Psicinoodinioza



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Psicinoodinioza

Odoslaťod stvorzubcek » 03 Nov 2010 21:27 pm

ahojte

v prvom rade sa ospravedlnujem za zakladanie novej temy, ale mam na to dovody.

Teraz k problemu. Pravdepodobne rybky dostali tuto chorobu.
Kupil som nove rybky Pseudomugil furcatus a dal ich do nadrze. Po par hodinach mi mrenka stvorpruha zozrala dve, tak som o par dni dokupil dalsie 4 rybky a zivu potravu tubifex. Okrem toho som kupil aj novy filter a sucasne bezal aj stary aj novy kvoli zabehnutiu.

Vsetko bolo ok na vonok. Po par dnoch dostalo 5ryb(teda vsetky z druhu) parmicka patpruha krupicku aj dalsie parmicky purpurove a malu bodku som videl aj na panciernickovi. Tak som rychlo vytvoril karantennu nadrz o objeme 16l dal tam filter ohrievac dno rastlinu a koren. Filter je pusteny nonstop vzduchovat nemam moznost akurat tak ze filter trosku dvihnem nad hladinu. Pol objemu som dal z akva ostatok dopustal.

Kazdy den aplikujem trapny Anti-Ichtin trosku viac ako v navode. Rybky maju zakryty vrch a teplotu 27°C. Po troch dnoch v karantene scela zmizli priznaky. No teraz je tomu asi 5 den a parmicky patpruhe maju cele telo pokryte malymi bodkami ( mensimi ako pri krupicke sa mi zda) az mi ich je luto chudatka. Okrem toho som zobral ohrievac z akva 112l a dal do karanntennej nadrze. Takze v hlavnom akva sa znizila teplota a tym padom dnes dostala dalsia rybka bodky a par z pseudomugil furcatus ma tiez par bodiek.

V hlavnom akva stale krmim zivym, ale asi ho uz vyhodim, pretoze mam strach. V mini akva som krmil susenym ale teraz uz im radsej nedavam.

Prosim o rado co robit. Je mi tych rybiek luto

Dakujem a prajem vela zdravych rybiciek
stvorzubcek
 
Príspevky: 46
Obrázky: 5
Založený: 04 Feb 2008 12:39 pm
Bydlisko: Presov

Reklama

Re: Psicinoodinioza

Odoslaťod stvorzubcek » 04 Nov 2010 21:06 pm

Tak uz to vyzera poriadne katastrofalne. Tie biele bodky su uz aj po skle stretli ste sa s niecim takym ?
stvorzubcek
 
Príspevky: 46
Obrázky: 5
Založený: 04 Feb 2008 12:39 pm
Bydlisko: Presov

Re: Psicinoodinioza

Odoslaťod Robo111 » 07 Nov 2010 11:09 am

tu su celkom dobre fotky a opis ako by oodinoza mala vyzerat: http://davidkilli.blog.cz/0805/obrnenka

ak je to ono - kedze nejde o kaprozubky, MIERNIL BY SOM DAVKOVANIE SOLOU, aj ked s tvojim druhym mailom mi to nejako nesedi...no kto vie.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Psicinoodinioza

Odoslaťod stvorzubcek » 07 Nov 2010 11:32 am

Tak karantennu nadrz som uz zrusil, kedze vsetky rybky v nej zomreli. Pravdepodobne to bola predsa len krupica, ktoru mam este na jednej rybke v 112L akva. Treti den som tam dal sera Costapur tak uvidim este po dvoch dnoch kde sa to bude vyvijat.
Kedze mam filter Fluval U3 tak carbonove vlozky som odstranil a nechal len molitan a valceky. Potom napisem ako to dopadlo :)
stvorzubcek
 
Príspevky: 46
Obrázky: 5
Založený: 04 Feb 2008 12:39 pm
Bydlisko: Presov

Re: Psicinoodinioza

Odoslaťod stvorzubcek » 09 Nov 2010 20:01 pm

Caute,
tak krupicka sa stale drzi na dvoch rybkach. Jedna ma bodku pod plutvou a druha na chrbte. Dve bodky od vcera zmizli no dnes som si vsimol tieto. Liecim Sera costapurom uz 5 den, zeby to nepomahalo ? Vzduchujem malo svietim teplota 28 tak ja uz neviem
stvorzubcek
 
Príspevky: 46
Obrázky: 5
Založený: 04 Feb 2008 12:39 pm
Bydlisko: Presov


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.