kapu mi rybky



Akvarijné ryby - choroby, liečba

kapu mi rybky

Odoslaťod sumeccc » 09 Nov 2010 10:02 am

nazdar som uz uplne bezradny
neustale mi umieraju nejake rybky, vodu testujem, liečim ryby nechapem preco...
posledne som nameral vysoké hodnoty NO3 a NO2 vo vode (dnes rano) ako ich znizim alebo co mam robit???
ostatne hodoty su v poho akvarium ma 230l, použivam biopenu s rotačnym filtrom s prietokom 650l/h osvetlenie biely neon 2 x 36W plus denne svetlo trosku sa mi chytaju aj riasy ale to pricina asi nebude, koli tomu som kupil ancitrusy
mam tam 2 anubiasy male 1 velky, 2 cabomby, 2 bakopy a 1 echynodorus
vcera vecer som prikupil ten vysoky anubias 3 biele ancitrusy a 2obyč. tmave bodkovane
do rana skapali tie biele a este zo staleho osadenstva 1 koi kapor a 1 zavojnaty karas
ako som ich vyberaltak s kapra isiel sliz a bol takmer bez farby a karasovy odpadavali supiny...
uz druhy raz liečim baktopurom včera rano a dnes s priznakami uhynuli 2 rezidenti...
vo vode po prvom liečení (minuly tyžden) som menil tretinu vody a doplnal sera gold fish....
cize v akva teraz zatial zostalo 1 koi kapor 2 zavojnatky a 2ancitrusy....
poradte prosim akutne.....
ako znizim to NO3 a NO2 ????? davam to za vinu mozno aj tomu
cele dnitravim na tomto vebe ... vzdy nieco najdem ale teraz je to akutne nechxcem prist aj o ostatok osadenstva.... dik
sumeccc
 
Príspevky: 10
Obrázky: 7
Založený: 21 Okt 2010 16:34 pm

Reklama

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod mystka » 09 Nov 2010 10:12 am

Hodnoty NO2 znizis pravidelnou vymenou casti vody. T.j. napr. 1 x do tyzdna cca. 1/4 az 1/3 vody. Ako dlho mas akvarium zalozene?
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod mystka » 09 Nov 2010 10:14 am

Tak podla fotky v albume je akvarium zalozene tak 2 tyzdne. Mal si pockat, kym si don kupil ryby. Odporucam par tyzdnov menit vodu castejsie 2-3 x do tyzdna, ziadne ryby nedokupuj.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod sumeccc » 09 Nov 2010 10:25 am

mam ho tak 5 tyzdnov foto je stare uz vyzera trosku inak sak dam foto... to akva som robil koli rybam mal som ich v zahradnom jazierku pol roka aj viac a secko bolo ok... problemy zacali az v akva... aj tak si myslim ze pokapu... presne tak problemy vzdy nastavaju ked dokupim nove ryby alebo rastliny... narocky som vcera bol na nakupe lebo som zacal liečit tak nech sa to prelieci vsetko ale za chvilu sa asi nebude mat liecit co... ??? tak mam teda aj hned vymenit cast vody??? este nejake typy??? mozno aj filter precistit tu penu??? je to narocny sport mozno som ich mal radsej nechat skusit prezimovat v jazere... :( ???
sumeccc
 
Príspevky: 10
Obrázky: 7
Založený: 21 Okt 2010 16:34 pm

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod palo9167 » 09 Nov 2010 10:53 am

sumeccc napísal:mam ho tak 5 tyzdnov foto je stare uz vyzera trosku inak sak dam foto... to akva som robil koli rybam mal som ich v zahradnom jazierku pol roka aj viac a secko bolo ok... problemy zacali az v akva... aj tak si myslim ze pokapu... presne tak problemy vzdy nastavaju ked dokupim nove ryby alebo rastliny... narocky som vcera bol na nakupe lebo som zacal liečit tak nech sa to prelieci vsetko ale za chvilu sa asi nebude mat liecit co... ??? tak mam teda aj hned vymenit cast vody??? este nejake typy??? mozno aj filter precistit tu penu??? je to narocny sport mozno som ich mal radsej nechat skusit prezimovat v jazere... :( ???


No mal si to nechat zabehnut ale co uz.Na odburavanie NO3 su dobre plavajuce rastliny(pistia,limnobium...) nasadit vela rastlin, ale rychlorastuce(nie anubiasy,microsoria a spol, tie sa sadia do uz "stabilizovaneho" akva, v ktorom nabiehol uz aky taky ekosysem), lebo budes mat neskor problem s riasami pri takychto velkych rybach.Alebo ako bolo pisane casta vymena vody
Naposledy upravil palo9167 dňa 09 Nov 2010 11:00 am, celkovo upravené 1 krát.
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod sumeccc » 09 Nov 2010 10:55 am

jj diky vo stvrtok maju prist do predajne ale kupim hu a zakape niekdo druhy :( ...
jj chcem kupit ricciu fluantis uz som ju objednal... diki
sumeccc
 
Príspevky: 10
Obrázky: 7
Založený: 21 Okt 2010 16:34 pm

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod sudd9 » 09 Nov 2010 11:03 am

kolko ryb z jazierka si dal do akvarka?
ake su velke? teplota vody?
je mozne, ze si nieco doniesol z vonku...
tie kamene co mas dnu vyzeraju ako z epoxidu, alebo su to ozajstne kamene?
Obrázok používateľa
sudd9
 
Príspevky: 91
Obrázky: 47
Založený: 19 Mar 2008 00:43 am
Bydlisko: rödelsee, deutschland

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod Vlado21 » 09 Nov 2010 11:11 am

sumeccc napísal:mam ho tak 5 tyzdnov foto je stare uz vyzera trosku inak sak dam foto... to akva som robil koli rybam mal som ich v zahradnom jazierku pol roka aj viac a secko bolo ok... problemy zacali az v akva...

Tu si si sam odpovedal. Tie ryby (min. KOI kapor) patria do zahradneho jazierka, nie do akva. Ledaze by si ho odkaloval kazdy 2. den a priebezne menil aj vodu...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod sumeccc » 09 Nov 2010 11:12 am

kamene su ozajstne... su dnu v akva... z vonku som doniesol 4 zavojnatky 3koi kapre... jeden zdochol hned aj so zavojnatkou...
potom som dal baktopur kuru... secko bolo ok (4 tyzdne dozadu)... tak som prikupil teleskopku(3 tyzdne dozadu) ... ta zdochlav piatok alebo sobotu.... a tak som vcera zase zacal liecit baktopurom... prikupil ostatok (prvy prispevok)
teplota vody je 22- 23 stupnov ten jeden kapor co zostal je najvacsi ma asi tak 25cm, 2 zavojnatky tak 10cm tie vcerajsie ancitrusy su maslinke...
sumeccc
 
Príspevky: 10
Obrázky: 7
Založený: 21 Okt 2010 16:34 pm

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod sumeccc » 09 Nov 2010 11:14 am

sak inde bracho aj v predajniach maju v mensich akvarkach desiatky a ziju... ???
sumeccc
 
Príspevky: 10
Obrázky: 7
Založený: 21 Okt 2010 16:34 pm

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod sudd9 » 09 Nov 2010 11:44 am

ale nie dlhodobo, a v predajnach je filtracia riesena inac si myslim
zvysene no2 a no3 su vysledkom prerybnenia, vymenou vody sa daju znizit,
ale 25 cm kapor v 230 litroch a k tomu dalsie ryby???
a lieciva len tak liat do akvarka sa neoplati, zbytocne vyhodene peniaze, pokial si nie si isty o ake ochorenie, a ci vobec nejake ochorenie bolo pricinou uhynu
Obrázok používateľa
sudd9
 
Príspevky: 91
Obrázky: 47
Založený: 19 Mar 2008 00:43 am
Bydlisko: rödelsee, deutschland

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod Vlado21 » 09 Nov 2010 11:48 am

sumeccc napísal:sak inde bracho aj v predajniach maju v mensich akvarkach desiatky a ziju... ???

sumeccc, neblazni! :shock: Ako predavaju ryby v predajniach, o to by sa niekedy mala zaujimat aj policia, pretoze by sa to mohlo kvalifikovat ako tyranie zvierat! "Ziju" este v horsich podmienkach ako "zije" vianocny kapor vo vani. Ten to ma aspon rychlo za sebou a bez dlheho trapenia, ked je jeho majitel aspon trochu zdatny. Co sa o rybach v niektorych predajniach neda povedat. O.i. aj take bojovnice predavaju casto len v uzavretych plastovych kelimkoch (z tresky, ruskeho vajca,...?), a mna by teda nikdy nenapadlo chovat takto bojovnicu doma. :dead:

Podla mna jednoznacna pricina problemov u Teba boli tie 4 zavojnatky 3koi kapre v 200l akva (aj 3+2 je vela)... Napovedaju tomu aj vysoke hodnoty NO3 a NO2, ktore spominas v uvode. Nabuduce vypusti taketo ryby len do jazierka, tam im bude fajn... :wink: Ak ich chces prezimovat v akva, rataj min. so silnym externym filtrom a castejsim odkalovanim ako je to u inych akvarijnych rybiciek...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod mystka » 09 Nov 2010 12:20 pm

A pokial je to akvarko na prezimovanie jazierkovych ryb, tak tak nekupuj dalsie akvarijne rybky. Myslim, ze to rybky zvladnu do jari, ked budes menit castejsie vodu.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod sumeccc » 09 Nov 2010 13:15 pm

aj ja si myslim chlapy ze to je aj v ribach a mozno aj rastlinach z predajne vzdy sa zacne niečo diat az ked prinesiem novu rastlinu ale aj to je problem zohnat naraz, ze by som kupil viac, zabehol a vytvoril to podla predstav....
ryby sa teda zredukovali same nebudem uz nejaky cas nic dokupovat trosku to precistim, ... mozno niekde požiciam externy filter... pomenim vodu a skusim zohnat niekoho u koho ten kapor prezimuje...

to ochorenie bolo urcite bakterialneho typa... prvy co zdochol mal problemy s plynovym mechurom a cital som aj o chorobach kaproch a boli aj odstavajuce supinky a sliz cize bol som si isty tito priznaky zmyzli po prvej kure... je sice pravda ze nie uplne na tom najvacsom kaprovi tak ked uhynula ta teleskopka cez vikend to bol dovod preco som kuru este zopakoval... ocakavam teraz uplne uzdravenie... len teda musim znizit to NO...

inak po zime by som rad to akva nejak osidlil akvariovými rybkami a jazerne pojdu do jazera... preto stale sa snazim prikupovat nejake tie ancitrusy nech sa zabivaju, rastliny a tak...

vecer dam nejake foto tak ocakavam kritiky... zatial.... dik
sumeccc
 
Príspevky: 10
Obrázky: 7
Založený: 21 Okt 2010 16:34 pm

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod sudd9 » 09 Nov 2010 13:19 pm

urcite nedokupuj ziadne ryby, kym sa situacia neustali....
preco si nenechal kapra prezimovat v jazierku?, je prilis plytke?myslis , ze by to nezvladol?
Obrázok používateľa
sudd9
 
Príspevky: 91
Obrázky: 47
Založený: 19 Mar 2008 00:43 am
Bydlisko: rödelsee, deutschland

Re: kapu mi rybky

Odoslaťod sumeccc » 09 Nov 2010 13:23 pm

plytke... nezvladol... musim to nejak prestavat alebo pristavat hlbsiu nadrz...
jeden to tu este chova... ale nechcem mu davat choreho (pravdepodobne)...
sumeccc
 
Príspevky: 10
Obrázky: 7
Založený: 21 Okt 2010 16:34 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.