Plata - škvrnky



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Mariok » 07 Nov 2010 14:57 pm

Najprv vymeň tú vodu za studenú, vytemperovanú na izbovú teplotu - môžeš do studenej vo vedre pridať aj vriacu vodu z rýchlovarnej kanvice, aby si to urýchlila. Anubias vyber, odstráň všetky hnijúce časti - sklovatejú. Potom ho zasaď tak, že štrkom prihrň LEN korienky tak, aby tá zhrubnutá časť z ktorej vyrastajú listy bola NAD štrkom. Keď to bude 1-2cm nad, nič sa nedeje, nesmie byť hlavne utopený v štrku. Pridaj zarovnanú čajovú lyžičku kuchynskej (môže byť aj morská) soli na 10-15l vody, teplotu drž na 26st.C
Na vychádzke si nazbieraj jelšové šištice a sprav si vývar z cca 10ks, a ten nalej postupne do akva. To ako prvá pomoc stačí, a potom si hlavne hneď naštuduj ten článok o dusíku v akváriu (myslím, že v tom čísle je rozobratá aj prvá pomoc pre ryby). Tie MOŽNÉ choroby zatiaľ nerieš, nemusia byť-z tých fotiek sú to len nepodložené možnosti.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Maťka11 » 07 Nov 2010 16:43 pm

čo by si osporučil na tu odreninu? čitala som o nejakom sere aquatan co sa prida do vody a vraj pomaha pri lepsom hojeni ran ...
Maťka11
 
Príspevky: 50
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2010 20:02 pm
Bydlisko: Košice

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Maťka11 » 07 Nov 2010 16:46 pm

Mariok napísal:Najprv vymeň tú vodu za studenú, vytemperovanú na izbovú teplotu - môžeš do studenej vo vedre pridať aj vriacu vodu z rýchlovarnej kanvice, aby si to urýchlila. Anubias vyber, odstráň všetky hnijúce časti - sklovatejú. Potom ho zasaď tak, že štrkom prihrň LEN korienky tak, aby tá zhrubnutá časť z ktorej vyrastajú listy bola NAD štrkom. Keď to bude 1-2cm nad, nič sa nedeje, nesmie byť hlavne utopený v štrku. Pridaj zarovnanú čajovú lyžičku kuchynskej (môže byť aj morská) soli na 10-15l vody, teplotu drž na 26st.C
Na vychádzke si nazbieraj jelšové šištice a sprav si vývar z cca 10ks, a ten nalej postupne do akva. To ako prvá pomoc stačí, a potom si hlavne hneď naštuduj ten článok o dusíku v akváriu (myslím, že v tom čísle je rozobratá aj prvá pomoc pre ryby). Tie MOŽNÉ choroby zatiaľ nerieš, nemusia byť-z tých fotiek sú to len nepodložené možnosti.


Dobre ďakujem urobím tak ako si povedal :)
Maťka11
 
Príspevky: 50
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2010 20:02 pm
Bydlisko: Košice

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod boss941 » 07 Nov 2010 16:50 pm

Maťka11 napísal:ďakujem veľmi pekne za pomoc :) .. a ako sa da liecit bakerialny rozpad plutiev? ktory pripravok je na to najlepsi??? a oodinium sa da akoo liecit? ... anubias je prihrnuty strkom- to nie je dobre?? ... budem studovat cim dalej ty viac :) lebo je rpavda ze v akvaristike ked som sa pytala na zalozenie akvaria tak som postupovala podla ich pokynov a teraz zistujem ze mi poradili uplne zle povedlai mi ze najprv treba dat strk a vrchne ryby a tak po 1-2 tyzdnami nasadit rastlinky a kupit aj spodne ryby..a terazzistujem ze to ma byt uplne naopak :(

no v akvaristikach ti poradia hocico(napr.ze rybu mozes zahrabat do piesku a prezije) :lol: :lol: len aby si zarobili
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Mariok » 07 Nov 2010 16:54 pm

Maťka11 napísal:čo by si osporučil na tu odreninu? čitala som o nejakom sere aquatan co sa prida do vody a vraj pomaha pri lepsom hojeni ran ...


Tebe bude účinky Aquatanu nahrádzať ten vývar z jelšových šistíc.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Maťka11 » 07 Nov 2010 16:55 pm

Mariok napísal:
Maťka11 napísal:čo by si osporučil na tu odreninu? čitala som o nejakom sere aquatan co sa prida do vody a vraj pomaha pri lepsom hojeni ran ...


Tebe bude účinky Aquatanu nahrádzať ten vývar z jelšových šistíc.


Jaj dobre ďakujem :)
Maťka11
 
Príspevky: 50
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2010 20:02 pm
Bydlisko: Košice

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod martin_s » 07 Nov 2010 20:48 pm

boss941 napísal:no samec ma velke plutvy a samica male ....
Zavisi od konkretnej formy (varianty). Vid tema o bojovnici, kde som ti dal aj priklad... bojovnica-pestra-t2760-168.html#p166048
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Mariok » 07 Nov 2010 21:56 pm

Súhlasím s martinom_s, sú aj krátkoplutvé variety a tam veľký rozdiel nieje a pomýliť sa v určení pohlavia môže aj odborník.
P.S.: Červenú bojovnicu typujem na samca.
P.S.2: A kde máš bielu platu??? To žlté s lýrovitým chvostom je Molynézia (Gold?)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Maťka11 » 07 Nov 2010 22:13 pm

Mariok napísal:Súhlasím s martinom_s, sú aj krátkoplutvé variety a tam veľký rozdiel nieje a pomýliť sa v určení pohlavia môže aj odborník.
P.S.: Červenú bojovnicu typujem na samca.
P.S.2: A kde máš bielu platu??? To žlté s lýrovitým chvostom je Molynézia (Gold?)


tá červena bojovnica pod bruškom takú bielu bodku a keď som sa pýtala ludi na fore tak mi povedali ze to je bodka kt. vraj znaci ze je to samicka tak ja neviem mam poslat fotku aj s tou bodkou???
bielu platu mam v tom istom akva ako bojovnice ... treba foto platy?
Maťka11
 
Príspevky: 50
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2010 20:02 pm
Bydlisko: Košice

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Mariok » 07 Nov 2010 22:19 pm

Na http://www.splendenspower.cz sa dozvieš, že ani tá "bodka" (urogenitálna papila) nie je jednoznačný rozpoznávací znak.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Maťka11 » 07 Nov 2010 22:29 pm

boss941 napísal:
Maťka11 napísal:ďakujem veľmi pekne za pomoc :) .. a ako sa da liecit bakerialny rozpad plutiev? ktory pripravok je na to najlepsi??? a oodinium sa da akoo liecit? ... anubias je prihrnuty strkom- to nie je dobre?? ... budem studovat cim dalej ty viac :) lebo je rpavda ze v akvaristike ked som sa pytala na zalozenie akvaria tak som postupovala podla ich pokynov a teraz zistujem ze mi poradili uplne zle povedlai mi ze najprv treba dat strk a vrchne ryby a tak po 1-2 tyzdnami nasadit rastlinky a kupit aj spodne ryby..a terazzistujem ze to ma byt uplne naopak :(

no v akvaristikach ti poradia hocico(napr.ze rybu mozes zahrabat do piesku a prezije) :lol: :lol: len aby si zarobili

no asi to tak naozaj bude :D :D
Maťka11
 
Príspevky: 50
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2010 20:02 pm
Bydlisko: Košice

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Maťka11 » 07 Nov 2010 22:36 pm

Mariok napísal:Na http://www.splendenspower.cz sa dozvieš, že ani tá "bodka" (urogenitálna papila) nie je jednoznačný rozpoznávací znak.

dobre precitam si tustranku :)
Maťka11
 
Príspevky: 50
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2010 20:02 pm
Bydlisko: Košice

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Maťka11 » 07 Nov 2010 22:43 pm

Takú skalu mi povedali ze ta je vraj dobra je to lavova skala ... je naozaj dobra a vhodna?
Prílohy
02012008591.jpg
Maťka11
 
Príspevky: 50
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2010 20:02 pm
Bydlisko: Košice

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Mariok » 07 Nov 2010 22:43 pm

Maťka11: Pre úplnosť, aby nedošlo k omylu - z tej neostrej fotky sa DOMNIEVAM, že to je samec, ale rovnako dobre to môže byť samica dlhoplutvej formy.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod Maťka11 » 07 Nov 2010 22:44 pm

Mariok napísal:Maťka11: Pre úplnosť, aby nedošlo k omylu - z tej neostrej fotky sa DOMNIEVAM, že to je samec, ale rovnako dobre to môže byť samica dlhoplutvej formy.

asi sa to bude dat lepsie rozoznat ked bude vacsia ?
Maťka11
 
Príspevky: 50
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2010 20:02 pm
Bydlisko: Košice

Re: Plata - škvrnky

Odoslaťod martin_s » 07 Nov 2010 23:53 pm

Nie je nahodou tato tema o skvrnach na platach? Namiesto toho sa tu rozoberaju veci pre ktore su odpovede davno napisane, alebo su vo fore ine prislusne temy k nim... Tym sa tato tema stala chaotickou duplicitou mnohych inych tem...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.