pomoc s identifikaciou choroby..



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod trinitysk » 18 Okt 2010 21:03 pm

som presvedceny ze je to bakterka, takto od stola podla foto, ako aj tej polorozpadnutej chvostovej plutvy u mrenky (foto 1) kde to ide az na koren chvostu...uz len dufat ze Sbd zabere, nie vzdy je tomu tak, najma ak je stadium uz velmi pokrocile...pokracuj v liecbe nic lepsie uz nevymyslime...hlavne dodrzuj poctivo davkovanie vymeny vody resp. cely ten postup ako som ti pisal...ja dufam, ze to pomoze...drzim palce, daj urcite vediet ako to pokracuje (nikoho neotravujes), menit lieky ani vymyslat nieco ine nema zmysel...robis maximum co sa da..
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod anet9 » 19 Okt 2010 17:13 pm

chcem len pridat dalsie foto ryb.. je tu pekne vidiet tie skvrny ktore maju na brusku.. aa chcem sa este opytat ,nevadi to ak ryby nejedli vyse tyzdna? lebo oni potom pozieraju uz tie chore mrtve tak ci im to neuskodi viac ako keby som im dala potravu ja..

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod trinitysk » 19 Okt 2010 17:44 pm

Je to bakterka podla tychto foto, tie zvacsene oci (exoftalmus) ako aj zvacsena brusna dutina (za 1 den nemohla takto aj ked mrtva napuchnut) tomu nasvedcuju...pokracuj v liecbe a hlavne tie vymeny vody...dufam ze to dodrzujes...
Akakolvek rybka ci uz nakrmena alebo nie ti bude obzierat inu, umretu, je to tak, je to priroda, tomu nezabranis. Je preto dolezite hned po umrti rybku z akva vybrat...pripadne, rybky kde je vidno ze straca stabilitu, uz len lezi pri dne/hladine alebo nevladne plave (vies ako to myslim) hned radsej utratit, hlavne teraz u teba ked tam mas to svinstvo... (takej rybke uz nic nepomoze a bude len infikovat dalsie ked ju budu zrat)
Pokracuj v liecbe ako vravim (hlavne vymeny vody a doaplikovat Sbd a costapur/FMC), krmit mozes JEMNE! co rybky zozeru behom 20-30s, naozaj JEMNE!...).
Ako dalsie ryby? Horsie/lepsie? Nejake dalsie priznaky? Daj pripadne nejake foto, uvital by som aj foto zivych tetier neonovych kedze tie ti vlastne odchadzaju, zatial mam dobre foto len na tie mrenky...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod anet9 » 21 Okt 2010 20:06 pm

Obrázok

no taze zatial to vyzera celkom ok az na tuto guramu :-/ myslim ze sa jej uz neda pomoct ,,a ostatne 3 mrenky su dost apaticke ale inak nevyzeraju ze by sa to zhorsovalo skor naopak az na tu pasivnost ,tak zajtra dalsia vymena vody a dodanie lieciva tak uvidime o dalsie 3dni.. zatial dakujem..
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod trinitysk » 22 Okt 2010 09:28 am

Anet a mas v tej vode aj ten Costapur/FMC? Mne sa teda nezda vobec ...ak ano tak je ho tam velmi, velmi malo...Je nanajvys dolezite aby tam bol! Kolko dni uz celkovo liecis s baktopur direct a costapurom?
Foto gurami by pomohlo z boku, takto z hora toho ja moc nevidim ...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod Aquanaut » 22 Okt 2010 10:24 am

voda by mala byt do zelena, poriadne sfarbená, jaj ta Guramka vyzera biedne..
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod anet9 » 22 Okt 2010 11:19 am

no Sbd liecim asi tak 9dni kazdy 3den dodam novu davku Sbd a aj costapur praveze som dala este viac ako som mala dat som az zlakla ze im to ublizi lebo som tam toho fakt dala vela, dnes zas vymenim vodu a davam dalsie Sbd + costapur, mam doma taku knihu od seri a tam je ze pri bakterke napisana kombinacia Sbd + omnipur , no al euz nechavam ten costapur. inac gurama zerie aj plava uplne nromal..a voda je do zelena a dost len na foto nejak asi nevidiet..
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod anet9 » 22 Okt 2010 11:24 am

resp. ze sbd davam kazdy 3den+menim vodu a costapur normalne podla navodu pol. davka..
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod trinitysk » 22 Okt 2010 16:37 pm

OK, tak som rad ze tam mas ten costapur...:-)
Daj mi prosim este foto tej guramy z boku, este lepsie 2 a viac foto (pripadne si to daj do svojej galerie a mne len daj vediet, ze to tam mas, alebo daj niekd na net a mne posli SS) ...+ foto aj dalsich ryb, fotkami naozaj nesetri!
Potrebujem to poriadne vidiet, co mozno najdetailnejsie ako keby som bol u teba ak mi rozumies...9 den je uz dost tak by som rad videl co sa deje...a dohodol sa s tebou ako dalej, viac ako 12 dni liecby by som nerad nechaval...
Paradoxne si myslim ze ta gurama na tom nie je extra zle aj ked to zle vyzera...ale potrebujem foto aby moja domnienka bola podlozena...teraz je to skor len pocit...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod anet9 » 22 Okt 2010 19:08 pm

tak tu je ta gurama,,lepsie foto sa mi nepodarilo :( no ja uz som si dnes povedala ze s liecbou asi koncim mam tam 5 ryb , dnes som vymenila vodu,odkalila, dodala Sbd aj costapur pockam 3dni a tak vymenim vodu , odkalim, zapnem svetlo aj filter a necham tak ? ..ale ak mas mudrejsiu radu rada posluchnem :)

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod trinitysk » 22 Okt 2010 19:30 pm

1. No ja by som KONECNE rad dostal normalne foto tak ako som pisal v prispevku predtym! Je najjednoduchsie si odbit fotky dvoma takmer totoznymi foto, ja robim laskavost tebe a nie ty mne...rozumieme si? Sa nad tym zamysli...

2. By ma zaujimalo ako vnimas spravanie toho zbytku ryb ty v porovnani so stavom pred liecbou...a ako vyzeraju. Ako vyzera teraz ta gurama ked ju porovnas so stavom predtym...ja to nemam ako posudit,pretoze nemam foto...foto gurami som dostal az teraz a take ake som dostal...Pripadne skus jemne, ale naozaj velmi jemne nakrmit (len susene!) ako budu rybky reagovat...

Az budu nejake info k tym 2 bodom (a podla moznosti nie veta jednoducha ale normalne rozpisat tak ako keby si mi to vravela..ja sedim za PC niekolko 100km od teba..chapes?) tak sa mozeme bavit co dalej, teraz neviem a nebudem dalej odpovedat.

P.S. ze je to nejaka bakterka je jasne a ta gurama to len potvrdzuje...toto nie je ani pliesen ani ziaden ektoparazit...ide mi len o to ci sa to zlepsuje alebo nie...Ja mam pocit, ze by to mohlo byt lepsie lebo tie rany su evidentne menej zacervenale a vyzeraju ze sa to hoji...ale opakujem ja neviem/nevidel som aky bol stav predtym, ty mas najviac informacii..
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod mystka » 22 Okt 2010 20:11 pm

A nemoze to byt aj tuberkuloza? To ja len tak strielam :angel: . Co som citala rozne clanky, niekde sa uvadzalo, ze sa vyskytuje vzacne a inde, ze je to pomerne casta choroba.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod trinitysk » 22 Okt 2010 20:40 pm

Nestrielas vobec, spravna otazka, moze to kludne byt...tuberkuloza ma ale take velke mnozstvo priznakov ktorymi sa prejavuje + este aj ich kombinacie, ze takto od stola sa to naozaj neda urcit...Co je pre tuberu ale typicke je to, ze pomerne rychlo prestava rybka/y zrat a su naozaj apaticke v zmysle ze len stoja na mieste. Pripadne pomaly plavu a v podstate su to taky zombie...to sa mi zda ze tu nie je ten pripad...ale ani to prijimanie potravy by som nebral ako 100% dokaz samozrejme.
Potrebujem info od anet a nejake foto (co som pisal prispevok predtym)...ja stale verim, ze sa z toho tie rybky dostanu (minimalne anet by si to zasluzila) a ze to nie je tubera ani iny nechutny neliecitelny sajrajt (ja som bol vzdy vecny optimista..:-)).
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod anet9 » 22 Okt 2010 21:06 pm

takze po prve dakujem ze mi robis laskavost vazim si to, ale ak ta to uz nebavi, prosim..nenutim ta .. a po druhe ak si myslis, ze fotky som odbila a hotovo tak sa mylis..snazila som sa to odfotit 2voma fotakmi , moj otec dokonca a to pisem vazne vyse 1,5 hodiny fotil a neurobil jedinu normalnu foto, neviem ci su na vine tie fotaky alebo to, ze ta gurama plava doslova ako splasena, no snazila som sa to fotit s roznymi nastaveniami a funkciami toho fotoaparatu, ale fajn zajtra si pojdem poziciat zrkadlovku ak to inak nejde.....

- stav gurami neviem posudit lebo som nieco take este nezazila, myslim ze sa jej to trosku zvacsilo, ale nemam sajnu ci sa to hoji alebo zhorsuje naozaj prepac, ale nedokazem to posudit, nakolko ryba je stale zrava a aj aktivna takze nebyt toho co ma na chrbate, tak ani neviem ze jej nieco je, spravanim je uplne normalna.. ostatok ryb co tam ostal .. 3x mrenka ako som pisala su nejake apaticke, pridu mi ako keby unavene alebo oslabene, ale maju chut zrat a nie je na nich vidiet ziadne povrchove naznaky choroby, aspon teda nic co by sa zhorsovalo, takze okrem toho ze su prilis kludne vyzeraju byt celkom ok, nakoniec tam mam 2x molynezie a jedneho mecuna a tato trojka tam je uz od sameho zaciatku akva a nic im nie je.. su aktivni,zravi,aj na pohlad zdravi aspon zatial teda u nich nenastala ziadna zmena ..
-viem ze som nenapisala asi nic nove ani nic co by si chcel aby som napisala, ale ja uz naozaj neviem.. kazdy den ich sledujem a uz mam pocit ze vyzeraju stale rovnako ..
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod Aquanaut » 22 Okt 2010 22:33 pm

všetko myslím ok, pokračuj vo výmene vody a doplnenie liečiva ako ti radí trinitysk, gurama prežije fakt veľa, ja by som krmil raz za 2 dni kvalitnym suchym vločkovym alebo granulovanym krmivom ako to tu bolo uvedené aby neoslabli, po 9-10 dňoch by som už liečbu prerušil a po výmene vody 60% - 70% pokračoval normálne v behu akvária, ale samozrejme vyčistenie filtra, nové filtračné náplne, krmiť zatial len suchou stravou aspoň týždeň a sledovať obyvateľov..takže ešte pár dní vydrž, niekedy to zaberie skôr niekedy neskôr :wink:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod anet9 » 24 Okt 2010 15:31 pm

- takze mylsim, ze dalsia liecba bude zbytocna 10dni liecim sbd a costapur, z 25ryb ostalo behom 3tyzdnov 6,, a mylsim ze pojde aj ta guramka uz neviem ako dalej zacinam stracat trpezlivost :-( :-( ..
mam ale uz len jeden dotaz , vsimla som si penu na hladine vody, teraz som vodu vymenila tak zatial tam nic nie je uvidime zajtra.. foto gurami nemam lebo jednoducho ona vkuse plava nemozem to zachytit..
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod Aquanaut » 24 Okt 2010 15:55 pm

vyčisti prosim ešte ten filter, povymieňaj náplne, meň pravidelne vodu a nechaj im trochu čas a pokoj aj to robí rybám dobre, krm len striedmo, raz denne suchou kvalitnou stravou.

ak ešte niekto niečo poradí budem rád. :)
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: pomoc s identifikaciou choroby..

Odoslaťod trinitysk » 24 Okt 2010 17:53 pm

Anet vydrz este 2 dni ...potom akvarium finalne poodkaluj, potrebujes odtadial dostat maximum lieciv, kludne vymen 70-80% vody, na druhy den (pripadne o 2 dni) urob posledne hlbkove cistenie akva odkalovacom, staci 50% vody...
Nasledne vrat vsetko do povodneho stavu pokial ide o techniku. Nove rybky si nedokupuj minimalne 1 mesiac..., co si ale dokup hned su rastlinky, ak z tych par snimkov je vidiet ze je ich malo, urcite budu teraz aj v horsom stave....dokup si napr. Vallisneriu, egeriu, akykolvek mensi echinodorus (kludne aj 2), ceratopteris,ceratophyllum,sagittaria a dobre by bolo aj nieco plavajuce napr. Limnobium, Salvinia, Pistia. Do akvaria uz viacej v najblizsom mesiaci nezasahuj, necham rybkam a akvariu klud.
Krmit v najblizsich dnoch len opatrne, radsej menej (1-2x do tyzdna krmenie vynechaj) a len susenym...rybky pozoruj (spravanie, farba, zmeny na tele atd). Ak si krmila mrazenym tak neskor o nejake 2-3 tyzdne.
Do buducna dodrzuj cistenie akvaria minimalne 1x tyzdenne, 30-50% vody + cistenie filtra (podla potreby). Nech sa dari, dufam, ze sa ti uz budu choroby vyhybat..;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.