Zrodenie noveho iwagumi



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod pha » 22 Okt 2010 12:18 pm

Tak holandan abo iwagumi? Caiman, ved ty mas celkom dobre napady, nemusis nic copcit...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Reklama

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 22 Okt 2010 12:29 pm

Ajven vdaka za link
pha vdaka za kompliment :)
Povodne to mal byt holandan,teraz ma to taha skor ani nie konkretne iwagumi (to ma len zaujali Salikove kamene tak som ich vzal aj ked som este ani nemal predstavu o vyzore akvaria) ale malo by to mat nejaky aquascapingovy styl...

Volal som teraz do Politu ohladom tych kamenov.Pani ma ale nepotesila,ze vraj take velke kusy "minikrajinky" ani nemavaju.Teraz maju na sklade zo par kusov ale najvacsi z nich bol cca 25*15cm a vaha 3kg.Buduci mesiac dostanu novy tovar ale pochybujem ze sa najde nieco cez 5kg...

Takze bud musim vymysliet nieco z toho co mam,pripadne dokupit par kamenov v podobnej velkosti.Alebo akva naplnim vodou len po nejakych 40cm.Alebo to teda skombinujem s nejakym vacsim kusom dreva

Tie kamene nemusia byt v nadrzi velmi vyrazne.Do zadu chcem urcite vyssie rastliny,akvaria s cisto len "travnikom" sa mi az tak velmi nepacia.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod trinitysk » 22 Okt 2010 15:46 pm

salik k tomu ruskemu linku co si dal ..to je presne tak utopene ako som mal na mysli...je to o nicom..:-(

Caiman, teda nejdes do ADA substratu? Neviem ani preco, ale ten strk co si kupil mna velmi prekvapil, cakal som Amazoniu..
K layoutom ..nema co dodat, salik to vystihol perfektne, snad len, ze moji favoriti (co chcem ja robit) su II a V, obe ale narocne na vacsie kusky...:-(
Ked budes robit tie rozne layouty, doporucujem ti kazdy kamen co budes pouzivat nejako oznacit a to tak, aby ked to cele odfotis bolo jasne vidiet tu znacku, aby si teda vedel kde ktory kamen bol...usetri ti to dost roboty, casu a nervov...a nam moznost poradit ti co s konkretnym kamenom...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 22 Okt 2010 16:03 pm

trinitysk ADA nakoniec nebude.Nemam stale pokope svetlo (v DNA nemaju predradniky co potrebujem na sklade) a este ani filter.Radsej teraz zainvestujem do techniky a dekoracie ako 200€ za substrat (samozrejme nemam neobmedzeny rozpocet).Ale pri najblizsej kompletnej prerabke akva tam uz pojde urcite ADA - u mna nevydrzi jeden vzhlad dlhsie ako rok :)
Zhanal som tmavy substrat,skusal som aj farbeny cierny strk ale ten bol hrozny.Kupil som Hagen,je vcelku dost tmavy a hlavne oproti inym strkom nie je taky pestrofarebny od bielej cez ruzovu po hnedu :D

Ako si myslel to oznacenie kamenov?Staci ked ich potom na fotke v skicari ocislujem?
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod trinitysk » 22 Okt 2010 16:27 pm

S tym rozpoctom plne chapem, ja mam tu vyhodu ze dokupujem len substrat a rastliny pretoze vsetkeho ostatneho mam este z minulosti dost...chvalabohu.
K cislovaniu. No hlavne pre seba, aby si ich mal ocislovane..., ja ked som naposledy designoval tak som mal dost nervy, ked som pekny design vybral z akva a nevedel si nasledne spomenut ako to vlastne bolo...nakoniec som na to natiahol gumicky a rozne lepky (kazdy kamen to mal na sebe co som pouzil a nielen ked bol foteny ale stale, to je dolezite neodlepovat to pokial nemas urobeny design...) a potom som bol schopny na zaklade foto, ktore som urobil to dat do povodnej polohy, inak bol dost vazny problem....Takze ty sam pre seba ked si nieco pekne vyrobis aby si to vedel znovu poskladat...lebo iba foto bez znaciek nestaci...
Hagen je dobra volba, ja ho teraz mam v mojom iwagumi a bez problemov, ale idem teraz znovu skusit Amazoniu, aj ked teda po prvykrat v 500l...Skoda, ze sme sa netrafili terminovo do zariadovania akva, mam moznost pri vacsej objednavke dostat naozaj velmi zaujimave ceny v podstate na cokolvek od ADA, takze sme sa mohli nejako dohodnut...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 22 Okt 2010 16:50 pm

vsak ked budes objednavat ADA daj vediet,zobral by som aspon zopar baleni s tebou.Ked nebudu otvorene nic sa im u mna nestane :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod jiri sajar » 22 Okt 2010 16:50 pm

caiman neviem kde bývaš, no ak ti ide len o to aby kamene mali potrebnú veľkosť a aby mali ostré a zložité tvary, tak ak si z Blavy neviem prečo si nezabehneš do kameňolomu - Devín, Marianka apod. - a nepozrieš si kamene, ktoré by ti mohli vyhovovať .... ak ide o lomový kameň, dajú sa nájsť neskutočné tvary... a okrem pár centov za benzín pre auto ťa to nebude nič stáť.....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod trinitysk » 22 Okt 2010 16:53 pm

Caiman napísal:vsak ked budes objednavat ADA daj vediet,zobral by som aspon zopar baleni s tebou.Ked nebudu otvorene nic sa im u mna nestane :)

deal done.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 22 Okt 2010 17:05 pm

Jiri tam to uz mam pobehane krizom krazom :) Problem je ze obsahuju vela vapenca,ak by slo len o ph to by som mozno COckom pretlacil ale uz som ich skusal v akvariu a museli ist von...
dam aj foto kamenov z devina,su pekne ale...
Prílohy
akva (18).JPG
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 22 Okt 2010 18:14 pm

tak prve tri navrhy,cele je to polozene na 75kg strku.Akva bude vidiet samozrejme spredu a z praveho boku (co by som chcel vyuzit-pouzit).Co sa tyka rastlin tak vseobecne vpredu travnik (HC asi),v urovni kamenov kombinacia s vyssimi rastlinami (eleocharis,blyxa,pogo...),za kamenmi vysoke rastliny s kontrastom farieb zelena-cervena-fialova-ruzova??? (rotala,eustralis...)

mam svojho favorita ale som zvedavy na vase nazory a napady :wink:
Prílohy
Akva 3.jpg
navrh 3
Akva 2.jpg
navrh 2
akva 1.jpg
navrh 1
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Richard Tokušev » 22 Okt 2010 18:24 pm

návrh 2, ale všetky majú iečo do seba. Kamene sú pekné.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod noiseless » 22 Okt 2010 18:48 pm

ja som za návrh 1 .. teda ten posledný ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod trinitysk » 22 Okt 2010 19:53 pm

U mna 2 ale mierne zmeny s kamenom K, D, C, B, F a G...uprava pozicie/natocenie a posunutie... zaklad je ale fajn...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod dodofix » 22 Okt 2010 21:45 pm

zdaju sa mi tie kamene male, tak mozno 5-10 cm Acko vyssie keby bolo vyssie, ostatne tiez kus ... to ale tazko uz teraz :) 1ka sa mi inak paci najviac ... btw: drzim palce, sledujem temu a dost dobre :)
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 22 Okt 2010 22:14 pm

zobral som si na paskal v ramci nudy (a kedze ma zena vyhodila od PC :D ) navrh c.2

Prehodil som par kamenov,skusal som dodrzat aj niektore linie...modra ciara je vyska hladiny
Prílohy
AA.jpg
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod hitmanius » 22 Okt 2010 22:22 pm

Ale nechapem preco kvoli tym kamenom by si mal mat nizsiu hladinu?Ved to nebude vyzerat zle? :) Ako neviem ale to si potom mohol si dat rovno spravit nizsie akva :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod Caiman » 22 Okt 2010 22:29 pm

akva malo byt povodne vysoke len 45 cm z 8 mm skla ale kedze som dal nakoniec 10mm pre istotu ukecali ma v akvaristike na 50tku.Aspon mam rezervu na tercovce alebo more :D Kamene boli predtym v mensom akva a u mna su jednoducho male a utopene.Ale vysledok sa ukaze az po nasadeni rastlin...
ps.mohol by mi teda nejaky admin premenovat temu na zrodenie noveho iwagumi ked uz to takto vyzera :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod fazyl » 22 Okt 2010 22:50 pm

ak mozem prispiet, mne sa paci navrh 2... a tu hladinu nemusis podla mna vobec znizovat ... inak tvoja tema je super citanie, drzim palec a neviem sa dockat dalsieho vyvoja tvojho Iwagumi
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Zrodenie noveho holandana

Odoslaťod salik » 22 Okt 2010 23:33 pm

Caiman napísal:..Ale vysledok sa ukaze az po nasadeni rastlin...

Amano casto pouziva na zadnu stenu len Eleocharis vivipara, ten sa na to hodi vyborne, presvita, da tomu hlbku a zamaskuje vysku medzi hladinou a kamenom
no a potom treba vysledok odfotit sirokym sklom, orezat v editore kus vrchu a bocne strany, nech ta to vtiahne do deja, nasvietit zadnu stenu, pridat vlnky a je to supr :wink:

http://www.aquajournal.net/na/iwagumi/another_joy.html
http://www.aquajournal.net/na/layout/004/index.html

Obrázok
(tato nadrz aj s postupom je v katalogu "The Style of ADA 2008")
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Zrodenie noveho iwagumi

Odoslaťod pytel » 23 Okt 2010 22:53 pm

Ten tvůj poslední návrh mi přijde strašně nudný. Podle mě se držíš špatných linií. Co takhle všechny linie spojit v jednom pomyslném bodě? možná by stálo za to umístit největší kameny dopředu tak, aby směřovali tak trochu k pozorovateli. Takhle to vypadá jako vy se schovávaly. Pomohlo by to i pro vytvoření perspektivy, aby se akvárium nezdálo tak ploché.
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Zrodenie noveho iwagumi

Odoslaťod Caiman » 29 Okt 2010 19:23 pm

prisli plechy na svetlo z praskovne takze zaklad je hotovy...uz minuly tyzden v utorok som si v DNA objednaval predradniky s paticami.Predradniky ktore potrebujem budu mat na sklade az v polovici novembra tak som si nechal poslat aspon tie objimky (ze si to aspon zatial komplet pripravym a potom tam uz len vlozim predradniky) a doteraz nic neprislo.Vraj 22.10. to posielali tak nechapem kde je problem,ci u nich alebo u nasej fantastickej slovenskej posty (hlavne ze pre sl.postu robime zakazky a ked oni nieco potrebuju tak vsetko rychlo fofrem lebo vcera bolo neskoro parchanti...)

Tak aspon na predstavu ako to bude vyzerat.Este nie su jednotlive plechy uplne na komplet pospajane.Cele je to prakticky "home made" a snazil som sa o minimum viditelnych spojov (srobov).
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho iwagumi

Odoslaťod Aquanaut » 29 Okt 2010 20:26 pm

Pošta? - Monopoly

a pekná práca..dobrá idea :idea:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Zrodenie noveho iwagumi

Odoslaťod Caiman » 30 Okt 2010 19:50 pm

dnes som na burze zobral od Richarda par kosikov HCcka,chcel som vyskusat DSM ale nakoniec som to napustil.Snad vydrzi cca dva tyzdne s docasnym svetlom 1x36W :|
Prílohy
Akva.jpg
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zrodenie noveho iwagumi

Odoslaťod noiseless » 30 Okt 2010 20:14 pm

snáď sa mu bude dariť, držím palce ... čo plánuješ do pozadia ?

inak, tie kamene sú super, aj umiestnenie, ale aj super vyzerajú ... odkiaľ sú ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.