čistenie skla - vonkajšia strana



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod Ricardo963 » 20 Okt 2010 08:50 am

Hľadal som na fóre no nič som nenašiel.
Skúšal som niekoľko čistiacich prostriedkov na čistenie skla, no niektoré nechávajú jemný film, ktorý pri určitom uhle vidno a niektoré nečistia podľa mojich predstáv.

Takže sa vás pýtam:

Ako často čistíte sklo ?
Čím ho čistíte - aká chémia a aká handra - materiál.

Ďakujem za odpovede.
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Reklama

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod trinitysk » 20 Okt 2010 09:17 am

Ricardo - pouzivam Clin (iba ten v bielej flaske, lebo je ich niekolko druhov..), zanechava minimum filmu. Nanasam obycajnou bavlnenou handrou..
Nasledne ked to zaschne tak to este pretrem utierkou z mikrovlaknami, nejakou svedskou ci akou, ale maju to vsade...pouziva sa to na cistenie skla specialne aby si nemal ten film...staci ak sa spytas v obchode. Len tu handru nesmies bezne prat s praskom (strati antistaticke ucinky) ani nic s tym robit. Ked sa zaspini tak bud vyhodis a kupis novu, alebo len jemne preperies v sampone na vlasy...to funguje...)
Az to takto urobis, tak mas sklo na akva naozaj krasne ciste...(inak na vodny kamen je vyborny JBL Bioclean A...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod Giftzahn » 20 Okt 2010 09:29 am

@ricardo: mozes pouzit aj uplne obycajnu okenu ... pripadne nieco sofistikovanejsie, drahsie ako uz spominany Clin ... a pokial sa ti vysledok "nepaci" mozes prelestit este niejakou handrickou s mikrovlakien ... aj ked ja osobne pouzivam okenu a obycajne stare noviny a s vysledkom som spokojny ...nikde ziadna "cmuha" ... pripadne existuje taky "sajrajt" ktorym sa "napatla" napr. okno,predne sklo atd. ... na aute a voda pekne po nom steka .... pouzil som ho na sprchovaci kut ako test a pohodka ziadne zaschnute kvapky vody ...cize 1 x do mesiac staci ocistit a nanovo aplikovat "sajrajt" .... njn, ale na predne sklo akva by som si to asi neriskol naniest ..... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod trinitysk » 20 Okt 2010 09:32 am

Okenu som skusal a nechavala mi dost vela filmu, ale nakoniec da sa kazdy film prelestit, len ja som lenivy, takze preto Clin...:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod Vlado21 » 20 Okt 2010 10:50 am

bocne steny utieram len v pripade nejakej kvapky uniknutej z akvarka papierovou utierkou alebo textilnou kuchynskou utierkou (vyhradenou len pre akva). Prednu vonkajsiu stenu utieram vzdy ked cistim vnutornu stranu podobnym "zariadenim": http://s3.amazonaws.com/tc-photos/11442 ... 500572.jpg
Nic dalsie som zatial nepouzil, nebolo treba... Inac, myslim, ze Clin aj Okena su v pohode, len ich radsej nastriekaj (priměřeně :wink: ) na handru, nie na sklo... a potom to este pretri do sucha.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod Giftzahn » 20 Okt 2010 11:12 am

jj, ako pise Vlado21 ... pokial pouzivam okenu,clin atd ... urcite striekat na noviny,handru, papier atd. a nie na sklo ... lebo ak sa tie "sajrajty" nahodou dostanu do akva tak je riadny pruser :wink:
na cistenie vnutornej strany od rias atd... je urcite najlepsia :

Obrázok

vycisti a neposkriabe :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod trinitysk » 20 Okt 2010 11:14 am

a moze byt aj od inej banky, alebo len Santander cisti dobre?.. :lol:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod Vlado21 » 20 Okt 2010 11:38 am

Giftzahn, zaujimavy napad :pivo: , prvy krat o nom pocujem (dufam, ze si z nas nestrielas!)... :wink: Moju aktivnu Visu by som na odriasenie nepouzil, ale nieco uz vyradene na otestovanie by sa doma naslo...

Trinity, na Slovensku cistia najlepsie nebankovky a danovy urad! :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod Giftzahn » 20 Okt 2010 11:48 am

@trintysk: heh santander ma urcite tiez par "mrtvol v pivnici" :twisted: , inu fotecku som zial nenasiel ... ja osobne cistim bud Tatrabankou alebo Tesco kartou ... poslali svojho casu 3 kusky jednu standardne velku a dve male ... ako privesky na kluce :dead: ... hlavne tie male su na moje minicka ako stvorene ...dostanem sa s nimi skutocne vsade :mrgreen:

@Vlado21: ani nahodou ... ziadana sranda .... praveze kreditka je priam uplne idealna ... pouzivam kreditky na cistenie skiel uz dlhu dobu a zatial ani jeden skrabanec ... stare kreditky si nechavam cize vzdy je nejaka poruke .... a navrch ak nemas vhodnu ... sup do napr. Tesca vyplnit reg.formular a poslu ti tri :mrgreen: heh, aspon ich mozes na nieco zmysluplne vyuzit :twisted:
Naposledy upravil Giftzahn dňa 20 Okt 2010 11:52 am, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod Ricardo963 » 20 Okt 2010 11:50 am

Táto téma už bola rozobraná tu: post152623.html?hilit=%C4%8Distenie%20skla#p152623
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod Vlado21 » 20 Okt 2010 12:05 pm

Giftzahn, Tatrabanku mam vlastnu a malu Tesco karticku od svokry. Tak som plne vybaveny! :lol:
Ricardo963, sorry za odbocku. Takze spat na vonkajsiu stranu akvarka!
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod Ricardo963 » 20 Okt 2010 13:46 pm

Aspoň sme sa pobavili
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod Culkap » 02 Nov 2010 12:52 pm

nazdar

par rokov do zadu som mal na akvarku na zadnej stene nalepenu tapetu
obcas mi tam pod nu zatieklo
vtedy mi to bolo jedno ale ked som ju dal dolu tak mam na akvarku vcelku velky a nerehliadnutelny flak ktory neviem vycistit
tvari sa to ako vodny kamen ale neslo to dolu ani octom, citronom a ja neviem cim vsetkym co som uz skusal :(

napada vas niekoho cim by som to mohol odstranit?
Obrázok používateľa
Culkap
 
Príspevky: 188
Obrázky: 3
Založený: 28 Máj 2010 23:44 pm

Re: čistenie skla - vonkajšia strana

Odoslaťod ranko » 02 Nov 2010 13:09 pm

pakluc, tak na toto som aj ja zvedavy, mam presne to iste na skle tiez od tapety, skusal som uz aj zubnu pastu ktoru tu radili na skrabance ale moc to nepomohlo, vlastne vobec to nepomohlo, tak az sa ti podari odstranit, daj vediet cim..
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.