oplati sa vobec kupovat bojovnice na burze? ja som ju kupil prave v trnave od poliaka a bola fakt krasna za 3E a este mlada.. zial uz je ponej :(
Obrázok používateľa
Betta
 
Príspevky: 81
Obrázky: 5
Založený: 21 Sep 2010 20:36 pm

Re: tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod trinitysk » 13 Okt 2010 12:14 pm

Ja nerad kupujem rybky na burze ale je to aj o tom, ci dotycneho poznas a vies ze su tie zivocichy v poriadku...najlepsie je kupovat ich priamo od chovatela, u neho v chovni ak je taka moznost...u drahsich a vzacnejsich ryb kazdopadne doporucujem...
Na burzach sa mozu objavit aj ludia co "len" predavaju, o tovare vela nevedia (ak vobec nieco) a v konecnom dosledku nemaju k tomu ani taky vztah ako by mali mat...tym sa treba vyhnut...aj takych som uz neraz zazil...
P.s. mrenka stvorpruha je taka mala pyrana, ja tu rybku ale moc nemusim, na moj vkus prilis temperamentna..:-) K tej krvavej tetre...urob si ak ti to este rybky a priestor v tej 240 dovolia nejake mensie hejno (aspon tych 6ks), mat hejnovu tetru samu je ako z filmu Ja, legenda (W.Smith..:-)), teda nic moc pre nu...:-(
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod Betta » 13 Okt 2010 12:34 pm

trinitysk napísal:Ja nerad kupujem rybky na burze ale je to aj o tom, ci dotycneho poznas a vies ze su tie zivocichy v poriadku...najlepsie je kupovat ich priamo od chovatela, u neho v chovni ak je taka moznost...u drahsich a vzacnejsich ryb kazdopadne doporucujem...
Na burzach sa mozu objavit aj ludia co "len" predavaju, o tovare vela nevedia (ak vobec nieco) a v konecnom dosledku nemaju k tomu ani taky vztah ako by mali mat...tym sa treba vyhnut...aj takych som uz neraz zazil...
P.s. mrenka stvorpruha je taka mala pyrana, ja tu rybku ale moc nemusim, na moj vkus prilis temperamentna..:-) K tej krvavej tetre...urob si ak ti to este rybky a priestor v tej 240 dovolia nejake mensie hejno (aspon tych 6ks), mat hejnovu tetru samu je ako z filmu Ja, legenda (W.Smith..:-)), teda nic moc pre nu...:-(

:) vdaka..mam ich presne 6ks + 20neoniek.. + 3 rybky kupene na burze povies mi prosim co to je za druh? (na burze mi ten cech svk nazov nevedel povedat :( ) co to je za rybku?
Prílohy
Snímka4448.jpg
Obrázok používateľa
Betta
 
Príspevky: 81
Obrázky: 5
Založený: 21 Sep 2010 20:36 pm

Re: tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod trinitysk » 13 Okt 2010 13:04 pm

Tipujem na Mrenku ruzovu (Puntius conchonius)...(v cestine parmicka nadherna).
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod Betta » 13 Okt 2010 13:19 pm

trinitysk napísal:Tipujem na Mrenku ruzovu (Puntius conchonius)...(v cestine parmicka nadherna).

dakujem..bude to ona ,lebo ten cech toil cosi take tusim.. a vyznal sa asi ako .... pytam sa ho moze ta rybka byt s bojovnicou v jednej nadrzi? n ze jasne.. a ked som ho poprosil nech da do sakla ku nim aj bojovnicu co mm v pohariku..tak sa hned pytal kolegu ci to moze urobit.. :( oot ..no ja som ju tam chcel hodit aj s tou nadobkou nech tam plave v sakli a nemusim to brat osve..
Obrázok používateľa
Betta
 
Príspevky: 81
Obrázky: 5
Založený: 21 Sep 2010 20:36 pm

Re: tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod trinitysk » 13 Okt 2010 13:25 pm

myslim, ze tato minca ma prave tie dve strany.. :wink:
1. bol to jeden z tych predajcov o ktorych som uz hovoril...takze o tom uz dalej netreba viacej...
2. a to je dolezitejsie..naco si kupujes rybku o ktorej nic nevies. Ak sa pytas predavajuceho tak snad necakas ze ti povie nie...logicky by siel sam proti sebe, je len par ludi/chovatelov co ti povedia to nie...Takze nabuduce az sa ti nieco bude pacit tak si vypytaj nazov, pripadne odfot do mobilu, doma pusti internet a si nieco o rybke precitaj...az nasledne ked vies co od rybky cakat a co od teba ona potrebuje si ju mozes kupit.
Je to predsa len zivy tvor a nie kus chleba z obchodu...(Tam ten chlieb je zitny? Ano je. A bude mi chutit? Ano, samozrejme, je vyborny! No tak ja si potom prosim rovno 2ks...-> takto by nakup rybky nemal prebiehat, ak mi teda rozumies...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod Betta » 13 Okt 2010 13:38 pm

trinitysk napísal:myslim, ze tato minca ma prave tie dve strany.. :wink:
1. bol to jeden z tych o ktorych som uz hovoril...takze o tom uz dalej netreba viacej...
2. a to je dolezitejsie..naco si kupujes rybku o ktorej nic nevies. Ak sa pytas predavajuceho tak snad necakas ze ti povie nie...logicky by siel sam proti sebe, je len par ludi/chovatelov co ti povedia to nie...Takze nabuduce az sa ti nieco bude pacit tak si vypytaj nazov, pripadne odfot do mobilu, doma pusti internet a si nieco o rybke precitaj...az nasledne ked vies co od rybky cakat a co od teba ona potrebuje si ju mozes kupit.
Je to predsa len zivy tvor a nie kus chleba z obchodu...(Tam ten chlieb je zitny? Ano je. A bude mi chutit? Ano, samozrejme, je vyborny! No tak ja si potom prosim rovno 2ks...-> takto by nakup rybky nemal prebiehat, ak mi teda rozumies...)

rozumiem ..pytal som sa.. v zneni: nebude si bojovnica mysliet ze je to druhy samec bojovnice? lebo ide o mrenku zavojnatu..
a skor zo srandy..lebo aj tak zalezi od jednotlivca..niekedy samice zabiju samca inokedy naopak no a dakedy samec skalara..atd atd..je to individualne.. a risknut to clovek proste musi..a natolko sa vyznam ze ta rybka nie je drava..
ja neutocim len obhajujem seba ze nie som decko ktore kupi co vidi.. :(
vsetko mam zladene..rastliny teplotu osvetlenie..osadenstvo.. filter krmenie atd..
vaka za odpovede este raz ..
Obrázok používateľa
Betta
 
Príspevky: 81
Obrázky: 5
Založený: 21 Sep 2010 20:36 pm

Re: tetra krvava vs bojovnica(samec)

Odoslaťod Betta » 13 Okt 2010 13:41 pm

trinitysk napísal:myslim, ze tato minca ma prave tie dve strany.. :wink:
1. bol to jeden z tych predajcov o ktorych som uz hovoril...takze o tom uz dalej netreba viacej...
2. a to je dolezitejsie..naco si kupujes rybku o ktorej nic nevies. Ak sa pytas predavajuceho tak snad necakas ze ti povie nie...logicky by siel sam proti sebe, je len par ludi/chovatelov co ti povedia to nie...Takze nabuduce az sa ti nieco bude pacit tak si vypytaj nazov, pripadne odfot do mobilu, doma pusti internet a si nieco o rybke precitaj...az nasledne ked vies co od rybky cakat a co od teba ona potrebuje si ju mozes kupit.
Je to predsa len zivy tvor a nie kus chleba z obchodu...(Tam ten chlieb je zitny? Ano je. A bude mi chutit? Ano, samozrejme, je vyborny! No tak ja si potom prosim rovno 2ks...-> takto by nakup rybky nemal prebiehat, ak mi teda rozumies...)

a vravim ze slo o jednodnovu burzu..tj. internet nebol po ruke a predavajuci bol vyspovedany..taku rybku nemaju skoro nikde ide o zavojovu formu (mreny ruzovej)
Obrázok používateľa
Betta
 
Príspevky: 81
Obrázky: 5
Založený: 21 Sep 2010 20:36 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.