Bratislava - akvaristiky



Vaše osobné skúsenosti a názory na akvaristické obchody a predajcov

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Ajven » 22 Sep 2010 08:42 am

Ked sa mam este vyjadrit k tomu Amazon pet, nemam prilis v laske tu predajnu, hlavne po tom co mam vytocili s tym, ze mi nieco co mali ako normalne vylozeny tovar v regale nechceli predat, musim povedat, ze az take extremne zle to nie je. Mam to blizko, tak sa tam obcas zastavim a mam zopar skusenosti s predavacmi. Stalo sa mi, ze po tom co som "si rozkazal" nalozit rastlinu do sacku mi bolo povedane, ze " pozor tato rastlina vyzaduje vela svetla" , to sa mi nikde inde nestalo. Krevetky mi nepredali, lebo "iba dnes prisli , pridte tak o tyzden po karantene". Pri kupe nejakej technickej veci mi predavac prekutral ochotne cely sklad, lebo si spomenul, ze to co chcem urcite niekde videl. Po konzultacii mi odporucili nekupit krmivo, ktore som si predbezne vybral, lebo nie je vhodne na to co som si myslel. Treba len proste aktivne pristupil ku konzultacii s predavacom.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 22 Sep 2010 09:53 am

trinitysk, ok, suhlasim, nema zmysel to dalej rozpitvavat. Ja do Amazonu uz tak skoro nevkrocim. Mozno by stalo za pokus obehnut akvaristiky v blizkom okoli na rakuskej strane a porovnat tamojsiu "kulturu predaja" s tou slovenskou. Nema niekto skusenost tymto smerom (srry za miernu odbocku od temy)?

Ajven, ked som tam bol ja, predavac mal asi zly den. Bolo uz pred 9:00 vecer, asi sa ponahlal domov. O tom ci vobec tusil alebo netusil co mi predava, nebudem spekulovat. V Zoodome som mal "viac stastia", tam ma predavac upozornil, ze neritiny nesmu spadnut na dno "horeznak" (pretoze sa nedokazu prevratit naspat) bez toho aby som sa ho ja na nieco pytal. Nejako takto by som si to predstavoval sposob predaja aj v Amazone...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 12:09 pm

Je to vsetko o ludoch, nakoniec tak ako vsetko. Netreba hned cely obchod zavrhnut len kvoli jednej zlej skusenosti, ked sa to ale opakuje neustale, tak ja by som tam uz nesiel, aj keby to bolo hned vo vedlajsom dome.
Vlado 21..budes musiet viacej studovat, vedomosti ti nikto nevezme a hlavne nebudes odkazany na naladovost predavaca (a jeho ne/vedomosti)
Vieden - http://www.zierfische.at/%C3%BCber-uns/ (velmi dobre...a perfektny personal, ak vies po nemecky tak tam mozes kludne prekecat aj hodiny a vela sa dozvediet..su to ludia z praxe, nie teoretici a maju to naozaj radi...doporucujem).
Az budes vo Viedni doporucujem navstevu Haus des Meeres http://www.haus-des-meeres.at/de/Geschi ... eichs.html, bacha na opice, zvykli kradnut veci z tasiek a terorizovat male deti..proste drze ako opice.. :)
No a najvacsia pecka vo Viedni je jednoznacne toto...http://www.zierfisch.at/Web-Site/Willkommen.html, ja som tam uz cca rok nebol, ale je to akvaristicky raj, najvacsi akva obchod v rakusku a jeden z najvacsich a najlepsich (ak neratam Zoo Zajac v DE, ten je mimo akychkolvek meritok) ake som kedy videl...nadherne ryby (specialne L-ka, Terce a afrika + paradne krevetky)...a neskutocne vystavne nadrze..O rastlinach ani nepisem, no nadhera...proste fakt parada. Ja len dufam, ze to tam este stale je, na tvojom mieste by som tam ale isiel urcite...(a priprav sa, ze dalej uz ani nepojdes lebo nebudes mat peniazky a vsetko tam nakupis..:-))..
Kulturu predaja nemusis ani porovnavat, je to neporovnatelne s CR (to ja viem porovnat, SR si netrufam). Obdobne je to vlastne takmer v kazdom obchode, nielen v akvaristikach. Ti ludia vo Viedni ziju v "kapitalizme" uz nejaky ten tyzden a vedia kto ich zivy, v SR si to obchodnici este stale neuvedomuju a ziju v socializme, kde ked skrachuju tak pojdu na urad prace a tam sa o nich postaraju...no a slovenski spotrebitelia...ti im to toleruju a nepriamo ich podporuju a dovolia im prezivat...Nizka vzdelanost, neznalost cudzich reci, strach (neviem z coho ale je to tak) a malo informacii u ludi to cele len znasobuju...Chce to len cas, kedy bude aj u nas zakaznik panom (a to v realite, a nielen v sloganoch predajcov...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 22 Sep 2010 14:23 pm

Trinity, vdaka za linky, do Viedne chodim cca raz do mesiaca, ale o tom morskom akvariu som este nepocul (vedel som len o Pesti). Vo Viedni som bol len v ZOO (teda tej v Schoenbrunne, tiez vrelo odporucam!) a morske akvarko som obdivoval naposledy v Londyne. Na tu Vieden si ma fakt namotal, aj ked na prvy sup nic nekupim, min. tam pojdem trochu pokukat... :P
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 14:46 pm

never tomu, ze nic nekupis!..:-) Zoo poznam dost dobre, zil som tam viac ako 5 rokov (teda nie v Zoo, ale vo Viedni..:-))
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 07 Okt 2010 21:13 pm

Trinitysk, mal som dnes cestu do Viedne, tak som skocil pozriet do Zierfische. Ponuka skutocne slusna, len tie rakuske ceny! :shock: V priemere cca 2-nasobne oproti beznym slovenskym (zlata Akva-burza! :P ). Do zatial stale nezabehnuteho akvarka som si radsej nic zive nekupil, snad niekedy neskor... Ale aspon som tam identifikoval (teda aspon si myslim) Cryptocorynu, na ktoru som sa tu minule pytal - Cryptocoryne ciliata var. latifolia a zobral si par gratis-brozurok od JBL (su aj na nete: http://www.jbl.de/download/index.php?lang=de alebo http://www.jbl.de/download/index.php?lang=en ), konajuc podla rady, ktoru si mi minule dal... :wink: Kazdopadne vdaka za tip, nabuduce este prelustrujem zostavajuce 2 obchody...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod trinitysk » 08 Okt 2010 09:03 am

Vieden je velmi dobra doplnujuca varianta v pripade, ze zhanas nejaku novinku alebo proste nieco co nevies dlhodobo zohnat v BA ci na burze. Nech sa dari!
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod tomaskundrat » 03 Nov 2010 23:24 pm

Ahojte,
Ak niekto hlada akva obchod, odporucil by som aj Pet centrum v Tesco lamac... sice rastlinky nula bodov a sem tam mrtva rybka, ale zato slusny vyber naplni do filtrov,nejaka chemia a suter na dno. Mne na bezny chod akva postacuje aj obchod v kauflande v petrzke. Co sa tika Danubie ,myslim ze madpriemerny vyber z rastlin z toho robi miesto kde sa oplati kuknut! Navyse bridlica a velke dekoracne kamene sa davaju na kila,nie kusy ,z velkych kosov. Chlapik v DK ruzinov iba zacina bol som tam a vyrabal kaskadovitu nadrz pravdepodobne na rastliny,isto tam treba este zajst. Sice mi hned k rastlinke nutil tablety na hnojenie... ale k tomu HC co ma v minicku na pulte,tvrdil, ze je to velmo narocna zelina... tak asi ojebabravat nebude. Avsak s rybickami velmo poskromne. Na rybicky Kvantitativne - hornbach,baumax(pristavny MOST) KVALITATIVNE- kaufland petrzka, danubia (cichlid,diskus,tetra a mreny) ostatne predajne sama velasrajuca gubka,mecun, a skalare ... tot moje odpozorovane skusenosti
tomaskundrat
 
Príspevky: 2
Obrázky: 5
Založený: 05 Sep 2010 12:08 pm

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 03 Nov 2010 23:56 pm

Do Danubie ja uz tak skoro nevkrocim. V Baumaxe som uz nebol pomaly rok, ale asi tam skocim aspon pozriet cez vikend. Ten Kaufland v Petrzke myslis na Znievskej? Akvaristika je priamo v nom?
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod tomaskundrat » 04 Nov 2010 19:29 pm

Vlado21 napísal:Do Danubie ja uz tak skoro nevkrocim. V Baumaxe som uz nebol pomaly rok, ale asi tam skocim aspon pozriet cez vikend. Ten Kaufland v Petrzke myslis na Znievskej? Akvaristika je priamo v nom?


No ten na Romanovej 22.... oproti Alfa krcme plzenskej
Az ked som hladal presnu adresu kauflandu, tak som zistil ze je to rovnaka firma ako v Lamaci, zlatych pieskoch, saratov, obchodnej a eurovei......., som si ani nevsimol predtym.
nerobim reklamu, pretoze kazda ma svoju chybicku, ale tu su : http://www.gimborn.sk/pets/predajna1.php

Takze teraz viem ze kazda predajna tejto firmy je asi ina......lamac ma viac okolo filtracie-ostatnej techniky, chemie, hnojiv, strku, velke zive zvierata a plazy, v tom kauflande je toho podstatne menej, ale ako vravim, ja uz potrebujem len mrazenu potravu :)

Pre novych akvaristov, mozno dobry tip kde hladat :)

V Danubii raz obsluhovala taka mlada slecna, chcela pomoct velmi, ale ked nevedela, rovno povedala ze mam pockat, alebo prist cez vikend, ze tam budu kolegovia co tomu viac rozumeju :) :)

Skoda ze ta akvaristika je vsade len doplnkova zalezitost....treba obehavat kilometre,alebo riesit cez net. Hlavnym tahunom v pet shop-och su predsa len svetre a hrebene pre chlpatych okakavacov zelene. :D
tomaskundrat
 
Príspevky: 2
Obrázky: 5
Založený: 05 Sep 2010 12:08 pm

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 04 Nov 2010 20:19 pm

tomaskundrat napísal:Takze teraz viem ze kazda predajna tejto firmy je asi ina......lamac ma viac okolo filtracie-ostatnej techniky, chemie, hnojiv, strku, velke zive zvierata a plazy, v tom kauflande je toho podstatne menej, ale ako vravim, ja uz potrebujem len mrazenu potravu :)

Suhlas, v Lamaci (aj v Saratove v Dubravke) je dobry vyber techniky, ale nic zive by som tam nekupoval. Rybicky v dobrej kondicii, i ked obmedzenom vybere, som tusim posledne videl v Pet Centre na Obchodnej...

tomaskundrat napísal:V Danubii raz obsluhovala taka mlada slecna, chcela pomoct velmi, ale ked nevedela, rovno povedala ze mam pockat, alebo prist cez vikend, ze tam budu kolegovia co tomu viac rozumeju :) :)

Mna asi obsluhovali ti kolegovia. :x Jeden mi bez slova predal Alternantheru rubru, ktora do akvarka nepatri, napriek tomu, ze bola namocena cela vo vode spolu s inymi akvarijnymi (alebo terarijnymi?) rastlinami. Ale to som zistil az doma. Odvtedy si davam vacsi pozor, v akvaristikach kde chodim, predajcovia viac ci menej komunikuju a vedia aj poradit, ale je to dost individualne...
tomaskundrat napísal:Skoda ze ta akvaristika je vsade len doplnkova zalezitost....treba obehavat kilometre,alebo riesit cez net. Hlavnym tahunom v pet shop-och su predsa len svetre a hrebene pre chlpatych okakavacov zelene. :D

Jj, aj na Dlhacoch nedavno otvorili ZOO Centrum, ale bez akvaristiky, len s tymi hrebenmi pre okakavacov a roznymi hrackami pre stvornohych milacikov... :(
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Culkap » 04 Nov 2010 23:01 pm

ja osobne doporucujem akvasymbiozu v karlovke

na 90% akvaristika a aj personal je v pohode

v danubii som bol uz davno
fakt tam maju velky vyber rastlin?

akurat hladam este nieco zaujimave do akva a do zoodomu som dnes vbehol chvilku predtym ako dsotali novy tovar takze tam mali celych 8 kosickov rastlin :(
Obrázok používateľa
Culkap
 
Príspevky: 188
Obrázky: 3
Založený: 28 Máj 2010 23:44 pm

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod astro » 04 Nov 2010 23:14 pm

symbiozu odporúčam aj ja (aj preto, že tam majú občas nejaké rastlinky odo mňa :mrgreen: ) ale na kvalitné rastlinky a bohatý výber si vždy rád urobím výšľap do hornbachu, tam predávajú dennerle. jó cena je ale iná
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 04 Nov 2010 23:55 pm

Ano, Symbioza je vo poho. Kupoval som tam aj 100l set od Eheimu... Skoda len, ze nie je otvorena aj v nedelu. Predsa len, cez tyzden som dost rozlietany... v klude mam cas dokupit si nieco do akva obvykle len v nedelu.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Robo111 » 05 Nov 2010 10:32 am

Rozdiel v kvalite ryb medzi akvaristikami, by vlastne ani velky nemal byt, kde sa pytam viac-menej vsetci beru hlavne od Petra Aqua (Hornbach, PetCentre, Zoomix, Baumax...) - takze vlastne vsade "kupujeme od jednej firmy":) - potom uz len zavisi od akeho chovatela/farmy rybky su, kolko stresu si po ceste uzili, ake podmienky/choroby su v tej ktorej predajni ...vykup prebytkov od nasich chovatelov je zda sa v predajniach minimalny, co rozhodne nepodporuje nasu akvaristiku...:(

Kedze nemam cas "lovit" po akvaristikach, v stredu ked aktualizuju zoznam kuknem do katalogu Petry Aqua (nagooglujte si + je tam tyzdenna ponuka), ci je tam nieco z mojho wishlistu. Potom sa mi uz len osvedcilo telefonicky poziadat v predajni, kde to ide - napr. PetCentre v Dubravke alebo Zoomix. Vzdy poprosim, aby rybky nechali v sacku (prevencia chorob) - rozvoz je vacsinou v utorok vecer, takze tak hodinu po dovoze su uz rybky u mna.

Myslim, ze osoh je obojstranny - oni predaju tovar, ktory im nezabera miesto, ja mam to co zhanam - zatial som mal cez takyto "kamenno-nekamenny obchod" stastie, t.j. kvalitu aku som chcel. Iste sa da takato dohoda s predajnou aplikovat aj na ine druhy tovaru, ak jednate s obchodnikom.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod RuDe » 06 Nov 2010 20:03 pm

Hornbach veru od Petra aqua rybky nemá...
Obrázok používateľa
RuDe
 
Príspevky: 46
Obrázky: 9
Založený: 23 Mar 2007 14:19 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod dodofix » 06 Nov 2010 20:27 pm

dnes som bol po case v zoodome - oni standardne predavaju ferplast sety, maju na ne zlavy 20-30% - nie ze by im to velmi pomohlo (moj nazor) ... stale je to dost vela (hlavne tie original skrinky su masaker)

tiez som videl pozadia (tenke, nejaky pokrceny cierny plast) s cedulkou 50% zlava

je tam tiez vystaveny dubai set (190l) v komplet bielom prevedeni
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Robo111 » 07 Nov 2010 10:46 am

to RuDe: Ja som napisal, ako mi povedali v Hornbachu. Od koho teda beru?
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Typhoon » 23 Nov 2010 21:30 pm

Dnes som bol v tom hnisavom hornbachuu ze si kupim nejaky dalsi mach len tak do akva.
A velmi ochotna predavacka ma pomaly docerta poslala. :evil:
Asi skoncim aj s celym hornbachom a bude pokoj :x
Typhoon
 

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod clarkii » 24 Nov 2010 10:09 am

Do Hornbachu vozí Tomi-Písek.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Nov 2010 12:00 pm

Clarkii, Tomi Písek, ale nevozí rastliny.
Tam sú rastliny výhradne z Dennerle.
A toto je obrovská nevýhoda obrovských obchodov. Nikto sa Vám nebude nadštandartne venovať. Berieš alebo neberieš...nič viac.
Ceňte si svoje kamenné obchody, ktoré žijú iba vďaka Vám, že tam chodíte. Tu Vám istotne vyjdu v ústrety.
Veľa krát lepšou cenou, radou, zdravšími rybami (pokial to ovšem nieje nejaká sieť obchodov, kde je zamestnaný niekto, čo nemá o rybách ani potuchy...), flexibilitou (napr. chýbajúci tovar o ktorý máte záujem Vám určite v krátkom čase zoženú.)

Keď idem do Ba tak sa v Hornbachu zastavím iba z dôvodu, či ma niečim neprekvapia. Zatial ma vždy prekvapili iba predraženým tovarom (napr. pri filtroch niekedy až o 40%)
Čo sa však musí uznať, tovaru je tam vždy nadostač.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Skippy » 24 Nov 2010 12:11 pm

suhlasim s nazorom p. Tokuševa ... , ak máte v okolí kvalitnú kamennú predajňu , kde majtel/predavač aspoň čo-to o akvaristike vie , môže to byť o dosť lepšie ako siete akvaristík , prípadne tie na štýl Hornbach.
Nejaký ten živnostník si zvykne ceniť (ak nie , tak jeho smola) každého jedného zákazníka .... zoženie vám čo len chcete , zvykne vysvetliť a povenovať vám svoj čas a skúsenosti , ak beriete viac tovaru vyjednáte zľavu . prípadne dostanete nejakú vec zdarma ako pozornosť. Ja som takto teraz zariadil akvárium vnútrajšok za 45€ a keď som si to počítal , tak by som inde zacvakal takmer 100€. I vlk je sýty , aj ovca celá.
Treba len hľadať akvaristiku s "dobrým charakterom" :D
Obrázok používateľa
Skippy
 
Príspevky: 19
Založený: 20 Nov 2010 22:22 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Vlado21 » 24 Nov 2010 13:33 pm

Akvaristika s "dobrym charakterom" je podla mna jednoznacne napr. Symbioza v Karlovke. Skoda len, ze maju obmedzeny sortiment prislusenstva (na druhej strane, dost veci sa da aj doobjednat, v tomto su dost pruzni).

Do Hornbachu obcas chodim a nejaku drobnost tam aj kupim (rastliny nie, tie su dost drahe, niekedy neviem ani desifrovat ich nazvy a nejake "poradenstvo" od predavaca nehrozi). Priznam sa... kupil som tam uz aj par lacnejsich rybiciek (tetry), ktore vyzerali byt v dobrej kondicii (ziju dodnes). No odpocul som (nie cielene) aj jeden rozhovor predavacky s nejakou znamou v zmysle "akva toto, filter zober tamten, strk moze byt tento..., ale rybicky si kup inde, tu mame teraz dost chorych..." :shock:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - akvaristiky

Odoslaťod Tommy770 » 09 Jan 2011 19:51 pm

Neviem sem niekto z kolegov hodit konretny zoznam akvaristik v BA?
Tommy770
 
Príspevky: 33
Založený: 09 Jan 2011 18:32 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvaristické obchody

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.