Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod Holubar » 07 Okt 2010 15:48 pm

Dnes som kupil tuto zasuvku a nerozumiem jednej veci v navode: ked sa prejde z manulneho (on alebo off) nastavenia na automaticke, tak tam aj tak ostane to manualne nastavenie. V navode je presne tato veta:

"Po prepnuti z MANUAL na AUTO bude TS-EF1 obsahovat nastavenie z rezimu MANUAL (bud zapnute alebo vypnute) az do dalsieho preprogramovania."

Co ale myslia tym preprogramovanim? Mam tam nastavene zopnutie od 12:00 do 22:00, hral som sa s tym o 10:00, dal som na auto a aj ked som vtmazal hodnoty z casovaca a znovu ich nastavil, tak to bolo stale zopnute. Mam tomu dat tvrdy reset a znovu nastavovat cas a ostatne? Mate to niekto doma?
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Reklama

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod mystka » 07 Okt 2010 17:30 pm

Nastav si cas a pretukaj si to na "on" a z "on" to prepni na "auto". Zostane Ti to svietit a vecer Ti to normalne vypne. Ked uz mam vecer zhasnute, a chcem zasvietit, tak to pretuknem na "on", a potom to musim pretuknut na "off" a z "off" na "auto" a zostane zhasnute a rano sa normalne zasvieti. Mam doma dve jednu, ked chcem prehodit, tak to blne, musim je vytiahnut a tak pretukavat..No asi som to napisala uplne nezrozumitelne a neviem, ci sme sa pochopili...ci som ja pochopila, co si myslel :o
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod trinitysk » 07 Okt 2010 19:30 pm

Mystka ty mas teda vcelku slusny technicky background ako zena.. To sa mi paci.. :roll: Moja zena to nevie dodnes pochopit... :oops:

Holubar dam ti priklad...Mas nastavene cez AUTO, ze ti akva vypne o 21:00 vecer. Chces ale aby este akva svietilo dlhsie. Pretukas teda gombikom "ON/AUTO/OFF" z rezimu AUTO (kde mas nastavene automaticke vypnutie na 21:00) do rezimu MANUAL ON. Je jedno ci to urobis este pocas zapnuteho svetla, teda pred 21:00 alebo az potom ako naozaj vypne, teda po 21:00.
Nasledne, ked budes chciet akva vypnut (napr. o 22:30), musis sa cez gombik "ON/AUTO/OFF" pretukat z MANUAL ON (ktore si predtym aktivoval) do MANUAL OFF. Svetlo zhasne.
Potom uz iba nastavis cez gombik "ON/AUTO/OFF" naspat funkciu AUTO a ta zabezpeci, ze sa akva nasledujuce rano zapne a vecer o 21:00 vypne. Teda presne tak ako to mas uz naprogramovane v AUTO.

Zrozumitelnejsie mi to nejde ale skus si to, urcite dojdes na to aj sam...
Naposledy upravil trinitysk dňa 07 Okt 2010 19:31 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod Holubar » 07 Okt 2010 19:31 pm

Tak to si ma potesila, vdaka. Keby som to musel natvrdo resetnut po kazdom manualnom zopnuti, asi by som to vyhodil, ale takto je to fajn, aj ked trochu zvlastne. Este checknem vecer, ci to naozaj vypne :)
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod Mariok » 07 Okt 2010 22:43 pm

Tento manuál je popísaný vcelku dosť zrozumitelne: http://www.autoomega.sk/pre_firmy/1961_968_navod.pdf
Osobne som mal napr. problém, ktorý bol spôsobený len tým, že som si nevšimol, aké dni som mal v programe nastavené.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod Holubar » 07 Okt 2010 23:02 pm

trinitysk: ani som nezaregistroval, ze si pisal. Zo zaciatku sa mi to zdalo zbytocne prekombinovane, ale v podstate to dava zmysel a dizajner nebol uplny hlupak :)

V prvej chvili som sa ale zlakol, ze som si zase priniesol nejaky sunt, ktory mi narobi viac starosti ako radosti, no ale ako som sa uz presvedcil, tak to naozaj funguje
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod trinitysk » 08 Okt 2010 09:49 am

Schovaj si hlavne od nich blok a ten umelohmotny obal aj s navodom kvoli reklamacii. Zvyknu sa kazit, ja som mal len v priebehu prvych cca 6M problem s 3 kusmi ktore som nasledne menil, teraz je uz ale klud...dufam teda...:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod Aquanaut » 19 Okt 2010 09:51 am

:cry: tak dnes ráno vstanem a nesvietili mi akvárka :? tvári sa že ide, prepína ale šťava nikde..to už nič nevydrží dlho ako kedysi?
čo sa tam môže odporúčať? mám záruku, otvárať to nechcem, ale isto to bude len nejaká somarinka.. :x
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod trinitysk » 19 Okt 2010 10:43 am

elektronika sa porucala..:-) Mal som ich raz rozobrate a vela na opravu pre bezneho cloveka tam nenajdes. Jednoducho vymen, u tychto hodin je to bohuzial bezne, treba si schovat blok a aj ten umelohmotny obal, najjednoduchsie je to teda vymenit...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod Peter Lupták » 19 Okt 2010 11:44 am

Mal som 2ks digitalnych spinacich hodin, po kazdom preruseni el.dodavky sa resetovali a musel som ich nastavovat znovu. Na radu kolegov akvaristov som presiel na mechanicke spinacie hodiny a zatial som spokojny.
Peter Lupták
 
Príspevky: 211
Obrázky: 22
Založený: 26 Nov 2007 13:31 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod mystka » 19 Okt 2010 12:00 pm

Ja mám spínacie hodiny na zemi pri akvariu, neviem, ci obcas do nich niekto kopne, alebo sa len tak proste zblaznia. Zrazu je zle nastaveny cas atd. Stane sa to tak raz za mesiac. Vzdy to musim opat nastavit.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod Giftzahn » 19 Okt 2010 12:32 pm

njn, po skusenostami s resetovanim, meskanim, prestaveni nastaveneho casu z nicoho nic atd. som radsej presiel na mechanicke hodiny ... momentalne pouzivam mechanicke spinacie hodiny od fy. LEGRAND a plna spokojnost ... az na tu cenu .... :twisted:

plus co je celkom fajn su absolutne tiche nic v nich necvaka, nebucha, nechrci ako pri spinacich hodinach z Baumaxu, Hornbachu - cize ziadna cinska klasika za 3,50 EUR (aj ked pravdepodobne su tiez v cine vyrobene, heh akurat na inej linke) :mrgreen:

s tych lacnejsich mechanickych spinacich hodin som este narazil na jeden kusok kupeny v IKEA ... za dobru cenu a zatial ficia napodobne spolahlivo ako drahe "znackove"od LEGRANDU :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod bambulovci » 19 Okt 2010 12:37 pm

ja mam uz 4 roky digi EMT 707 - doteraz ziadny problem a teraz som kupil DT 04 a tiez to obcas zablbne, mechanicke maju odchylky aj 15 min a ked sa mi dostanu deti taj aj den!:-)
bambulovci
 
Príspevky: 16
Obrázky: 14
Založený: 08 Okt 2010 21:24 pm
Bydlisko: levice

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod Aquanaut » 19 Okt 2010 20:11 pm

detský záujem dokáže rozhodiť hocikomu čas.. :)
zobrali mi to akože do reklamačného konania, vraj počkajú... čo na to dealer :?

...daj si to kľudne, klinicky testované trochu močopudné... :mrgreen:

popozerám sa asi po inej značke, nie stále sa mi chce vstávať pred osmou :roll:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod trinitysk » 20 Okt 2010 09:36 am

Podla zakona do 1M ta musia vyrozumet ako s tou zasuvkou, aspon tu je to tak, predpokladam ze aj v SR. Predali ti to oni, takze ak sa im "dealer" nevyjadri v lehote, je to ich problem, ty mas zmluvny vztah na zaklade nakupu predmetu s nimi a oni musia dodrzat lehotu...Sa nedaj opit rohlikom, preto ti to pisem..:-)
Ak mozes nabuduce to kup niekde v nejakom velkom obchodaku, ja netusim ci tam mate niekde nieco ako Hornbach alebo Baumax (asi ale nie, ze?)...tam to zoberu hned a mas pokoj, este ti daju na vyber ci chces peniaze alebo novy kus...(pre nich je to totiz taka sepleta, ze sa tam niekto s blbymi hodinami za par korun nebude babrat..no a ty mas po probleme)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod mystka » 20 Okt 2010 09:42 am

Pokiaľ sa do mesiaca nevyjadria, sú povinní vrátiť peniaze. Viem o čom hovorím, už som toho reklamovala dosť, ja mám smolu :P .
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod Aquanaut » 20 Okt 2010 09:45 am

Nie je tu ani Hornbach ani Baumax :( ..verím, že keby sem aspoň jeden z nich došiel a postavil tu hoc malú predajňu "akožepodnikatelia" skrachujú jedna radosť, drahé, slabý výber, žiadne skladačky len hotové veci, je tu problém kúpiť aj obyčajnú dosku - drevo :? , trepať sa do Prešova alebo Košíc po drobnosť..no niekomu sa to býva v prahe :wink:

šokujúce na tom je, že ceny máme tu vyššie ako inde na slovensku, platy zas najnižšie..kompenzujú si to tu všetci vysokými cenami, predraženým tovarom a myslím aj kartelovými dohodami..za rovnaké ceny :|
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod bambulovci » 20 Okt 2010 09:52 am

to nie je bohvie co :-( skus potom internet ket to tam mate drahe, ja som naposledy kupoval digitalne za 7,. a nejake drobne v tescu.....
bambulovci
 
Príspevky: 16
Obrázky: 14
Založený: 08 Okt 2010 21:24 pm
Bydlisko: levice

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod triscene » 06 Apr 2011 00:36 am

je v pohode davat na takuto digitalnu aj rozdvojku? :) nech to mam napojene na svetlo a zaroven magneticky ventil? :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod Glitter » 06 Apr 2011 05:44 am

No myslím, že to v doloženom manuáli nedoporučovali, ale tiež by ma to zaujímalo.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1

Odoslaťod papar » 06 Apr 2011 07:15 am

na každých takýchto hodinách je písané max.zaťaženie vo Watoch ,,takže tam môžeš dať aj rozdvojku či predlžovačku s niekolkými zásuvkami,,ja to mám tak spravené,,pred 5r som v LIDLI kúpil také šede dig.spínacie hodiny a este ani raz som nemal problém,,s hodinamy typu "" Digitalna spinacia zasuvka TS-EF1 "", mám zatial dobré skusenosti, mám ich mesiac, ale nechcem sa prerieknuť
Obrázok používateľa
papar
 
Príspevky: 237
Obrázky: 24
Založený: 12 Sep 2006 03:58 am
Bydlisko: Kežmarok - Huncovce


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.